4 ay bulk 5 ay definasyon

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve mrthr35 tarafından 22 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    son 2 2.5 ay artık :)

2. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Mrhtr35 naber reis

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    iyim dostum sağolasın senden naber :)

Rasimss bunu beğendi.
  4. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    İyiyim Allaha şükür
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Şubat 2018 ---
    Birşey paylaştım , yorum yapailirmisin düşünceni bekliyorum mrhtr

Son düzenleme: 20 Şubat 2018
    mrthr35 bunu beğendi.
  5. anil1098

anil1098 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel gidiyor. Aldığın makroları paylaşabilir misin? Ve tavsiyem bulk bittikten sonra definisyon yerine, kalorini çok az kısıp, benzer makroları almaya devam etmen.

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yaklaşık olarak 400 gr karb 100 gr civarı yağ 200 250 gr civarı protein alıyorum. güzel bir fikir ama ilk 2 ay fazlalıkları atıp o zamandan sonra uygulanabilir

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] son form. Bodybuilder olalım derken Kırkpınar pehlivanı olduk sayılır ahahaha iyi yağlandım tabi ki sorumlusu benim , işten dolayı zaman zaman aksattım antremanları ve 0 kardiyo ile devam ediyorum. Tabi bunları bile bile çıktım bulk yoluna , sonuç olarak iyi bir hacim kazandığımı düşünüyorum yine de. Bu ay da olabildiği kadar hacime yüklenip sonrasında güzel bir definasyon sürecine gireceğim.

Bozo-Baku ve anil1098 bunu beğendi.
  8. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kilo kaç oldu

9. Herekelors

Herekelors Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kötü genetiğin var. Vücudun bu spor için uygun değil ama azmine hayran kaldım. Başarılar.

10. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    genetik süper değil ama resimleri doğal şekilde çekiyor arkadaş sanırım.Işık oyunlarına pumpa falan kaçmadan çekiyor onlara dikkat etse genetiğinin nasıl olduğunu anlamazsınız bile.Uzun yıllar emek verdikten sonra şekle girmeyecek vücut yoktur 1.5 2 yılda çokda fazla bir şey beklememek lazım daha yolun %10u dur bence

mrthr35 bunu beğendi.
  11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Ben şuana kadar ki zaman da yağ oranımdan başka bir sıkıntı görmedim , bu sporu yapanların yüzde 70 i en azından bendeki iri görünüşe sahip değildir :) herkesin + ve - leri vardır mutlaka amacım ifbb pro olmak filan değil Zaten , çoğu kişi yağ oranının düşük olmasını ve hatların belli olmasını genetik saydığı için birşey diyemiyorum haklısınız o konuda :) diyete başlamadım henüz yakın zamanda oda
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mart 2018 ---
    En son 87.5 du ama 2 haftadır bakmadım bu ay sonuna kadar alabildiğim kadar son hacimleri alıp definasyona başlarım yavaştan

12. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    türkiyede fitness karın kası +25 cm kol mr olympia karın kasın yoksa kasın yok

mrthr35 bunu beğendi.
  13. Herekelors

Herekelors Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cool story bro.

14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    son form :D yağ oranı %50lerde galiba :SAD:D

goodfellas9 bunu beğendi.
  15. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Hocam büyüyosun iyi hoş da yağlar gidince geriye kalan seni tatmin etmiycekmiş gibi görünüyor. Kaloriyi yavaştan kısmaya başla bence en azından kas kaybını minimuma çekmiş olursun

mgb1 bunu beğendi.
  16. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Kılları kesince fark oldu yahu :D kütle artışı gözle görülür seviyede ama Bulka devam edilecekse biraz daha düşük kalori fazlasına dönmeni öneriyorum en azından bundan sonra su tutumunu ve yağ kazanımını daha aza indirirsin. İri görüntü açısından büyük fark var iri duruyorsun ama diyete daha çok dikkat etmenin zamanı gelmiş :D

17. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    zamanında obez olup ani kilo verip göğüsleri sarkan bir görüntün var. sağlam definasyon kürüne girersen sonuç tatmin eder:) şaka tabi de daha fazla yağlanma. göbeği hep içeri çekiyon fotolarda:)

mrthr35 bunu beğendi.
  18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Yok çekmedim göbeğimi hocam o dediğin olay doğru ama çok yüksek kiloyla başlamıştım spora 100 kg üstü değil ama yinede yüksek 1.78 boya göre , beklediğim kadar kas kazanamadım çünkü çok uzun bir süre olmadı 4 5 ay civarı olmuştur kilo almaya başlayalı 8 kilo aldım 4 5 ayda ayda ortalam 2 kg ortalaması normal :/ yaza yaklaşıyoruz o yüzden bu aydan sonra kalorileri düşürüp definasyona başlamayı düşünüyorum kas kaybı arkadaşın dediği gibi minimum olmalı onun için gereken her türlü takviyeyi alabilirim şuan , hayatımı düzene soktum bu süre zarfında eskisi gibi rahat değilim işe gidip geliyorum her gün spor 2. Aşamada kalıyor mecburen geçen yılki formdan daha iyisini yakalarım diye düşünüyorum definasyon bittikten sonra sabit 1 2 sene boyunca ihtiyacımdan 200 300 kalori fazla Alarak kontrollü bir şekilde daha uzun vadede gelişim planlıyorum dediğiniz çoğu şey doğru bu yıl ne kadar kas aldıysam yine de şükür , ay sonunda ölçüleri atıp sizlerden nasıl devam etmem gerektiği konusunda Öneri isteyeceğim:)

de517 bunu beğendi.
  19. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    dostum sen bilirsin ama doğal sporcular böyle 5 6 ayda bir definasyona girip çıkmamalı bence en aşağı 1.5 yıl geçtikten sonra definasyon düşünülmelidir bu şekilde kas gelişimini yavaşlatmış oluyorsun.Ha çok yağlanıyorum diyorsan ona göre bir beslenme tarzı benimse gerekiyorsa arada kardiyoda yap ama definasyon olayını cidden rafa kaldırmalısın.Ayrıca beslenme olarak kalıplaşmış şeylere takılıp kalma.Herkesin vücut yapısı aynı değil bir başkası o kaloriyi alır yağlanmaz ama sen yağlanabilirsin.Birisi alır 250 gram protein gelişemez birisi 100 gram alır 250 gram alandan daha iyi gelişir bunlar var yani görüyoruz.Vücudunu tanımaya çalış.Kan grubuna göre bile beslenme şekilleri konuşuluyor şuan.Bu Beslenme olayı gerçekten kişiden kişiye dağlar kadar fark ediyor

Son düzenleme: 15 Mart 2018
    mrthr35 bunu beğendi.
  20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yazı olabildiğince minimum yağsız şekilde bitireyimde ondan sonra daha uzun süreli olucak zaten 200 250 kalori fazla alarak devam ederim yeni sezonda artık :D çok kafaya takmıyorum illa ki bir şekilde olucak zaten , kas kaybetmeden definasyon yapabilirsem sorun yok :D

murat19899 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş