egemennn 6 ayda 105kgdan 70 kgya..173 boy

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve egemennn tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Salih Akçay

Salih Akçay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba, öncelikle azmin ve başarın için tebrik ediyorum. Sormak istediğim birşey var. Bende daha önce 140 kilodan ,115 kiloya düştüm kendi çabalarımla. Yani mahalle parklarında koşmak, belediyenin sabitlediği aletlerden bahsediyorum. Sonrasında spor salonuna başlayarak yaklaşık 75 kiloya düştüm. Bu 1 yıl sürdü sonra rahatsızlıklarımdan dolayı ara verdim, ameliyat oldum derken şuan 92 kiloyum.

Amacım ise ekim ayına kadar full zayıflamış olmak istiyorum. Boy ölçümü hatırlamıyorum ama ideal kilomun 68-70 civarı olduğunu biliyorum. Bu kiloya gelmek için ne yapmam gerekiyor. Zamında gittiğim spor salonu kişiye özel vip paket veriyordu. Spor salonuna kilo vermek için yazılanlara aylık çizelge veriliyordu ve bu çizelgedeki gibi düzenli kilo verilirse özel paket hgediye veriliyordu. Bende bunu alabilmek için aç kaldım.

Özel diyetisten bana şu diyeti verdi ;
    Sabah
    2 dilim çavdar ekmeği
    Yağsız peynir,zeytin
    Sınırsız domates,salatalık
    1 bardak yarım yağlı süt
    Öğlen
    2 dilim çavdar ekmeği
    Sınırsız domates,salatalık,kıvırcık
    1 su bardağı ayran
    Ara öğün
    Öğlen yapılmış menüyü tost olarak yağsız bir şekilde hazırlamak
    Akşam
    1 kase çorba
    1 su bardağı yoğurt
    Sınırsız yeşillik,salata
    2 dilim çavdar ekmeği
    Her öğün arasında da 1 tane yeşil elma yemem gerekiyordu, haliyle bende yiyordum :) . Diyet listem bu kadardı, yani zayıflamak için de olsa hergün yada3-4 günde bir tavuk yiyecek parayı bulamıyordum öğrenci halimle. Bu arada Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine okuyorum. Bu diyete ek olarak günde 15 dakika hızlı yürür - 15 dakikada koşardım. Bisikleti hocam 15 dakika yap demişti ama ben 5 dakika bile zor yapıyordum ki hala öyle diyebilirim.

Sonrasında ise ayakta,ayaklar bitişik sağ sola eğilirdim. Karın yanları için. 100 tane mekik çekerdim. Elime sopa alıp başımın arkasında koyardım bunuda 5 dakika yapardım. Bu kadardı böyle kilo vermiştim. Sence bu doğrumu, bu programla haftada 1 kilo verebiliyor her insan. Daha hızlı verebilmek için ne yapmam gerekir?

bu mesajı birkaç konuya daha kopyalacağım,çünkü birçok görüşe ihtiyacım var.

egemennn bunu beğendi.
  2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Elimden geldiğince okuyup yazıyorum başlıyorum;
    öncelikle geçmiş olsun..
    Sabah 3-4 yumurta beyazı ekleyebilirsiniz,süt yerine arada yeşil çay ekleyebilirsiniz.
    öğlen tavuk göğsü 50-100 gr eklemelisi bence protein açısından,yoğurt ekleyebilirsin.Tavuk yerine arada light ton balığı tavsiye ederim.((ayrıca öğlene arada lapa pilav veya kepekli bulgur, yada kepeli makarna koymalısın)
    ara öğünde mevsim meyvesi karpuz erik vs yiyebilirsin,kaliteli yağ alman gerek kuruyemiş fazlaya kaçmamak şartıyla ekle.ve yanında mutlaka yeşil çay iç
    akşam yine tavuk eti ekleyebilirsin yağsız olsun mümkünse ve ekmeği 2 dilim değilde 1 dilim ye bence,
    karbonhidratı azaltıcaksın abi,proteini yükselticeksin diyetisyenden daha iyi bilmem tabikide okumuş etmiş ben sadece 6 ayda kilo vermiş biriyim ama neden böyle az protein içeren bi diyet vermiş anlamadım klasik yaşlılarımızın bildigi yeşillik yiyerek kilo verme gibi bi besleme vermiş ilginçmiş bence :)

ama öğrenciyseniz bilmiyorum abi bende seneye üniversitede okıycam inşallah sizin durumu ozaman anlıycamda en azından sabaha yumurta eklemelisin lor peyniri yiyebilirsin.ama yeşil çay mutlaka öneririm içtikten sonra bile terletiyo beni,acı şekersiz kahve de öneririm .şimdilik bunlar geldi aklıma kolay gelsin ne zaman istersen yardımcı olmaya calısırım elimden geldigince :)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2014 ---
    karın için 8 min abs öneririm o hareketler yerine youtube da var 8 min abs diye yazarsanız bulursunuz bence işinize yarar kardio için bişey diyemiyorum fena değil 45 dakikayı geçirmeyin yeter

3. Salih Akçay

Salih Akçay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Facebooktan ekledim seni. Teşekkür ederim cevap için . Umarım üniversite hayatını güzel yaşarsın. Herkesin hayal ettiği yaşam vardır genelde üniversite için. Hayal ettiğini ya yaşıyorsun yada daha iyisini yaşıyorsun ama merak etme herşey çok güzel olacak. Sadece şöyle bir sorum var sabahtan akşama kadar okuldayım. Ne yapmam gerekir bilmiyorum değil de, yeşil çay önermiyorum kendime. 1 şekerli veya şekersiz çay içiyorum sürekli. yada kahve içiyorum ama acı değil :)

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    onayladım abi dedigin gibi olur umarım :) yağ yakımında yardımcıdır yeşil çay o yüzden dedim.neden içemediginiz içinmi ayrıca sorunuzu anlamadım :( ben yanımda götürüyorum bi kaba koyup yiyeceklerimi tabi benimki lise :D olmaz dersen abi mecbur kantinden tost yağsız vs beslenmeye çalış

5. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim takipteyim uzun zamandır başarının çalışman ve isteğini takdir ediyorum umarım hedeflerine ulaşırsın.

egemennn bunu beğendi.
  6. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Cok tesekkur ederim sevindim takip etmenize gunlugumde var isterseniz goz atabilirsiniz sagolun umarım hepimiz ulasiriz hedeflerimize :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Son durum bu şekilde arkadaşlar merak edenler var ise paylaşmak istedim günlüğümde de paylaşıyorum isterseniz takip edebilirsiniz __egemennn beslenme günlüğü+antrenman(sizlerin yardımıyla)
    Şuan daha çok lean bulking şeklinde ilerlemeye calısıyorum elimden geldiğince hatalarımla doğrularımla ama pes etmeden..
    1604534_10203768284189461_7988990661057506611_n.jpg abe6a2az.jpg qynysumu.jpg sa2a4e8y.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2014 ---
    Son durum bu şekilde arkadaşlar merak edenler var ise paylaşmak istedim günlüğümde de paylaşıyorum isterseniz takip edebilirsiniz __egemennn beslenme günlüğü+antrenman(sizlerin yardımıyla)
    1604534_10203768284189461_7988990661057506611_n.jpg abe6a2az.jpg qynysumu.jpg sa2a4e8y.jpg

8. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Bu arada bende bu gun gogus ucunun genislemesi buzusmesi vs. den dolayi bu gun hastaneye gittim jinekomasti yok ama lipomasti var dedi ben sertlik oldugunu soyledim lipomasti yagdir ve yag yok dedim mamografi cektirdi ve persembe gunu sonuclarini alicam gogus uclarina gelirsek doktor bu duruma normal diyor anlam verebilmis degilim.

egemennn bunu beğendi.
  9. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    birkaç doktora daha görün en iyisi geçmiş olsun sonucu bekliyorum

10. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bu gun sonuclar icin gittim mamografi sonuclari cikmamis mi ne bisiler olmus herneyse doktor liposaksin yapalim dedi ve hala bende jinekomasti olmadigi konusunda kararli.suan bulk donemindeyim evet yaglanma var fakat benim sorunum yagla degil bunu anlatamadim cok bilmise..icerideki sertlige hala yag diyor herneyse bakalim liposaksin ile alamazsa o sertligi o zaman farkli konusucam artik.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Denesin bi diycemde oyuncak degilki deneme yanilma falan :) insallah duzelir biliyorum anlatamazsin kimseye anlamazlar bi turlu doktorda olsa:D

12. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    beyefendi jinekomasti degil bu ultrason sonuclarina gore bu sadece yag depolanmasi diyo dedm gel sık bakiyim sunu nasil yag bu tas gibi dedim olur o yagdir diyo :D anlamasigim incecik igne gibi aletle o sertligi nasil cikaricak artik herneyse yaa doktorlara da islerini ogretmek bize dusmez bakalim sonumuz hayrolsun :D

egemennn bunu beğendi.
  13. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Aynen dediğin gibi :D ne zaman yapicsk o dediğini gecmis olsun yine paylasirsiniz isterseniz sonucu :)

14. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    söyle diyim türkiyede düzgün pilastik cerrah v.b yok hepsi yalan ilgilenmiyor gitceksen özele gidiceksin anlatıcaksın bi ultrason sonucu versin napcagımızı ztn o söyler Ben devlete gittim kadın bana Göğüs calısmamı söyledi ama bilmiyorki göğüs yağı az kalıyor ve sertleştiginde ucu sarkıyor

egemennn bunu beğendi.
  15. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    suan gogus bu durumda gozle gorulur birsey yok aksine cok iyi gozuksede suan bulkdayim gogus parcali sekilde gozukmuyor yag oranimi dusurdugum zaman ozellikle gogus ucundaki yarim santimlik kisim kasa yapismiyor ve kotu bi goruntu olusuyor ayrica gogus ucunun genisleyip buzusmesi de cabasi.bakalim artik nasil olucak :D

Ekli Dosyalar:

egemennn bunu beğendi.
  16. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar size tavsiyem kendimce kafanıza pek takmayın yağdan olabilir bende 18 yaşlarında göğüs uçlarım yağlıydı karın kasları iyice gözüktüğü zaman baktım toparlanmış bayağı askere gittim geldim hiç bişe kalmamış %90 ergenliğin dalgasıdır diye tahmin ediyorum 16-17-18 yaşlarında çoğu erkeğin göğüs uçları yağlıdır o zaman gençlerin yarısı jinekomasti oluyor sanmıyorum olduğunuzu doktordan iyi bilemem tabiki de kendimden örnek verdim yağ oranınızı %9 %10 lara getirdiğinizde tekrar bakın bakalım hayla şişlik göze batacak derecedeyse olabilir ama yağ oranı 15 falansa net bişe söylemek doğru değil sonuç velasıl kelam takılmayın böyle şeylere ben bir şeye kafamı taksam mesela bi bacağımdaki damar daha kalın duruyor diğer bacağımdaki az daha ince sonra diyorum ne yapıyorsun bacağı olmayanları düşün atıyorum o gereksiz takıntıyı kafamdan bu benim görüsüm basarılar Genc team !

neverbackdown. ve egemennn bunu beğendi.
  17. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
  18. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Değişim yarım kalmış sadece yüzde ellik bir çalışma devamını sıkı tutmakta yarar var :D

19. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Kucumlugumden beri kiloluydum tamamladim demedim zaten zamanim ve param sağlığım yerinde oldukca birakmiycam son form bu sekilde bulktayim tesekkurler yorumunuz icin

20. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Bende küçüklüklükte kiloluydum 20 kilo verdim ve karnımın altı sarktı yedim içtim orası dolmadı sağlıksız beslendim gene geçmedi sağlıklı beslendim geçmedi alt karına yüklendim geçmedi az var sende diyorlar ama ben az olmasına rağmen rahatsız oluyorum spor salonuna bile gidesim gelmiyor

Sayfayı Paylaş