Göbek yapmadan kilo almak mümkün müdür ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papathya tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 133 üye.
  1. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    ARkadaşlar bende tavsiye istiyorum lüttfen yardım edin.Yaşım 21 Boyum 183-84 kilom 73 ama inanılmaz bi göbeğim var. yani ne giysem belli oluyor altından :(( yazın 2 ay body çalıştım. Genelde 15 dakka koşuyordum. 1 30 saat boyuncada forumdaki yeni başlayanlar bölümündeki programı uyguladım. Ama 2 ayda hiç bi değişiklik yaşamadım. Sadece ilk başta çok zorlandığım kiloları kaldırabildim 2 ayın sonunda. Şimdi yeniden başlamak istiyorum ama bu sefer sadece cardio yapmayı düşünüyorum. Bol bol koşucam. Yediklerime de hiç dikkat etmiouourum. Biraz dikkat edicem onlarada ? başka karın egzersizi öneriniz var mı ? ( çok donanımlı bi spor salonunda çalışıyorum )

2. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    yardımcı olucak kimse yok mu ? 3 gündür kimse bakmıo :( günde 10 km koşuyorum 1 saat 20 dakkada. Koşma denemez ama çok hızlı yürüme denilebilir. 7 civarında oluo hızım genelde. eğimde 2 oluyor

3. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    183-184 kıloya 73 kılosun ve ınanılmaz bır gobek nasıl oluyor bıra gobegı fln mı yoksa daha once kıloluydunda zayıfladın mı? ya da abartıyor musun gobegını??
    ıkı ay body calısınca arnolda benzemezsın :) dedıgın normal ve vucudun alısır asıl verımı alacakken bırakmıssın anladıgım kadarıyla.Sen yedıklerıne dıkkat etmelısın yoksa yaptıgın kardıyo ya da hıcbır ıse yaramaz.yag yakma bolumde ornek beslenmeler,konular mevcut oralardan yararlanabılırsın.bu boy kılo oranında asırı bı gobek olacagını sanmıyrm.duzgun beslenme ve ıyı antrnmanlar sonrasında yavas yavas gıder..

eediz bunu beğendi.
  4. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/omuz-geli-tirmek-program-ve-t38843.html
    şu konuda resimleri var göbeğimin. Burdakinden daha fazla hatta şuanda. sizce fazla deil mi ? yediklerime çok dikkat etmeye başladım. yağı tuzu ekmeği ve şekeri kestim ama normal sulu yemekleri yiyorum oranında. Bide koşarak ve eve gelince 100 mekik çekerek bu bölgeyi eritebilir miiym ? son olarak da mekik çekmek için ab rocket die bişi almıştım onu kullanıyorum. sizce yararı varmıdır ?

5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    adam gibi beslenme programı ve saglam kardio ile erimeyecek göbek yok.

eediz bunu beğendi.
  6. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    burda önemli olan nokta genetiktir benim fikrime göre daha sonra beslenme vs gelir kendinize güvenin forumu iyi araştırın ben bu forumdan çok şey öğrendim..

7. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Erkek vücudu ilk depolama bölgesi olarak göbeği seçiyo, eğer kilo almaktan bahsederken yağ alacağımızı da düşünüyosak bu kesinlikle sixpacklerin üstünü örtecek bi katman demektir. Ancak şöyle bi gerçek de var, kas kütlesi arttıkça doğal olarak kilo da artacaktır. Eğer yağlanmadan kas kütleni arttırabilirsen evet göbek yapmadan ağırlığın artar.

8. burhany

burhany Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sen bizimle dalga mı geçiyorsun :D O göbek mi allah aşkına ?? Paso mekik çekeceksin hepsi bu. Salona her gidişinde en az 1.000 mekik istiyoruz senden.

9. WaterCity

WaterCity Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    1000 mekik nedir :) adamı öldürcenmi ben antreman günlerinde 100 ü anca çıkarıyorum cidden 1000 çeken var mı :)

10. Subject

Subject Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benimde yardıma ihtiyacım var...

Su içsem yarıyo diye bi tabir varya.. aynen o misal...

2 gün üst üste tıka basa yemek yesem abartısız 2-3kg alırım...

birde vücud yapısından dolayı yanaklar alıyo başını gidiyo tombul bişey oluyorum..

Şuanki halimi koruyarak.. Yahut yüz bölgesinden kilo almadan vücudu geliştirmem mümkünmü?

tavsiyede bulunabilecek bi arkadaş varmı ?

11. WaterCity

WaterCity Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni başlayanlar formunu okumaktan başla. Kimse sana kilo almadan vücüt geliştirmek soruna cevap vermez forumda bir sürü mevcut konu oldugundan. İyi çalışmalar.

12. besyo51

besyo51 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 1.80 boyunda 68 kiloyum. daha önce 58 kiloydum hardline weight gainer aldım ve 2 kutu bitirdim. günde 3 ölçek sabah öğlen akşam sütle kullandım. ama spor yapamadım. çünkü spor yapmaya fırsatım ve vaktim yok. bu 2 kutu ile 10 kilo aldım ve şimdi 68 kiloyum. ama çok göbek oldu kollarım ve bacaklarım çok ince. yani aldığım tüm kilolar göbeğe gitmiş gibi. sizce ne yapmalıyım gainere devam etmelimiyim??duh

13. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Yardım Lütfen...

Merhabalar, bir sorum var ve bu sorum başka bir forumda cevaplanmış olabilir. Bana arama yap diyorsunuz ama sitenin arama yap butonu arama değerlerini girdiğimde çalışmıyor. PCdeki mozilla chrome, explorer hepsinde denedim arama butonu çalışmıyor araya araya da başlıkları bulamıyorum sorumu en iyi bu başlığa yakın gördüm. Daha detaylı bir yerde varsa afbuyurun.

Sorum aslında başlıktakiyle aynı. Ben düzenli spor yapıyorum 178 boy 67 kioyum ve kas kütlem şu an iyi seviyede eskiden 58dim kas yaparak kilo aldım sonra biraz spora devam edemedim tekrar 62ye düştüm tekrar başladım şu an 67 kilodayım ama sorun şu karın kaslarım iyice kaybolmaya başladı. Protein ve karbonhidrat kullanıyorum ve yağsız beslenmek çok zor yediğimiz her şeyde var ben Almanyada yaşıyorum şu an burda ürünlerde aşırı miktarda yap var aldığım besinlerde yap oranı çok yüksek her gün makarna pilav yiyemiyorum tiksinmeye başladım iyice. Minumum yağlı şeyler yemek istiyorum ama yine de yağ oranı %30 civarında yediğim şeyler hazırlaması pişirmesi kolay şeyler. Her neyse benim karın kaslarım kendimi kasmadan belirgindi eskiden şimdi kasınca ortaya çıkıyor daha düzenli çalıştırmama rağmen. Ayrıca üçgen tabirle iyi bir vücüdum vardı ama git git dikdörtgen bir hal almaya yaklaşıyor yani belim kalınlaşıyor sanki lütfen bu spesifik duruma bir bilgili arkadaş cevap yazabilir mi? Yağlı beslenmem çalışmaya devam ettiğim sürece sorun olur mu?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:15 ----------

Merhaba besyo51, spora başla vücudun şekil almaya başlayacaktır. Ayrıca kilon normalin biraz altında gainer kullanmaya devam edebilirsin ama gün içinde de yağsız yemeye dikkat et. Benim de benzer bir problemim var kilo almaya çalışıyorum v.g de yapıyorum son zamanlarda karın bölgem kalınlaştı yaplı yemekten oluyor büyük ihtimalle sorumu sordum ben de diğer arkadaşlar ne diyecekler cvp bekliyorum ama sen spor yaparsan göbeği eritip bir yandan da kol ve bacaklarının hacmini artırabilirsin.

Son düzenleme: 5 Aralık 2012
  14. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben şuan zayıfım ve kilo alıyorum.karın bölgemde ilerde olacak yağlanmayı en aza indirmek için bol mekik çekmem doğru mu?

15. brhmcr

brhmcr Guest

Dogru olmaz ama zaten karin calismalisin bu kaslarini calistiracak.

Yaglanmayi kontollu yapmak icin insuline ve toplam kaloriye dikkat etmek lazim.

Makalelerden insulin ile ilgili olani dikkatlice oku.

16. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç yağlanmadan kas yapmak çok zordur.Bulk and cut geleneksel anlayışının var olmasının sebebi var.Bunu aşmak istiyorsanız vücut tipinizi,genetik özelliklerinizi,hayat iş temponuzu analiz ederek uzman tarafından hazırlanmış çalışma ve beslenme programı gerekir bu programları uygulamak zordur.

Aldığınız proteinlerin işe yaraması için karbonhidrat almanız gerekir.Özellikle antrenman sonrası şeker almak gerekir bunlar dokuların şeker emmesini ve doku onarımını tetikleyen baş unsurlar.Hal böyleyken yetersiz karbon hidrat alımı çok az insülün demektir böylelikle dokular yeterince şeker ememez yeterince anabolizmada kalamazsınız.Protein diyetleri kas kaybettirmesinin sebebi karbonhidrat alınmamasıdır.Bu diyetleri yapanlar haftada bir karbonhidrat yüklemesi de yaparlar.Karbonhidrat olmadan dolayısı ile insülün olmadan dolayısı ile bu kan şekerinin bi kısmı dokulara emdirilmeden diğer kısmı yağa dönüşmeden gelişmek mümkün değildir.Yağlanmadan kütle yapılan programlarda o yağ gün içinde bi şekilde yakılır.

Mekikle çalıştırdığınız kasların kandan emdiği şeker miktarı çalıştırabileceğiniz diğer büyük kas gruplarına göre çok azdır.yemekten en az 3 saat sonra veya aç karna yavaş tempo ile günde 45dk koşu veya 1-1.5 saat yürüyüş daha iyi göbek eritir.

17. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    Başlığı açan kullanıcı son durumunuzu merak ediyorum.

18. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Hesap

Arkadaşlar merhaba,
    vg yapan 175 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındaki bir insanın alması gereken kalori miktarını nasıl hesaplayabiliriz? Tabiki antreman yoğunluğu hareket sayısı, set x tekrar sayısı da kalori yakımını belirleyecektir.Bununla ilgili link var mı forumda veya bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

19. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Bence illa ki olacaktır yağsız kilo alımı imkansız gibi bunu düşünmek gereksiz bu yöntemle nasıl daha az yağlanırımı düşünmek daha doğru ona özen göstermeliyiz abur cubur kızartma gibi pişirme yöntemlerinden vazgeçilmeli olabildiğince light ürünler tercih edilip haslamış et yenmeli o karında bölge çabuk yağlanır ama zor atılır gerçi belli bir seviyeden sonra o yok olcaktır ama kilo alayım deyipte yağlı yiyeceklere yüklenilmemeli amaç oysa gider hafta 15-20 şişe bira içipte alınırsınız 4-5 kiloyu kısacası özen gösterilmesi gereken bir konu.

20. larklord09

larklord09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçsız imkansız bnce dediğin kardes

Sayfayı Paylaş