Anabolik diyet(yag yakimi beraberinde kas yapimi)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve madman tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 46 üye.
  1. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Qadir demiski yag mide bulantisi yapar kardesim sana yagi kasikla yemiyeceksinki yani akil var mantik var göz var nizam var.Yiyeceklerden aldigin yagdan bahsediyorum mesela sen sucuklu yumurta yeyip antrenman yapinca midenmi bulaniyor veya zeytinyagli tonbaligi yeyince güctenmi düsüyorsun?

2. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    madman antrenmanlar da hissedilir şekilde performans düşüklüğü oluyormu peki.

3. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    performans düsüklügü olmuyor ama devamlilik azaliyor yani önceden kaldirdigim agirliklari yine kaldirabiliyoum ama idmanin süresini 45 dakikadan 35 e düsürdüm enerjim kalmiyor.

4. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    4. hafta sona eriyor ve 70 kg ya düstüm kas definasyonu artti.Yag oranim %16 civarinda kas kaybim pek olmadi,testesteron oranimin artigini hissediyorum.Halsizlik ve gücsüzlük gibi durumlar yasamadim.Amacim yag oranimi %10 un altina düsürmek bunuda 2 ay icinde gerceklestirecegime inaniyorum.Bu diyete 2 hafta daha devam edip di pasquale diyetinden low carb diyetine gecis yapmayi düsünüyorum bakalim daha karar vermedim.Vücut fonksyonlari normal olan herkese bu diyeti önerebilirim ben cok memnunum su ana kadar bakalim günler ne gösterecek.

5. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    bende 4 aydır vücut geliştirme yapıyorum.1,76 boyundayım 100 kilo olarak başladım ve ilk başladığımda bench press olsun dumbell triceps olsun 2kg bile zor kaldırıyordum.4 ay sonra geldiğim nokta ise (son 1 aydır carnitin kullanıyorum) 12 kilo verdim.Fakat bi yandan aşırı derecede kas aldım.şuanda 88 kiloyum ve bench press'te 50kg takarak 12x4 yapıyorum.4 aydır hergün tavuk göğsü ve lapa pilav yedim.Haftada bir yağsız ızgara balık yedim. Dışarda olduğum günlerde beslenmeme özen gösterdim.Mümkün olduğunca protein ağırlıklı beslendim.

Hem zayıflamak hemde kas almak isteyenlere tavsiye ederim.Tabi daha hızlı bi şekilde kilo verebilirsiniz ama kas ve su kaybetmemeye özen gösterin.Bazıları müsil ilacı ile su kaybederek zayıfladığını sanıyor.

6. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar diyetimin 6. haftasi geride kalirken 69,5 kg da tkildim kaldim ymekten kesmek yerine cardio idmanlarinin sayisini artiracagim bakalim sonuclari bende merak ediyorum vücut yag oranim 14,7 civarinda %8 olana kadar devam kas kaybi yasamadim denebilir belki biraz omuzda kücülme hissetim ama buda yag kaybimdan kaynaklanabilir beslenme planim söyle;
    sabah ise giderken
    ;05:00 30 gr whey protein icine az sizma zeytinyagi puding gibi valla
    10:30 100 gr salamura peynir domatesle
    15:30 150 gr somon baligi veya tonbaligi yesil salata ile
    17:30 30 gr whey protein su ile
    19:00 200 gr kasar peyniri ve bir avuc badem ici
    21:00 30 gr whey protein su ile

Yaklasik 200 gr protein,100 gr civarinda yag,5gr civarinda karbonhidrat.(1800 kcal civari,kas yikimini yag önlüyor deneyin görün)
    Her 10 günde bir diyete ara verip istedigim herseyi yiyorum(makarna,yulaf ezmesi,protein snacks,cola light vb.)

ADANALI1980 bunu beğendi.
  7. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    valla madman yazdıklarınızı tek tek okudum yani streoıd falan kullanmıyorsun ve sadece whey proteını alıyorsun hemde sucuklu yumurta yıyerek zayıflıyorsun valla bende dıyete girdim ama senden biraz farklı bende yag tuz seker hiçbişey yok ot gibi anlayacagın :D whey proteını bca cluntrebol(yag yakıcı)vs bişeyler daha var vucudun cokmemesi için kas kaybı yasamak ıstemıyorum şimdi ben yanlısmı yapıyorum????**

fitnesslifeg bunu beğendi.
  8. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Bak kardesim ben beslenme uzmani degilim ama sana sunu söyleyebilirim ben bu diyete baslamadan önce aylarca arastirdim okudum.Öyle pat diye bir diyet yapmadim yani.Simdi sana tavsiyem su benim yaptigim diyette sekr namina hicbirsey yok ve elimden geldigince sifir karbonhidratla beslenmeye calisiyorum.Her hafta yaklasik 1 kg verdim bol su ictim ve cardio yaptim.Kaslarimda hicbir eksilme yasamadim cünkü yedigim yaglar kaslarimi yikima karsi korudu bunun icin türkce bir terim yok ama almanca adi verzuckerung der muskelgewebe yani kisacasi yag antikatabol bir etki yapiyor.Ilk basta bende inanmadim ama 2 hafta denemek istedim ve kas kaybim olmayinca devam ettim.Aslolan protein yeteri kadar tüketmektir.Ama cokta abartma cünkü fazla protein karbonhidrata dönüsür.Istersen dene 2 hafta 0 karbonhidratla beslen ve farki gör tavsiye ederiom ben cok memnunum...

9. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hocam define oldun ozaman resimlerini uye resimlerine eklersen seviniriz eminim buraya yazan cok arkadas gözleri ile gormek isteyecekler tabi mumkunse

10. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Resimleri en yakin nisanda yükleyecegim cünkü hayal ettigim vücudu o zaman yapmis olmayi umuyorum karin kaslarimi görmeden fotograf yüklemeyi düsünmüyorum.

11. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Madman dostum bence iyi yoldasın. En iyi tecrübe yaşayarak kazanılan tecrübedir. Uyguladığın sistem yani deneme/yanılma yolu ile diyetini tecrübe ederek yolalman sana ileride bir çok kişiye rehberlik edebilecek tecrübeyi ve bilgi birikimini kazandıracaktır. Paylaşımlarının devamını dilerim. Bu arada avatarında ki vucut kime ait? Dexter Jackson' mı?

12. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Destegin icin saol gymania evet dexter hocamiz kendisi....

13. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    05:00 30 gr whey protein icine az sizma zeytinyagi puding gibi valla
    10:30 100 gr salamura peynir domatesle
    15:30 150 gr somon baligi veya tonbaligi yesil salata ile
    17:30 30 gr whey protein su ile
    19:00 200 gr kasar peyniri ve bir avuc badem ici
    21:00 30 gr whey protein su ile

kahvaltı ,öğlen yemeği ve akşam yemeği yok gibi bütün gün bu şekilde mi gidiyor aralarda hiç mi bişey yok, bi de antreman saatin kaç oluyor ?

14. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Aralarda birsey yemiyorum cünkü acikamiyorum bir türlü ama bol bol yesil cay iciyorum zaten bu yediklerim gün icinde bana yeterli proteini sagliyor.Benim antrenman sistemim degisik biraz kendime uyarladim.Hafta sonlari yükleme günleri yapiyorum yani karbonhidrata boguyorum vücudu ee buda biraz anabolik etki yapiyor insülin seviyesinden dolayi onun icin hafta sonu cuma,cumartesi ve pazar agirlik idmanlarimi yapiyorumki bu anabolik etkiden faydalanabilyeim.Hafta icinde ise cardio agirlikli yapiyorumki yavaslayan metabolizmama hiz kazandirip yag yakimina zorlayayim.Antrenman sistemimde radikal seyler var mesela setler arasi max dinlenme sürem 25 saniye yani antrenman hizli ama cok yorucu bazen eve yürüyecek halim kalmiyor.Ayrica kaslar tekrar sirasinda yorgunluktan iflas ederse durmak yok agirligi hemen azaltip devam inanilmaz bir pump yasiyorum bu sayde seviyorrrummm:lol: Antrenmanlari su sekilde yapiyorum cuma aksam 19:00 da o zaman weider amino blast mega forte icip idmana gidiyorum(aslinda her agirlik idmani öncesi icerim weider antikatabol ve anabolik etki yapsin diye yapiyorda zaten)cumartesi sabah 10:00 pazar sabah 10:00 antrenmanlar bitince whey protein iciyorum.Hafta icleri ise kosudan önce amino asit alirim ve kostuktan sonra 1 saat hicbirsey yemem yag yakim süremi uzaltmak icin umarim bu aciklamalarimin bir faydasi olabilir...

15. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cardio antremanını nasıl yapıyorsun sadece koşumu ve cardio dan sonra 1 saat bişey yememek kas yıkımı demek değilmidir ?

16. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio yapmak ve ardina birsey yememek kas yikimi degildir cünkü cardio yapacagim zaman amino asit aliyorum yani cardiodan sonra bile o amino asit vücudumu koruyor.Ben hit teknigi ile kosuyorum 20 ölümcül dakika ilk 3 dakika normal sonra 30 saniye kosabilecegim en yüksek süratte daha sonra 2 dakika normal 30 saniye tekrar cok hizli 20 dakika sürekli bu tekrarlarla kosuyorum süper bir etki deneyen bilir ama kalbinde sorun olanlara tavsiye etmem benim kalp ritmim bazen bu kosularda 180 e cikiyor.

17. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    genel çalışma ve beslenme programın bana ilginç geldiği için çok soruyorum kusuruma bakma , bak gene sormadan duramıycam yavv.
    hafta sonu nasıl yükleme yapıyorsun ?
    ve ağırlık çalışma ların nasıl ? mesela cuma gögüs+kol mu?

18. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Kerwan sorabilirsin tabiki.Simdi yüklemede esas olan bosalmis glikojen depolari yani kaslarimizi tekrar doldurmak.Yani aslinda cikolatadan tut pastaya kadar hersey yiyebilirsin.Ama ben genelde makarna,yulaf ezmesi,meyve,haslanmis patates gibi karbonhidrati bol ama yag orani az yiyorum.Ama sadece cumartesi ve pazar.Bu yükleme esnasinda valla tüm kaslarima dolan glikojeni hissediyorum inanilmaz enerji doluyor vücudum buda anabolik bir etki yapiyor.Antrenman sistemime gelince ben aslinda sürekli antrenman programimi degistiriyorum yani her cuma gögüs kol degil eger bu hafta cuma gögüs+kol calistiysam haftaya cumartesi calisiyorum ama kombinasyonlarim genelde söyle;
    Gögüs-triceps
    omuz-bacak
    sirt-bizeps
    Antrenmanlarda sürenin uzunlugundan ziyade kisa sürede vücuda büyük bir baski uyguluyorum.Kaslarimin agrisi 4 günde ancak geciyor.Hafta sonu antrenmana gitmeden önce saf üzüm suyuyla weider amino blast mega forte iciyorum(bu likit bir amino asit cesiti) süper bir etki yaratiyor.Gögüsü genelde dumbella calisirim eger pumptan tatmin olmazsam bench press te her set arasi 15 sn dinlenerek 4 set yaparim ve kaslar balon gibi olur.Umarim sorularinin yanitini bulmussundur...

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hafta sonlari kaslari glikojenle doldurmak icin bol miktarda karbonhidrat almak süper bir fikir.
    Eskinin büyükleride bu şekilde çalışırlarmış, aklıma geçenlerde okuduğum Sergio Oliva'nın bir ropörtajı geldi.
    O da sıkı diet yaparmış, ama 3 günde bir sağlam karbonhidrat alarak düzleşmeye başlayan kaslarını glikojenle doldururmuş.
    Elbette bizler ne metabolik olarak, ne antrenman şiddeti olarak bir Sergio Oliva değiliz, bu sebeple haftada 1 karbonhidrat yüklemesi genellikle yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
    Tabii esnek olmak en doğrusu, baktınız, kaslar çok cansız, antrenman enerjisi yok, o zaman uygun miktarda glikojen destekleyici karbonhidrat alımına gidilebilir.

20. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle haklisin karasan vücudu karbonhidrata ac birakip yükleme günleri yapinca vücut anabolik bir etki altina giriyor ve o günlerde yaptiginiz antrenmanlar cok etkili sonuclar veriyor.Zaten antrenman olmayan günlerde cok fazla karbonhidrat yiyip vücudumuzun yag yakma sistemini yavaslatmayi pek dogru bulmuyorum.Antrenman günleri bol carb,bol protein,az yagli.....off günler bol protein ve normal yagli(bademdir,cevizdir.zeytinyagidir ve bir kisim hayvansal yaglar)ya cok az carb yada hic.Bende etkili oluyor..Sanirim Ayaz söylemisti bu sözü cokta dogru;ne kadar cok idman yapiyorsam o kadar cok yiyorum.Saygilar....

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş