Yeni Başlayıp Kilo Almak İsteyenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve [Zafer] tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 276 üye.
  1. mertarif

mertarif Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ist
    kilo almak?

merhaba arkadaşlar. spor yapmaya başlıyorum. öncelikle yeme programı hazırlattım kendime. ancak kilom az olduğu için takviye weight gainer almak da istiyorum(not kimyasal) ama gördüm ki piyasada baya bi marka mevcut. içreikleri genelde aynı görünüyor ancak hangisi yada hangileri daha iyi etki gösterir. nolur bi yardımcı olun. daha önce gnc nin weight gainer ını kullanmıştım bi ay kadar ama gram kilo alamadım. gnc sağlıklı geliyor ama bu konuda kafamı kurcalıyor. cvplarınızı bekliyorum, şimdiden bol teşekkür..

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda supplement arşivinde gainer'lar var..onları ve yorumları inceleyin..
    ayrıca forumda gainer diye arama yapınız..

3. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    diez arama yapmanı soylemiş soru sormadan once arama yapınız tabi ki ama noırmalde bu sekilde cevap yazmıyorum ama yazdıgın bi yazı kafamı kurcaladı daha once gainer kullandım gram kilo alamadım yazmıssın bunlar sihirli degnek degildir kalorisi yuksek yuksek kartbonhidrat iceren karnını doyurmayan içeriginde protein bulunduran gıdalardır bunun yanında sen yemen içmene dikkat etmessen haa ben gainer alıorum nasıl olsa kilo aldırıcı deyip yemessen alamassın ayrıca suplementlerin yan etkileri yoktur ilaç degildir gıda destegidir

4. onlythemiracle

onlythemiracle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.ben 7 haftadır bu sporu yapıyorum ve şu an 70 kiloyum.7 hafta önce kilom 64 idi..kilo almak için spor şart ancak yemek için öğünleri artırmak lazım.sabah geç kalkıp kahvaltıyla spora gitmek olmaz.mutlaka besin değeri yiyeceklere yönelmelisiniz.

5. charismas

charismas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam temiz hava bol gıda ve düzenli idman.Ben spora başladıgımda 70 kgdim boyum 1.91.şuan 88-91 kilo arası gidip geliyorum.Tavuk,balık,kırmızı et,makarna,pilav türü yiyecekleri tüketmeye bak,unutmadan yumurta yemeğide unutma..

6. okyanuskusu

okyanuskusu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    meraba arkadaslar ben 45 gundur evde agırlık calısıyorum boy 1.79 kılo 64 sıpora baslamadan once boy 1.77 kılo 62 ıdı gnc nın urunlarını kullanıyorum Weight Gainer 1850 ve creatıne sını kullanma seklım sabah 1 olcek kahvaltıdan sonra aksam atremandan sonra 1 olcek ve ıcıne 1 cay kasıgı creatıne karıstırıyorum ve haftada 3 veya 4 gun calısıyorum bırde en cok merak ettıgım atrenmandan 1 gun sonra kaslarım cok agrıyor bu agrılar normalmı ve pazı kaslarım ve kanat kaslarım agrı yapmıyor arkadaslar sızden rıcam bu yazdıklarımda onarmal gordugunuz bısey varmı veya normal sımdıden cok tsk ederım

7. piko39

piko39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bilgili Arkadaslar Ilgilenirse Sevinirim

Mrb. 26 yasindayim. boyum 174. kilom 62. yaklasik 5 ay body gittim. biraktim. 7 ay sonra tekrar basladim. su anda 3 hafta oldu. Daha iyi bir kas kutlesi yapmak ve kilo almak icin besin takviyesi aldim. bunlar : weider AMINO2200 365Tb. ve weider Crash Gain 1.5kg. Arkadaslar kilo aldiricimi 300ml. az yagli sutle karistiriyorum ve Aminonun tadi berbat ve yutulmasi zor oldugu icin ÇEKIÇ yardimiyla bir kagidin icinde aminolari dovdukten sonra sutun icine katiyorum. yani hepsini karistirdiktan sonra calkalayip iciyorum. bu yaptigim islemin bir sakat durumu olurmu? bu olayi yapali 2 gun oldu. Bana full energy verdi cok fena calismaya basladim. Haftada 3 gun calisiyorum. bir gunde 2.5 saat. calisiyorum ve halen energyim yerinde duruyor. Sizden öneriler, eleştiriler, taktikler bekliyorum.. tsk bir borc bilirim.. Tum guzellikler sizlerle olsun.. dumbellllsthums:

8. bybbr

bybbr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar benım sızlere bı kac sorum olacak ben !:90 boyunda 64 kılo 20 yasında bırıyım daha once profosyonel basketbolcuydum fakat kondusyon idmanı dısında halter gibi bi calısmam olmadı su anda vucudumu gelıstırmek ıstıyorum fakat abartıya kacmadan ortalama bı vucudum olsun istiyorum fakat kilo alamıyorum universal 1900 diye bi hap var daha once arkadaslarım kullandı ve yararını gorduler bu hap kas yapmada yardımcı olur mu?bır yan etkısı var mıdır?body yapmak bana kilo aldırır mı ve ya bu hap bana kilo aldırır mı vucumdada hiç yağ yok ama kasta yok bana yardımcı olursanız sevınırım

9. piko39

piko39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaslar bi soru sordum ama ilgili arkadas yok sanirim. biz buraya bilgi paylasimi icin geliyoruz. neyse önemi yok.. :mad:

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    İkinci baskı yapmayın. Mesaj yazmadan önce lütfen forumla aşina olun. Mümkünse son günlerde yazılan mesajları kontrol edin, arama yapın.

Forum kuralarına uyunuz.

11. diyar07

diyar07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abilerimm mrb ben 16 yasındayımm boyum 1.80 kiliom 64 wucudum cok celimisz zayıf oldugu için wee daha iyi bir vucud için wucud yapmak istiyorum sizcee ilaç almam en basta dormudur wee body e baslarkenn neler yapmalyım degerli bilgilerini sunarsanız ck mutlu olurum şimideden teşekürr ederim...

12. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    imzamdaki linki inceleyin tüm sorularınızı cevapları mevcut..
    en çok sorulan sorular ve cevapları
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

yeni başlayanlara tavsiyeler
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlara-tavsiyeler-t16.html

örnek beslenme programları
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ornek-beslenme-programi-t1281.html?p=6853#post6853

yeni başlayanlar için supplement kullanımı
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-kullan-t8691.html

yeni başlayanlar için beslenme tekniği
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-lay-p-kilo-t8696.html

13. BodYiqiT

BodYiqiT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Kilo Almaya Yardım Edecek İpuçları

Kilo Almaya Yardım Edecek İpuçları

Yiyeceklerinizi seçerken bol kalorili olmalarına dikkat edin.

Tüm temel besin maddelerinden yeterli ve dengeli düzeyde alın.

Süt ve süt ürünleri, özellikle kalsiyum, protein ve vitamin açısından son derece zengin besinlerdir; süt içerek aldığınız kalori miktarını arttırabilirsiniz.

Bol bol sebze ve meyve yiyin.

Kırmızı et diğer etlere göre daha fazla kilo almanıza neden olur. Ancak bunu sürekli olarak tüketmeyin.

Et yerine yumurta, kuru baklagiller yiyebilirsiniz.

Ara öğünleriniz olsun, bu kilo almanıza yardımcı olur.

Öğün atlamayın.

Yiyeceklerinizi göz zevkinize hitap edecek şekilde hazırlayın, yerken zevk almaya çalışın

Günde 4-6 öğün yemek yiyin.

Bol karbonhidrat ve protein alın. Kalorinizin çoğunluğunu karbonhidratlar oluştursun.

Geceleri yatmadan 2-3 saat önce yemek yiyin. Böylece kaloriniz az harcanacaktır.

Biraz daha fazla sodyum tuz alın. Bu vücudunuzun suyu tutmasını sağlayacaktır.

Yemek yedikten sonra bol bol istirahat edin, bol uyuyun

siteye yeni üye oldum inş yardımcı olabılmişimdir ;)

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bodyyigit, başlığın bu başlık ile birleştirildi..

FleXoR bunu beğendi.
  15. darklord

darklord Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başlıyorum

herkese merhabalar arkadaşlar ben henüz başlamadım body yapmaya iş sebebiyle 2 ay sonra anca başlıcam salonda çalışmaya, benim body yapmak istememin sebebi kilo almak istiyorum yaşım 19 boy:1,78 kilo:58 ölçülerdende anlaşıldıgı gibi zayıfım 10 kilo kdr almak istiyorum benim sizden ricam ben bu 2 ayı nasıl değerlendiriyim evde dumbella çalısmaya baslasammı die düşünüyorum yada bilinçsiz yaparak dahamı kilo veririm bilgisi olan arkadaslar varsa lütfen yardımınızı bekliorum. şimdiden tesekkurler.

16. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evde body yapma imkanınız varsa aşağıdaki linkler size yol gösterebilir..

en çok sorulan sorular ve cevapları
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

yeni başlayanlara tavsiyeler
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-baslayanlara-tavsiyeler-t16.html

örnek beslenme programları
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ornek-beslenme-programi-t1281.html?p=6853#post6853

yeni başlayıp kilo almak isteyenler

yeni başlayanlar için beslenme tekniği

17. towmusic

towmusic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ;öncelikle kaslar yağlar kadar kolayca yakılabilen organik kütleler değildirler,benim dedem genç yaşlarda spor yaparmış adamın halen pörsümüşte olsa bir kas kütlesi var kolunda bacağında...:lol:
    eski haline belki şekilsel olarak gelmiştir ancak kilo verişinin sebebi yağların erimesidir,şunu kafanıza kazıyın,herkesin vücudunun reaksiyonu farklıdır bu yüzden uzman olmadıkları sürece kimsenin cevapları doğru sayılamaz kuşkulu davranın

18. olcay

olcay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9 ay oldu

slm ben yeni üye oldum umarım dogru yere yazıyorum . bu spora basladıgımda 53 kiloydum 6 ayda 59 oldum fakat maddiyattan bıraktım fakat tekrar 53e düştüm 6 aradan sonra yeniden başladım ve 4 ayda 10 kilo aldım şuan 9 ay oldu ve 66 kiloyu buldum yaz olduğu için fazla yüklenmiyorum formumu tutup kışa yüklenme yapacam protein ve amino ekimde başlayıp 75 kiloya ulaşmak istiyorum boyum 1.75 gayet iyi geliştim ama göbek kısmında yalnma oldu alt göbekte veremiyorum ne yapmalıyım ..

Ekli Dosyalar:

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    En çok sorulan sorular bölümünde mesajınızı kısmen kapsayan cevaplar mevcut göz atınız

20. enqn

enqn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben bu konuda insanın kendi vucut ağırlığıyla çalışmasını mantıklı buluyorum öbür türlü sadece şişiyosun mekik çek çık koş aletsiz çalışmak daha çevik zımba gibi yapıyo beden eğitimi sınavlarına hazırlanan arkdaşlar iyi anlamıştır dediklerimi ;)

Sayfayı Paylaş