Brhmcr - 2012-2013 kış sezonu bulk beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve brhmcr tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. mehmetask

mehmetask Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pazara gitmek
    Yer:
    Aydın
    İyi bir beslenme programı ama çoğu kişi için zor çünkü nerdeyse 1 saat ara ile beslenme var :D

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Saat akşam 10da 100gr yulaf ezmesi. Muazzam karbonhidrat içeriyor. Sorum yağlanmaya etkisi olup olmayacağı? Hocam saat 8den sonra karbonhidrat alımını önermemişti hiç. Kullanılmayan karbonhidratlar yağa dönüştürülüyor bakımından. Merakımı giderin lütfen :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    masallah :) yulafi neyle tuketiyosun hocam?

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

mehmetask inan zor degil hele ki 8 saat masa basi gorevi yapan ve heleki bu gorev ergonomi kuralalrina harfiyen uyan bir sirkette ise. Ergonomi kurallarina gore her saatte bir 5 dakika molam var.Doktorlar ise 30 dakikada bir ayaga kalkmayi oneriyor.

Aslinda sorunun cevabi surda yatiyor:
    Ekto bir adam gece yese bile zor anca GH salgisini negatif etkiler. Ben ona ragmen kontrolluyum. Ortalama alamam gereken kalori zaten 3200. Liste bu kalori duzeyini cok asmiyor. Yani kontrollu bir bulk geciriyorum :) Bulk ta bile ayna karsisinda abslerimin gozukmesi keyifli.Hocanin soylediginde soyle bir yanlis var.Toplam kalori onemli yaglanmada, ancak karacigerin glikojen depolama yetenegi belirli bir grama kadar o gramin ustune olanlari deri altina yag olaraka depolar. Bu noktada hocan hak kazaniyor. Kisaca soyle diyelim.

Kalori saymayan biri icin aksam 8 den sonra karbo alimi sikinti yaratabilir. Eger ki bur karbo alimi toplam 400-500 kalori ustu ise risk daha da artar. KAraciger yetenegine bagli olarak. Ancka unutulmamasi gereken bir nokta.Biz karbo aldik, idman yapmadik bunu yakmayiz diye birsey yok.dusunurken bile kalori yakiyoruz :)

Arti olarak o saatte aldigim karbo oncesi idman sonrasi doktor kontrolunde bir ilac kullaniyorum bu da insulin seviyemi dusuruyor. Karbonun hucreye intikalini hizlandiriyor.

RaPPeRuA arzu edersen ozelden ne kullandigimi yazabilirim. Sadece burda yazmayi uygun bulmuyorum.

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme programı çok hoşuma gitti gerçekten supplement konusunda aşırıya kaçmışsınız :) ama siz bunların bilincindesiniz bu nedenleyorum yapmıyacağım :) . Onun dışında beslenmede biraz eksiklikler gördüm dikkatimi çekti 18 den sonra yemek yemiyorsunuz sadece supplementle geçiştirmeyin bence 100 gram karbo 125 gram protein şeklinde bir öğün daha koyun ünkü gün içinde gerçekten az yiyorsunuz gibime geldi yemek kalitesi tartışılmaz ama miktar bana az geldi sadece supplementlerle olacak iş değil

şahsi fikrim 100+125 lik bi öğün daha koyun antreman sonrasına

iyi forumlar
    başarılar

1 kişi bunu beğeniyor.
  6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    profil resmini görünce daha yazılanı okumadan teşekküre bastım yemin ederim :D

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. brhmcr

brhmcr Guest

Tesekkurler yorumun icin Akrephan.

Oncelikle aslinda benim supplement listem inanin asiri degil Gozden kacirdiginiz ve/veya bilginiz dahilinde olmayan sey aslinda kombinasyonlarinda kompleks (Halo, nitrotech, Test freak, GH freak ) turevi supplementler alanlar benden fazla supplement kullanirlar ama bu tek isim altinda oldugu icin azmis gibi gorunur.Farkettiyseniz benim urunlerim tek hammadde urunler :)

Yemek konusunda gelince toplamda 3 ana ogun ve ara ogunler mevcut bir ana ogun daha imkanim yok supplementlara cok takilmissin ama gun icin bir supplement bile yok. Ayrica zaten bunlardan fazlasini benim kilo ve boyumda yiyebilen varsa helal olsun ( Boldenonsuz :)

Iyi calismalar

8. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    öncelikle gerçekten cok zor bir program benim için, böyle bir düzeni devam ettirebildiğin için de tebrik ediyorum. Ben de senin gibi biraz genetik fukarasıyım, acaba %80 ektomorf %20 mezomorf analizini nasıl veya nerden yaptın.

9. brhmcr

brhmcr Guest

Ekliyim bir kaç foto ..Sağolsun kardeşim çekebildi bir kaç tane.

Teşekkür ederim. Bu oranın tam dogru olması gibi bir şey yok bu oran benim ortalam verdiğim rakamlar. Dietisyenlerin genel görüşü de bu yönde benim vücudum için.

Ekli Dosyalar:

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Sayın brhmcr ,

2011 e kıyasla kanat bölgenizdeki değişim gözle görülür biçimde artmış bulk olmanıza rağmen packler bile belli oluyor tebrikler. Çok güzel define olacaksınız .

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    göğüsler anatominin de etkisiyle vücudun gerisinde kalmış,kanatların bu kadar belirgin olmasına biraz da bu sebep olmuş sanırım, ben bunu antrenman rutininizi de bildiğimden biraz antrenman rutininize de bağlıyorum ama sakatlık durumlarınız da fazlasına izin vermiyor sanırım, ama bu bulk dönemde beslenmenizi de göze alarak bu eksiği kapatacağınıza inanıyorum..
    vücut ta yavaş yavaş bulk un etkisi de görülmeye başlamış merakla takip etmekteyim :)

kursatucar ve (silinen üye bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    göğüsler dışında omuzlar ve trapez eksik gibi geldi

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ekim 2012
    1 kişi bunu beğeniyor.
  13. brhmcr

brhmcr Guest

Teşekkürler John399,

Özel bir idman yapmadım ama genl yorumlar sonrası partila repler, negatifler, forced reps, concentration teknikleri uyguladım. Sonuç aldığımı hissediyorum.

Bu güzel yorum için çok teşekkürler, sonuna kadar dikkate alacağım.

AkrepHan omuzların aslında sekıl olarak ıyıdır ancak pozdan olsa gerek çok hacimsiz çıkmış ancak bu sene üstünde durduğum ikinci kasa grubu.

Trapez ise benim gibi genetiğe sahip birinin kendi intihar sebebi olur. Benim gibi bu kadar dar omuzlu birisi hala idman cantasını omzuna asmak istiyorsa, Ozel trzpez idmanı yapmamalı ne yazık ki. Olumlu bir olay degıl ama yapacagım 2 aylı trapez idmanı tüm estetik yapımı bozacaktır emin olabilirsiniz.

14. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Gün içinde gerçekten az mi yiyor ? Yanlış beslenme programına baktın sanırım AkrepHan.Total alınan kalori miktarına bakmadın heralde.Nasıl hala 1 öğün daha koymasını bekliyorsun ? Akşam yenen yulaf + myofusion da gözden kaçtı.Beslenmenin neresi eksik onu da anlamadım.Daha ne yemesini bekliyorsun gerçekten ?

1 kişi bunu beğeniyor.
  15. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kadar sık ve düzenli olarak gün içinde yiyebilmek zahmetli iş olsa gerek. Ben ne yaparsam yapıyım bazen 6 saat bişi yiyemediğim oluyor. Keşke 3 tam öğün ve ara öğünleri sizin kadar düzenli yapabilsek. Emeğinizin karşılığını alcağınıza eminim. Kolay gelsin.

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Programınız gerçekten üst düzey, bizimle paylaştığınız için teşekkürler.Yalnız aklıma takılan bir soru var, post workout 'ınızdan sonraki öğünlerde herhangi bir katı protein kaynağı göremedim. Bunun herhangi bi nedeni mi var ya da o saatte et yapmak zor mu geldiğinden mi supplementlere yöneliyorsunuz.
    Teşekkürler.

1 kişi bunu beğeniyor.
  17. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bulk yapmanın ne demek olduğunu tam anlamıyla gösterdiğiniz için öncelikle tebrik ediyorum.Bazı kişiler bulku her önüne geleni yiyip kilo alımı olarak gördüğü için 1 karış göbekle geziyorlar sorunca bulk dönemindeyim oluyor.Bu kadar programlı ve aksatmadan devam ettiğiniz sürece istediğiniz kütleye kavuşacağınızı düşünüyorum.Kolay gelsin :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  18. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    behmcr benimde omuzlarım normal sayılır endo-mezo arasıyım bende ama normal değil geniş omuzlar istiyorum sizce sırt ve omuz kaslarını geliştirerek omuzlarımızı genişletebilir miyiz ? not:engellemesin diye hiç trapez çalışmıyorum

1 kişi bunu beğeniyor.
  19. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    öglene kadar yarım saatte bir bi yemek yeniyor çok sık yemek yiyorsunuz bu doğru bişey ancak düşünmeden edemiyorum bu programı yapabilmek için ya hergününüzün evde geçmesi lazım yada çalıştıgınız yer size ait olmalı
    zira sabah 1.5 saatim yolda geçiyor benim :) iş yerindede bu kadar sık yemek nasıl yenir aklım almıyo doğrusu

1 kişi bunu beğeniyor.
  20. brhmcr

brhmcr Guest

Apotheosis, Omuz kaslarini gelistirirerek (ozellikle yan kisim) bir miktar duzeltilebilir. Ancak heybetli anadan ole dogan arkadaslar gibi ne yazik ki olmak cok zor :) Ama olsun zoru basarmaya calismak daha keyifli. Trapez zaten cogu omuz hareketinde hep devrede :( Cok izole hareketlerde yavas ve kontrollu yaparak bunu devreden cikarabiliyoruz bir miktar.

O kadar sik yemek yenmiyor aslinda. Arti yemek yerine atistirma diyelim. Belirttigim gibi her saatte 5 dakika bilgiayar basindan kalkma mecburiyetim var :) Zor olmuyor. Masamdan kalkmam ve mutfaga ulasamam 4-5 sn :)

Sabah ise ise yuruyerek 11 ila 17 arasinda geliyorum.

Keske elimde olsa bir gunumu kameraya alabilsem, cok eglenirdiniz emin olunuz :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:30 ----------

Gece sindirim sikintisi oluyor, bu yuzden kati protein kullanmiyorum idman sonrasi. Et yapmak zor gelmez cunku genelde ben yemeklerimi haftalik yapiyorum. SAklama kaplarinda buzdolabimda duruyorlar :)

Sayfayı Paylaş