Anabolik diyet(yag yakimi beraberinde kas yapimi)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve madman tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kafam cok karıştı ben bsey sormak istiyorum bu diyet yani beslenme çünkü diete benzemıyor.normal yaglı sucuk falan dıyo arkadaş yanı normla yemek fln yemeye devam edıcez yağlı proteinli falan sadece karbonhidratmı hiç almıcaz veya cok az alıcaz birisi açıklarmı çok karıştı kafam?

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    protein ve yağın serbestçe alınmasına, karbonhidratın ise mümkünse hiç alınmamasına dayanan bir diyet çeşidi bu. yapması zordur.

3. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    denemek lazm ben bı deneyecem bakalım......

4. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan bu diyeti uyguluyorum 10. güne giricem ve çok memnunum diyebilirim. İlk başta kulağa çok güzel geliyor sucuklu yumurtalar, kaşar peynirler, kırmızı etler ama uygulaması gerçekten zor, alışana kadar zorlanıyorsunuz. İlk hafta itibari ile 3 kilo verdim ve 1.5 kilo yağdan gitti. Diğer 1.5 kilo su olabilir çünkü kaslarım hiç olmadığı kadar sertleşti, tutması super bir duygu. Bicepslerin ele gelmesi fln harika gerçekten. Kas kaybım olduğuna inanmıyorum. Bundan sonra daha iyi olacaktır diye umuyorum.

5. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    warrior senden bu başlığı güncel tutmanı isteyen eminim biçok kişi çıkacaktır ben de dahil
    kulağa hoş gelen bi beslenme tarzı,uygulmayı düşünüyorum,ama proteini iyi ayarlamak lazım,yoksa sadece yağla diyet yapmış oluruz,sonra işler tersine dönerse vay halimize (:)

6. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Elimden geldiğince yardımcı olurum ammun

Ben tuttum güzel bir diyet, başta yağlı beslenirsem yağ tulumu olurum gibi geliyor, herkeste vardır kesin bu düşünce. Ama uygulamaya başlayınca anlıyorsunuz öyle olmadığını.

7. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    madman resimler noldu?:eek:

8. güçlü_kadir

güçlü_kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar uyguladım 7 gün falan oldu sanırım suda gitti. ama 2 kilo düştüm ..kaslarımda belirginleşme başladı..1 haftadır bu diete benzerini yapıodum..son 3 gün bunu yaptım ..evet işe yarıor ama zorlanmı yo deilim..başarılar herkese...antrenmanlarda ehh normal olarak biraz düşme var ama sonradan alışıosunuz..

9. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
    dieti 1 aydan fazla uyguladım bir etkisini göremedim.tamamıyle gerektiği şekilde nasıl açıklanıyorsa o şekilde yaptım.kaybettiğim kilolar kastan gitti.omuz olcum 134 ten 125 cıvarına dustu dıger olculerı zor korudum onlardada dusme oldu.yağ oranım ıse yuzde 3 cıvarında azaldı.ben hıc memnun kalmadım.ozellıkle vücut geliştirme ile bir arada gitmez bu diet, iyice çöküyosunuz.herkeste farklı etkı gosterebılır.uygulayıp uygulamamak sizin elinizde

10. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    134 den 125 e düşüş nasıl oldu yahu? Kaç kilo verdin? İlk ölçünü yanlış almış olmayasın, o kadar kayıp vereceğini sanmıyorum her ne diet yaparsan yap ( abartmiyim ama.. )

11. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, bugün diyetimin 20. günü az önce tartılıp ölçü aldım, ve carb-up haftasonumu resmi olarak başlattım :) Yulaf ezmesi + Corn flakes karışımı ve sütle 1 ölçek protein tozu tükettim. Herşey gayet güzel gidiyor..

Kilo: 80.1 - 75.4
    Bel: 93 cm - 88 cm
    Kalça: 105 cm - 101 cm
    Biceps: 34 cm - 35.5 cm

Bugün öğlen kuru fasülye + pilav, akşam da ton balıklı makarna yemeyi planlıyorum. Bakalım nereye varıcaz bu diyetle :)

12. güçlü_kadir

güçlü_kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu diyeten bu yana 6 kilo verdim..vücut şekle girio..ama bel bölgemde yağ haylen sık..ama oda şekle girecek ..diyet çok ii..

13. güçlü_kadir

güçlü_kadir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu diyete kasın gitmesine imkan yok..ee tabi yaparken minaral desteği vitaminde alıorum..tuz çok nadir ama şeker un yok öldüler benim için....anca 10 kilo düşüşten sonra haftada 1 kere karbon hidrat almayı düşünüorum..enerjim fulll hata yerimde duramıorum..teniste oynuyorum pilateste yapıorm...ama hiç kaslarımdan gitme olmadı benim..başka bi arkadaşımda yapıo ama işte onda ters etki yaptı..farklı olabilio bünyelerde..

14. Olymp

Olymp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaslar 2 sene once 115 kg idim siskoydum bu diete girdim ve bu dieti 10 ay uygladim ve 68 e dustum sonra karbonhidrata yuklendim ve su an 75 kg yim cok ise yariyor bu diet fakat 1 yil kadar ara vermistim is yuzunden antremanlara yagladndim hemde cok o yuzden dun bende girdim tekrar bu diete ve bugun bu basligi okudum yazayim dedim.ben de kendim yasadim yaptim ve sonuclarini aldim.CALISIYOR)))bench_O

15. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ya bende gece gunduz dusunuorm bu gunlerde ilk kez definasyona girecegimde ,nasıl kasları koruyarak yaparım bu işi die bu kadar sonuc alan insan var madem bende deneyecegim.warrior un yaptıgı gibi diger diyetteki arkadaslarımızda basladıklarından bu yana kol omuz ve bel olcu degisimlerini yazabilirlerse cok daha acıklayıcı olabilir... ayrıca merak ettigim bişey daha var nedenini gozden kacırmıs olabilirm kusra bakmayın .karb yuklemesine 1 aydan sonra baslamıs butun arkadaslar bunu en basından uygulasak yag yakımına olumsuz katkıda bulunurmu veya ne gibi bi fark olur ?

16. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tam olarak öyle birşey yok hakonek. Ben ilk karb yüklememi 2. haftada yapmıştım mesela, 1 aydan sonra yaparsan yağ yakımına daha fazla katkıda bulunursun ama yorgunluk belirtileri ciddi anlamda görülür, o yüzden yavaş yavaş uzun vadede olsun, sağlıklı ve sıkıntısız olsun :)

Yarın diyetimin 34. günü olacak ve ben tartılıp ölçülerimi tekrar buraya yazacağım. Umarım sonuçlar güzel olur :)

hakonek bunu beğendi.
  17. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    kafam karıştı

benim kafamı karıştıran ciddi bi soru var aklımda. tam olarak olayı anlayamadığımdan da olabilir.araya zamanlar ve farklı farklı insanların da diete başlamaları, yorumlar falan falan...

işin özü şu mudur: ağırlık çalıştığın zaman düşük karbonhitrat,yüksek yağ ve protein; off günlerde ise serbestsin yani karbonhitratı bir miktar alabiliosun ve off günün can alıcı kısmı sanırım yağı çalışma yaptığın zamanki gibi abartmamak...

yanlış mıyım arkadaşlar???

18. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Arkadaş lar bazı konulara fazla takılmayın derim..Eğer yeteri kadar kas yoğunluğuna ulaştığınıza inanıyorsanız ve diyete karar vermişseniz iyi bir irade ile ile girin..İlk başta iyi bir program hazırlayın kendinize..proteini günlük kg başına 2.5 gr olarak ayarlayın..karbonhidratı 200 gr ile başlamanızı tavsiye ederim ve sonrasında 100 grama kadar düşersiniz..yalnız 200gr sabah-öğle ve antreman öncesinde tercih edin..antremandan sonra proteinle bir bardak meyva suyu veya bir porsiyon salata yeter..yani saat akşam 18:00 den sonra karbonhidrat sadece biraz meyvalardan gelsin...yağ ise 20gr civarında tutun ..yağın çeşidide omega 3-6-ve 9 olmasına dikkat edin..ben karbonhidratı hafta içi çok sınırlı alırım ve düşük kg lerle 15-20 sayılarda hareketleri yaparım..sadece pazar günleri aldığım karbonhidratı 3 katına çıkarırım ve o gün aşırı zorlayıcı bir antreman yaparım..Bu tekniği çoğu arkadaşıma uygulattırıyorum..disiplin gidenlerde çok iyi sonuçlar aldılar(tabi bir kısmı hafta içi karbo sınırlamasına dayanamıyor)

Eğer gerçekten karar verdiyseniz.Kendinizi iyi motive edin.Olmak istediğiniz vucut tiplerinde videolar izleyinve o vucut tipini hep hayal edin..Yani geliştirmek istediğiniz kas grubuna yoğunlaşın.Bu antremanınızı ve kas gelişimizi dahi iyi yönde etkiler.Beyin gücü önemlidir burada..Artık geriside size kalmış.Sadece disiplin ve irade işi..Yalnız hata yapmayın başladığınız diyette vucudunuza zaman tanıyın..Kısa zamanda değişim beklemeyin yeter..Herkese başarılar..

19. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evroka şu 6 sayfayı baştan okursan aklında hiçbir soru işareti kalmayacaktır eminim.

wolveron2; verdiğin bilgiler doğru ancak bu diyetle alakalı değil

20. Warrior

Warrior Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetimin 34. günü bugün sonuçlar sevindirici. Daha sevindirici olan ise önümüzdeki 2 gün kendimi serbest bırakıcam :)

Kilo: 80.1 - 72.9
    Bel: 93 cm - 87 cm
    Kalça: 105 cm - 99.5 cm
    Biceps: 34 cm - 35.5 cm

Diyetimi toplam 10 haftalık yani 70 günlük diye düşünmüştüm başlarken ve yarın tam 35 gün olacak yarılamış olacağım. Sizce geriye kalan 35 günde bu diyete mi devam etmeliyim yoksa diyetimi değiştirip vücutu şaşırtmalımıyım? Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş