Danny Boy- Beslenme ve Antrenman gunlugu :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Danny Boy tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.538
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Danny bana sorarsan şu idman rutinini ayarlaman kritik önem arz ediyor, idmanları sürekli aksattığın için %100 verim alamıyorsun, vucudun da afallıyor...

Azi, Hymenalos, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Her kelimesine katılıyorum speedtouch , biraz daha disiplinli antreman olsa çok daha güzel bir vücut çıkacak ortaya...

3. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    danny boy çok ilginç bir vücudun var bence.yağ oranını düşürünce %10 lara filan zaten kas oranın iyi hep hacimli hem de kaslı parçalı süper bir vücudun olur.vücudun yağ oranına göre iyi ama kolların biraz yetersiz kalmış sanki.kollarını biraz daha parçalasan yağ oranına göre daha iyi bir vücudun olur

başarılar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:06 ----------

ne olur ne olmaz ben ekliyimde yanlış anlaşılmasın demek istediğim gögüsün iyi duruyor bence yağlı durmuyor gögüse göre kolun yağlı kollarını parçalarsan vücuduna göre daha iyi olur

4. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili sultanmehmed,

Antremanlarınız maksimum kaç dakika sürüyor?, ve aynı güne kaç bölge ayırıyorsunuz?, sanırım danny ile aynı gün yapıyorsunuz idmanları.

Hymenalos bunu beğendi.
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Danny boy ile aynı güne denk gelemiyoruz açıkçası , ben haftada mutlaka 4 gün ant. yapıyorum ...
    Eğer denk gelirsek de partnerli olarak çalışamıyoruz birbirimize çünkü Danny boy tüm vücut u çalıştırıyor bir günde ...
    Ben ise ilk önce temel bir hareket (squat , deadlift ) yapıp sonra tek bölge ant.a geçiyorum...

Danny Boy bunu beğendi.
  6. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Bulkluk la sismanlik arasindaki kalin cizgide sismanlik tarafi daha agir basiyor gibi fotodan gordugum kadariyla.

Azi ve jackmaldow bunu beğendi.
  7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.538
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    king yanlış anlama da, diyet yapan birisi için böyle yorumlar bence aşırı saçma, adam zaten yağ oranı yüksek olduğu için diyet yapıyor, yorum yaparken biraz daha düşünceli olursak(hepimiz için söylüyorum) çok daha mantıklı yorumlar yapabiliriz bence...

Azi, rockybalboa7 ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    cumartesi günü forumdan jarhead ve sultanmehmed ile antrenman yaptık birlikte :)

ben serbest ağırlığa iş gelince baya bir zorlandım :(

denge olayım artık tamamen kaybolmuş :)

neyse zaten önemli değil bunlar :)

--------------

diyetime dün tekrardan başladım :)

eskisi gibi devam ediyor :)

yalnız bir farkla : artık sabah 3-4 yumurta yemiyorum :)

son haftalarda iyice azalttım yumurtayıda zaten :(

neyse artık tam vegan olarak devam etmekteyim

a bu arada ek besin alıyorum :) sabah 15gr protein içeren soya izolatı kullanıyorum artık :)

a birde spordan sonra 8 gr kadar vegan amino asit + 2 gr kadar eaa alıcam :)

kilomda düşüş yok fakat yağ oranım özelliklede karın bölgem oldukça yağ kaybetti :)

ben gidişattan memnunum :)

a birde antrenman sonrasına 20 dk kadar bir kardio eklemeyi düşünüyorum :)

yahu tam unutmuştum hatırladım :) = artık antrenman programım tam olarak oturdu ama ilkinden farklı olarak artık 4-5 set değil sadece 1 ısınma + 1 normal set içeriyor yani klasik heavy duty :)

tüm egzersizler bacak hariç 1 x 8 şeklinde olucak :)

bacak ise klasik olarak çok tekrar şeklinde devam edicek :)

Hymenalos, Cyrax ve Azi bunu beğendi.
  9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.538
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Danny bu kütleye aldığın amino miktarı çok yetersiz bence, 15 gr civarı eaa alman gerekir diye düşünüyorum...

