Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. U.S.

U.S. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum aynı durum bende de oldu. Genelde az çalışan sol elde oluyor tavsiyem FASTJEL kullan yan etkisi yok ama tedavi edici çok yararını görürsün günde 2 kere kullan ve kolunu sarmalısın özellikle çalışırken yoksa daha büyük sakatlıklar oluşur tavsiyem en az 1 hafta bırak hiç ön kol tarzı hareketlere girme bile.. beni uykudan kaldıracak kadar zorluyordu başlarda 1 hafta hiç birşey almadım elime geçince kaldığı yerden zorlamaya başladım bi daha bişey olmadı.

2. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bu ağrı yüzünden 2 aydır bıraktım, idman yapamıyorum. Glukozamin içiyorum 10 gündür belirgin bir iyileşme var. Son 5 gündür de el yayı aldım onunla çalışmaya başladım. Yarın doktora gidicem tekrardan bakalım ne diyecek...

3. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Neden olduğunu henüz anlamış değilim 2 haftadır devam eden bir ağri var sol el bileğimde ve bugünde sağ el bileğimde başladı.
    Normalde düz bar kullanırdım şimdi Z bara geçtim fakat yine devam ediyor
    ağırlığı kaldırıp indirirken sorun yok fakat ağırlığı yere bıraktığımda O 2 saniye beni öldürüyor nasıl anlatayım bu bir gelişim ağrısı yanma hissi kas ağrısı değil tuhaf birşey anlam veremiyorum.
    Ağrının nasıl başladığını bilmiyorum antreman esnasında kaynaklanmadığı veya herhangi bir yerde olmadığı kesn bir anda çıktı hiç fark edilmeden yardımcı olabilecek veya aynı sorunu yaşayıp devam edenler varmi ?

4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bu tür hafif ağrılar röntgen filminde hiçbir bulgu göstermiyor. Eğer bir bölgenizde uzun süren bir ağrı varsa mr çektirmekte fayda var.

5. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    (Muskazon) Vei (Biofenac) Kullanan oldumu bilek ağrisinda .

6. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar hepinize selamlar ve geçmiş olsunlar.

Aynı sıkıntı bende de var reverse barbell curl'ü ez-barla yapmama rağmen tamamen ağrım geçmedi ve şuan doktordan yeni gelmiş bulunmaktayım.

Doktor,kemiklerimde bir problem olmadığını,tendonlarda incinme olduğunu ve 1 hafta kadar buz kompresi yapmamı istedi,eğer 1 haftaya geçmezse MR çekilcekmiş.Bu arada spor yapmamda bir sakınca yokmuş şuanlık.

1 hafta sonra gelişmeleri aktarırım,umarım faydası olur bu dertten muzdarip olan arkadaşlara da.

Tekrar geçmiş olsun.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  7. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim sol bilek ağrım henüz geçmiş değil ne pis birşeymiş.
    Önce Sol el bileğimde başladı sonra elim ağrıda. Bukadarla sınırlı kalmadı.
    Sonra dirseğim omuzum ve son olarak boyunda devam ediyor
    Herşeyi denedim arkadaşlar Ağrı kesici kas gevşetici iğneler haplar kremler Voltaren-Muscoril-Biofenac B vitaminleri herşey geçmiyor illet ağrı..
    Bu kadarla sınırlı kalmadı 4 tane doktor değiştirdim 2 ay içerisinde anlamıyorlar ne yapıyorlarsa anlamıyor adamlar bileği sağa sola hareket ettir bırak ilaç yaz yolla
    hep aynı düz mantık
    Şimdi Mr çektiricem yarın ama neresini çektireyim bilek ağrısı diye başladı tüm vucuduma yayıldı geçecek gibi görünmüyor.........

8. İNFRAMEN

İNFRAMEN Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kişisel Gelişim & Yaşam Koçu
    Yer:
    Antalya
    Bu bilek ağrılarına bir çözüm bulmak lazım. Antrenmandan az önce geldim. Bicepslerim iyi gelişsin diye, ilk önce boşta düz barbel curl yaptım; daha sonra ağırlık takıp, o ağırlığı da değiştirmeden piramit sistemiyle tekrar sayısını azalttım. Daha sonra çevirmeli dumbel, scott curl ve en sonda dar tutuş chin up; şimdi bileklerim köklerinden kopacakmış gibi sızlıyor. Glucosamin kullansam iyi gelir mi acaba?

9. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar merhaba,
    Benim sağ bileğimde nasıl oluştuğunu hatırlamadığım bir ağrı var. Gece üstüne yatmış olmak, ağırlık idmanında zorlanma olası sebeplerden. Bileğimle çember çizerken saat 3 yönüne geldiğinde bu ağrı beliriyor. Başka türlü hissetmiyorum.
    Boyun fıtığı teshişi üzerine yaklaşık 1 aydır ağırlık çalışmıyorum. bu süre içerisinde bileğimi de yüzeysel ısı uygulaması yaptırdım. (Parafin: Ergimiş mumsu sıvının içerisine eller daldırılarak kalıp oluşturuluyor. Ellerim bu sıcak kalıp içerisinde 15 dk. bekliyor.) Fakat 1 aydır hala bu ağrıyı çekmekteyim ve 1 ay önceki antremanlarımda performansımı ciddi düşürmüştü bu ağrı.
    Tavsiyeleriniz beni sevindirecektir. Hastanede fizik tedavi mi ortopedi bölümüne mi gitmeliyim?
    Konu dışı ama devlet hastanesinde boyun ağrıma iğne vurup geçmişlerdi. Fıtık olduğunu özel hastahane fizik tedavi muayenesinde öğrendim. Yine özel hastaneye gideceğim gibi. Sözde sosyal sağlık devletimiz var. Adam akıllı sağlık hizmeti alamıyoruz.

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yeni düzenlenen kanunlarla birlikte doktorlara ağır sorumluluk yüklenilmiş durumda..
    ayrıca yeni yönetmelik çerçevesinde hızlı muayenelerle hızlı bi şekilde geçiştirilmektedir.
    size tavsiyem daima araştırma ve eğitim hastanelerini tercih ediniz. yada iki özel hastanede aynı sonuçlar alınıncaya kadar güvenmeyiniz.

boyun fıtığı teşhis edilmiş ise cerrahi müdahale kanılmaz gibi.. ağrı kesicilerle bi yere kadar devam edebilirsiniz. bünyeniz adapte olacaktır ağrı kesicilere.. tavsiyem fizik tedaviye devam edin.
    ortopedi bölümünde evinizde yapabileceğiniz fizik tedavi cd'l eri ve görsel malzemeleri bulunmakta. mr sonucunuza göre yönlendirebilirim. istanbulda ikamet ediyorsanız saat 4 ten sonra boynunuza bakabilirim.

11. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Atakan Bey,
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim.
    Teshişten itibaren yaklaşık 10 seans fizik tedaviye, 2 seansta manuel terapiye (kuru iğneleme + masaj) gittim. Hiç bir faydasını görmedim. Boyun, trapez kısımlarındaki ağrılarım ve kas kasılmalarım gece uyutmayan türdendi. Fizik tedavi bitmeden tekrar doktora gittim. Bu bölgeye 2 iğne yaptı. (ağrı kesici ve ya kas gevşetici olmadığını iyileştiri olduğunu söyledi. İsmini hatırlamıorum) Ağrılarım iğneden sonra %80 dindi. Bugün 18. seans ile fizik tedavim bitti. 15 gün sonra kontrolüm var. İlaçlarımı kullanmya devam ediyorum.
    Maalesef İstanbul' da yaşamıyorum. Eğer e-mail adresinizi özelden paylaşabilirseniz, sizinle MR sonucumu paylaşarak değerlendirmenizi ve tavsiyelerinizi dinlemek isterim.
    Saygılarımla,

12. ilkerbağ

ilkerbağ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    aynı sorun beim de başıma geldi 1bucuk ay kadar bende agırlığı elime almadım ağrılarım gecti derken ağırlığı kaldırdığım saniye eski haline döndü

13. laisla10

laisla10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Reverse curl'ü ez barla yapman senin için daha sağlıklı olacaktır fakat hastalık tam geçmeden ağır kilolara girmeni önermiyorum. Allah muhafaza ufak bir harekette bilek gerçekten kötü bir yer. Sana bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Ağrıyan bileğine ılık sabunlu su ile masaj yap. Sonra dolgit kremini sür ve hafif bir tülbent ve ya bez parçası ile sararak(fazla sıkmadan hava alacak şekilde) uyumanı tavsiye ediyorum. Bu şekilde 1-1.5 haftalık bir tedavi ile geçeceğini umuyorum. Geçmiş olsun...

14. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Aynı bilek sıkıntılarını ben de yaşadım, hala yaşıyorum. Uzun süredir düz barla biceps çalışmıyorum. Bileğinde sorun olanlara biceps günlerinde EZ Bar'ı kullanmalarını öneririm. Bileğinde sorun olmayanlar da olası sorunların önüne geçmek için EZ Bar'ı kullanabilirler. Belirli bir ağırlıktan sonra bileklere gereğinden fazla yük biniyor düz barla çalışırken. Alınmaması gereken bir risk bana göre.

boksbody bunu beğendi.
  15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    birde ince barla değil daha kalın barla deneyin arada fark olabilir
    içinden ne alakası var diyenler olabilir ama farkediyor işte :)
    ince varla curl yapınca ağrı olurken kalın barda ağrı olmuyor ilginçtir . :)

16. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    Benim bilek değil de ön kolun tam ortası ağrıyor , ağırlığı kaldırınca değil bırakınca ya da tam bıraktığım anda ağırlık ortadan kalkınca feci bir ağırlık oluşuyor, onun dışında günlük hayatta herhangi bir acı hissetmiyorum . 5 ay önce de başlamıştı sonra kendi kendine geçmişti. Şimdi tekrar başladı , sanırım kemiğin kasla birleştiği noktada bu ağrı oluşuyor. Sol kolda sadece var bu ağrı. Kronik olmaya başladı sanırıım.Ne yapacağımı bilmiyorum . 1 seneden fazladır sporla uğraşıyorum.

17. Zafer köseoğlu

Zafer köseoğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dİNLENDİR DERİM VEYA BİR UZMANA GÖRÜN DAHA KÖTÜ OLMADAN

18. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    hortlatmak istemem ama belki benzer sorunu yaşayan vardir. acilen bir ortopedi uzmanına görünmeli. skafoid kemiği kirik ya da catlak muhtemelen...

19. crazycin

crazycin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    istanbul
    Benimde bileğimde sert yumruk atmamdan dolayı ağrı oluşmuştu. Doktora gittim bileklik ve krem verdi. Ve bana söylediği zamana bırakcaksın yapcak bisey yok demişti. Hakikaten de öyle oldu yaklaşık 1 yılda düzeldi. Soğuklarda ağrı yapıyordu. Z barla çalışırken,şınav çekerken ve arka kol basarken bayağı kendini hissettiriyordu. Zorlayan hareketleri yapmaktan uzak durarak ve kremi kullanarak kurtuldum. Umarım sende kurtulursun.

20. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaslar 2 aydan uzun süredir sağ ön kolda ağrı var bileğe kadar indi simdi mesela bi su şişesini bile elime alsam bırakırken sanki ordaki kasları cekiyomus gibi oluyor doktor romatim diye bir krem verdi 2 hafta hiç kolunu kullanma dedi bi haftadir spor yapmiyorum günde iki sefer kremi uyguluyorum simdi son bir haftadir kol daha hassaslaştı daha fazla oluyor ağri sanki düzelirmi bu sizce.?

Sayfayı Paylaş