1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Güzel bir günü daha geride bıraktık. Yarın her şey için yeni bir başlangıç. Uykuya dalmayı bekleyen gözlerim, sessizliğe hasret yorgunluktan dökülen bedenim, hepsine eşlik eder mi acaba ruh filizim.

İşin şiirsel boyutu bir kenara dursun, program ile ilgili düşünceler konusunda perşembe detay girebileceğimi belirtmek isterim sevgili jimraynor. Evet sevgili ZeusS_ güzel bir konuya değindi. Mevcut konusuna ilgili açıklamayı kendi uygulamış olduğum strateji ile cevaplamaya çalıştım. Diyet dönemine ilişkin nasıl bir yol izlediğimi, bu sene nasıl bir şey planladığımı buradan yine aktarmayı düşünüyorum.

Sevgili Azi,

Hatırınız için biraz önce, duştan sonra olan bir kaç fotoğrafımı çekerek paylaşmayı uygun gördüm.

Ölçüler konusunda sadece kolu ölçtüm. Onu da zaten bu konu altında paylaşmıştım. Kilo olarak ise, yazdan bu yana 6 kg almışım.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

berelax ve Azi bunu beğendi.
  2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bulktasın sanırım hocam sırtta çok iyi üçgen vücut böyle olur. :)

Karın için önerebileceğin birşey varmı acaba. Ben ne ettiysem zor çıkıyor dayanamadım bulka girdim. Yaza doğru çıkarmak lazım :)

3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili lordmarvel,

Evet şu anda bulk takılıyorum. Fazla da kilo almayacağım. Yine eski kiloya yakın olurum. Çok fazla yağlanınca idmanın verimliliği düşüyor. Kasların çevresinde biriken yağ miktarı sürtünmeyi arttırdığından, performans düşüyor. Aynı zamanda, psikolojik olarak kendimi ayna karşısında çok olmasa da, parçalı görmek psikolojik olarak + motivasyon getiriyor.

Karın için çok ekstra fantastik hareketlere gereksinim duymadım hiç. Belki 10'larca hareket vardır. Basit 4 egzersizi birleştirdim. Farklı farklı günlerde sadece alt mide için olan hareketi değişiyorum gerisi aynı. Örnek:

Hanging knee raise. Hanging leg raise. Birinde knee, diğerinde leg yapıyorum. Diğer geri kalan 2 hareketin biri abd machine, ağırlıkla. Diğeri ise çok bilindik, olmazsa olmaz crunch.

Bunları kış dönemi dahi olsa şu anda şu şekilde çalışıyorum. Mevcut programıma göre konuşacaksak, haftada 3 kez abd, 3 kez oblik giriyorum.

Abd'de 2 set 30 tekrar alt mide. 2 set 30 tekrar machine. 4 set 30 tekrar crunch. Diyet döneminde ise miktarlar biraz daha artıyor.

Ama size tavsiyem kış diye ihmal etmeyiniz.

Saygılarımla,

lordmarvel, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Bende öyle yapıyorum ama haftada 1 kere çalışıyorum sanırım bu sayıyı arttırmam gerekicek.

Parçalı, yağsız halini kim görürse görsün kendiliğinden zaten motive olacaktır. Üstelik kendi vücudu olunca düşünemiyorum bile. :)

Fitness&Model bunu beğendi.
  5. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.93 boya inanılmaz bir kütle...Bu forumda kendime idol gördüğüm bir isimsin.Bende 1.87 boyunda 86 kg'yim.Bulk ile 100 kg'yi görüp sonra define olup 80-85 arası görmeyi hedefliyorum.Umarım bende senin gibi kalıplı durabilirim.

Sporda başarılar...

6. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Akşam vakti çektiğim 2 fotoğrafı paylaşmak istedim. Birisi daha net. Kusura kalmayınız. Yarın işleyeceğimiz bir program konusu var onu unutmadığımı da belirtmek isterim bu vesileyle.

Sevgili Azi,

Sizin için böyle bir konumda yer almak benim adıma gurur verici. Umarım arzu ettiğiniz vücuda en kısa zamanda erişir, bunun keyfini çıkarırsınız diyeyim.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Heyt karizmaya bak ;) Bulkta pek yakışırmış ;)

Azi ve Fitness&Model bunu beğendi.
  8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Azi bunu beğendi.
  9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili lordmarvel,

Evet haklısınız, size kesinlikle katılıyorum. Fakat şu var ki, fotoğrafçılarda rahat olamıyorsunuz, evin doğallığı yok(Kişisel kanaatim). Yakınlarda doğubanka gidip veya benzeri bir elektronik marketten kaliteli dijital fotoğraf makinesi ile bu işi çözebilirim düşüncesindeyim. Önce falanca adlı sitede biraz araştırma yapacağım. İlgili site bu konu hakkında epey fikre sahip arkadaşlarla dolu. Ondan sonra daha güzelleri ile burada buluşuruz. Şimdilik ben daha iyisini alana kadar elde olan bu maalesef :) biraz araba reklamı gibi oldu...

D.N= Herkese iyi akşamlar dilerim. Ben yatıyorum...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  10. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kaç kilosun bu fotoğraflarda

11. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili jimraynor,

Perşembe günü için sözleşmiştik. Kısa bir giriş yaptıktan sonra, nokta atış suallerinize yer veririz. Takıldığımız yerler olduğunda geri döner tekrar ederiz.

Beslenme:

Kademeli olarak düşüş gerçekleştirmek gerektiğinin herkes farkında. Mühim olan hedef koyduğunuz süre içerisinde ne kadar kilo vereceğiniz konusunda radikal davranıp gerçekçi yaklaşmakla alakalı bir süreç bu. Örnek: İdeal kilo verim aralığı 2-4 kg ay başına değişebilmekte. Veyahut yağlardan günlük %30 keserek yapılan bir hesaplama yöntemi de var.

1 kg 7000bin kalori.

Günlük 600 kkal eksik alarak ayda, 18 bin kkal kaybetmiş olursunuz. Bu size hemen hemen 2.5 kilo gibi bir değer olarak döner.

Ben hesaplarken, günlük kalori alımını bu dengede tutarak 3 aylık bir süreyi en iyi nasıl dengelerim diye hesaba başladım. Vermem gereken kiloyu veyahut bu sene kaç kilo ile yaza girebilirim diye kendime sorarak bir kg tahmini oluşturdum.

Sırasıyla, gece karbonhidrat alımlarını, akşam 8 sonrası sadece antrenman sonrasıysa karbonhidrat alımı yaptığımı, onun dışında ilerleyen günlerde sadece sabah, antrenman öncesi ve sonrası alım yaparak bu süreci tamamladığımı hatırlatırım.

Süreçte soğuk su tüketmek yararınızadır. Bunu daha önce de yazmışımdır. Metabolizma hızınızı arttırmak buna bağlı yağ yakımına olan katkısından ötürü, 2 bardak soğuk su içmek. Bunu günde bir kaç kez tekrarlamak iyidir.

Antrenman:

Akşam 18:00'den sonraya aldım antrenmanları.
    Yüksek ağırlık, kısa dinlenme periyotları seçtim.
    Serbest ağırlıklara yöneldim.
    Kardiyo çalışmalarını ekledim. HIIT'i tercih ettim bu süre zarfında. Ek gün olarak Kardiyo koydum. İlk ay 1, 2.ci ay 2, 3.ayın içerisinde ise bunu 3 güne çıkardım.
    Kardiyo çalışmalarını bacak çalıştığım ve ertesi günü takiben yapmadım. Onun dışında antrenman sonrası yaptığım HIIT'ler de oldu. Bu daha fazla yağ yakımını destekliyor.
    Bisiklet ve benzeri kardiyo çalışmaları hiç yapmadım. En iyi kardiyo aleti olarak koşu bandı açık ara diye bir araştırma vardı. Buna uydum bu yüzden.

Şimdilik bu kadar...

D.N=Anlattıklarım içerisinden, anlattıklarıma bağlı olarak veya farklı her türlü suale açığım.

Selam;

Sevgili Azi,

Bu fotoğraflarda 95-96 kg arası gidip gelmekte olan bir kütledeyim.

Saygılarımla,

jimraynor ve Azi bunu beğendi.
  12. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kanaltlar çok iyi gerçekten belde ince tam üçgen tebrikler.
    Kanatı nasıl çalışıyorsunuz acaba yazabilirmisiniz hareket ve tekrar sayılarını. Geliştirmekte zorlandığım bir bölge.12 10 8 yapıyorum ama verimli olmuyor.

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin linke baktın mı hiç lordmarvel? cute hot guys filan o sitenin yolu yol değil belli :D

kaldı ki fitness model isimli üyemiz bence o resimdeki şahsiyetten epey önde bir fiziğe sahip.

berelax, Azi, Fitness&Model ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Puhahahahahaha :D Harbiden bende yeni farkettim bak şimdi :D :D :D

15. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    görsellere fitness man yazdım kopyaladım koydum hiç dikkatimi çekmedi. :D

16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Fit,

Teşekkür ederim iltifatınız için. Tabi ki yazarım. Öncelikle ana programımı yazayım, içeriği değiştirdiğimi de peşi sıra ekleyeyim.

Deadlift 12-10-8-6 4 set her sette eller avuç içi karşıya bakıyorken diğeri arkaya bakan tutuş staggered olmak üzere. Bir set sağ ileri, diğer set sol ileri. Dengelensin diye.

Front pulldown yapıyorum. 12-10 aralığında 4 set. İlk set Wide grip tutuyorken, ikinci sette reverse wide grip tutuyorum. Üçte, close grip. 4'te reverse close grip tutuyorum.

Barbell row 12-10-8-6 4 set. İlk set wide grip 2. set reverse wide. 3. 4 ise close grip ve reverse close grip.

One Arm Dumbbell row. 10-8 3 set. Bir set ileri. Bir set aşağı olmak üzere.

Pullover 12-10 3 set. Bir set barbell ile bir set dumbbell ile.

Lumbar Crunch veyahut Stiff leg deadlift. 20-15

Çeşitlilik,

Deadlift yerine, pull up, front pulldown yerine T-Bar, Barbell Row yerine Seated Cable Row gibi değişiklikler yaptığım oluyor.

Saygılarımla,

rgurcay, Azi ve Fit bunu beğendi.
  17. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Sayabildigim kadarıyla 20 den fazla set var fazla degil mi bu ben en fazla 12 set yapıyorum sırt icin

18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Abi adamın bu sporda kaçıncı yılı artık; belkide tek bir günde çalışıyor laterali yani...

Fitness&Model bunu beğendi.
  19. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum çok başarılısın, tebrık ederım azminede hayran kaldım, bende baya hacimli biriyim ama malesef yağlar zayıf olmama rağmen çok şeyin öününe geçiyorlar, kardiyo da yapmıyor değilim, ama neden bu yağlar gitmiyor anlamıyorum, ağır antremandan sonra 15 dk koşuyorum, antreman olmadığı günlerde 30 dakikalık hit, interval kardiyor, ama bu yağlar ne kadar yüzsüz şeyler :), ama tabı baya gıtdı ama tam olarak oturdugumda o alt karının morelımı bozmasından nefret edıyorum :)

20. ali1453kedi

ali1453kedi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    adamın boyu 193 omuzları rahat 140 vardır da benim anlamadığım 170 boyunda 2 ay body yaptım diyen adam omuzlarım 140 diyor

Sayfayı Paylaş