canan karatay protein tozları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canavarcafer tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Sallama derken ? Bu samimiyeti nerden buldunuz pardon kim oluyorsunuz ? Arkadaş linki vermiş siz galiba araştırmayı bilmiyorsunuz geçmiş konulara bakmak çok zor geliyor galiba. Bu arada akrabanız mı Canan Hoca ?
    Doktorsitesi.com sizin kimin yazdığı belli olmayan blog sitelerinden yok efendim protein tozu kanser yapar öldürür gibi hurafelerin dolaştığı sitelerden daha profesyonel bir site. Canan karatayın doktorsitesi hesabı olamazmış? Soruyorum sana bi açarmısın üyelik doktor kimliğinle hadi bekliyoruz bizlerlede paylaş bakalım o kadar kolaymıymış ?
    Yaverbey kullanmıyorsan KULLANMA. sana kimse bunu sormuyor ama belli ki çamur atmaktan vazgeçmeyeceksin uzun zamandır takip ediyorum amacının ne olduğunu anlamış değilim yalnız Protein tozu amino asit vs bunların hepsi BESİN TAKVİYESİDİR. Et yiyorsan ne mutlu sana. Ne biliyorsun belki zamanım yok belki imkanım yok açığımı burdan kapatıyorum. Türkiyenin yarısı sebebi bilinmeyen hastalıklarla dolu o zaman.
    Vay be forum ne zaman böyle deneyimlilerle doldu hayret.
    Tekrar söylüyorum üslübunuza dikkat edin bana karşı bir derdiniz var ise numaramı verebilirim sizi özelden dinlemek isterim

2. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    genç oğlan biz ağzından duyduğumuza inanıyoruz televizyonlardan vb yerlerden , biz 35 yumurta yiyecez tamam mı karatay akraban her gün 35 yumurta yiyoruz
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Kasım 2014 ---
    3-5 yumurta demek istiyor da olamaz mı ?

Son düzenleme: 3 Kasım 2014
  3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    adını ve seni burda ilk defa görüyorum. yazıyorsan da gözümden kaçmış. asıl sen bu samimiyeti nerden buluyorsun da bana bu şekilde hitap ediyorsun? böyle saldırganlığını görünce, bir protein tozu satıcısı olduğunu düşünürüm. seninle kimin ne derdi olsun? biz burda proflardan bahsediyoruz. senden değil.

actual1985 bunu beğendi.
  4. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    benim de aklıma o geldi hangi firmanın pazarlamacısın acaba

Yaver27 bunu beğendi.
  5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    protein tozu kullanma taraftarı birisi gelip "arkadaşlar ben kullanıyorum,memnunum, bir sıkıntısını yaşamadım, siz de kullanın" diyebilir, ki akşama kadar bunu 50 kişi diyor zaten. kimseyi çamur atmakla suçlayıp telefonlaşmaya getirmedik konuyu. bu kadar agresif olmaya gerek yok. kullanma dedik diye nerdeyse bizi karakola şikayet edecek :)
    sen de "kullanın" dersin olur biter.

6. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Besin takviyelerine steroid muamelesi yapılması sadece türkiyede bir sorunsal. 2 kere Amerikaya seyahet ettim marketlerde bile besin takviyesi olarak satılıyor. Ve bunu kimse yargilamıyor. Gerçi Amerika ne bilsin..Madem kimyasal o tavuklarınız etlerinız ne kadar doğal acaba. Zaten dünyanın en dürüst hayvancılığı bizde. Yemleri kesinlikle doğal ilaçlarıda aşıları da.
    Prof dediğin kişinin alanı Kesinlikle sporcu beslenmesi değil. Hiç bir firmanın reklamını yapmıyorum. Şuan farkettim yaş olarak ikinizide saygım var bazı şeylere kulak asmıyorum.

actual1985 ve Wimc bunu beğendi.
  7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kardeş şunu da bil, o doğal değil dediğin tavuklar , yemler,etler var ya; ben onlar için nasıl mücadele ediyorum, başbakanlığa gıda bakanlığına, sağlık bakanlığına cumhurbaşkanlığına bugüne kadar kaç milyon mail yolladım, kaç şikayette bulundum, tahmin bile edemezsin. ama maalesef bizi takan yok. takan olmadığı gibi, o merciler bu katkılı doğal olmayan ürünleri yaygınlaştırma peşinde. bir bakanlık düşünün ki tamamen özel sektör alanına giren tavuk çiftlikleri hakkında kamu spotu yayınlayıp insanları bunları tüketmeye teşvik ediyor.
    siyasi bir alanda bulunsak, yazacak çok şey var da, burda konuyu başka alanlara çekmek istemiyorum. bu mücadele sadece protein tozu ile alakalı değil. çiftlik tavuğu, çiftlik yumurtası, kola, cips, hazır meyve suları, dondurulmuş gıdalar, hazır çorbalar vs... binlerce kalem mal var.bunlarla topyekün mücadele gerekiyor. ama burası toz başlığı olduğu için, toz hakkında yazıyoruz.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Kasım 2014 ---
    ve şunu da ekleyeyim. bana "sen et yiyebilirsin, belki başkasının durumu yok" yazmışsın. inan bana ben de fabrika işletmiyorum. harcadığım her kuruşun hesabını yapan biriyim. hesap basit. 2 kutu 2300 gramlık protein tozu alsan, en az 350 tl yapar. günlük ortalama 130 gram gibi bir protein getirisi olur. oysa ben aylık en fazla, en fazla 300 lira ile hem günlük 150 gram proteini karşılıyorum, hem de 3 öğün yemeğimi çıkarıyorum.yani tozun ekonomik hiçbir avantajı yok. en azında benim için yok. giderim markete indirim gününde, her ürünün indirimlisini alırım, sebzeyi şusu busunu alırım, yemeğimi evde kendim yaparım. hiçbir alternatif daha ekonomik gelmiyor.

Son düzenleme: 3 Kasım 2014
  8. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır ben para demedim. Zamanı imkani yoktur dedim. Örnek ben okulum ile sporum arası öyle bir boşluk var ki ne eve gidebilirim. Nede oturup saklama kabındaki yemeğimi yiyebilirim. Tek çarem komplex bir protein shake hazırlayıp içiyorum. Kullananlar yargılanmamalı . İyi forumlar

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kullananı yargılamaktan ziyade, "haftaya spora başlayacağım, protein tozu almalı mıyım?" diye sorup,, sporu toz kullanmaya eşit görenlere üzülmek benimkisi... bu sporda belli bir yere gelmiş, hedefleri olan kimsenin kullanmasına da lafım yok. daha önceki sayfada da yazdım. ben de yarışmaya hazırlanıyor olsam, günde 1 kilo toz tüketmek gerekiyorsa, 1 kilo toz tüketirim.

Balboa7 bunu beğendi.
  10. impassionedsailor

impassionedsailor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Protein tozu ve diğer hic bi takviyeden kullanmadım ve kullanmamda . Doğal gelişecekse gelişsin gelişmeyecekse de spor yapmiş oluyorum . Adamın elinde 10 tane kutu soyunma Odasında o ne be kardesim ben doğallıktan yanayim .yerim Yemeğimi adam gibi gerisi hikaye benim icin

11. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Haklısın bu konuda abim ziraat mühendisi ve tavuk yemiyor hatta ve hatta tavuk üreticisi bir tanıdık var adam kendi ürettiği tavukları yemiyor köyden gidip kendi özel tavuk alıyor yemek için.Zaten kasaptan aldığın tavuğu pişir bir bakıyorsun 10 dakkada pişmiş köyden doğal beslenen tavuğu getiriyorsun pişme süresi çok uzuyor.Şahsen ben kasaptan aldığım tavuğu yiyerek bir tavuk göğsünün 100 gr mda olması gereken protein miktarını aldığımı düşünmüyorum kesinlikle daha azdır içindeki protein.

12. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    ben protein tozuna karşı değilim ,protein tozu antreman sonrası için gerekli yanlış anlaşılmasın ,doğal protein yok zaten

13. Hasan Turakine

Hasan Turakine Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Genel olarak "Ticari Hiç Bir Ürün Kullanmayın" düşüncesindeyim. Protein tozlarından almış ve yarısından çoğunu kullanmadan çöpe atmış biri olarak şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki, Protein Tozlarının ana maddesi peynir altı suyu. Bu evde çok basit olarak hazırlanabilecek bir şey. Örneği 5 litre süt alıp kaynatın, kaynayan süte çeyrek çay bardağı sirke dökün. 3 dakika daha kaynattıntan sonra işlem tamamdır. Kesilen sütü bir tülbent ile süzün. SUYU SAKIN DÖKMEYİN. O suyu işte peynir altı suyu. Taze sağlıklı ve protein deposu. Kesilmiş sütün arta kalan ise piyasada bulamayacağınız en harika peynirdir. Tuzsuz olacağından tuzlamak size kalmış.
    Genel olarak ben protein tozlarının ticari olmasından ve üretim aşamasında ki kontrolleri yapan denetleme şirketlerinin doğruluğundan şüpheliyim. O nedenle kendim peynir altı suyumu yapıp daha sonra çorbalarda, yada sabahları kahvaltıda içine yulaf ezmesi, ceviz, toz halinde keten tohumu, polen ile karıştırıp aslanlar gibi tüketiyorum.

Omeg4 bunu beğendi.
  14. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bu sorunun cevabı çok basit aslında Almanya hakkında bir kitap okuyan insan ile Almanya da 25 senedir yaşayan bir insan mı Almanya'yı daha iyi bilir ? ...

Tabi ki de orada yaşayan insan daha iyi bilir . VG de aynı şekilde dir . Bu sporu isterseniz 30 yıl boyunca makaleler den okuyun pratikteki ve teknikteki zorluk ve sorunların ayrıca bilgilerin yerini bir vg sporcusun dan daha iyi bilemezsiniz. Çünkü kitapta okuduğunuz şeyi uygulamaya kalktığınız da gerçekte kitapta yazan dan daha farklı olacağını görecekseniz .

Forumda 30 yıldır konuşuluyor protein tozu '' Beslenme listesi olan düzgün antreman yapanların ara öğünler de takviye olarak kullanılabilecekleri bir peynir altı suyu tozudur '' . Protein tozu zararlı mıdır değil midir sorusunu sadece ve sadece okumayan insanlar sorar . Elinizin altında internet var saygıdeğer arkadaşlar şuan dahi atom nasıl parçalanır diye yazın google 'ye inanın milyonlarca bilgi çıkacaktır. Tabi ki atom'u parçalamayı okuyarak öğrenemezsiniz. Yani Albert Einstein den daha iyi atom parçalayamazsınız .

Dip Not : Burada bahsettiğim 3.tekil şahıs kişiler Pratik ve teknik bilgisi olmayan yani sadece makale okuyarak bilgi edinen kişiler içindi tutupta sporcu ile hekim kıyaslaması yapan insanlar olmuş )

Son düzenleme: 6 Mart 2018
    xxbar10xx bunu beğendi.
  15. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamen merak ettiğim için soracağım bir kaç soru var;
    -Tıp eğitimini tamamlamış 2 yıl boyunca Onkoloji Hastanesinde çalışmış bir hekim mi AML'yi daha iyi bilir, yoksa 2 yıldır AML olan bir birey mi?
    -Çocuk kliniğinde çalışan bir beslenme uzmanı mı PKU'nun beslenmesini daha iyi bilir yoksa PKU'lu bir hasta mı?
    -Olimpik sporculara beslenme danışmanlığı yapan beslenme bilim kurulu üyesi mi beslenmeyi daha iyi bilir, yoksa işin içinde olduğu için olimpik sporcu mu?
    -Bir fizyoterapist mi spor yaralanmalarını daha iyi bilir, yoksa işin içinde olduğu için spor yapan sporcu mu?

16. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bu durum şu şekilde açıklanır . En son verdiğiniz örnek kayda değer olduğu için onu ele alacağım . Fizyoterapist hem bu işin içindedir yani pratik bilgisi vardır hemde teknikte bilgilidir . Spor yapan sporcu pratikte bilgilidir ama teknikte bilgisizdir çünkü bu işin yani spor yaralanmalarının nasıl tedavi edileceğini bilmez . Teknikteki bilgiyi pratikte uygulayan kişiler yani fizyoterapist gibi insanlar daima iyi bilir . Yani buradan çıkaracağımız sonuç siz beni haklı çıkardınız çünkü benim verdiğim örnekteki Albert Einstein hem pratikte bilgilidir hem de teknikte yani hem atom'un yapısını bilir hemde nasıl parçalayacağını . Yani bir şeyi sadece okuyarak bilemezsiniz. Hem pratik hemde teknikte bilgili olmalısınız . Diğer verdiğiniz örneklerin hepsi beni teker teker haklı çıkarmış Çocuk kliniğin de çalışan kişi tıp dünyasın da muhtemelen 10 15 yıllık bir geçmişe sahiptir bir hasta ise bu hastalık ile tanışmadan önce bu konu ile alakalı bir bilgiye istisnalar dışında sahip değildir . Benim söylediğim şey işin içinde olan adam daha iyi bilir değil . İşin içinde hem pratik vede hem teknik bilgisi olan kişi daha iyi bilir . Örneğin Ukrayna'nın Kiev şehrinin pecherski mahallesi hakkında 1000 adet makale okuyun orayı benden daha iyi bilemezsiniz çünkü ben hem pratik olarak pecherski'yi biliyorum hemde teknik olarak yani sizin makale bilgisi dediğiniz şeyleri biliyorum .

17. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    HAYATIMDA BU KADIN KADAR BOS KONUSANBI KADIN DAHA GÖRMEDIM :D

18. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yazdığınızı tekrar okumanızda fayda var.
    "cevabı çok basit aslında Almanya hakkında bir kitap okuyan insan ile Almanya da 25 senedir yaşayan bir insan mı Almanya'yı daha iyi bilir ? ...

Tabi ki de orada yaşayan insan daha iyi bilir . VG de aynı şekilde dir . Bu sporu isterseniz 30 yıl boyunca makaleler den okuyun pratikteki ve teknikteki zorluk ve sorunların ayrıca bilgilerin yerini bir vg sporcusun dan daha iyi bilemezsiniz. Çünkü kitapta okuduğunuz şeyi uygulamaya kalktığınız da gerçekte kitapta yazan dan daha farklı olacağını görecekseniz."

Burada yazdığınız şey çok açık. Sizin cümlenizi aktarıyorum. "Bu sporu isterseniz 30 yıl boyunca makalelerden okuyun, ... yı bir vücut geliştirme sporcusundan iyi bilemezsiniz.".
    Bu trajikomik yorumun üstüne, ben haklı çıktım demeniz durumu daha trajikomik bir hale getirdi doğrusu.
    Ayrıca söylemleriniz sizin bu sporun içerisinde pratik olarak bilgili olmadığınızı gösterir nitelikte. Keza, bilginiz yeterli olsaydı "bir vücutgeliştirici yıllarca vg ile ilgili makale okuyan birinden, çok daha iyi bilir" gibi bir söylemde bulunmazdınız. Eğer araştırırsanız bazı profesyonel yarışmalara hazırlanan sporcuların(ki müsabık 10 yılın üzerinde vg geçmişi olan kişiler) antrenörlüğünü, sporcunun değil bu alanın uzmanı bazı bayan antrenörlerin yaptığını görebilirsiniz.
    Şimdi siz kendinizi haklı görmeye ve sözde haklılığınızı aşikare bir şekilde vurgulayarak söylemeye devam edebilirsiniz.

John399 bunu beğendi.
  19. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Beni tekrar dan haklı çıkarmışsınız ki benim söylemek istediğim şeyi türkçe ile düzgün yazamamışım birazdan onu düzelteceğim . Sizin yazdığınız kıyaslamaların hepsi şu ELMA ile deniz de ki Fok balığını kıyaslamak kadar saçma benim verdiğim örnek Albert Einstein ve atom parçalamasını sizin daha iyi bilemeyeceğiniz gerçeği . Sizin verdiğiniz örnek 2 yıllık bir hekim ve 2 yıldır bir hastalığı olan kişinin mi daha iyi bilebileceği dir . Ben kendimi haklı görmüyorum çünkü bunlar bir gerçektir .Benim en iyi bilen gibi bir iddiam da yok. Şunu yazıp hemen ardından anlatmak istediğim şeyi yazacağım . Profesyonel sporcuların beslenme listelerini bazı antrenörlerin hazırladığı doğrudur çünkü bu sporcuların vücut yapılarını bilimsel olarak kendilerinin bilmesi imkansızdır neden bir antrenör den yardım alır cevabı ise çok açıktır . Çünkü bu işi profesyonel yapan kişi steroid kullanır yiyeceği her besinin kendi vücut kimyası ile uyumlu olması gerekir . bir vücutcunun labaratuar testi yapması zaten olanaksızdır ayrıca bir sporcu ile hekim'i kıyaslamak ancak benim anlatmak istediğim şeyi anlamamak da ısrar edebilecek insanların işidir . Sizin burada bir vücutcu ile antrenör veya hekim kıyaslaması yapmanız asıl sizin bu spor dalı ile yeterli bilgiye sahip olmadığınızı gösterir . Bence kıyaslama yaparken elma ile fok balığı değil de daha mantıklı şeyleri kıyaslamak veya insanların anlatmak istediği şeyi anlamaya çalışmaya özen göstermelisiniz .

Kısacası benim söylediğim şey Hem pratik hem teknik bilgisi olan bir kişiden bu nitelikte olmayan kişinin daha iyi bilemeyeceği gerçeğidir .

Sizin söylediğiniz şey Hem pratik hem teknik bilgisi olan birinin bu niteliklerden sadece birine sahip olan birisinin kıyaslaması ayrıca yazdığınız örneklerin 4'ü çok saçma sadece 1 tanesi mantıklıydı bir hasta ile hekimi kıyaslamanız trajikomiklikten çok çok fazladır . Çünkü bir hastanın ameliyat yapma yeteneği yoktur yani kendi kendini ameliyat edemez . Ayrıca benim anlatmak istediğim şey Türkiye de şuan yaşanıyor . Herhangi bir devlet okulunda verilen 4.sınıfdan lise son 12. sınıfa kadar verilen 8 yıllık ingilizce eğitimi sonucun da istisnalar dışında iyi derecede ingilizce konuşan insanlar yoktur çünkü pratikteki dil bilgisi ile kitapta yazan şey çok farklıdır yani tutup bir kağıt parçasına çöp kutusuna itafen söylenen bir kelimeyi söyleyen bir zihniyet vardır . Ama siz şimdi 2 yıldır ingilterede yaşayan mı 5 yıldır öğretmen olan mı daha iyi bilir tartışmasına gireceksiniz cevabı çok basit eğer ingiltere de yaşayan adam nitelikli bir dil öğrenicisi ise tabi ki de yaşayan daha iyi konuşur çünkü kulak telaffuz ve yapıyı daha iyi bilir . Bunları sizin türkiye den öğrenmeniz imkânsıza yakındır ancak ve ancak orada ki insanları dinleyerek öğrenirsiniz .

Bu konuya yazacağım son mesaj budur aynı tavsiyeyi size de veriyorum çünkü konu tartışma haline döndüğü an kilitlenip çöp kutusuna gidecektir . İyi forumlar .

Son düzenleme: 5 Mart 2018

Sayfayı Paylaş