Yumurtayı abartmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 10 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bu konularda hepiniz benden deniyimlisinizdir ama abartmasanız daha iyi olur bilime de fazla takılmamak gerek 10 yıl öncesine kadar yumurtanın sarısı zararlıydı şimdi yararlı gelecekte yumurtanın beyazının içinde zararlı bir şey bulunmayacağı kesin değildir abartıyosanızda vücudunuzun toparlanması için ayda 3-4 gün yumurta tüketmeyin zarar veriyorsa vücut kendini toparlar...

2. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    1
    1.5 sene olmuştur daha önce 10 nun üstüne çıkmıyordum

mehmet_oztan bunu beğendi.
  3. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    foto sana mı ait üstad?

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ben günde 3 yumurtayı geçmiyorum genelde , tam oluyor bunlar. Ama beyazında 8-9 yumurtaya kadar çıkanlar var. Sarısında da 3-4 yiyorlar. Yani bir zararı olur mu bilmiyorum ama üstteki arkadaşın da yazdığı gibi azı karar çoğu zarar , aşmamak gerek bence çok fazla.

5. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    hocam bence diye diye ne yiyeceğimi şaşırdım bende, zaten kısıtlı bu protein nerden alacaz bu kadar proteini biz.

6. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Valla haklısın aslında ama alıyorsun , sabah bir ölçek toz içsen 24-25 , öğlen akşam tavuk yesen 150 - 200 gramdan 30/30 60 gram eder , peyniriydi , sütüydü derken tamamlarsın bir şekilde :)

7. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    tozum yok, bide tavuk her gün yenmiyor illa haftada bikaç gün fire veriyorsun

8. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    kilo başına 2 gr protein fazla bence. zaten herkeste farklı bir rakam söylüyor. insan ne yapacağını da bilmiyor. Fakat benim düşüncem kilo başına 1,2-1,5 arası alınması gerektiği. Fakat söylediğim gibi kesin bir bilimsel sonuç yok.

Blonde bunu beğendi.
  9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşim şu kafadan hala kurtulamadiniz. Yav insan vücudu bu kardeşim çin malı oyuncak mı sanıyorsunuz ? Tek öğünse 25 gr protein falan. 100 kg birisi 200 gr protein için günde 8-9 öğün mü yiyecek her dakika yaninda tavuk mu taşıcak ? Bırakalım bunları da daha bilimsel şeylere yönelelim yabanci ülkelerde o kadar warrior diyet yapan var günde 1 öğun yiyo adamlar. Amerikanin avrupanin sporculari çoğu IF uyguluyor gunde 16 saat aclik 8 saat yemek adam 80 kg mesela 2 saatte bir 25 gr protein aldi toplamda 100 gr protein ? Ee nasil alcak adam bu 160 gr ı ? Bu kadar sporcu bunu uyguluyor nasıl açıklıyorsunuz bu 25 gr olayini hem bi bilimsel veri var mi elinizde ? Ben de günde 2 öğün yiyorum mesela. Hem bu öğün olayı ne onu anlamadim 1 ögünde 25 gr sindiriyor diyosunuzda 1 öğün ne demek kaç saat yani bu olay. Tavuk ortalama 3 saatte sindiriliyor mesela. Bunu yaģ ile beraber alirsan sindirim de uzuyor. Bu taş devri vücut geliştirme kafasından kurtulun da daha mantıklı şeylere yönelin

mkaya bunu beğendi.
  10. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Her sabah tereyagli 7 yumurta, yumurta kadar guzel bi protein kaynagini kac tane yerim diye 30 gr i gecmiyeyim diye tartismak mantiksiz bana gore 30 gr sentez olayi kisiden kisiye degisir herkesin hormon seviseyi ayni degil. Yiyebildiginiz kadar yiyin sonra hormonlariniza birakin gorevi.

mehmet_oztan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş