Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sikinti var mi su an cikik deildir biraz oynamistir yerinden cikik olsa oynatamassin bile

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. ahmtcan

ahmtcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bilmiyorum biz cikikciya gittik cikik dedi yanimizda bandaj yoktu bandaj yoksa bu yolda yururken bidaha cikar dedi.aksam bandajladik bugun bidaha gidicez yolda cikti mi diye

3. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Aman hocam çok tekrarlarsa bağlarda deformasyon olur sonra yalama yapar. Dikkat edin. Geçmiş olsun. Benzerini omuzda yaşadım bende.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ahmtcan

ahmtcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Eyvallah da gittigim adam 20 gun dursun o bandaj dedi .ben kac gun ara vermeliyim sizce spora

5. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Agrin gecene kadar

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. ahmtcan

ahmtcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Agrim gectikten sonra da ne olur ne olmaz diye bikac gun daha sporu ertelememde fayda var mi yoksa gerek yok mu

7. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bu çıkık işleri pistir. İlk defa 98 yılında çıkıp oturdu omuzum maç sırasında. Sonra 2004 de askerde el bombası talimi sırasında oldu. En son olarak 2013 yılında elma toplarken. Anlıycağınız dikkatli olmazsanız hep risk var. Çünkü 1 defa çıkınca bağlarda esneme oluyor ve geçmiyor. Defalarca çıkıncada bağlar iyice hoşaf oluyor. Kasları güçlü yutup bağlara destek olmak lazım. Ve ani hareketlerden kaçmalı. Çok çıkmaya başlarsa çaresi ameliyat. Ekleme platin takıyorlar ama ne gerek var. Sizin daha ilk. Dikkatli olursanız birşey olmaz. Bağlar biraz geç iyileşir. Ne kadar beklerseniz o kadar iyi. Kendiniz hissedersiniz zaten güçlendiğini.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    bilek ve ön kolda acayip ağrı çekiyorum. antrenman sırasında katlanılmaz oluyor erken kestiğim oluyor antrenmanı. presslerde sorun yok. ancak ne zaman sırt çalışıyorum sağ kol nanay. flexorda da acayip bi kasılma hissediyorum. burbell'i ters tutup yükü bicepsten atayım belki rahatlar dedim ancak ön kol bu şekilde daha da çok ağrı yapıyor.

bilgisi olup da yardım edecek varsa iletişim kurarsa benimle sevinirim.

edit: unutmadan, ağrılar nerdeyse kronikleşti, gece uykudayken uyuşmaya kadar gidiyor.

9. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Benim de 30 kiloluklar ile göğüs çalışırken bileğim hafif aşağı döndü, çalışmaya devam ederken elimdeki bütün güç gitti.

Ardından biceps çalışırken birden ağırlıkları yere fırlattım bileğime sıcak ve tatlı bir uyuşma gelmişti.

https://www.bodyforumtr.com/threads/el-bileği-ağrınız-varsa-sakın-hafife-almayın.117877/

10. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    ilgin için sağol kardeşim, bi doktor arkadaşa danıştım, mix bi vitamin supp kullan dedi fazla karşılaşıyoruz çoğu da b vitamini eksikliği dedi ancak beni de tatmin etmedi açıkçası. en yakın zamanda yine mr yolu göründü gibi ama işim gereği klavyeyi de çok kullanıyorum, carpal tunel sendromundan da korkuyorum bi yandan.

11. firavun26

firavun26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    işçi
    arkadaşlar benimde başıma gelmişti sizlerle paylaşmak istedim.
    kesinlikle bileğinizde yoğun ağrı-çıtlama-ve güçsüzlük varsa öncelikle doktora mutlaka gidin..
    ben 2 hafta çektim bu şikayetleri ve önemsemedim pek başlarda.sonra doktora gittim bir kaç ilaç ve krem yazdı şikayetlerimi kremi sürdüğüm anlarda ve ilaçların etkisi geçene kadar kesiyordu..geçmeyince özel hastahanede dahil olmak üzere 2 ayrı doktora gittim ilaç yazıp geçtiler.
    ama bileğim çıkıkmış bir çıkıkçıya gittik ve bileğimin çıkık olduğunu söyledi yaptı ve yerine oturduğu sesi bile kulağımla duydum.yani diyeceğim doktorlar pek çıkıktan anlamıyorlar.
    çıkık olsa duramazsın diye birşey yok .
    ben bu süreçte sporada devam ettiğim için sanırım sinirlerde zedelendi ve hala eskisi gibi değil...önemsememezlik etmeyin derim..hepinize sağlıklı günler.

Son düzenleme: 2 Kasım 2015
  12. TOLGA992

TOLGA992 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde başıma gelmişti bilek ağrısı önceden iki el bilegimde farklı zamanlarda kırılmıştı.Hatta ilkinde sağ bilegim kirikken 1 hafta günlük hayatımda normal kullanmistim.Şimdi ise genelde düz bar curl da çok ağır girdiğimde ağrı yapıyor.son zamanlarda yok Allaha şükür.yalnız şunu soylim çoğu insan antreman öncesi bileklerini ve dirseklerini ısınmıyor.bunlar çok önemli.ve özelliklede preslerde gücü bileklere aktarabilmek.eğer barı ve dambillari tam el tabanına oturtmazda parmak lara koyarsanız ciddi bilek ve parmak sakatlıklarına yol açabilir aman dikkat

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bilek bandajları kullanın ıkıtanesı maks 20 tl dır benım bilek agrımı kesti ve bılegımı cok koruyor

14. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    bi' de biceps bantları varmış bunlardan haberi olan var mı?

15. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar amatör boks yapıyorum 1 sene oldu.
    son 1 aydır omuzların bileklerim inanılmaz derece ağrı oluyor doktora gittim baktılar röntgen çektiler hiç birşey çıkmadı.
    benim sorunum omuzlarından bazen çıtır çıtır sesler geliyor kemikler birbirine sürtüyor bileğimde ise güçsüzlük yok sadece bir şeyi iterken veya şınav çekerken ağrı oluyor
    uzun zamandır bu problemleri yaşıyorum bir türlü geçmiyor doktorada gidiyorum adam akıllı ilgilenmiyorlar İstanbul da bu sağlık sorunlarıma çare olacak bir doktor tavsiye eder misiniz?
    resimde ağrı olan bölgeleri yuvarlak içine aldım muhtemelen sinir sıkışması var herhangi bir ilaç kullanmıyorum.

Ekli Dosyalar:

• ss.png
      ss.png
      Dosya Boyutu:
      182,5 KB
      Görüntüleme:
      592
  16. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Doktora gittiğinizde film ve MR çekildi mi?

17. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ses varsa eklemlerde zayıflık hissediyorsan ilk yapacağın iş en az 3 haftalık dinlenmedir. Ardından egzersizdir.Ama fitness ya da boks tarzı değil rehabilitasyon tarzı bağların tutunmasını güçlendiren tıbbi egzersizler. Üçüncüsü de eklemlere sürekli şok uygulayan ve yıpratan yumruk atma yüksek ağırlıklarla çalışma vb şeyleri mümkün mertebe kısıtlamak. Ağırlık çalışması yapıyorsan da klişe çalışma sistemi yerine vücut biyomekaniğine uygun hareketlerle çalışmanı yapmak ama onu bile yeterince dinlenip iyileşmeden yapmamalısın.

18. themortician33

themortician33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba. kusura bakmayın eğer daha önce biri sorduysa ya da yazdıysa affola. (hızlıca tüm 7 sayfayı okumaya çalıştım, arada görmediğim yerler olduysa affola) Benim sıkıntım şu. 7.5 kg ile dumbbell biceps curl yapıyorum. bileğimde öyle böyle değil bi ağrı oluyor. sorun şu ki doktora da gittim. sol bileğimde fıtık olmuş zorlamaya bağlı. ilk başlarda eğri filan tutuyordum zorluyordum herhalde. doktor zorlamaya bağlı fıtık dedi. ağrı yok normalde.benchte felan da yok. ne zaman elime dumbbell i alıp biceps curl yapcak olsam ya da başka bi hareket (yani dumbbell a biceps hareketi) ağrıyor. 5kg kaldırıyorum onda da 8. tekrardan sonra ağrıyor. sizce ne yapabilirim? annem ortopedici. ağır çalışma diyor.
    Not: başka bi sitede biri laktik asit birikiminden yazmış. spora 6 gibi gidiyorum. 12-1 gibi bayağı yoğurt tüketiyorum bundan kaynaklı olabilir mi?

19. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Doktorun bana söylediğini aynen ben de sana söyliyim. İyileşene kadar kapı dahi açmayacaksın çaydanlık dahi tutmayacaksın. Bileği asla spor için vs kullanmayacaksın. Bana söylenen bu. Bence sende iyileşene kadar dinlenmelisin. Benimki iyileşiyor ama yavaş iyileşiyor. Hala iyileşmemiş olması moralimi bozuyor.Ama her iki haftada bir az biraz daha iyi oluyor. Bir de ağrı oluyorsa 75 le yapma 5 le yap olmuyorsa 3 le yap. Yine ağrı varsa o hareketi yapma.

20. themortician33

themortician33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    çok sağolun hocam. büyük ihtimal yanlış yapıyorum. hareketi ya da bileklerim zayıf. çünkü bench press te 15 15 takıyorum bi sorun olmuyor.

Sayfayı Paylaş