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aslında çok haklısın bu haftadan itibaren iş olsun sosyal hayat olsun tam bir düzene soktum :)

ajandamı bile spora uygun şekilde düzenledim :)

artık aksamıcak spor :)

benim antrenmanlarım maks aslında 20 dk sürüyor ( ama uzuyor çünkü çenem çok düsük :) )

sultanmehmed ile partner değiliz malesef :( çünkü hem sistem olarak farklıyız hemde günlerimiz uymuyor pek :(

ben tüm vücudumu(vicut :) ) aynı gün çalıştıryorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:24 ----------

evet aslında öle fakat elimde şu an eaa yok yanı bu haftalık var cumartesi alıcam ancak :(

ozaman öğün başına 3 gr alıcam yani günde 15 gr civarı oluyor :)

amino ise toz bir amino vegan bir ürün :) içinde ek olarak arjinin -taurinde var

aminoyu antrenmandan önce alıcam

sonra yazmışım :)

Hymenalos, Cyrax ve Azi bunu beğendi.
  11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.538
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Danny benim fikrimce gün içi aldığın eaa'nın haricinde idmandan önce ve idmandan sonra yapacağın cardio'dan da önce (yani idmandan sonra da :)) almanda fayda var 60 kg değilsin neticede, düşük kalorili diyetlerde eaa'lar kritik önem arz ediyor,ben 15 gr'sadece idman öncesi için kastetmiştim aslında, gün içi toplam 15 gr eaa takviyesi bence gayet az bir mebla bence 30 gr'a kadar çıkabilirisin...
    Tabi bu yazdıklarım ekstradan BCAA ürünü kullanmıyorsan geçerli bunu da eklemiş olmak istedim, ama anladığım kadarıyla ekstra bcaa takviyesi kullanmıyacaksın sen de benim gibi bcaa ihtiyacını direk eaa ürünlerinden karşılıyorsun herhalde...

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet aynen bcaa şu an kullanmıyorum fakat gelecek haftadan itibaren eklicem kesinlikle :)

elimde aslında baya bir bcaa var :)

aslında evet olabilir o zaman antrenman öceye ve sonrayada amino + eaa + bcaa aklim :)

diyet oldukça iyi gidiyor bence fakat dediğn gibi kas kaybıda olmaya başladı kalori düştüğü için :(

Azi bunu beğendi.
  13. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Sacma vsgibi kisisel yorumlari bir yana birakirsak benim dikkat cekmek istedigim yanlis anlasilan bulk kavrami. Ayni yanlisa sen de dusuyorsun, 20% dayanan bir yag orani bulkluk degil sismanliktir.
    Hatta bodybuilding com da buna fulk(fat bulk ) gibi bir tanim gormustum Alan Aragorn(unlu beslenme uzmani, bilen bilir, ABD'de baya meshurdur, bir ara Achiles sayesinde bizim forumda da meshur olmustu) tarafindan.
    Bence fat kavrami rahatsiz ediyorsa fulk kullanilabilinir ancak kesinlikle bulk bu degildir.
    Foruma yeni giren birseyler ogrenmeye calisan genc arkadaslari da yanlis yonlendirmemis oluruz bolyece

Azi ve jackmaldow bunu beğendi.
  14. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.538
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

kişisel olarak sana birşey söylediğim yok,gerçekten çok ters bir insan olduğunu düşünmeye başladım :) ben sadece kendi fikrimi söyledim, senin dediğin şekil en doğru olanı fakat şu var burda söz konusu olan kişiler amatör sporcular, sen de taktir edersin ki bu sporun hayatımızda çok önemli bir yeri olmasına rağmen birçoğumuz için 1.planda çok daha başka şeyler var, bu sebepten dolayı bazen kontrol elimizden kayıyor ve yağ oranı kontrolsüz şekilde artıyor,bende gördüğün durum da aynen bu haklısın hatta ben kendi başlığımda da bu yanlışı espirili bir şekilde yazdım,umarım dediklerimi doğru şekilde anlamışsındır,bu bulk meselesinde senden daha farklı düşünmüyorum,zaten bilinçli olan kimse de düşünmez, umarım gereksiz bir tartışma ortamı oluşmaz,Danny sen de kusura bakma off topic için...

Hymenalos, Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    zaten dikkat edilirse ben süperim demedim asla

zaten her zaman diyorum bulk değilim :) kibar olarak hep aşırı bulkım derım zaten :) hehehe

ama şu var bulk kavramının kesin bir sınırı diye bir durum yok jay 10 kg alır off da nasser 20kg yada lee priest obez olur

bu kişisel bir durumdur

Hymenalos ve Azi bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Danny Boy fotoğraflarda görüldüğü gibi eskiden mangal yapan adammışsın ne olduda etten soğudun merak ettim birde gece hayatı olan birisin sigara alkolda var bayağı pek düzenli hayatı olmayıp vücudu yinede iyi sayılan az sayıdaki insanlardansın

Hymenalos, Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  17. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Acikcasi foruma birilerinin gonlunu hos etmek ve ya kalp kirmak icin girmiyoruz. Amac belli, kendimizce farkettigimiz yanlislari duzeltmeye calsmak, kendi yanlislarimizi duzeltmek. Yani win-win.Hele bir muhendis olarak olaylara objektif bakip ona gore yorumda bulunuyorum.
    Senle bir ara yuzyuze goruselim ama boyle internet ortaminin samimiyetten ve duygudan yoksun haliyle okununca yazilar insan o anki ruh haline gore yazilara anlam yukleyebiliyor.Amac kalp kirmak, kimseyi uzmek degil.Hatta beraber denk getirip bir idman yapabilirsek beraber daha bomba olur.
    Cok off-topic yaptik baslik sahibi ve site sakinleri ozur dilerim.

Hymenalos, Danny Boy, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    yani aslında uzun bir hikayesi var ama kısaca şöle sölim et yemeyi braktığımdan beri çok sakin biriyim ve tek kez kavga etmedim kimseyle .

----------

salı günü antrenmana gittim artık düzene koydum herşeyi :)

sultanmehmed ile oldukça iyi bir antrenman oldu :)

günlük olarak ise 100gr civarı protein almaya devam ediyorum :)

kilom hala 107-8 civarı ama yağ oranım hafiften düşüyor :)

bel çevrem oldukça inceldi :)

kardiyo ise hala başlamadım malesef :(

ama sultanmehmed de şahit bu kez gerçekten çok sıkı asıldım hatta çok sert geçti antrenman sonlarda kollarımı nerdeyse yarım çalıştım özelliklede tricepsi kan şekerim dibe vurduğu için başım döner halde çalıştım :(

zaten omuz da da bayağı zorladım karnıma kramp girdi :(

tabi bunlar olağan şeyler :)

heavy duty de sıklıkla karşılaşılan durumlar

Hymenalos, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  19. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili Danny Boy

Antremanlardan sonra 20 dklık kardio baya bir yağ yakımında yardımı dokunacaktır sana, bende genelde antremanlardan sonra, erken biten 40 dklık antreman sonrası koşu yaparım, anlayamadığım koşu bandında 25 dklık koşuda iyi terlerim ama iş yaktığım kaloriye gelince, mesela 3km, 20 dakikanın sonunda yazar, 100kalori, ama aynısını bisikletde yapsam daha az terlerim ama yaktığım kalori 300 gösterir, bu işin içinden çıkamadım, herhangi biri yanlış değerleri gösteriyor, ama hangisi daha karar veremedim :).

Senin yağ yakımına gelirsek, benden daha yağlısın, ama bel benim en büyük derdim, senin sanırım yan ve göbekler?, ama ben bel çevresinde uzun bir yağ yakımında olduğuma rağmen harika sonuçlar alamadım belden,malesef inatçı yağlar :), uyku saatin ve kalkma saatin kaç bu arada dostum?

Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

uykum da düzen yok ama 8 saat uyuyuyorum yinede :)

aslında o aletlerdeki değerlere pek takılmamak gerek :)

evet aynen öle bel bölgesi büyük dert :(

Hymenalos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş