Bilek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 90 üye.
  1. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İncinme hafife alınacak bir şey değil ve kronikleşiyor. Bileğim inciniğinde ağrının tamamen geçme süresi 6 ay sürdü ve son 2 ayında doktor ya alçıya alıyoruz ya da uyurken bile atel takıcaksın diye korkuttu.

Özellikle mouse kullanımı nedeniyle bilek ağrımın azalmadığınıda söyledi sporla birlikte bilgisayar kullanımını azalttım.

6 ay boyunca her zaman değil ama sadece spor esnasında o ince sızıyla kendini hissettirdi. Her tamam geçti dediğimde tekrar nüksettiği için atel takmaya açıkçası ikna oldum ve takribi 10 ay sonunda tamamen geçti diyebilirim ve baya bir uzun süre çok hafif bilek çalışmaları yapmam gerekti.

Özellikle 10 gün krem süreyim geçti mi kontrol edeyim kısımları çok moral bozucu ve azaplı oluyor her türlü kremi sürdüğümü hatırlıyorum ama bilek incindiğinde acı gerçek ve kesin en hızlı çözüm bileği asla hareket ettirmemek ve yormamak oluyor galiba en azından bende öyle oldu ve böyle yapmadığımdan çok uzun bir zaman kaybettim.

2. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    2 haftadır benimde sol bileğimde (Güçsüz olan kol) ağrı var. Bu ağrı Ön kol için Sehpada Düz bar çalışmaya başladığımdan beri Ağrıyı hissdiyorum ve bunun yüzünden ağırlığımı arttıramıyorum.
    Yazılan cevapları okudum ama tam bir cevap göremedim. Düz barda ağırlığı düşürsem 1-2 haftaya geçermi yada ne yapmalıyım ??
    (Önkol çalışmalarım dışında bileğim ağrımıyor)

3. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Googladaki resimerden gördüğüm kadarıyla Ulnar nerves (avuç içime bakınca bileğin sağ tarafı)

4. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    bu konuda size bilekten sargılı eldivenleri tavsiye ederim.internette 15 liraya var nike bayilerinde 45'e falan satıyorlar

5. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    İlk aldığım eldiven larmex'in bilekten bağlamalı eldiveniydi ama çok rahatsız dı. bunun üzerine nike dan normal bir eldiven aldım. eğer bilek bağlamalıyı bulabilirsem tavsiyene uyup en kısa sürede alacağım.

Birde bu bilek ağrısına çözüm bulabilirsek güzel olucak. ağır basamıyorum önkolda.

6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar bu sabah tersimden kalktım sanırım... Kahvaltı yapmaya mutfağa gittim ve sandalyeyi masaya çekerken elimi tahtasının altına soktum. Menteşesi ayrılmış sandalyenin ve oturduğumda sol elimin orta parmağı menteşe ile demir arasına sıkıştı ve çok acıdı. Ben de bu sinirle kalktım ve sandalyeye çok sert bi yumruk vurdum. Normal tahta olsaydı kırılabilirdi fakat değişik bi malzeme, ince olmasına rağmen olan benim bileğime oldu.

Elimi aşağı doğru bükebiliyorum fakat yukarı doğru bükerken 30-40 dereceden sonra ağrı ve acı başlıyor. Netten baktım ve "carpals" adı verilen kısımda var bu acı. Yukarıdaki bazı yorumları görünce de çok korktum, 1 ay ara vermek için felaket birşey bana şu dönemde. En geç 1 haftaya geçmesini umuyorum... Olay daha taze oldu sizce nedir bu?

7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    1 hafta geçmesini bekle geçmesse doktora baktır derim.

TuGhAn bunu beğendi.
  8. drift_ngn

drift_ngn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde bileğimde ağrı var.2 hastane 2 doktor a gittim hala aynı değişen bişey yok.ilaç verdiler kullandım düzenli olarak.4 aydır aynı ağrı var.ne yapacağımı şaşırdım...

9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    MR çekildi mi? Benim bileğimde kist çıktı mesela. Yaklaşık bir sene ağırlık kaldırmaya ara vermek zorunda kaldım. Tabak bile taşıyamıyordum, geceleri acıdan uyanıyordum. 1 cm den küçük çapı olan, dışarıdan dahi belli olmayan bir kist sinirlere baskı yapıp bu kadar acı verebiliyorsa, ve bu kist sadece MRda çıkıyorsa, MR'ı ciddi olarak düşünmenizi öneririm.

Bu sakatlık işini çok araştırdım. MR çektirmeden önce doktorların takip ettiği belli bir tedavi sırası var. Önce geleneksel tedavi yöntemlerini deniyorlar. Bunlar dinlendirme, buz tedavisi, iboprufen, enflemasyonu engellemek ve durdurmak için lokal pomatlar (voltaren), özel bileklikle 6 hafta daha dinlenme, fizik terapi, kortizon ve en sonunda ameliyat.

Genelde, ilk birkaç aydan sonra MR çekilmesini uygun buluyorlar. Doktorunuzla bence bir konuşun.

10. drift_ngn

drift_ngn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mr çekildi ve küçük küçük kistler var dedi doktor,ama o kistlerin ağrı yapacagını sanmıyorum dedi.

11. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ortopedik rahatsızlıkların iyileşmesi vakit alır zamanla düzelir tabiki o zaman spora kaldığın yerden devam edebilirsin bu süre zarfında bileğini zorlamayacak şekilde çok hafif ağırlıklarla çalışabilirsin.

12. mREys

mREys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya - Adapazarı
    futbol oynadığımdan defalarca bileklerim çıktı. anlattığın belirtiler tam olarak bileğinin çıkmasına yakın. 1 haftayada geçmesini bekleme 2,3 hafta sürebilir.

13. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar aynı sorun bende de son zamanlarda kendini hissettirmeye başladı. Başlarda sadece ufak bir acıdan öteye gitmiyordu, yani ek rahatsız edici değildi. Ama özellikle şu son bir haftadır kendini epey hissettirdi. Özellikle de şınav çekmek için kollarımın üstünde duracak gibi olduğumda acıdan kendimi tutamıyorum. Mecbur yumruklarımı dayayarak çekebiliyorum. Acı sadece sol bileğimde var ve neredeyse bir senedir mevcudiyetini koruyor. Şu da işin ilginç yani ki arada tamamen gider gibi oluyor. Ama fazla sevinmeden tekrar başlıyor. Sizce ne olabilir?
    Saygılarımla...

14. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Spora başladığımda bileği komple saran eldiven kullanıyordum . Daha sonra salonda eldivenlerimi kaybettim ve eldivensiz çalışmaya başladım . İlk 1-2 hafta bileklerden çatır çutur ses çıkıyodu ve bilek ağrısı hissediyordum . 2-3 hafta sonra ses ve ağrı kesildi . Yani size tavsiyem bileği saran eldiven kullanmayın bilekleri hassaslaştırıyor . Markasız bi tane deri eldiven aldım bileği tamamen serbest bırakıyor ve el içinide çok iyi koruyor . Şimdi Hiç problem yok çok şükür .

StyLee bunu beğendi.
  15. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    vala bilekleri hassaslaştırıyor diosun da doktorlar ve antrenörler bileklik kullanın diolar.bilimsel bi açıklaman var mı? ayrıca bilek ağrısı bende de var bi ara geçmişti sonra dumbel curl yaparken yine başladı.iboprofen kullanıyorum sanki ağrıyı dahada arttırıyormuşçasına geliyor :D glukosamini bende kullanmayı düşünürom ama doktorun sölemesi gerk yoksa babm imkanı yok almz.ula bizm doktorlarda kafayı buldu ben hacettpeye bin basarım deince biri doktorlardan ümidi kestm.inşallah sağlığa kavuşurum ve tavsiyem ii ısınma yapın eksiltme sistemiyle çalışın bazı hareketlerde bileklik kullanın hareketleri tam öğrenin ve ihtiyacınız olan vit min protein tam alın...

16. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Sağ bileğimde 2 aydır bi ağrı var ve geçmiyo ne önerirsiniz ilaç olararak işe yarayan kullandığınız krem falan var mı. Doktora gittiğimde 2hafta spor yapma dedi sardım orayı bekledim ama hala tam olarak geçmedi şınav çekerken ağrıyo yine.

17. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    cevap yok mu:(

18. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bana da bikere oldu sabah kalktığımda ağrı. Yataktan kalkmak için elimi bastırdığımda bile aşırı ağrıyordu. Artık napmışsan yamuk bi şekilde üstüne mi yattım veya duvara mı vurdum bir türlü geçmiyo ağrı... Fastjel diye bişey sürüyorum şimdi ve bandajladım bakalım işe yararsa yazarım buraya.

Son düzenleme: 13 Mart 2011
  19. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bilek-g-re-inde-ustala-t35522.html
    Buradaki hareketleri boş barla yapıyorum ve kolumu pek yormuyorum.ağrının azaldığını ve bileklerimin güçlendiğini hissettim gerçekten ama dolgit ibuprofen ilacını da sürerek kullanıyorum çok faydasını gördüm.zaten sizin kullandığınız ilaçlarda ibuprofen gibi aynı gruptaki ilaçlar.benim dirseğimde de bir ağrı oluşmuştu şimdi geçti.o ağrının geçmesi içinde öncelikle ilaç kullanarak bi kaç hafta dinlendim sonrasında düşük ağırlıklarla çok tekrar yaptım 2 gün daha ağrıdıktan sonra ağrıdan eser kalmadı.futbolcularda böyle yapıyor.ilk önce bir dinlenme süreci geçiriyorlar(ilaç tedavisi ile birlikte) sonra yavaş yavaş egzersizlere başlayıp ağrı hangi kasa yakınsa o kası çalıştırıp ağrıyı tamamen bitiriyorlar.fizik tedavi uzmanları bu yüzden var.ortopedi uzmanları ilç veriyor sadece...ama en iyisini doktor bilir.bileklik almaktada fayda var:)

20. lion

lion Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Öncelikle ALLAH herkese Acil şifalar versin !
    Benim sizlere önerim Anadoluda uzun zamandır uygulanan Zeytinyağıyla (ama hakiki zeytinyağı muhteviyatı belli olmayan hazı zeytinyağarı değil !)masaj tedavisini bi uygulamanız ! çoğu kişinin memnun kaldığını işittim ! İnşallah size de fayda verir !

judgementday bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş