Göbek yapmadan kilo almak mümkün müdür ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papathya tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 133 üye.
  1. kralmert1997

kralmert1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Antreman yapmadan yağsız kilo almak imkansız gibi bişiydir herhalde

2. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo aldıran hormon İNSÜLİN'dir...

Karbonhidrat içeren gıdalar, ince bağırsakta parçalarak glukoza dönüşürler ve buradaki glukoz kana karışır..

Kandaki glukoz miktarı 100 mg/dl seviyesini geçince Pankreas'daki beta hücreleri İnsülin salgılar..

İnsülin hormonu, kandaki glukozu(şekeri) hücre içine sokar..

Vücuttaki hücreler, ihtiyacı kadar glukozu(şekeri) İnsülin hormonu sayesinde hücre içine aldıktan sonra eğer glukoza doyarlarsa, insülin reseptörlerini kapatırlar..

Hücre içine alınmayan glukoz(şeker) açıkta kalır ve İnsülin bu fazla glukozu yağa çevirir..

Bu yağ da vücut ağırlığınızı arttırarak KİLO ALMANIZA sebep olur..

Yani unlu, hamurlu, şekerli gıdaları ve meyveyi ne kadar çok yerseniz o kadar KİLO ALIRSINIZ..

Vücudun hangi bölgesinden kilo alacağınız ise tamamen GENETİK YAPINIZ ile alakalıdır..

Bazıları tamamen göbekten kilo alır..Bazıları üst vücuttan..Bazıları bacak ve kalça bölgesinden..

Ama göbekten kilo alanların Tip-2 Diyabet(Şeker Hastalığı), Kalp Krizi, Hipertansiyon gibi metabolik sendrom ile ilişkili hastalıklara çok yatkın oldukları bilinmektedir..

fit1insan, Hodaft ve M3CSL bunu beğendi.
  3. BabyOneMoreTime

BabyOneMoreTime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bu konuda oldukça fazla konu olmalı araştırısan sevinirim

4. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Burda ki amaç yağı olabildiğince azaltıp kaliteli yağlar tüketebilmek doymamış yağlar en basiti sütünü kaşarını yoğurdunu light tüketmekte fayda var özellikle basit şekerleri antrenman sonrası kola cips abur cubur tarzı şeyler direkt kesilmeli ve kompleks karbolara yönelmelisiniz bulkta cardio yapılabilir hafta 1 kez veya 2 kez ama aldığınız kalori yaktığınızdan düşük olursa yağlanmamış olabilirsiniz antrenman sonrası cardio bana akıllıca gelmiyor kas kaybına uğrayabiliriz.

Bulkta 6 öğün ayırarak yağı kaliteli almalı kompleks karbolar sabahları yulaf ara öğünlerde pirinç akşam bulgur veya makarna olabilir ara öğünlerde light süt ve kaşarlar ızgara veya haşlanmış tavuk yenebilir günlük 50-60 gr fıstık veya fındık yenebilir gecede 200 ml süt ve 100 gr yoğurt yeterlidir bulkta spora gitmediğiniz günler karboyu indirgemek en mantıklısı yağlanmama açısından spora gittiğiniz gün ne yiyorsanız hemen hemen yarıya indirgenebilir bence öbür türlü normal veya hızlı kilo alan bir tipseniz yağlanma elbet olur.

5. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Meyve de mi yemicez yani

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    Meyveyi cok gec saate kalmada sabah ogle arası yiyemicekmiyiz?
    Ben spore giderken arada bir yesil elma yiyorum bos mideyle calısmıyım diye .Bir zararı olmadı ama yanlıs mı?

7. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    zararli bisey yemiyorsunuz ki neden yanlis olsun.

musabik degilsiniz ki seker icin meyveyi kes, laktoz icin sut urunlerini kes

fazla takilmamak lazim bole seylere

8. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    bilgiler eksik

dostum bilgiler eksik

yaş boy kilo beslenme spor programını da görseydik bir şeyleri daha net aktarırıdık ama gene de

yağ yakmışsın bu iyi ....

Kaslarında hacim yakala gayet rahat kilo da alırsın görüntünde gayet estetik olur

AYRICA SPOR DELİ GİBİ YAPILMAZ HESAPLI KİTAPLI KONTROLLÜ YAPILIR ....

