Göbek yapmadan kilo almak mümkün müdür ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papathya tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 133 üye.
  1. xaram123

xaram123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten bu işi prosfynl şekilde yapan kişiler yağ almadan kilo oranını arttırabiliyorlar çok ayrtınlı bir beslenme programının olması şart zor ama yapılabilir diye umuyorum

2. GurbetciMemo

GurbetciMemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hayır yağsız kilo alamazsın bu doğal yöntemlerle imkansız. Kilo alıyorsan vücut illaki az da olsa yağ da alıyor, bu normal birşey. Millet boşuna bulk ve cut etmiyor.

Sent with Motorola Moto G on Tapatalk.

3. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Aynısı ben de yaşıyorum. 172/70'tim. 3.5 ay eridim. 60'a düştüm. Kötü bir görüntü ama en azından atabildiğim gereksiz yağlar oldu.

Yağsız cidden zor ama olsun hacim için gerekli.

4. aynasyt

aynasyt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu kişi kilosunu yetersiz bulmaktadır ve kilo almak ister ancak kilo alırken göbek yapmaktan ziyade kütle şeklinde vücudunuza etki etmesini istemektedirler. Bu tabii ki de mümkündür. Göbek yapmadan kilo almak için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Ancak aklınızdan şunu çıkartmalısınız, her bulduğunu yemeği yemek, çok yemek sağlıklı bir kilo alma yöntemi olarak görülmemelidir. Sağlıksız şekilde alacağınız kilolar size sağlıklı bir vücut, düşündüğünüz gibi bir vücut vermez aksine göbek yapar. Beslenme alışkanlıklarınızı tamamen değiştirmeniz gerekmektedir. Kilo almak istiyorsanız öğün sayınızı artırmalısınız.
    Normal günlük olarak üç öğün yemek tüketiyorsanız bu sayıyı beşe hatta altıya çıkartmalısınız. Beslenme konusunda su tüketimi de çok önemli bir konudur. Uzmanlarımıza göre günlük olarak en az 3 litre su tüketmeniz gerekmektedir. Öğünlerde tükettiğiniz yemekler ya ızgarada pişmiş yada haşlanmış olmalıdır. Kızartmalardan uzak durmalısınız. Kırmızı et tüketiminizi azaltarak beyaz et tüketimini artırın.
    Tükettiğiniz süt ürünlerinin yağ miktarının minimum seviyede olmasına yada yağsız olmasına özen gösterin. Vitamine bolca ihtiyacınız olduğu için meyve ve sebzeleri öğünlerinizden eksik etmeyin. Tam buğdaylı ürünleri tüketmeniz de sizin için yararlı olacaktır. Bu şekilde beslenme tablosu uygularsanız vücudunuzun yağ alımı oldukça azalacaktır. Gelen yağlar da vücudun ihtiyaç doğrultusunda kullanılacağı için sağlıklı bir şekilde kilo almış olacaksınız.
    Beslenme alışkanlıklarınızın yanında spora da önem vermelisiniz. Spor yapmıyorsanız kesinlikle spora başlamalı eğer spor yapıyorsanız spor sürenizi uzatmalı, kardio ve ağırlık çalışmalarınıza önem vermelisiniz. Bu şekilde alınan kilolar göbek yapmaktan ziyade vücudunuza kas kütlesi halinde gelecektir.
    Bu şekildeki bir beslenme programıyla hem daha sağlıklı ve olması gereken bir yeme alışkanlığınız olacaktır hem de vücut geliştirme konusunda olgun bir vücudunuz olacaktır.
    Eryaman Kuaför Ayna || Bayan Kuaförü

5. bayx01

bayx01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Selamun Aleyküm.Bende Karındaki Yağlanma Yüzünden Sıkıntı Yşadım Ve Sıkı Bir Diyete Girdim Ekmeği Tamamen Kestim 2güne Bir 10-20km arası Bisiklet Sürdüm Uykumu Düzene KOydum Şekeri Kestim Ve 29 Yaşındayım 90 kiloydum 84-83 Kiloya Felan Düştüm Bu Arada Birde Spor Salonuna Yazıldım Bu Defa Sen Boylusun Kilo Al Dediler Bense Tekrar Karındaki Şişlik Göbek Şikayetimdeki Kötü GÜnler Aklıma Geldikçe Biraz Zor Bİr Karar Aldım.Hardline Progainer 5000gr Protein Tozu Da Aldım Bir Anlık Gaza Gelmekle Ve Yeme İçmeme Dikkat Etmeye Özellikle Haşlanmış Yumurta Yemeye,Bir Kağese Yoğurt Yemeye Özen Gösteriyorum Ve 2,3 Güne Bir Balık İyimi Ettim Kötümü Ettim Ama Bebde Güzel Bir Vucuda Sahip Olmak İstiyorum ve Haftanın 3 Günü Spor Salonuna Gidiyorum....Bilen Ve Yardımcı Olmak İsteyen Kişilerinde Tavsiyesini Dikkate Alırım Kolay Gelsin.İyi Forumlar..

6. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Gainer yerine yulaf yada kompleks ürünler tercih edebilirsin gainer şeker oranları normalde cok yüksek oluyor dikkat et göbek yakayım derken göbek yaparsın basarılar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. bayx01

bayx01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam Öyle Birşey Söyledinki Can Evimden Yakaladın : ) İnşallah Çıkmaz Hocam Valla Zayıflayım Diye Başladığım Sporda Vucut Yapmak İçin Uğraşır Oldum Ve Güzel Bİr Vucuda Sahip Olmak İstiyorum.Sen Şimdi Göbek Çıkabilir Dikkat Et Dedin Kafam Karıştı...

Aziz-han bunu beğendi.
  8. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    ben önerdiğim arkadaşlarim 5 -8 kilo aldi 2 kisi skinti olmaz rahat ol yeterki ekmek seker islenmis vs uzak dur patetes pirinc karsila karbonhidrati gobek olmaz duzenli vg calismalarini aksatma ok

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    onerdigim kisilerde göbek filan yok kim çıkariyor bunlari :)

10. bayx01

bayx01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    İnşallah Çıkmaz..Hocam Bide Aklıma Takılan 1.85 boya 90 Kiloydum Bisikletle,Koşu Bandı Ve Yemeklerdeki Ekmeği Azaldıp Şekeri Kestikten Sonra 84-85e Düştüm Şimdi İse Progainner İle Kütle Kazanmayı Ve Kas Yapmayı Planlıyorum Ve Haftanın 3 Günü Spro Yapıyorum Ve Beslenmeme Dikkat Ediyorum Başarılı Olurmuyum Bu Saydıklarımla Yoksa Eklemem Gereken Birşeylerde Varmı ...

11. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    olursun ben kardes neden olmasin facebook tn vucut gelistirme sayfasini takip et

12. bayx01

bayx01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Evet Takip Ediyorum.

13. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Kardeşim şeker oranına bak diorum Hardline ürününden bahsediyorsun şeker oranını aöıklayamıyor hesabını yapın onu kullanacağına ant önce sonra yulaf işini çözer yiyemiyorum dersen sen bilirsin

14. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Sen önerdiğin kişilere hepsi aynı vucut tipine sahip deil arkadas zaten göbek kısmından sıkıntı duyuyor kompleks karbonlar tercih etmesi lazım herkeste gainer göbek yapmaz die birşey yok ama şeker oranına dikkat etmek lazım bizzat ben kullanıyurdum. Evde duruyor

15. bayx01

bayx01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Göbek Kısmından Sıkıntı Duyuyorum Evet Sırf Bu Yüzden Senin Tavsiyen Progainner5000gr Kullanmamı diyorsun krdeşim ?Yanı Bu Lafından Progainner Göbek Yapar Zaten Sende De Biraz Varmış Risk Alma gibi bir lafmı çıkartayım ?

16. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    aksamlari 18 d snra gainer kullanma kardes benm ogun aralarinda destek yap naparsin tek olcek al cift alma mesela bnde kullandim gainer sknti yok dedgm gibi kan sekerini ani yukseltn rafinedn uzak dur bu urunler sadece takviye gzl kullandiktn snra skinti olacagini zannetmiyorum

17. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ben tavsiye etmiyorum gainer boşa para verme derim ona vericen paranı doğal beslen mademki kullanıcan tek ölçek Antrman sonrası al basit karbo yerine yoksa göbek falan erimez haberin olsun

18. bayx01

bayx01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Sağol Tavsiyen İçin

19. MRT-CLK

MRT-CLK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    yagsiz buyumek zor imkansiz degil sadece zor neden cunku birazi diyet birazida hesap ister ve zaman tabiki karbonhidrat degerini iyi ayarlaman lazim ve proteini 30 grami gecmicen buyuk kaslari setlerini yuksek tutucan 4#15 15 tekrarilicak kilo !! ufak kaslari 3*8 kilo yuklemeli agirlikli anlican !!

20. mrcemo

mrcemo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba
    kaliteli 5 kilo almak hedefim, bel bölgesinde yağlanma olduğundan dikkatli olmam gerekiyor.
    şu an sabah 3 yumurta beyazı, az miktar salam kaşar
    Saat 10 gibi kendi hazırladığım protein bardan küçük bir parça
    öğlen yarım kase çorba, et yemeği, az miktar yoğurt ve salata
    saat 3 gibi yine bir parça protein
    akşam spor sonrası 1 ölçek protein tozu, 60, 90 dk sonra ton balıklı sandwiç yada bir parça tavuk

şu an zayıfken mümkün olduğunca yağlardan kurtulmayı hedeflediğimden gördüğünüz üzere karbonhidratı en aza indirgedim.
    egzersiz programımı arttırınca kaloriyi de artıracağım, şu an evde çalıştığımdan kısıtlı imkanlarım var, gainer var hazırda ama kullanmakta kararsızım.
    pilav, makarna hazımsızlık yapıyor bende o yüzden karbonhidrat alacağım zaman gainer kullanabilirim diye düşündüm.

protein ağırlıklı kilo alabilir miyim? yada karbonhidrat / gainerı nasıl kullanmalıyım?
    her insanın metabolizması ve yağlanması farklı olduğundan yoğun hacimli beslenme bende pek işe yaramıyor, sindirimi kolay, kalorisi yüksek doğal bir şekilde kilo almak hedefim.
    süt ürünleri hazımsızlık yaptığından şu an pek kullanmıyorum ama akşamları kullanabilirim.

bir de kardio off günlerde mi olmalı yoksa her egzersiz sonrası 15 dk orta hızlı koşu yapmak mantıklı olur mu?

Sayfayı Paylaş