Evet tavukdaki aci gerçek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve markusproximo tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepimiz biliyoruz bu sporla uğraşanların en vazgeçilmez gözde gıdası tavuktur. Hep överiz işte yağsız göğüs eti galan filan. Hep kafama takılmıştı bu konu ya bu tavukları yiyoruzda bunlar ne kadar sağlıklı ne kadar uygun. maalesef aşağıda linkini verdiğim haberde bu tavukların ne kadar sağlıksız ve hormonla yetiştirildiği ortada ne yiyeceğiz biz yabandaki otu mu :(( Bazen Türkiyede yaşadığım için gurur duyuyorum bazende böyle durumlarda bu nasıl ülke diyorum.

http://www.ensonhaber.com/bizlere-tavuk-eti-diye-yedirdiklerine-bakin-2012-04-04.html

Pappy bunu beğendi.
  2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Bu ülkeyle alakası yok; açın amerikaya ait sağlık sitelerine bakın en azından googla girin Kentucky Fried Cruelty yazın KFC tavuklarını görün.

Steve, Pappy ve wallcroft9'69 bunu beğendi.
  3. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Hepimiz biliyoruz neyin ne oldugunu oma elimiz mahkum ne yicez ne yapcaz et, süt. yumurta, yogurt ne varsa hormonlu, icine bi şekilde kimyasal karışmış ne yapıcaz ki ne yicez gelde çıldırma...

4. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kırmızı et desen hormonlu yemler gdolar ,balık desen çinkoydu kimyasal kalıntıydı civaydıı. Süt peynir desen nişastalısı gdolusu. Buğdayı baklagili tahılı hepsi aynı ya arkadaş sağlıklı adam gibi beslenmek imkansız cidden. Sonumuz hayrolsun artık. Sonumuzu Allah hayır etsin....

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Herkezin bildiği bir gerçeği haber yapmışlar. Bunda şaşılacak bir durum göremiyorum. Tavuklar yetiştirilirken östrojen ve sunni yemler ( soya , mısır vb. büyük oranda ucuz olsun diye GDO lu ) ile beslenildiği bu forumda onlarca defa anlatıldı.

Pappy ve wallcroft9'69 bunu beğendi.
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    daha detaylısı milliyetin sitesinde de çıktı. okurken midem bulandı. her gün mutlaka beyaz et yiyen ben, bugün tavuk yiyemedim.

tamamen doğru mu bilmiyorum ama güney marmaradaki tavuk çiftliklerinde avlu yok, kapalı alanlarda yetiştiriyorlar, gözlerimle gördüm.... "breaking bad" izleyenler de görmüştür aynen o şekilde.

ben küçükken civcivlerin büyümesi 4-5 ay sürüyordu, köyümden biliyorum,
    gençliğimde 3 aya indi, zira bahçesinde antrepo tarzında etrafı kafes telle çevrili alan yetiştiren birinin 3 ayda satış yaptığını gözlerimle görüyordum.
    şimdi bu süre 2 aya inmiş durumda..

%100 dana eti diye tavuk eti satıyorlar, bal diye fruktoz şurubu satıyorlar bir de televizyonda reklamını yapabiliyorlar, zeytinyağı diye ayçiçek yağı satıyorlar...

twitter'a da yazdım bunu:
    Artık Matrix dünyasında yaşıyoruz...
    Yediğimiz şey, yediğimizi sandığımız şey değil.

Tun4, CarpeNoctum, Pappy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş sen tavugu zaten hazır almıyormusun ya
    tavuk şeklinde olur onlar takma haa dışardan yersen bunlarıda göze alacaksın

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Hele hazır tavuğa iyice alıştıysanız o köy tavuğunun tadı berbat geliyor..
    Yamyam kası gibi takır takır oluyor..

9. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    kaç sene önce erman hoca demişti tavuk yemeyim top olursunuz diye herkez gülmüştü. alın işte gördünüz mü :D

10. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    hatta verdikleri hormon tüylerini çıkartmıyorumuş, tüyleriyle uğraşmamak için.

11. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Keşke sadece onlar olsa bir ara bozulmuş sıvı yağları + büyük yemekhanelerden alınan atık yağları bile tavuk yemlerine karıştırdıklarını yem yaptıklarını duymuştum.

içinde protein olan ot varmı bildiğiniz :D

Sayfayı Paylaş