Yeni Başlayıp Kilo Almak İsteyenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve [Zafer] tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 276 üye.
  1. erendemir

erendemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Ben ektomorf tipinde 38 yaşında, 185 cm boyunda ve 73 kiloyum.zor kilo alıyorum ama asıl sorum şu;yıllardır spor yapmıyordum çünkü 10 sene önce L4-5 seviyesinde ciddi bel fıtığı geçirdiğim çekiniyorum.üst vücut çalışmasında bir şekilde halledicem ama bu şartlarda bacak egzersizlerini ne yapmam gerekiyor.ayak bileği dahil komple bacak çok ince.Squat yapmak için ağır kiloya giremem hatta Squat tamamen bana zararlı olabilir mi, vücut ağırlığı ile yaparsak bacak gelişmezmi ve kaç tekrar yapmak lazım, leg extension gibi izole hareketler işe yarar mı, sonuçta amacım bacaklara hacim kazandıracak bir şey yapmak.sadece iyi beslenerek ve vücut ağırlığı ile Squat yapsam işe yarar mı?
    Bu konuda sizden öneri bekliyorum,

Teşekkürler,

2. pekin silici

pekin silici Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    şunuda unutmayın vücut geliştirmede önemli olan kilo almak değil kas kütlesi kazanmaktır. ben 5 günde 6 kilo aldığımı biliyorum. bu şekilde kontrolsüz kilo alınınca neredeyse tamamen yağ olarak alıyorsunuz hiç bir amacı olmuyor. siz beslenmenize dikkat ederek ağırlıkta çalışırsanız eğer yeni başladıysanız ilk yıl rahat 8-10 kilo bir kas kütlesi alacaksınız zaten. o yüzden sakin olun kontrollü bir şekilde devam edin kilo almak için özel bir ürün, çaba gerekmiyor. herşeyi zamana bırakın. özellikle gaza gelipte profesyonellerin yaptığı gibi bulk yapıcam yemem lazım ne bulursam demeyin sakın tüm çabanız çöpe gider.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2015 ---
    ilk olarak yağ oranınızı ölçtürün. %10 üzerindeyse bunun altına inmek için bazal metabolizma hızınızın bi miktar altında kalori alın. yağlarınız erisin kaslar korunsun. proteini ihmal etmeyin ağırlık çalışın kardinoyu abartmayın. %10 a ulaşınca bazal metabolizma hızının 200-300 fazlası kalori alarak devam edin çalışmaya zamanla yağsız bir vucut şeklinde kilonuz artacaktır.

bu ne demek kilo alamıyorum yada veremiyorum diye bişey yoktur. alamamanızın nedeni tamamen az yemenizden kaynaklı. metabolizma hızı altında yemek yiyince haliyle kilo alamıyorsunuz hepsi enerji olarak kullanılıyor. sakın kilo alacam diyo önümüze gelene vurmayın tamamen yağ olarak alırsınız.

Son düzenleme: 17 Mayıs 2015
  3. zpal

zpal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar. Siteye artık yardıma ihtiyacım olduğu için üye oldum. Fazla uzatmadan anlatmaya başlayayım.

Yaşım şu an 21. 164 boyundayım. Hayatım boyunca kilolu bir insandım, zaman içinde kademeli olarak verdim ama en hafif halim 59 kiloydu ancak aşırı yağlı bir vücudum olduğu için çok daha geniş gözüküyordum tabii. Geçtiğimiz ağustos ayında ise 65 kiloyu görmem üzerine diyet yapmaya başladım, son zamanlara kadar da her şey yolundaydı. Derken son birkaç ayda işin ucunu kaçırdım. Şu an kilom 42. Spor olarak uzun yürüyüşler yapıyorum günde min. 16 km, max 30 km civarı, ortalama 140-145 bmp ile, haftada 4-6 gün. Durum şu ki, bende resmen anoreksiya başlangıcı var. Kalori hesapları, kilo takıntısı vs. Görüntüm de hiç hoş değil artık, fazla cılızlaştım. Sözün özü, doğru düzgün kilo almak istiyorum ancak yağlanarak şişerek değil. Beslenme konusunda fazlasıyla bilgi sahibiyim, destek almak istediğim nokta antrenman konusunda. Neler yapmalıyım? Ne kadar yapmalıyım? Hem kilo alıp hem de sağlıklı/fit bir görüntüye nasıl kavuşulacağı konusunda bilginizi esirgememenizi temenni ederim. Çok teşekkürler şimdiden.

4. 9rmzn4

9rmzn4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben vg başlayalı 3 hafta oldu harlibe nutrition pro gainer 5000gr kullandım bitmek üzere ama bi kilo artışı olmadı.boyum 1 71 kilom 54 nasıl kilo alabilirim ya bu zayıflıktan bıktım yaşım 21

5. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben mideyi boş bırakmamak işin püf noktası diyorum. Eğer benim gibi öğrenciyseniz sabah kahvaltısını 08.00 da yaptınız misal bundan sonraki tenefüslerde saat 10:00 gibi poğaça simit ve yanında da bir içecekle midenizi doldurabilirsiniz. Poğaça ve simitteki susamlar istediğiniz kiloyu size verecektir.

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Ama bu kilolar istediğimiz şekilde olmayabilir

7. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Doğru elde ettiğin kilo yağ olacağı için vücudunun istediğin yerinde ve istediğin şekilde olamaz tabi ama hedeflediğin kütleye ulaşırsın. Ondan sonra salonda o yağları yakmak sana kalmış bişey.

8. Oğuzhan metin

Oğuzhan metin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İnsanlar ilginç yahu. Youtube'dan bazı hocaları izliyorum birkaç aydan sonra protein tozu şart diyor , kullanmazsan ilerleme kaydedemezsin diyor. Bazıları ise düzenli beslen ne protein tozu yorma karaciğeri diyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım.

9. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sen düzenli beslen bak keyfine. Doğallıktan şaşma derim.

10. busraturgut1511

busraturgut1511 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba böyle bi forum sitesi buldugum icin cok mutluyum. Ben 1.62 boyunda 45 kilodayim. 8 ay once dogum yaptim eski halime döndüm. Cocukla ilgilenmekten kendi yediklerime dikkat etmez oldum cogu gunu tek ogunle max. Iki ogunle bitiriyorum. Sigara cok tuketiyorum oda bildiginiz uzere iyice istahimi kesiyor. 2-3 ay icinde işe tekrar baslayacagim ve sporada gitmeyi dusunuyorum cunku cok sıskalaştım eşimde bende cok şikayetçiyiz bu durumdan. 55 olmak istiyorum kac ayı bulur gercekten bi bayan olarak sporla kilo alabilir miyim

11. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Ayni urunu bende kullaniyorum kutunun yarisini geçtim ve 6kg civari aldim ama beslenmeme aşırı dikkat ediyorum gunde 3200 3500 arasi kalori aliyorum .. Yagli beslenmiyorum gunde en as 6 7 ogun yemek yiyorum 2gun spor 1gun ara şeklinde antrenman yapiyorum.. Tek problemim kahvaltilar sadece simit peynir ile idare etmeye calisiyorum.. Eger siz hic kilo alamiyorsaniz ek ara ogunler ekleyin programiniza gunluk en az yarim litre sut tuketin sabah ve gece yatmadan once 1 bardak seklinde... Imkaniniz varsa kahvaltida 1 2 yumurta yemeye calisin kesinlikle ac dolasmayin.. Supplementler ek gida oldugu icin size dogrudan kilo aldiracagini düşünmeyin.. Hayatınız ne kadar düzenli olursa o kadar hızlı ve sağlıklı kilo alirsiniz.. Forumda bol bol beslenme ile ilgili konulari araştırın..bu arada baslangicta kilo 49.9du suan 55.5 yas 22 boy 177 .. Benziyoruz yani :)

12. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Size tavsiyem spora başladığınız dönemde 3 öğüne ek olarak 2 ara öğün yapmanız. Antrenman öncesi ve sonrasında da gerekli besinleri alırsanız yağ yakmadan hacim arttırmış olursunuz. İyi çalışmalar...

13. Kar Katili

Kar Katili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler.

14. emreoztoprak

emreoztoprak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selaun aleykum abilerim kardeşlerim yeni üye oldum ve bu ilk mesajım. 3 aydir duzenli spora gidiyorum vucudumdaki degisimide gormeye basladim fakat sıkıntım az kilo duzenli yemege dikkat ediyorum. Ama sizin onerebileceginiz kısa ve öz kilo aldırıcı besinler soyleyebilir misiniz gramajlı degilde sunlari sunları tüket sana kilo katar diyeceginiz besinler nelerdir esmer pirinç vs vs bu arada boy 1.75 kilom 59-60

15. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Tavuk pilav makarna bulgur pilavı lor peyniri baklagiller. En degerlileri

16. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    yardım edermisiniz, daha önce kilolu olup kio veren ve bünyesi yağlanmaya müsait sporcular için ne tür beslenme uygulayabilirz. Şeker alımı ve beyaz ekmek dışında karbonhidrat tüketimi yağlandırır mı?

17. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    16 yaşımdayım . 1.83 boy , 59 kiloya sahibim . belden genişlemek için yağ mı almalıyım yoksa kas kütlesi ile birlikte o bölgem de genişler mi ?

18. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Low carb diyeti tercih edilebilir kompleks karbonhidrat ve sağlıklı yağlardan şaşmamak kaydıyla

19. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Kas kütlesi her zaman ilk tercih olmalı

20. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Teşekkür ederim cevap için. Bir sorum daha var , belimi genişletmek için yapabileceğim hareketler neler ? Sadece beli genişletmeye yarayan hareketler neler ?

Sayfayı Paylaş