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    müsabıklarda arada şeker çikolata vb şeyler yiyorlar videolarda seyrediyoruz yani dergilerde birazda abartıyorlar sanki bu spordan başka bir şey düşünmüyorlarmış gibi

10. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar merhaba, ben bu kıs Ocak'tan Nisan'a kadar bulk'a girmeyi, ardından Nisan Haziran arası termojenikle (lipo 6 black) definasyona girmeyi planlıyorum fakat vucut yapım yaglanmaya müsait oldugundan acikcasi definasyon döneminde tam verim alamamaktan korkuyorum, bana yardım edebilirseniz bu konuda cok sevinirim

11. Full Contact

Full Contact Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    memur
    "yapılan çalışmada, akdeniz usulü (Zeytinyağlı) beslenme düzenlerine günde -yarım kase Ceviz-, -altı adet Badem- ve -beş adet fındık- ekleyen kişilerin , yıl sonunda göbeklerinin beş santim küçüldüğü görüldü" . "Dahası hücreleriniz kuru yemişlerden gelen çoklu doymamış yağları, doymuş yağlardan daha kolay yakıyor. Bu sayede göbeğinize daha az yağ gitmiş oluyor." diyor
    kaynak: men's health aralık 2013 sayısı

12. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bir de benim beslenme programımı denemenizi öneririm. Beslenmeye ek olarak şeker ve tatlandırıcı içermeyen protein tozu alınmalı. Diğer supplementlerin de ne işe yaradığını biliyorsunuz zaten.

Listeden de görüleceği gibi kahvaltıda 100gr fıstık ve 100gr yulaf ezmesini karıştırıp yiyorum. Tatsız gelirse sıcak suya tatlandırıcı ekleyip karışıma dökebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 17 Aralık 2013
  13. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bu beslenmeyi deneyeceğim bu arada kullandığım supplementler; ultimate iso sensation 93, universal amino 2700, universal gh max, mp assault, musclemeds amino decanete

14. rektor444

rektor444 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bence çok zor ya inan çok zor yani bulk dönemindeyken yağlanmadan kilo aldım diyen ya yalan söylüyordur yada mükemmel bir anotomik yapısı vardır mükemmel bir metobolizması vardır benim fikrim bu

Duhanakyuz bunu beğendi.
  15. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Mesele göbek yapmadan kilo almak mı yoksa yağ almadan kilo almak mı? Göbek yapmadan tabii ki kilo alınır, lakin kilo alırken biraz yağ almakta kaçınılmazdır.

16. takitogonzales

takitogonzales Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    clean bulk diyorlar buna yabancılar ve evet mümkün fakat, normal bulk yapmanın yanında hem daha az verimli (kas kaznamak açsınsından) hem de daha zor ve uğraştırıcı (adım adım kalori saymak, her yediğine dikkat etmek vs.)

17. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Vücudun hangi bölgesinden kilo alacağınız ise tamamen GENETİK YAPINIZ ile alakalıdır..

Bazıları tamamen göbekten kilo alır..Bazıları üst vücuttan..Bazıları bacak ve kalça bölgesinden..

Ama göbekten kilo alanların Tip-2 Diyabet(Şeker Hastalığı), Kalp Krizi, Hipertansiyon gibi metabolik sendrom ile ilişkili hastalıklara çok yatkın oldukları bilinmektedir.

Al işte, bir ektomorf olarak çektiğim sıkıntı bu. Hacim almak gerekiyor ama göbeğe gidiyor. Daha zayıfken bile göbek çıkıyordu. Bu kadar mı biçimsiz vücut olur ya !.. Ne yapacam bilmiyorum...

18. mutlukrall2

mutlukrall2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tabi alınır neden alınmasın Kilo alırken göbek çıksaydı ohooo :D ama bnun için yağsız beslenmek gerekiyor ben kılo alma donemınde pilavları bıle lapa yıyordum yanı ama ıstersen dıyet yazabılırım mesaj atarsan

19. kaptanx

kaptanx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    İşin özünü zaten anlatmışlar,fazla karb. alımı sizi sadece şişirir kaslandırmaz,az alımında ise güçsüzlük durumu ve daha ağır kilolar altına girememe sonucu ortaya çıkabilir ki buda kas oluşumunuzun daha uzun sürede ama daha sağlıklı olmasını sağlar,ya keto diyeti,yada vücudunuzun yapısına göre kaslanıyormusun yağlanıyormusunuz bakarak takip ederek beslenme programı oluşturmak,saf kas için protein ağırlıklı beslenmek daha doğrusu olur sanırım,buradaki araştırmalardan daha öncede bu sonuca ulaşmıştım fakat sabır isteyen bir yöntem çünkü boş şişmiyorsunuz yada doldur boşalt misali bulk-definasyon yapıp durmuyorsunuz,temiz kas yağsız tarafından :)

20. Duhanakyuz

Duhanakyuz Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Yetersiz karbonhidrat alımı ciddi miktarda kas kaybına yol açar, fazla alımı ise evet yağlandırır fakat kas kazanmanıza da yardımcı olur, bundan dolayı bulk dönemlerinde karbonhidrat miktarı yüksek tutulur ve buna şişmek denilmiyor

Sayfayı Paylaş