Body'e başlamak istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FeykanCetinkaya tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. FeykanCetinkaya

FeykanCetinkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle hepinize merhaba abilerim, kardeşlerim.
    Buradakilerin mahalle aralarındaki ilgilenmeyen spor salonu hocalarından daha tecrübeli olduğunu düşündüm ve siteye kayıt oldum.
    Yaşım 19 kilom 93 boyum 1.81 , 1 yıldır anksiyete mağduruyum ve bu süredirde günde 1 akşam 1 olarak Faverin 100 mg (anti depresan) kullanıyorum ve ben bu yaşantımdan baya sıkıldım 75 kilodan 93 oldum görünümüm değişti biraz kızlarla hala 6-7 an oncesı fotoğraflarımla konusuyorum kızlar beni öyle biliyor düşünün :D velasıl kelam kilo aldım hele bel yanlarım baya bi fazla sizden tek isteğim bana yardım etmeniz ne kadarda şu kas çıkar yok bu kadarda kas çıkar diye sormuyorum , zamanıda en iyi siz bilirsiniz gayreti ben göstericem sadece . benim bu süreçte ne yapmam gerekiyor ilk önce kardiyomu yoksa bodye mi başlıcam yanı sız olsanız ne yapardınız bana bir akıl danışın . şimdiden hepinize teşekkür ederim

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Merhaba anksiyete için geçmiş olsun..
    Bence kardiyo ve ağırlık calışması beraber yapılmalı örn.haftada 3 ağırlık 2 kardio yada 3-4 ağırlık antr sonları 20dk hit cardio gibi..Yani sadece kardio yapılmamalı ağırlıkta calısılmalı neden dersen ağırlık calışmasıda kalori harcatır hatta sıkı ve iyi bi ağırlık calısması cardiodan cok daha yararlı olur ve kas kütleniz arttıkça metabolizmanız hızlanır metabolizmanız hızlandıkkçada yağ yakmanız kilo vermeniz kolaylaşır..Ağırlık çalışmanız için Fullbody workout(tüm vücut calışması) araştırabilirsiniz,cardio için HIT sistemini araştırabilirsiniz.

beslenme için ise günlük kalorinizi öğrenip 500 eksik almalısınız yani 2500 ise 2000 gibi http://iifym.com/iifym-calculator/ buradan yada herhangi bi siteden ögrenebilirsiniz
    protein karbonhidrat yağ nekadar almanız gerektigi hepsi cıkar ama özetle 2-2.5gr prot kg başına,karb max 100-150,yağ kaliteli sağlıkllı yağlardan almalısınız zeytinyağı vs gün içinde tüketilmeli kaliteli doymamış yağlar yağ yakmanıza yardımcı olur.Bunların yanında gün içinde yeşil çay ve acı şekersiz kahvede işinizi görür yağ yakım için artı olarak..
    şeker unlu yiyecekler bunlardan zaten uzak durmalısınız ayda 1 cheat yapabilirsiniz yada 2 veya abartmadan haftada 1 diyetinize sadık kalma amacıyla

feti, ersaydin, columbu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. FeykanCetinkaya

FeykanCetinkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumun için teşekkür ederim ekmeği tuzu şekeri kesecem ama nasıl tok olucam o sıkıntı :)

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    ekmeği kesmenize gerek yok yani beyaz ekmek hariç :D tam tahıl tam buğday ekmeği kaliteli karbonhidrat içerir tüketebilirsin karbonhidrat ve kalorinizi geçmediğiniz sürece gün içinde

5. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tavsiyem kg aldim diyorsun buna karsilik senin yerinde olsam bel kutlemi eritirdim göbek yok olurdu ve üst bölge yagli olduğu için iri kalicak belin incelicek ve üstüne elbise giydiğinde dışardan gören fazlasıyla bodyci sanır :)

oculusmaker bunu beğendi.
  6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Sanirim arkadasimizin istegi uzerinde birsey yokkende iyi gorunmek ve ayrica baska hicbir vucut bolgesi degismeden belini ve gobegini nasil "eritecegini" soylersen bizde ogrenmis oluruz ☺

Lg Smart World

7. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Vg'ye 4 ay once baslattigim arkadasta ayni taktikle basladi ama kilo kaybini once ust kisimda yasadi:DYani Dimyat'a giderken evdeki bulgurdan da olmamak lazim:)

8. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Mekik çekerek :) mekik çek göbeğinden ter çıkasıya kadar eğer terliyorsa isin iyi :) deri eridikçe incelir ve altdaki kaslar meydana cikar :)

9. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    :D Bol mekik çekmek lazim belden göbekten ter cikmasi lazim önce göbeği eritebilmek lazim üst tarafi daha rahat eritilebiliyor :D

10. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Yahu yazmiyim yazmiyim dedimde mekikle gobek mi erirmis yukarda belirttim bu yolda onemli olan beslenme kaldi ki klasik karin kasi mutfakta yapilir sozude var lütfen yanlis bilgilendirmeyelim belki oyle demek istemedin ama ben senin dediginden mekik cek gobegin erir anladigim icin bunu yazdim kusura bakma :)

columbu, doxux, Eresbos ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Evet katiliyorum :) eğer çok sismansaniz yediginizin yarisini yemeniz lazim ve mekik cekiceksiniz ben kendimi anlattim için ben zayif olduğum için zor mekikleri denedim ve gobegimde fazlasıyla terleme oldu ve smdi 8 ki karin kaslarim var [​IMG] fotoğraf acilirmi bilmem ama oradaki pozisyon zor ve yararlidir denedim basarili ;)

12. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    [​IMG] [​IMG] ve hacim kazanmak için toz kullanıyorum

13. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Hic bir sekilde bolgesel yag yakmaz vucut, hayatimda gordugum en sacma yorum.

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

egemennn bunu beğendi.
  14. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben yaktım sen hic merak etme

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır, yakmadın. Neden yanlış bilgide ısrar ediyorsun?

Günlük ihtiyacının altında kalori aldığın için yağ yaktın. Mekik çekmen sadece karın kaslarının hacimlenmesine ve güçlenmesine yaradı. Böylece yağlar gidince alttan kas kütlesi ortaya çıktı ama mekiğin yağ yakmaya direkt etkisi olmadı. Sadece kalori harcamanı biraz arttırmıştır ama bu da önemsenmeyecek kadar düşük bir etki ve mekiğe özel bir şey yok ortada, yapılan her türlü hareket kalori harcatır.

columbu ve egemennn bunu beğendi.
  16. MesutKY

MesutKY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aferin sana ;)

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Cevap yazmış olmak için yazmak zorunda değilsin.

@FeykanCetinkaya, @egemennn gereken herşeyi söylemiş. Sadece ekleyeceğim şu, egemennn'in attığı linkteki hesaplamalar oldukça gerçekçi olsa da hem yağ oranını kesin bilmek zor olduğundan hem de günlük aktivite miktarı çok da kesin bilinemeyeceğinden olması gerekenden biraz farklı sonuç çıkabilir. O yüzden o sitede bulduğun sonuca göre beslenmeye başla ama 2 hafta sonra durumuna tekrardan bak. Şu anda senin için tahminen 2 haftada 1-1.5 kilo kaybetmek iyi bir hız olacaktır. Başlangıçta vücut su atacağı için bundan daha fazla kilo kaybı olabilir ama eğer daha sonrası için haftada 1 kilodan fazla kaybettiğini görürsen kalori miktarını 150-200 kadar arttır. Eğer haftada 0.5 kilodan az kayıp olursa kalori miktarını 150-200 kadar düşür. fatsecret, myfitnesspal gibi uygulamalardan kalori takibini yapabilirsin.

Ağırlık çalışmak anksiyete bozukluğuna iyi gelecektir. İlerleyen sürede bunu göreceksin. O yüzden ilerisi için söylüyorum, istediğin kilo kaybı 1-2 ayda olmasa da ağırlık çalışmayı bırakma. Eğer kilo kaybetmiyorsan bir yerlerde hata yapıyorsun demektir, hiçbir şey olmuyor diyip bırakmaktansa hatanın ne olduğunu tespit edip üstüne git. Çünkü kilo vermenin mekanizması çok basit, eğer kilo veremezsen illa ki kolaylıkla çözülebilecek bir hata yapıyorsun demektir.

Created By Loss, Bekci, columbu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Camide hocaya sormus,hocam abdestsiz namaz kilinirmi diye?hocada tabiki hayir demis,bizim mümin cevap vermis,
    Ben yaptim oldu......

Hıfzullah, egemennn, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Ben nasil erittin sorusunu oldukca kinayeli sekilde sormustum ama siz baya ciddiye alip cevap vermissiniz MesutKY, konuyla ilgili egemen ve doxux'un aciklamalari dogru ve kesindir, kendi uzerinizde uyguladiginiz herhangi bir calisma sistemi ile alinan sonuc birden farkli degiskene baglidir ve baskasinda ise yarayacak anlamina gelmez bu yuzden bilgi kesin olmadigi surece bu yazilari okuyan daha yeni arkadaslari yanlis yollara sevketmemek adina daha dikkatli yorum yapmaliyiz diye dusunuyorum

Lg Smart World

egemennn bunu beğendi.
  20. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bu arada egemen ve doxux, affiniza siginarak yazim sizin yazdiklarinizi onaylar gibi oldu ki boyle birseye ihtiyaci olan arkadaslar degilsiniz kusura bakmayin yazdiktan sonra farkettim, yanlis anlasilmasin lutfen...

Lg Smart World

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş