Yeni Başlayıp Kilo Almak İsteyenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve [Zafer] tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 276 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    direk kesmek sağlıklı olmaz zaten. kasdanda kaybedersin o zaman. yine gerekli proteini alman gerekir definasyonda. bir miktar karbonhidratta almak lazım yoksa boş depoyla spor yapmak zor olur :D kaloriden biraz kısıp yavaş yavaş kilo verirsen sorun olmaz :D

2. acngz

acngz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam oyleyse durmak yok yemeye devam:D

abseto bunu beğendi.
  3. crussor

crussor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    slm arkadaşlar yeni üye oldum. benim öncelikli amacım kilo almak boy 1.80 kilo 66. kilo almak istiyorum fakat bu kiloyu orantılı almam lazım. bacaklarım kollarımı omuzlarım tabiki zayıflıktan dolayı cılız ve ince görüntüsü var. dediğim gibi amacım kilomu 75-80 aralığına getirip orantılı almak bunun içinde spor yağmak şart sanırım ama benimde spor salonuna gidecek hiç ama hiç vaktim yok. evde kullanılabilecek dumbell vs. gibi aletlerle de çalışsam etkisi olurmu acaba . yeni başlayacak biri olarak yardımlarınızı bekliyorum ne yapmam gerekir. şimdiden cevap verecek arkadaşlara teşekkürler.

westcoast185 bunu beğendi.
  4. acngz

acngz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenmene dikkat ederek evde dumbella ve bi tane barfiks bariyla calisirsan bence epey yol katedebilirsin.. Tabi belki spor salonuna gore daha yavas olabilir gelisimin ama disiplinli ve duzenli yaparsan iyi bi beslenmeyle mutlaka faydasini gorursun.. Dumbella yapilabilecek hareketler ve diyet ornekleri zaten site de mevcut, simdiden basarilar:)

5. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Çok zayıf olmanın açtığı hastalıklardan birine örnek vermek istiyorum.

Ben 19 yaşındayım 58 kilodaydım 178 boyundaydım. Pnömotoraks adı verilen akciğer sönmesi denen bir hastalığa yakalandım 2. tekrarda ameliyat oldum. Bu hastalık zayıf ince yapılı kişilerde oluyormuş zaten ameliyattan sonra taburcu olduğumda doktorumda kilo almam gerektiğini söyledi.
    Şu an 2 haftadır çalışıyorum ve 2 haftada 1,5 kilo aldım.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2016 ---
    Bende evde sadece dumbell ve vücut ağırlığıyla çalışıyorum beslenmeme de dikkat ediyorum 2 haftada 1,5 kilo aldım.

6. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar böyle bi konu açmıştım ancak sizede sormak istedim ben 1 ayda 4 kilo aldım bu sporda 2 ayım kas olarak aldım kiloyu ve beslenmem düzenli 1.80 boy 72 kiloyum ancak 1 aydır kilo alamıyorum öğünleri arttırmama rağmen ne yapmam gerekir profesyonel bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim

7. Chucky91

Chucky91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Profesyonel olmadığım için başkasının cevap yazması daha uygun olur nasıl sağlıklı kilo alırım sorununa(cevabı biliyorum cevap gelmesse daha sonra yazarım). Öncelikle ilk ay 4 kilo normal çünkü onun çoğu başka maddeler. Ayrıca 4 kiloyu kas olarak alman biyolojik olarak mümkün değil en iyi beslenen düzenli sporuna giden biri yılda 9-9,5kg kas olarak kilo alabiliyor ki ayda 1kg bile değil bu rakam. Yok suyudur yağıdır bilmemleyidir o 4 kilonun 3 kilodan fazlası o. Doğal olarak ilk ayda aldığın bu 4 kiloyu diğer ay alman mümkün olmadı çünkü doldurdun boşlukları zaten.

8. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Ben bu kiloyu kas olarak almadıysam o zaman kolumda ki artışlar göğüsümdeki artışların sebebi yağ mı? Madem kas değil o zaman yağ mı oluşuyor orada? Bence biraz saçma geldi her ne kadar biyolojik olarak öyle olsada pek sanmıyorum. Ben düzenli besleniyorum ve günde aldığım yağ oranım bile çok düşük rakamlar

9. Chucky91

Chucky91 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yağ değil pump etkisi yani 1 hafta spora uğrama hepsi söner. Ayrıca suyun yağında etkisi var ve yağı hiç küçümseme hacim olarak çok daha iri gösterir seni belki taş gibi vücudun ama inan onun 1 kilosu bile kas değil tabi bu hiç önemli değil 7 milyar insanında 1 kilosu bile kas değil merak etme sana özgü bi durum değil. Dediğim gibi hergün 1 adet fil yesen yine aylık 1 kiloyu geçemezsin anca klozete gider. Tabi aklına yatmadıysa araştır tüm siteler bunu söyler. Bu arada iyi gidiyorsun bende 180 72,5 kiloyum 63 kilo başladım hedef 77-78

10. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum sende de yanlışlık var ayda 1 kiloyu geçemezsin demişsin arkadaşa ama mesela ben 2 haftadır yapıyorum düzenli besleniyorum düzenli antremanlarımı yapıyorum 2 haftada 1,5 kilo aldım.

11. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bende 1.80 boyundayım hedefim senin gibi 78 falan olmak bunun için çabalıyorum işte o kadar yememe rağmen kilo alıcağıma hatta gram gram veriyorum ama umarım belki ilerde almaya başlarım şimdilik sporumu yapıyorum ve durmaksızın yapıcam

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle yanlış bilgi verilmiş. Yılda 10 kg yapan orta seviye birisi yoktur. yılda 10 kg kas yapılsa 10 yıl yapan birisi başladığında 50 kg olduğunu düşünürsek 150 kg 0 yağlı birisi olmalıdır :D Onun doğrusu yeni başlayan kişiler ilk yıllarında 5-10 kg kas kütlesi yapabilirler. Sonuçta sporla uğraşmayan bir vücutsa ilk başlarda daha fazla tepki verir daha fazla gelişir. Sonraki yıllardaysa giderek azalır 3 yıllık bir sporcu yılda 2kg felan ekleyebilir. (yaklaşık olarak söylüyorum elbet daha az veya fazla alanlarda vardır. Ve burda tecrübelerimden değil başkalarının tecrübelerinden ve okuduklarımdan yazıyorum hata payı olabilir :) ) Yani ilk sene 10 kg alan biriside büyük ihtimal ilk aylarındaki gelişimi daha fazla olacaktır. Sonuçta sporu ilk defa gören vücut başlarda daha çok tepki göstercektir. Yani ilk 3 ayda 6 kg diğer 9 ayda 4 kg alması bile mümkün. Tabi beslenmeye antremana dinlenmeye ve genetiğe bağlı olaraktan kişilere göre farklılık gösterebilir :) Yani aldığın 4 kg da hepsi kas olmasada çoğunluğu kas olabilir. (olabilir diyorum çünkü senin beslenmeni antremanını ve eski ve şuanki yağ oranın ölçülerini fln bilmiyorum :) ) Tabi günlük proteinini ve karb. ını alıyorsan üstünede günlük kaloriyi çok fazla aşmıyorsan sadece kas olarakda alabilirsin. İstediğin kadar prof. da olsan bir miktar yağ elbet gelcektir tabiki :) zaten buda bulking oluyor. Kilo alırken maks. kas min.yağ ile almak yani. Sende kilo almak için tek çare daha fazla yemelisin :D yedikçe kilo aldığından protein karb. oranınında ona göre artmalı aldığın kaloride artmalı. 60 kg da 2500 alıyosan 70 kg da 3000 almalısın. (salladım sayıları siz internete bakın :D ) ve yediğin yemeği öğünlere bölersen daha iyi olur. Parça parça daha rahat yersin hem :) ve aralara kuru yemiş felan eklersende baya kalori alırsın resmen kalori bombası :D yağlı diyebilirsin ancak o yağların zararı olmaz. (Doğal yağlar hatta yağ yakarken bile yenebilcek şeyler :) tabi başta dediğim gibi kaloriyi çok fazla aşmadan yapmalısın hepsini :) )

FıratYavuz bunu beğendi.
  13. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Başkan öncelikle çok güzel bi yorum olmuş bunun için teşekkür ederim. Şuanda günde ne kadar kalori alıyorum onu hesaplayamıyorum ancak beslenmem iyi diyebilirim yağlı çok düşük oranda yiyorum. Günde 4 5 öğün bulgur tavuk tüketiyorum. Şimdi o sayıyı 6 7 ye cıkardım ancak hala kilomda bi değişiklik olmadı ve motive olamıyorum morel bozukluluğu oluyor artık tartıya çıkmaya korkuyorum kilo kaybım vardır diye çünkü azalıyor neden bilmiyorum. Amacım 78 80 kiloya ulaşmak her ne kadar sporda yenide olsam bırakmaya niyetim yok büyük bi azim ve istekle başladım. Ara öğünlere badem,fıstık gibi şeylerde ekledim aşırı olmama kaydıyla , şuanda benim yapmam gereken sadece sabretmek mi? Yine kilo almaya devam eder miyim ? Korkularım var bu kiloda kalırım diye cünkü kendimi yetersiz hissediyorum her ne kadar vucut ölçülerim 2 aya göre iyi artmış olsada salondaki insanları görünce kendimi kücük görüyorum umarım daha çok beslenmeyi abartarak kilo alabilirim gainer kullanmakta istemiyorum.

abseto bunu beğendi.
  14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle 6-7 öğün bulgur çok da sağlıklı olmaz :) Sonuçta sadece kalori için değil hemde sağlık için yapıyoruz bu sporu. 2-3 öğünde bulgur ve yanında kırmızı-beyaz et tüketmeye özen göster. eğer yeterli eti tüketiyorsan yinede kaloriyi karşılayamıyorsan gün içinde yulaf vb. yiyecekler tüketebilirsin. Hem hazırlaması felanda kolay güzel kalori, sağlıklı, lif açısındanda iyi :D onun dışında ben nerdeyse her gün 100 gr. kaju veya yer fıstığı tüketiyorum. (tabi badem ceviz fındık fıstık hepsi olur sadece ben daha çok sevdiğimden :D veya karışık alsan o da iyi olur :) ve şok bim gibi yerlerden almaya özen göster. [bkz. bizim markette kaju nun 70gr. paketi 6.25tl şokda 150 gr kaju 6.5tl :D yani iki kat daha pahalı] ve olmadı tanıdık varsa topluda alabilirsin. ) Veya internette ucuza satan markalarda var. Onun dışında bulgur yerine arada değişiklik yapıp pilav makarna felanda tüketebilirsin :D bunlar kilo almak için değil sadece senin için :D yani değişiklik her zaman iyidir hep aynı şeyler yeme :) sebze meyvede tüket herşey kalori değil :D ve zaten günde 4-5 öğün tavuk bulgur + kuruyemiş felanda yiyosan kilo almaman çok zor :D (yani tabi ölçüleri bilmiyorum benim protein eksiğim var düzenli et yiyemiyorum ancak yediğimde bi oturuşta resmen sonrasındaki 3-5 saat yemek yiyemiyorum :D Yani öğün fazla olsada 1 öğünde ne kadar yemek yediğini bilmeden cevap vermek zor olur :D ) Bide dediğim gibi istersen sadece bir günlük aldığın kalorii hesapla. Bende hergün hesaplamam ama yaklaşık olarak bakarım. zaten programlar var onlarla direk ayarlarsın hepsini gir eksiğin varmı yokmu anlarsın :D eğer eksiğin varsa veya sınırdaysa yemeklerin miktarlarını biraz arttırabilrisin. Eğer 2500 gerekirken sen 3500 alıp yinede kilo alamıyosan :D (ki çok zor) doktora gitmelisin :D ama moralini bozma öyle olcağını sanmıyorum beslenmen eksiktir bence :D

FıratYavuz bunu beğendi.
  15. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Eyvallah başkan ekleme yapıyım ben günde zaten 500 gr haşlama tavuk yiyorum bazen ton balığı. yoğurt muz yulaf ezmesi karıştırıp yiyorum bazı spordan öğün yedikten sonra mideyi full dolduruyorum veya sabah kahvaltı ediyorum. Bende ilk zamanlar daha çok yiyodum herhalde şimdi eskisi gibi çok yiyemiyorum o yüzden kilo alamadım kusana kadar yiycem bakalım teşekkür ederim yorum içim yardımcı olduğun için

16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ne demek elimden geldiğince :D bide kusana kadar yemekde çok iyi değil :D yani öğünlere bölebilirsin. (Yani normalde günde 5 öğün her öğün 100 gr yiyosan 6 öğün 90 gr. yersin :D başta 500 gr dı şimdi 540 oldu :D yani bu örnek tabi bunun gibi öğünlere bölüp çok azaltmadan aynı civarlarda yersen kilo alırsın zamanla merak etme :D )

FıratYavuz bunu beğendi.
  17. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Herkeze merhaba arkadaşlar 1,79 boyundayım 78 kiloyum bir diyetisyende yağ ölçümümü yaptırdım ve yağ oranım 13.9 çıktı bu sporda 4.aydayım beslenmeme dikkat ediyorum düzenli besleniyorum kafamdaki sorular şunlar bulk ve definasyon diye birşey varmış ben bu sürede bulk döneminde olup yemeğimi çokmu arttırmalıyım şekerli hiçbirşey yemiyorum yeri geldiğinde onlarıdamı yemeliyim nasıl bir yol izlemeliyim bu dönemde vücudumdaki gelişmeyide farketmeye başladım gayet güzel gittiğimi düşünüyorum kilom kas olarak arttırabilirsem kilonun bir önemi yokmudur..gibi sorular var kafamda ilgilenip mesaj yazanlar için şimdiden teşekkür ediyorum...

18. efeataroglu

efeataroglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba spora 5 aydır gidiyorum 5 ay önce 60 kg idim şimdi 67 kg oldum ancak aklıma takılan bir şey var vücudumu önce yağlandırmalımıyım yoksa define olup kas kütlesimi almalıyım ?

19. FıratYavuz

FıratYavuz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Tamamiyle yanlış bir bilgi, arkadaşım senin yağlanmadan kilo alman gerekiyor öncelerinde bende bu bb sporu hakkında bilgili değildim ancak bu tür forumlar sayesinde bilgi edindim . Bulk ve definasyon olarak ikiye ayrılıyor ancak senin yapıcağın yağsız yani yağ oranı düşük olan yiyecekler yiyip kas kütlesi kazanman tatlıdan uzak durman definasyon için henüz erken . Bir çok insan yağlı yemek yiyerek kilo alabilir bunlar cips vb ama senin yapıcağın bunları yemeden kilo almak . Yağ kasa çevrilmez.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Nisan 2016 ---
    Sen bol bol yağsız yiyerek kilo almaya devam et bunlar sana kas olarak geri dönecektir spor yaptığın sürece ve tatlı yemeyi tabi kesmen lazım gündelik senin bi alman gereken şeker miktarıda var bunları meyveyle karşılaman senin için sağlık açısından iyi olucağını düşünüyorum.

20. Mericc_91

Mericc_91 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle cevabın için sağol kardeşim zaten 1 ay oldu şeker kullanmıyorum hiç tatlıyı unutuyorum nerdeyse yemeğimi arttırdım protein ağırlıklı ve zararlı herşeyden uzaklaştım sadece böylede devam edeceğim inşallah sağol..

Sayfayı Paylaş