Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim kolunda sanırım zorlamayı bağlı ödem oluşmuş. Ben emara MR a girmiştim zorlamayı bağlı ödem çıktı bana da krem verdi ve hap kullandım 15 günde geçer ama tam anlamıyla geçsin istiyorsan 3 hafta ve ağırlık yapmayacaksin ve buz uygula eger hemen geciyorsa Ağrı tamam ödemdir ki zaten ödem .tıp adı romatid artrit olarak geçer araştır. Hap olarak diclomec 100 mg veya voltaren 75 mg kullanmistim

Son düzenleme: 17 Mart 2015
  2. zehirbey

zehirbey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    hocam bı onceki mesaj benım ı bakarmısın ne yapmam gerekiyor

3. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Onu zaten sana yazdim

zehirbey bunu beğendi.
  4. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sıkıntı bende de mevcut maalesef çok kötü bir durum istediğiniz ağırlığa bir türlü giremiyorsunuz , daha çok ön kol çalıştığımda hissediyorum benimki genelde antremanda kalıyor gün içerisinde ağrım olmuyor fakat herhangi bir nesne kaldırırken sızlama yapıyor bende yakın zamanda doktora gidicem.

5. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynı dert bendede var bilekten dirseğe doğru uzanan aşagıdakı kemıgın iç kısmı agırlık kaldırınca cok kötü ağrıyor bı ara gecmıstı tekrar oldu

6. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar o ödem oluyor su toplamasi zorlamaya bagli

7. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Nasıl gececek ?

8. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    15-20 gün spora ara ver ve krem ile hapı var doktor veriyor zaten ondan sonra bişey kalmaz ama ilk hafta ağır girmemek lazim

9. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    3 gun dınlendırdım gectı bıceps gırdıgımı yıne agrıyo kremlıyorum

10. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim 3 gün deil 3 hafta dinlendirici tamamiyle iyilessin

11. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ağrının sebebını buldum herhalde mesela biceps calısırken ornek verıyorum barbell curl de barı tam avuc ıcıne atmayı cogu zaman unutuyoruz nasırların oldugu yerden tutuyoruz böylelikle bilege ve kemigine yük biniyor tam avuc ıcıne alın barı nasırların altına agrı kesılmese bile azalır ve o kadar ara vermenıze gerek kalmaz bi deneyin.

12. Ceasarr

Ceasarr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar benim de iki bileğimde de ağrı var. Kesinlikle kas ağrısı olmadığını söyleyebilirim. Ağırlığı elime alırken, kaldırırken (buralarda hafif şekilde) özelikle yere bırakırken inanılmaz bir çekilme oluyor. Kemiğe dokunduğum zamanda da epey canım yanıyor. Normalde barbell curl hareketini olimpik z bar ile 7.5 kg agırlıkla yapardım şuan 12.5 hafif geliyor biceps için ama bileklerimden dolayı çalışamıyorum. Salondaki hoca mineral ve vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söyledi ve adını unuttuğum bir destekleyici vitamin önerdi. Lütfen başına gelen, bu dertten muzdarip olanlar yardımcı olsun. (Biceps calısırken fore armlarda olan kas agrısı, sıkışmadan bahsetmiyorum)

13. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşş kemik ağrımaz aynı durumdan müzdarıbım barı bırakınca sızlıyo bende sana kesınlıkle kemık agrısı olmadıgını ve kesınlıkle kas veya tendon agrısı oldugunu soylıyım su an kolumda bandaj var bu durumu cok araştırdım ortopedisyene falan gıttım kesınlıkle kemık agrısı degıl dedıgım gıbı barı yada dambılı avucunun tam ıcıne oturt agrı azalır olmadı 1 hafta dınlendır kremle agrı olan yerı ovala tedavi et bandajla gecıyor vitamin mineral eksikligi oldugunuda sanmıyorum cunku bız bb cıler kadar cok mıneral ve vitamın alan yok su meyve sebze vs vws

Edit: Bayadır bu durumdan müzdarıbım bı gecen yazda aynı sorun vardı sımdı yaklasık 1-2 aydır yıne aynı sorunu cekıyorum

14. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Antremanda fazla zorlamayın birde ağrıtan hareketleri yapmayın bırakın özellikle Z barda oluyor bu ağrı :)

15. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    antremanlarda kum torbası ile çalışırken bir kaç tane dengesiz yumruk attım onu fark ettim vücudum sıcakken hissetmedim vücud soğuduktan sonra bilekte ve el üstünde ağrı oldu her iki el de de
    ilk olarak bilekte başladı doktora gitmedim buz koydum kas ağrıları için kremlerim vardı kullandım bilek kısmında ağrı yok ama el üstü ve parmak aralarındaki boşluklarda ağrı var
    örnek olarak; insanlarla el sıkışmakta zorlanıyorum elim çok ağrıyor,torbaya yumruk atamıyorum,zımba yapamıyorum çok fazla ağırlık kaldıramıyorum(sol elde ağrı oluyor)
    ellerimde güç olduğunu hissediyorum kullanmaya çalıştığım zaman bir şey yapamıyorum doktora gitmeyi düşünüyorum ama hangi bölüme gidcem bilmiyorum ellerimde ne gibi bir problem olduğu konusunda da hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız çok iyi olur.

16. rd2a

rd2a Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Geçmiş olsun ilk yapılacak işlemi buz tedavisi ile yapmıssın zaten şimdi ortopedi bölümüne gidip baktırmanda fayda var doktor duruma göre flim ve mr isteyebilir durumdan haberdar et tekrardan geçmiş olsun

Mertcan44 bunu beğendi.
  17. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    antremanlarda kum torbası ile çalışırken bir kaç tane dengesiz yumruk attım onu fark ettim vücudum sıcakken hissetmedim vücud soğuduktan sonra bilekte ve el üstünde ağrı oldu her iki el de de
    ilk olarak bilekte başladı doktora gitmedim buz koydum kas ağrıları için kremlerim vardı kullandım bilek kısmında ağrı yok ama el üstü ve parmak aralarındaki boşluklarda ağrı var
    örnek olarak; insanlarla el sıkışmakta zorlanıyorum elim çok ağrıyor,torbaya yumruk atamıyorum,zımba yapamıyorum çok fazla ağırlık kaldıramıyorum(sol elde ağrı oluyor)
    ellerimde güç olduğunu hissediyorum kullanmaya çalıştığım zaman bir şey yapamıyorum doktora gitmeyi düşünüyorum ama hangi bölüme gidcem bilmiyorum ellerimdeki ne gibi bir problem olduğu konusunda da hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız çok iyi olur.
    çok saolun bir problem yoktur inşallah.

18. ahmtcan

ahmtcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar 3 ay once 2 elimde de agri olustu hala gecmedi ve yumusak bi doku olustu bilegimde.onceden yoktu
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Eylül 2015 ---
    Nasil gecer doktora da gittim bisey cikmadi sacma olabilir ama cikikciya gidicem artik ne oneriyosunuz

19. gorkem12

gorkem12 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardes agri var agri var ne tur bi agri bu

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. ahmtcan

ahmtcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bilegimi dondurunce damarlar yerinden oynuyo gibi.zaten dun de cikikciya gittik iki bilek de cikikmis yerine takti

Sayfayı Paylaş