Anabolik diyet(yag yakimi beraberinde kas yapimi)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve madman tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Warrior kafam hakkaten karışık.bi kaç defa okudum ama ...bana bi cvp verebilir misin?

aşşağıda yazmış "h.sonları yükleme yapiom, yükleme günleri de ağırlık çalışıom" demiş...

şimdi benim anladığım cardio yaparken yüksek yağ-düşük karbonhitrat alıyor, ağırlık çalışırken ise yağı azaltıp karbonhitrat yüklemesi yapıyor...

şimdi ben haftada 3 gün ağırlık,2 gün ise(gittiğim salonda 30 dakkalık koşu,areobik içeren bi çalışma var) yapıorum.

yani benim için 3 gün(ağırlık çalıştığım günler)--> karb. yüklemesi

2 gün(aerobik-ya da adı her neyse-) -->yükek yağ

tamam peki buraya kadar dooru mu anlıorum?
    bi de haftanın dinlenerek geçirdiğim diğer 2 günü hangi beslenmeyi yapacam.

kafam ciddden karıştı.şu beslenme işini artık rayına oturtmak istiom.bi yardım edin.bişi yapamadan,anlayamadan öölecene bekliom.vakit geçio...

2. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evroka sanırım madmanin özel hayatıyla ilgili bir durum haftasonları ağırlık çalışması tam bilemiyorum bunu kendisine sorsan daha iyi olur.

ben haftada 5 kez ağırlık, 4 kez cardio yapmaya çalışıyorum. Bacak+Kalça çalıştığım gün cardio yapmıyorum mesela. Beslenmem sürekli düşük karb (max. 20 gr) olarak devam ediyor ve duruma göre karb yüklemesi yapıyorum. Duruma göre derken artık yapayım dediğim ve kendimi bitkin hissettiğim zaman. Genelde 1 hafta 10 gün civarı oluyor.
    Aslında yükleme yaparken düşük yağ ile beslenilmesi öneriliyor ama ben kendimi serbest bırakıyorum ve 2 gün boyunca istediğimi yiyorum :)

3. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    warrior sonuclar mukemmel 1 ayda 8 kilo hemde olculerde kaybın aksine kazanc var en kısa zamanda bende baslayacagım

4. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    peki bişi sormak isitom.bu beslenme şekline başlıcam.düşük karbonhidrat(30 gr kadar),yüksek yağ (100 gr) protein ise 200 gram kadar.
    şimdi ben bunları gram gram ayarlayabilirm sanırım ama bunun bi de kalori kısmı var işin.onda dengeyi nasıl tuturacam.aynı gramda benzer ürün grubunun kalori miktarları farklı olaiblio.kalori olayı göz ardı mı edilio,yoksa harcadığımız/harcayacağımız miktara göre mi ayarlanıo????

bi de senden ricam ne yediğini yazabilir misin?
    tavsiyen ne olur?
    hep aynı mı öğünlerin?
    nasıl değişimler uyguluyosun mönüye?

5. yaglib

yaglib Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    warrior ,sonuclar gercekten harika, ben bugune kadar duzensiz olarak calistim ama istedigim sekile yaklasabilmis bile degilim, boyum 1.80 kilom 95 , sana zahmet olmazsa gun icerisinde neler yediginin kisa bir ozetini yaparmisin,sen de madman in yediklerini mi takip ettin?

6. techbody

techbody Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    madman in kolpacı oldugu belli çünkü bakın susmus artık hiç cvp falanda yok resimde yok bosuna zayıflamak isteyenlerin vaktini almış

7. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Önceden de dediğim gibi karbonhidratı 20 g altında tutarak beslenmeniz lazım. Yumurta, et, peynir ve karbonhidratına dikkat etmek koşuluyla sebze tüketebilirsiniz. Ayrıca karbon oranı düşük bir protein tozu da oldukça işinize yarayacaktır özellikle antremandan sonra. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem sonuçta ben bir beslenme uzmanı değilim. Kendi beslenme programınızı çok rahat çıkarabilirsiniz ürünlerin besin değerlerine bakarak.

Ben bugün itibari ile bu diyeti bırakmış bulunuyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi 5 hafta kadar yaptığım bu diyetten istediğimi aldım ve artık normal diyete dönerek kalan 5 haftayı da böyle tamamlayarak 10 haftalık programımı bitirmiş olacağım. Umarım sonuçlar güzel olur.

8. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ne yiyeceginize ben karar veremem.Sadece sunu bilin yeter haftanin bes günü karbonhidrat yemeyin,simdi hangi besinlerde karbonhidrat var hangisinde yok diye sormayin cünkü milyonlarca besin maddesi var hepsini yazamam.Ben pazartesiden cumaya kadar karbonhidrat almadim,hafta sonu cok fazla karbonhidrat aldim.Cünkü metabolizma hiziniz diyet esnasinda düsüyor,vücudunuz gelen besinlerden dolayi kendini yavaslatiyor,iste o anda yüksek karbonhidrat almalisinizki vücudunuz tekrardan hiz kazansin yani yavaslamasin.Eger karin kaslarinizi görmek istiyorsaniz bu diyet 1 e 1 ama saglik probleminiz yoksa tabi.Ben diyetin 40. gününde kan verilerime baktirdim ve hersey normaldi.Kimseye sunu yapin bunu edin diyemem.Bende ise yaradi denemek size kalmis.Ama tavsiyem önce bir doktora gidin ve kan tahlili yaptirin..Saygilarimla...

9. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    WaterCity, Runn3R, TaoOfJeetKuneDo ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  10. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    joker23 bunu beğendi.
  11. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkür ederim josh07...

12. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bende yarın bu diyete baslamayı dusunuyorum en azından 3 hafta metabolizma tam yavaslayana kadar devam etmeyi dusunuyorum sonucları yazacagım

13. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    @madman; Atkins dietini kendine göre uyarlayarak şu ana kadar bence güzel sonuçlar aldın ancak; beni asıl ilgilendiren bundan sonrası,tahminimce artık bu dieti uygulamıycaksın normal beslenmeye dönüceksin,protein arttırım,karbonhidrat arttırımı,yağı azaltıcaksın(sonuçta vücudun zayıf kaslarının geliştirmek istediğini var sayıyorum)...Acaba bu dieti bıraktığın zaman hızlı bir kilo alımı gerçekleşirmi?yada yaptığın bu diet kalp-damar sağlığı açısından ne kadar zararlı?Kolestrol,damar tıkanması vs...Sonuçta Dr.atkins hatırladığım kadarıyla 116 kg. olaraka kalp damararındaki tıkanma sonucu hayatını kaybetmişti...senden isteğim arada bir yine beslenmeni ,kilonu vb. değerleri burada bizlerle paylaşman...teşekkür ederim

14. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Bu diyeti su an birakmis durumdayim ama egerki ileride bir daha kilo verme ihtiyaci duyarsam bu diyete bas vuracagim.Su an beslenmem gayet normal herseyden abartmadan yiyorum ve kilo almadim yag seviyemde yükselme yok vücut yag oranim % 8 civarinda.Benim diger bir avantajim benim idmanlarim hit teknigine dayali kisa ve agir idmanlar..Tavsiye ederim....

15. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    madman bi kaç gün oldu ben de başladı bu diyete.
    aynen senin gibi sabah 3 tam yumurtayla sucuk,yanında domates bi bardak da süt...
    öğlen tavuk akşam da hindi ile beslenmeye çalışıom...
    gün de 3 belki 4 fincan da yeşil çay,ha bi de bol bol su(3 lt. falan)
    atkins in hesabına göre protein i sağlıom da yağ miktarını sağlamak için senin önerin olan fındık fıstık yemiom şimdilik.
    acemiliğimden soruom bu yediklerimle atkins in yağ miktarını karşılamış oluom mu acaba(90-100 gr dı sanırım)???

16. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    @evroka,
    madman a sormuşsun ama ucundan ben de cevap vermeye çalışayım,
    fındık,badem,ceviz kaliteli yağ kaynaklarıdır,inanılmaz enerji verirler ve testesteron seviyenin yükselmesine zemin hazırlar bu 3 kuruyemiş.
    tüket derim bunları,içindeki yağ oranlarını da netten ufak bir araştırmayla bulabilirsin.
    ayrıca bademde hatırı sayılır oranda protein var hatırladığım kadarıyla.

madman,fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla ve söylediğin üzere istediğini elde etmişsin,tebrikler.
    ilk fotoğraf ile ikinci arasında ne kadar süre fark var,kaç haftalık gelişme o?

17. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yagi kafana takma yagi hertürlü alirsinda bu süt olmamis cünkü sütün 100 gr inda 6 gr dan fazla karbonhidrat var.

18. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    O gelisme 3 ayda oldu.

atahan4488 bunu beğendi.
  19. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle 3 ay içinse bravo derim.
    karın için bildik çalışmaları mı yaptın özel bişeler de var mı yoksa...

bi de süt demişsin.laktozsuz light süt buldum(marka vermek doğru olur mu bilmiom) onun değerlerini yazıom şimdi:

enerji: 47 kalori
    prtein: 3.35 gr
    yağ: 1.7 gr
    karb: 4.78 gr
    laktoz: 0
    kalsium: 125 mg

yağ olayını halletek de ii oldu.

peki süt de yok diosun.ne içiecez biz ya.meyve suları şeker kaynı.süt yok ayran da olmas heralde:(

20. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    madman,peki diyet boyunca vitamin ve mineral takviyesi aldın mı??
    diyeti genel olarak anladık ama ince noktalar da vardır uyguladığın,
    mesela yeşil çay ve keten tohumundan bahsetmişsin.
    buna benzer işimizi kolaylaştıracak şeyler var mı daha yediğin içtiğin?

Son düzenleme: 4 Nisan 2008

Sayfayı Paylaş