1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün yeni bir menü ile beraberiz.

Menümüzde, alışık olduğunuz patates yine yerini korumuştur. Yanına 3 tam limon sıktığım Akdeniz salatası eşlik etmekte. Ve yumurta ile süper ikili olan kıymamız çok güzel görünüyor.

D.N= Portakal olmadığı için ve kırmızı et ile C vitaminin beraber alınması gerektiğinden ötürü, salataya fazladan eklediğim Limon suyu bu işi halletmiştir.

Tüm sebze türleri çıktığı zaman, 10 çeşit sebzeden nasıl bir salata ortaya çıkar, tarifi ile buradan paylaşırım. Arzu eden yapar ve tadına bakar.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

• Yemek 3.JPG
      Yemek 3.JPG
      Dosya Boyutu:
      31,4 KB
      Görüntüleme:
      496
    Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bilgiye bakar mısınız !! HELAL!!

Dostum merhaba, cevapların için teşekkürler

Bu süper vücudun arkasında böyle bilginin olduğunu görmek bilgiye önem veren amatör bir sporcu olarak beni çok mutlu etti.

Kompleks ile basit karbonhidratın farkını bilmeyen ilaçlı sporcuları gördükçe hep ayar oluyorum :)

Patates ne kadar yüksek ısıda pişirilirse o kadar glisemik indeksi artıyor diye biliyorum mesela haşlanmış patates ile kumpir arasında muazzam gi farkı var.

O yüzden bu bu makinayla kızartmayı ben olsam idmanın 2 saat öncesi ile 2 saat sonrası arasından başka bir zamanda tüketmezdim.

ama diyorsan ki gi'ye takma bende yağlanma olmadı o zaman inan ilk işim bu makinadan satın almak olacak.

Çünkü kızartmaya hasret kalıyorum :(

Ayrıca öğünler ve yemekler süper ağzım sulandı resmen.

Devamını bekliyoruz :)

Son olarak her eklediğin resimde vitamin ve et kombinasyonlarının önemini belirtebilirsen çok sevinirmi bu konuda yetersizim...

Son düzenleme: 21 Kasım 2011
  3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Jimraynor,

Evet sana katılıyorum. Bende aynı zamanda Beslenme kitabı da var. Prof. bir hocanın. Orada patates için şöyle bir tanımlama var glisemik indeks için. Fırında patates GI 98. Hemen glikozun arkasından 2. sırada geliyor. Dediğin doğrudur, yalnız bulk dönemde ve gün içerisinde bunu tüketmezsem bir an insan olduğumu unutuyorum deyim yerindeyse. Neden mi?

Benim genetiğim çikolatayı kabul etmiyor. Yediğim an sivilce çıkıyor. Böyle bir yan etki yapıyor bende.Bir an tüketici kaynaklarını aramayı bile düşündüm. Ama telefona çıkan bey efendiye ne diyecektim. :) İnanır mısın 4 aydır ağzıma çikolata değmiyor. Bir çok üründen mahrum kalmak pek kimselerin tavsiye ve isteği bağlamında olmadığını iyi biliyorum. Bu yüzden bu tür bir kaç ürünü de yiyemez isem çatlarım :D

Cevaplar içinse rica ederim. Her zaman cevaplamak için buradayım ben. (Bilgim dahilinde ise)

Makineye gelince, tavsiye ederim. Gayet güzel, tadından, sertliğine kadar mükemmel.

Yemeklerin devamı konusunda ise, bir sonraki fotoğrafta salata tarifi yer alacak. Ama biraz zaman alabilir.

Saygılarımla,

Azi ve jimraynor bunu beğendi.
  4. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    28 cm kolun varken kaç kiloydun

5. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Azi,

Eğer hafızam beni yanıltmıyor ise, 76-78 arası bir kiloda idim.

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Fitness Model

İnanırmısın senin yemeklerini, programını takip ettiğim kadar mf dergisini takip etmiyorum ;)
    Geçekten tecrübelerine ve bilgine çok saygı duyuyorum, seni takip ederek sürekli kendime yeni birşeyler katıyorum :)

Kırmızı etin yanında c vitamini için ben ezme formülünü gelirştirdim bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Sarımsağın doğal bir testesteron seviyesi arttırma besini olduğunu okumuştum...
    Bu yüzden bende domates+biberden c vitamini + sarımsakdan doğal testesteron + zeytin yağından doğal yağ gereksinimi = ezme formülünü geliştirdim :)
    Kırmızı etin yanında mutlaka ezme tüketmeye çalışıyorum ;)

Fitness&Model bunu beğendi.
  7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili ZeusS_,

Böyle anlamlı ve onure edici içerik oluşturan cümlelerin hem beni motive ediyor hem de gururumu okşuyor. İtiraf etmek gerekirse... Teşekkürler bana olan inancın ve ilginden dolayı. Bu sözlerden sonra, daha da sıkı sarıldığımı bilmenizi isterim bu spora. Bir sünger deneyi vardır, okulda öğretmenler, öğrencilerine söylerler bunu genelde. Bende o sünger misali, bu alanda ne kadar çok bilgi var ise alabildiğim kadarını almaya çalışıyorum. Tabi bunları aldıktan sonra, teoriğin, pratikle olan randevusunu da ihmal etmemek gerekiyor.

Sözün kısası, Aldığın nefes bilgi, gördüğün yer geleceğin, duyduğun ses çığlık, yaşadığın yer ise bir salon olsun.

D.N= Ezme formülü güzel bu arada...

Saygılarımla,

HUMOR, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Et ile neden c vitamini alınıyor acaba. Forumda araştırma yaptım bulamadım k.bakmayın.

9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili lordmarvel,

Şöyle izah etmeye çalışayım, Kırmızı et demir ihtiva eder. Kırmızı ette bulunan demiri daha fazla alıp kullanabilmek adına C vitaminine ihtiyacımız vardır. Vücutta bulunan demir, bakır kalsiyum gibi minerallerin emilimi ve kanda oksijeni taşıyan kırmızı kan hücrelerinin ve çeşitli enzimlerin üretimi için gereklidir. Bir çok vitaminin yaptığı gibi bağışıklığa da katkı sağlar.

intensity-nox türü ürünler vardı bilirsiniz. Vücudun oksijen taşıma kapasitesini arttırmaya yönelik. Eğer yeterli miktarda demir mineralini günlük tüketimde alıp karşılayamıyorsak, o ürünlerin de etkisinin olmayacağını bilmeliyiz. Aynı zamanda aerobik kapasitemizi ne kadar geliştirirsek, vücut oksijen kapasitesi dediğimiz akciğerlerini daha iyi kullanabilecek düzeye çeker.

Bu da antrenmanlarımızda daha fazla enerji açığa çıkarmamıza etken olur. Çünkü, vücut yakıtı oksijenle yakarak temin ediyor.

Saygılarımla,

lordmarvel ve Azi bunu beğendi.
  10. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Tebrik ederim son derece şık bir vücut yemeklerde güzel :)

11. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili FitnessModel;
    Bu kadar emek veriyorsun, yediğine içtiğine en küçük ayrıntısına kadar dikkat ediyorsun, bunun karşılığını almalısın.. Herhangi bir modellik ajansına yazılmayı düşünüyor musun? Bence çoktan zamanı gelmiş :)

12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Fitness tekrar merhaba. BEslenmede vitamin ve mineral konularında bilgimin yetersiz olduğunu düşünüyorum kitap bu konuda bana çözüm üretebilirse kitabının ne olduğunu özel mesajla rica edebilir miyim.

Ayrıca beslenmedeki vitamin ve minerallerle ilgili bahsedebileceğin bişeyler varsa çok sevinirim.

Ha bir de Rear Double Bicep pozu çekebilirsen süper görünürsün kanaatindeyim..

13. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Rasant,

Teşekkür ederim güzel görüşleriniz için. Yeni tarifler yakında gelecektir... Bilginize.

Sevgili omrbrk,

Evet düşünüyorum, ama her şey bir sıralamada gittiği sürece başarabileceğim kanaatinde ve inancındayım. İlk hedefim yüksek lisans. Bu pazar ALES sınavım var zaten. Esenler atış alanı Lisesi'nde girecekmişim. Bakalım hakkımda hayırlısı olsun. Yükseğe geçiş yaptıktan sonra, kaliteli bir salonda ingilizce tabir ile Personal trainer'lık yapacağım. Kazandığım para ile, yarışmalara hazırlanacağım, ilk yarışmamdan sonra ise, ajansa başvuru yapmayı planlıyorum. İnşallah hepsi bu sıralamada istediğim güzellikte gider.

Sevgili jimraynor,

Vitamin konusunda yeterli olabileceğini düşünüyorum. 67. sayfadan 107. sayfaya kadar muhtevası var. Özelden kitabın adını ve hocasının ismini verebilirim. Ama piyasada zor bulunuyormuş.

Beslenmede vitamin ve minerallerin alımı konusunda bir yazı yazmayı düşünüyorum. Kafam rahata eriştiğinde emin ol onu da buraya yazarım.

Double Biceps pozunu önümüzdeki haftalarda arkadaşımın salonuna giderek antrenman sonrası veya öncesi çekinmeye çalışırım.

Saygılarımla,

Azi, omrbrk ve jimraynor bunu beğendi.
  14. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Valla ne desem bilemiyorum. Tek kelimeyle herkesin hedeflediği muhteşem vücuda ulaşmışsın. Üşenmeden birçok yorumu okudum ve gerçekten bilgi edindim. Eleştiren arkadaşlarda olmuş tabiki, daha iyilerini yapsınlar bile demiyorum. :) Merak ediyorum bunun iyisi nasıl oluyor. Göğüsler bi vücuda ancak bu kadar yakışırdı herhalde. Biz badiciler olarak orası az şişmiş burası az şişmiş diyoruz tabi ama, bir bayan yorumladığı zaman bu vücudu diyecek kelime bulamaz. Herşey yerli yerinde. Sırf şu formunu korusan bile çok iyi işlere imza atarsın. Bu iş artık hobiyi geçmiş sende .. Kesinlikle bi ajansa başvur, hele bu işlerde bir tanıdıgın varsa ne diyeyim yolun acık olsun.

Saygılarla

Son düzenleme: 23 Kasım 2011
  15. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili baskn35,

Benim için çok anlamlı bir mesaj daha gelmiş sizin tarafınızdan değerli baskn35. Bu anlayışınız ve güzel düşüncelerinizi izah edişiniz vesilesi ile size de teşekkür borçlu olduğumu hissettim. Çok teşekkür ederim beni onure ettiğiniz için.

Burada bulunan her arkadaşımın düşünceleri benim için çok kıymetli öncelikle bunu bilmenizi isterim. Herkesin düşüncesine ayrı, ayrı ilgi gösteriyor, özenle hazırlanarak cevap vermeye çalışıyorum. Bu süreçte yanımda bulunan ve bulunmak isteyen herkese iyi ki varsınız diyor ve şükran borçlu olduğumu vurgulamak istiyorum.

Malum yarın sınavım var. İnşallah güzel bir sonuç elde eder de Yüksek Lisans'ın kapısını aralarım. Sınavı bir kenara bırakırsak, önümüzdeki pazartesi söz verdiğim gibi 10 çeşit sebzeden nasıl salata yapılır onu sizlerle paylaşacağım. Daha sonrasında aynı hafta içerisinde vitaminler konusunda, sevgili jimraynor'ın özel isteğine karşılık verebilmek için bir yazı kaleme alacağım. Akabinde, 1-2 hafta sonrasında bir kaç poz çekmeyi planlıyorum. Aralık ayının sonuna doğru da FST-7 stratejisini uygulamalı üzerimde deneyerek burada izlenimlerimi paylaşmayı düşünüyorum.

Bugün, yeni bir yemek menüsü ile beraberiz. Menü'de sarımsaklı kıyma, mercimek, Tam tahıl organik ekmek, 2 beyaz yumurta, 2 kişilik salata ve 1 orta boy bardak elma suyu yer alıyor.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

• Yemek 4.JPG
      Yemek 4.JPG
      Dosya Boyutu:
      36,6 KB
      Görüntüleme:
      532
    Body06, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Özenle hazırlanmış bir sporcu yemeği daha ;))

Sınavında başarılar Sevgili Fitness Model ;)
    Çeşke bende girebilseydim ama ne yazıkki şansızlıklar peşimi bırakmadı giremiyorum :(

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili ZeusS_ ve değerli arkadaşlar,

Teşekkürler, sağlık olsun. Umarım önümüzdeki ilkbahar dönemindekine girebilirsiniz.

Evet,

Pazartesi günü için hazırlamak istediğim salata ile karşınızdayım. Evet, salatanın malzemelerine ve yapılışına gelelim.

İçerik:

Semiz otu, dere otu, roka, turp, ıspanak, , maydanoz, nane, yeşil soğan, kıvırcık, tere.

Yapılış;

Semiz otu, dere otu, tere, nane 25’er gram. Ispanak, roka, turp ve yeşil soğan 50 gram. Maydanoz 75, kıvırcık 125 gram.

Toplamda 500 gram yeşilliğimiz var.

Elimizde Knorr’un fesleğenli kekikli salata sosu mevcut. Yanına sızma zeytinyağı ve içme suyu.

Karıştırma kabına, 60 ml zeytinyağı ile 30 ml içme suyunu ilave ederek çalkalıyoruz. Sonra salataya bu karışımı ekleyebilirsiniz.

D.N= Karıştırma işini bana soracak olursanız, elinizle yapın derim. 60-90 saniyeyi geçmeyecek şekilde karıştırmanız yeterlidir salatayı.

Afiyet olsun…

Ekli Dosyalar:

• Yemek 5.JPG
      Yemek 5.JPG
      Dosya Boyutu:
      42,6 KB
      Görüntüleme:
      557
    jimraynor, Azi, lordmarvel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Fitness Model
    Başlığın şuan da malum bulkta olduğun için beslenme ağırlıklı...
    Bozmak istemiyorum ama konuyla alakasız olsa da birde sana sormadan edemiyeceğim...

Genetik olarak zayıf olan bölgelere nasıl müdahale edebiliriz? Bununla ilgili bir konu açmıştım sağ olsun Danny heavy duty önerdi ;) Uyguluyorum, şimdilik uygulamanın 1 ayı doldurmasını bekliyorum...
    Başlığımda biraz daha ayrıntılı anlattım, oraya cevap yazın diye vermiyorum, bir göz atıp tecrübe ve bilginizle görüşünüzü söylerseniz çok memnun kalacağım :)
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/zay-f-b-lgelerin-e-t44793.html

19. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Zeuss güzel bir konu açtı.

Definasyon döneminde beslenme ve idmanını nasıl şekillendiriyorsun bu konuya girebilir miyiz fitness?

20. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Rica etsem son ölçülerini ve fotoğrafını koyup kilonu yazar mısın?

Sayfayı Paylaş