Göbek yapmadan kilo almak mümkün müdür ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve papathya tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 133 üye.
  1. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Ben kardiyo için konuşmak istiyorum bady den sonra metabolizma çok hizlandiğindan kardiyoyu antremn snra yapman mantikli ama aşırı yoğun kardiyo yapma kardeşim kaslarına zarar verebilir 10 veya 15 eğim arasi 7-8 arasi 20 - 30 dk yürü yararını goreceksin karbonhidrat hazimsizlik çok oluyorsa fasulye veya tatli patates bi dene bakalim iyi çalışmalar

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. mrcemo

mrcemo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Eyvallah kardeş

3. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Kardiyoyu cok kafana takma.
    Özellikle aşırı intense antrenman yapmıyorsan, antrenman sonrası kardiyo kaslarına zarar vermez.
    "Antrenmanda Testo seviyesi düşer, kortizol miktarı artar bu nedenle antrenmandan sonra kardiyo yapılmamalıdır" diye bir internet miti var malesef. İnsan vücudu hemen kendini katabolige sokacak moda girmez.
    Eğer uzun süreli açlık durumunda değilsen ve aşırı intense(set araları dinlenme süreleri kısa ve girilen ağırlıklar yüksek(6-7 tekrar aralığı)) değilse antrenman sonrası kardiyo yapabilirsin.
    Tek tavsiyem antrenmanına göre şekillendirmen. Eğer intense bir antrenman yaptıysa(normal ölçekte) düşük tempo kardiyo yap.

mrcemo bunu beğendi.
  4. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş şekeri, unlu mamulleri, beyaz pirinci, fastfood ve doymuş yağlı besinlerden uzak dur.Kompleks kh'larla beslen, yağını z.yağı, fındık, fıstık gibi şeylerden al.Bence supplementlerin yüzde 90ı gereksiz.

5. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ almadan kilo almak gerçekten oldukça zor ama olmaz değil. Sporcular bulk ve definasyon dönemini ayrı yapıyorlar. Tamam her ne kadar iki dönemde de protein oranı antrenman vs. dikkat ediyor olsalarda alınan kaloride ve dolayısıyla kilo ve bunun da dolayısıyla yağ alıyorlar. Ancak ikisini bir arada götürerek kısa süreli (belirli bir sürenin altına inmeden) kardiyolar ve dikkatli beslenme ile belki kilo alarak ama göbek yapmadan kilo alabilirsinz kas hacmi kazanabilirsin

6. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben gereken her şeyi yaptım da bende maalesef göbeksiz hacim olmuyor. Bunu kendimde çok emin bir şekilde gördüm.

Ektormorfluğun yağlı göbek kısmını yaşayan biriyim. Göğüslerde sorun yok.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  7. Murat.Korkmaz

Murat.Korkmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    hardline carbopure almayı düşünüyorum ancak yaninda kullanabilecegim bi ürün var mı yoksa direk 2 kutu olarak alip kullanayim mi hardline progainer kullandim pek etkisini goremedim bütçem de geniş sayilmaz önerileriniz nedir?

8. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bence hardlineın ürünlerinden uzak dur.Türk malı olmasına rağmen bize yabancılardan pahalıya satıyorlar, üstüne kalitesiz ürün satıyorlar.Hacim yaparken yağlanmayı minimumda tutmak istiyorsan gainerda kullanma bence içinde yüksek miktarda şeker var kesinlikle yağlandırır.

9. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Aynen ganier çok gerezsiz al yulaf ezmesi yanina 1 ölçek whey Blender geçir en baba ganier.. Kardeşim hardline dediğin gbi pahalı veriyor.. Ben creatin kullanıyorum memnunum whey 3 matrix için aynı şeyleri soyleyemicem tadi berbat

10. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Kim ne derse desin yağ oraniniz yüzde 15 17 ise defineye girip sonra bulk yapip natural olarak ilerlemek gerekli neyi nasil yapacagizi ben anlatirim ozelden yazın

11. mrcemo

mrcemo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Aşağıdaki çalışma programını uyguluyorum. 3. hafta oldu spora başlayalı. 5 kilo almak hedefim, ama düzenli olarak çok yağlanmadan ayda 500 gram bile alsam olur acelem yok.

Kilo almak için kardiyo yapmayın diyen uzamn çok var, ya günde 15 dk yürüyüş ya da haftada 1 gün 30 dk kardiyo yapabilirim henüz karar veremedim.

Günlük sadece ağırlık programım maksimum 30 dk sürüyor, hareketleri doğru yapmak ve setleri çıkarabilmek için uygun ağırlıkla çalışıyorum maximum ağırlığı bulup zamanla artırabildiğim kadar artırmaya çalışıyorum.
    Benim antrenman süresi neden 30 dk sürüyor çözemedim. set arası 20 saniye hareket arası 1 dk dinleniyorum. bir hareket 4 dk sürse + 1 dinlenme 5 dk yapar, ortalama 7 hareket maximum 35 dk yapıyor.
    Acaba gelişme sağlayıp yüksek ağırlıklara girince mi hareketler daha uzun sürecek?
    Programım çok yoğun olmadığından ağrı hissetmiyorum o yüzden her gün gidiyorum haftaiçi 5 gün, ilk 3 gün tüm bölge çalışmış olacağından 4. gün 1. gün programından mı devam etmeliyim ?

Bu programı hareketleri öğrenme ve kasları alıştırma olarak görüyorum. Ağustosta bazı hareketlerde değişiklik yapacağım, sonrasında kendime göre şekillenir diye düşünüyorum.

Ramazan nedeniyle beslenmede çok fazla kalori almıyorum protein ağırlıklı beslenmeye dikkat ediyorum. Ağustosta yeni programla birlikte kaloriyi yavaş yavaş artıracağım, kilo alırken yağlanmak hiç istemediğim birşey.

biraz uzun oldu kusura bakmayın, yaptığım hatalar ve önerileriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

GÜN BÖLGE HAREKET AĞIRLIK SET TEKRAR
    1 CHEST BENCH PRESS MACHINE 5 er kilo 2 uca 3 10
    1 CHEST INCLINE BENCH PRESS MACHINE 5 er kilo 2 uca 3 10
    1 CHEST CHEST PRESS 20 3 10
    1 CHEST BUTTERFLY 20 3 10
    1 BICEPS BURBELL CURL 0 3 10
    1 BICEPS ARM SQUAT CURL MACHINE 16 3 10
    1 BICEPS ARM CURL MACHINE 10 3 10
    2 BACK LAT PULL DOWN BACK 30 3 10
    2 BACK LAT PULL DOWN FRONT 30 3 10
    2 BACK LOW ROW 15 3 10
    2 BACK ROAWING MACHINE 20 3 10
    2 LEG LEG PRESS 35 3 12
    2 LEG LEG EXTENTION 20 3 12
    2 LEG LEG CURL 20 3 12
    3 SHOULDER SHOULDER PRESS MACHINE 5 er kilo 2 uca 3 10
    3 SHOULDER DUMBELL FRONT RAISE 7,5 3 10
    3 SHOULDER LATERAL 5 3 10
    3 SHOULDER UPRIGHT 7,5 3 10
    3 TRICEPS ARM EXTENTION 30 3 10
    3 TRICEPS DUMBELL KICKBACK 7,5 3 10
    3 TRICEPS PUSHDOWN 25 3 10
    Her Gün ABDOMINAL ABDOMINAL 40 3 15

12. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben şimdi gece 22:00 sabah 10:00 çalışıyorum sabah işten çıktığımda direk salona gitsem çalışsam eve gidip yatsam sıkıntı olurmu acaba beslenmem güzel şekilde devam ediyo bu arada yoksa evde dinlenipmi salona gitmeliyim

13. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bence iş çıkışı git gelince dinlen, uykudan sonra spora gidiceksin, sonra işte yorgun yorgun çalışacaksın.Gene sana kalmış bir şey, ben olsam böyle yapardım:)

14. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ama 12/36 çalışıyorum yani bir gun gece 22:00 10:00 sonrasında 36 saat sonra yine aynı sekıl

15. 0bscure2

0bscure2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hem kas yapıp hemde kilo almamak mümkün ama ögünleri iyi ayarlayıp yedigin yemek miktarlarınıda ayarlaman lazım kendimden örnek veriyim 72 kilodan 75 kiloya 3 haftada ulastım yaptıgım sey haftanın bir günü vücudu dogal yag yada karbonhidratları arttırmak oldu dogal yag dedigim badem ,fındık,çıtır leblebi tavsiyem dısında soyafasulyesi kaplı icinde nohut hem protein fazla hemde yag oranı azdır ve bu besinleri aldıgın gün karın yada kardiyo yapmamn dinlenme günü ilan edip kendine yükleme yapmandır bende işe yaradı inş sendede olur :) tabi yag oranında cok az seviyede yükselme oldu ama dedigim gibi 200 gram yag olduysa 400 gramda kas oldu örnek bu suan tam hatırlamıyorum :)

16. Body!

Body! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 1.65 boy ve 49 kiloyum evde vücut calisiyorum ama kilom az olduğu için herkez bana önce kalıp lan sonra çalış diyor bence de haklılar kaliplanmak icin ne yapmam gerekiyor şunu da belirtmek isterim bi beslenme programim var fakat o programa uyunca göbeğim şişmeye basladi yaglanip sarkmaktan bahsetmiyorum Hafif ten sismeye başladı:( bu normal bi şey mi hala daha düzenli olarak hem o programa hemde vücut calismaya devam ediyorum yardimci olursaniz sevinirim Teşekkürler :(

17. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    1 kaç tavsiye vereyim hem yağ yakarsın hem kas yaparsın ama uzun vadeli düşün ikisini aynı anda bol bol elde etmek imkansız çünkü...
    Kalori ihtiyacını belirle TANİTA tartılar yardımcı olur etrafta yok diyorsan hesaplama yöntemini söyleyeyim kilonu ilk basta 2.2 ile sonra 11 ile çarp o basal metabolizman.Çıkan sonucu 100 e bölüm 35 ile çarp elde ettigin sayıyı basal metabolismana ekle.O senin günlük ihtiyacın olan kaloridir.300 Kalori çıkar o sayıdan hem yağ yakarsın hemde kas inşası için gerekli kaloriyi almış olursun tabi antremanlarında önemli.Kardiyo YAPMA gerek yok.Sistemli çalış OFF DAY Çok yapma Haftada 1 max 2 gün yap temiz temiz kas olarak kilo alırsın.(Kilon hep sabit kalabilir bu gelişme olmadıgı anlamına gelmez tartılara güvenme dedigim gibi hem yag yakıp kas eklicen sonucta)

18. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bence 4-5 ay clean bulk, 1 ay diyet yaparak ilerlese hem daha hızlı sonuç alır hem de yağ oranı çok çıkmadan yağı atar bulk a devam eder.

19. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim valla ben geçtimiz ramazandan bu yana 68 kilodan 87 kiloya çıktım ve göbeğim yok.Eskide nazaran var tabi ama çok yemeğe başlayınca miden ve bağırsakların da büyüyo.Tabi göbekte yağlanmada var ama ben dirty bulk yaptım her türlü pizza hamburger ekmek türü şeyleri yedim fazlasıyla şiştim ama aşırı yağlanmadım yani en azından bicepsin o ortaki damarı fazlasıyla net.

20. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Ramazan ayından bu yana68 kilodan 87 kiloya çıktın. Yani 19 kg aldın? Hem de yağlanmadın veya az bir yağlanma oldu. Böyle genetik harikaları ile keşke tanışma fırsatım benimde olsa o şerefe erişebilsem.

İşin şakası bir yana değil ramazan ayından ben sana komple kış sezonunu vereyim sen naturel olarak 19 kg ı çok az yağlanarak al ben senin yine abi diye elini öperim. Biceps üzerindeki damarın belirginliği maalesef yağ oranı miktarında bir fikir vermez. 19 kg aldıysan ya balon gibi su tuttun, yağ bayağı bir yağlandın demektir. Senin bu yaptığının yarısını yapabilmek için böbreğini satacak prolar tanıyorum biraz destekli atalım lütfen. İnsanlar da bunu kendine hedef koyup yanlış yaptığını sanıyor sonra motivasyonu kayboluyor.

İşin özünde göbek yapmadan kilo tabiki alınır ama sindire sindire. Ayda max olarak 1-2 kg aralığını koruyarak ve temiz beslenerek. Bunun başka bir tekniği yok. Değil tabii yollar ve temiz beslenme, AAS ve peptidleri bile kullansanız 1-2 ay içinde 19 kg temiz alamazsınız. Doğruları söylemekten zarar gelmez.

nutritionist_88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş