Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. badicijojuk34

badicijojuk34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben çalışırken bileklerimi biraz zorladım, o günden beri ağır kaldıramıyorum. En yakın zamanda doktora gidip röntgen çektiricem, bunun dışında krem sprey vb ilaç kullanmak istiyorum tavsiye ediceğiniz ürün varmı ?

2. TahinPekmez

TahinPekmez Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde bir süredir bileklerim uzun süreli ağırıyodu özellikle barbell curl hareketinden sonraki birkaç gün.Sonunda olan oldu ve Bugün bilek bölgesindeki kemiğin üstünde şişlik çıktı.: (
    Sporu kestim.En yakın zamanda doktara gideceğim.

Bileğinde ağrı hisseden herkes bence geçene kadar beklemeli.

3. OzzanN

OzzanN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklasık 3 hafta once geri geri giderken kaldırıma takılıp sırtım yere donuk bir sekilde dusmustum. Refleks olarak ellerimi yere koydum ama tabi vucut agırlıgım birden bileklerimin ustune binince sag bilegim incindi(ne oldugunu ben de tam olarak bilmiyorum) O gunden beri bukemiyorum, kemigim sanki sis gibi ve uzerine dokundugumda cok kotu acıyor. Su sıralar gecmis gibi. Cok fazla bukmedikce sorun olmuyor ki o bukme de gunluk hayatta yaptıgımız bir hareket degil. Bilincli olarak bukersen agrıyor. Doktora filan gitmedim, hicbir sey kullanmadım.

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yaklaşık 7 aydır vücut geliştirme ile ilgileniyorum.Haftada en az 4 gün devam ediyorum.Son 1 aya kadar barbell curl harekeyini Z barla yapıyordum,son programda düz bara geçtim.Bu değişikliği yaptıktan sonra bileklerimde ağrı olmaya başladı.Sordum soruşturdum,yeterince ısınmadan harekete başlamadan olabilir dendi,tendon zayıf olabilir dendi,kesin bir cevaba ulaşamadım.Antremandan sonra kas gevşetici sürmem de tavsiye edildi.Aynı dertten muzdarip bir arkadaşımın yaklaşık 1 sene sürmüş ağrıları.1,1-5 ay o bölgeyi zorlama dedi.Çok kararsızım.

5. Lock Ness

Lock Ness Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durum bende de oldu sağ bileğim ozellıkle on kol calısmalarımda agrıyordu duz bar yerıne z barla devam ettım bıraz hafıfledı ama tamamen gecmedı daha sonradan calısmayı bıraktım(bıraz da agrı nedenıyle) 4-5 ay sonra basladıgımda agrıdan eser yoktu tavsıyem agrının ustune gıtmeyıp ara vermenız cunku agrı yerlesınce ıyılesmesı daha zor oluyor

6. onur983

onur983 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. Dodo1903

Dodo1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    harekete başladıgım andan itiaren agrılarım başlıor heleki ağırlıgı bıraktığımda o 2 saniyedeki ağrııyı tarif edemem bu durumu yaşıyan oldumu acaba.

8. makalele

makalele Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    antremanda 5 ay önce geri geri koşarken arkadaşımın ayağına takılarak düştüm ondan bu yana şınav pozisyonu aldığımda sağ bileğimde felaket bi ağrı var bi türlü geçmedi sizce nedir

9. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    sağ bileğim bnmde dün incindi ön koluma ne iç nede dış rotasyo yaptırabiliyorum. agırlık için bilekliklerim vardı bileği zayıflattığını duydumdan beri kullanmıyordum iyilesesiye kadar onları kullancam artık

10. cEst

cEst Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de barbell curl yapamiyorum bileklerimin agrisindan dolayi , dumbelle yaptigim hareketlerde agri olmuyor ama isin icine bar girince hareketin bitis aninda acidan duramiyorum. Bicepste iki aydir hacim alamiyorum o yuzden alternatif bar kullanmadan ne yapabilirim ya da acinin bi sonu var mi doktora da gittim ilaclar ise yaramadi ara verme imkanim da yok lutfen yardim:(

11. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar bende yaklaşık 3 hafta kadar önce düz barla reverse curl hareketini yaparken bileğimi zorlamıştım. Olay şu şekilde gerçekleşti; biceps antrenmanını bir set eksik yapıp son seti (kendimi denemek için) reverse curl hareketiyle bitirecekken hareketin ilk tekrarını yaparken ani ve şiddetli bir ağrı oldu (sağ bileğimin üst kısmında) yaklaşık 2 aydır nedenini anlayamadığım çok hafif ve gariptir ki kendini sadece limon sıkarken belli eden bir ağrı vardı bu bölgede. Fazla zorlandığımı düşünüp o gün bir daha bilek veya biceps çalışmadım. Ağrı kendilinden geçer diye 2 hafta boyunca ekstra birşey yapmadım ama antrenmanlarıma da son sürat devam ettim. Fakat ağrı geçmedi. Ağır bir kitabı tek elimle tutarken, tabak taşırken, anahtarla kapı açarken, elimi yukarı doğru çok büktüğümde ve bileğe dikey baskı olunca (yumruk atmak gibi) ciddi bir ağrı oluyordu.Ancak antrenman sırasında biraz ısınınca ağrı kayboluyordu. Bu süre zarfında neredeyse hiç iyileşme olmayınca bir doktora gittim. Röntgen,mr vs. istemeden muayenehanesinde kısa bir muayene yaptı ve "Ciddi birşey yok ya eklem sıvısında küçük bir kaçak olmuştur ya da çok küçük bir lif yırtılması olmuştur. Bir hafta dinlendir geçer" dedi. Ayrıca flexo gel kullanmamı ve bileğin aşağı doğru büklmesini önleyen bilekliklerden takmamı tavsiye etti. Bu bir hafta boyunca bileğimi neredeyse hiç kullanmadım, spor salonuna uğramadım ve kapı açmak, kapak kapatmak, tabak taşımak gibi çok basit işleri bile diğer elimle yaptım. Bu bir hafta (hatta 10 gün) sonunda bileğimdeki ağrı neredeyse tamamen geçti -hatta önceki 2 aydır süren ağrı bile kayboldu-. Şimdi gayet iyi durumda. Kısacası tavsiyem böyle bir durumla karşılaşırsanız bence geçene kadar o bölgeye hiç yük bindirmeyin, fazla hareket ettirmemeye çalışın ve eğer yaklaşık bu sürede geçmezse derhal bir doktora başvurun. Ayrıca bölgeyi sıcak tutmanın (bilhassa sıcak suya batırmanın) rahatlatıcı etkisi büyük oluyor. Geçmiş olsun...

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  12. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    çalışmalarınızda destekleyici bileklik takmanızı öneririm ek olarak eklemler için Glucosamine Chondroitin MSM'yi şiddetle tavsiye ederim bilek dirsek eklem bölgelerindeki ağrıları yüksek ölçüde kaybetmekte

13. TOLGA992

TOLGA992 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    benim sağ bileğimde bi ağrı oluştu.arka kol çalışırken aniden sızı geldii sonra geçti devam ettim spora.bi kaç gün sonra ağrılar artmaya başladı.bende 2 gündür gitmiyor ağrı çok az bişey kaldı.ne bi şişlik var ne de başka bişey.sadece aşağı büküp kuvvet uygulayınca acı oluyor.1 hafta ara verip göreceğiz artık.ayrıca poşet ağırık falan taşırken ağrı yok.

bu arada herkese geçmiş olsun.Allah şifa versin

bu sakatlıktan çıkaracağım derste asla kendinizi sakatlama ihtimali olan ağırlıklara girmeyin

14. TurksPain

TurksPain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    barbell curl hareketinden sonra benimde sağ bileğimde kısa ve acı verici bir sızlama oluyor.şu anda çok şiddetli değil ama üzerine gidersem daha kötü sonuçlar yaratmasından korkuyorum.

15. jason123

jason123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    beyler sakın üstüne gitmeyin bu ağrının bende 2 sene önce başladı kronikleşti iice fazla ağırlık giremiorum hemen ben burdayım diyor yüksek ihtimal bağlarda sıkıntı olusuyor hemen doktora gidin

16. mesut94

mesut94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    benimde bilegim agrıyordu glukosamin siparişi verdim salondan geçtii

17. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Barbell Curl'de oluşan ağrıların çoğunun sebebi tendonların zayıf olması ve ısıtılmadan harekete başlanması.

18. Siberkorsan

Siberkorsan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Lethe'ye katılıyorum spora başladıktan sonraki 3. ayım içerisinde düz bar ile barbell curl yaparken çok şiddetli bilek ağrılarım oldu.

Çözüm şu şekilde oldu; ilk zamanlar bir merhem(isteyen olursa ismini verebilirim) ve magnezyum kullandım. Z bar ile çalışmaya devam ettim, daha sonra antrenman sonlarında bilek hareketleri çalıştım. Yaklaşık 1 ay sonra hiç bir ağrı kalmadı, bileklerimin eskisine göre güçlendiğini fark ettim ve kendi adıma sorunun güçsüzlükten olduğunu anladım.

Hocalar bununla iyi daha sağlıklı bilgiler verebilir fakat benim tavsiyem bilekler belli bir güç kazanana dek Z bar ile çalışmak.

19. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    ne illet bir ağrı bu ya , sol kolda bilek ile dirsek arasında dış tarafta var bu ağrı bende , ağırlığı kaldırınca çok ağrımıyor ama bırakmaya yakın ve bırakınca feci sızlıyor. elimle falan yokluyorum bastırıyorum ağrıyor. hep z bar ile çalıştım bileklikli elidven kullandım ama önüne geçemedim. zaman zaman azalıyor.

bunun yüzünden ağır giremiyorm kola. bileklerim ince kemik yapım da aynı şekilde. Sanırım ağırlığın altından kalkamıyor ön kol. bilek ve ön kol çalışmak lazım sanırım güçlendirmek lazım.

20. Siberkorsan

Siberkorsan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ön kol ve bileği ekstradan çalışıp güçlendirmek bir çözüm olabilir fakat ağır idman yaptığın günler bunu tavsiye etmiyorum. Kol yardımı ile yapılan tüm hareketlerde ön kolda yeteri kadar zorlanıyor, üzerine bir de bu bölgeye tekrar yüklenmek daha ağır ağrı ve sakatlıklara yol açabilir.

Kardiyo yaptığın veya bacak çalıştığın günler çalışılabilir. Yapacağın hareketlerden biri bu ip sarma olabilir gerçekten çok etkili ;

Sayfayı Paylaş