Yeni Başlayıp Kilo Almak İsteyenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve [Zafer] tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 276 üye.
  1. Algosberk

Algosberk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar bende şuan bu durumdayım dalga geçiyolar arkadaşlar kızlar bile dalga geçiyo son 20-25 güne yakın 3kilo aldm boy 1.81 kilo 63 kollarım 2 cm arttı 26-27ydi şimdi 29. Yalvarırım yardım edin[​IMG][​IMG]ne kadar sürede adam olur bu vücut öyle çok kaslı olması değil normal bi vücut olması için kaç ay lazm

2. umut_ozkan50

umut_ozkan50 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bu iş azim,inat,kararlılık gerektiren bir iş.Öncelikle bir spor salonuna yazıl.Ardından düzenli bir şekilde tabiri caizse deli gibi yemek yemeye başla.Doymuş olsan bile yiyebildiğin kadar yemeye devam et.Kilon boyuna göre çok az.düzenli bir şekilde karbonhidrat ve protein oranları yüksek besinleri tercih et.Spor ve yemek le birlikte 6 ay da biraz da olsa toparlarsın diye düşünüyorum.Dediğim gibi öncelikle inat etmen lazım.Olmaz deme asla.Kendimden örnek vereyim.Ben 4 ay önce 57 kilo başladım bu spora her gün deli gibi yemek yedim.Düzenli bir şekilde sporumu yaptım.4 ayın sonunda 70 kiloya çıkmayı başardım.Karar ver,harekete geç,sabırlı ol.

3. emrullahsenel123456789

emrullahsenel123456789 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş 14 boy1.70 kilo 64 program önerirmisiniz:)

4. birdost1236

birdost1236 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben 21 yaşındayım. Boyum 1.76, kilom 65. Kilo almak istiyorum. Bunun için beslenmeyle ilgili gereken önerileri aldım.

Fakat forumda yeni başlayanlar için program adı altında pek çok program gördüm. Bu programların kilo alma için uygun olup olmadığına nasıl karar verebilirim. Bir de bu programları uygularken ağırlık olarak kaç kilo kullanmam gerektiğine nasıl karar verebilirim. Teşekkürler.

5. QnR

QnR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam benm boy 1.80 kilom 74 . Vg yeni basladim 20 gun oluyo . Kas kutlem az ve cok yagliyim idmanlarda gucum cabuk tukeniyo agirlik arttiramiyorum . Arkadaslarim yagli olmamin iyi oldugunu söylüyorlar fakat gezdigim forumlarda yaglarin kasa donusmesi zor oldugu söyleniyor veya ben oyle anladm . Ve bu yaglar karin bolgesinde daha yogun nasil bi yol izlemeliyim sizce ? Gucumu nasil artirabilirim?

6. KeremAydın

KeremAydın Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Dikkate alacağım

7. Emrah001

Emrah001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Harika bir paylaşım bende spora yeni başladım 21 yasinda 1.75 boy ve 64 kiloyum sanirim benimde kilo almam gerekiyor çünkü hacimli bir vücut istiyorum yardimci olursaniz sevinirim ne kadar kilo almaliyim ?

8. sthammer

sthammer Guest

Aynadaki görüntü seni tatmin edene kadar.. sorunun cevabını sen vereceksin..

9. sthammer

sthammer Guest

Yağlar kasa dönüşmez, bölgesel yag yakimi yok, tum vucuttan gidecek.. işin temeli oncelikle beslenme.. arkasindan ağırlık calismasi ve kardiyovaskuler calisma kombinasyonu ve bunlar için de sabır..

10. QnR

QnR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eyvallah saolasin .. sabirla beklicem

11. pomk22

pomk22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilo almak için ben de fitness'a yazıldım antremandan sonra tavuklu pilav yiyorum antremandan önce kahvaltı yapıyorum kahvaltıdan birkaç saat sonra gidiyorum spora sizce doğru mu yapıyorum veya sizce daha neler yapabilirim kilo 66.5 yaş 20 boy 1.85

12. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Antramanlari hakkiyla yapin..siz istemesenizde kilo alirsiniz..10 ayda 62 den 77 oldum..istahiniz acilicak..cogunuzun cevabi ben yiyiyorum alamiyorum olucak..arkadaslar siz yemiyorsuniz bende oyle saniyordum..8 sene 62 64 arasi gittim geldim..oncesi dahada zayiftim..58 60 askerde 58kiloydum...

13. KemalSarul

KemalSarul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar 6+6 aylık spora yazıldım fakat forumda birkaç arkadaş ilk 2 ay protein tozunu önermedi, fakat ON karbonhidrat için 2700*2 Mass alacağım bu da aynı şekilde ilk aylar fayda göstermezmi öneriniz protein tozlarıyla birlikte almammı ? boyum 1,79 kilom 63 baya zayıfım bu sebepten ötürü yardımlarınız ıbekliyorum, yurt dışından girişler yasak olduğu için Türkiyede baya fiyatlar vereceğim buna mecburen, ON Whey+Casein yanındada ON Kreatin alacağım 2 buçukşar kilodan, 2 ay sonra, karbonhidrat için ON Mass için bekleyeyimmi yoksa hemen başlayayımmı acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. Sorum ise 2727 ON Whey + 2727 ON Casein, 300 gram Kretain + 5,4 Kilo ON Mass bu suplementler bana ne kadar süre gider desteklerinizi bekliyorum.

14. hakan8

hakan8 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    spora 11 ay önce baladım boyum 1,80 kilom 75 metabolizmam çok hızlı ama hoca şekeri,hamuru yasakladı ve her antremandan sonra 1-2 km koşuyorum dolayısıyla kalori yakıyorum. bu yazılanlara göre artık koşmamalı mıyım?

15. KemalSarul

KemalSarul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    S.Aleykûm arkadaşlar,
    spora yaklaşık 1 2 hafta önce başladım fakat baya zayıfım ON Mass alsam 5 buçuk kiloluk bana kaç gün gider ve kilo almamda fayda olurmu çok acil yorumlarınızı bekliyorum (Gainer)

16. AbdullahGLSN

AbdullahGLSN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba bende yeni üye oldum forumumuza , boyum 1.95 kilo 79 ,1haftadır gym'e gidiyorum . Günlük 3500 kaloriye yakın besin tüketiyorum. 300-400 gram kesinlikle tavuk,balık veya et yiyorum ,gym'e ise 1 gün gidip 1 gün gitmiyor dinleniyorum size sorum gitmediğim günde de aynı şekilde mi beslenneliyim amacım kilo almak.

17. Safak0611

Safak0611 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar. Spora başlayalı ilk haftamı bitirdim ve ilk günden 5. Güne kadar yaptıklarımı tek tek yazmak istedim. 8-5mesai yaptıgım icin öğle araları spor yapıyorum salonda.
    1.gun kahvaltı 1 dilim kepek ekmek 2 yumurta beyazi 1 domates peynir Yarim bardak yağsız süt ve bademli Nestle nesfit Kullanım miktarı kadar (7kasik ort 40gr a denk) saat 10.30 gibi badem Fındık ceviz kuru üzüm vb. Almıştım onlardan Karışık 1 Avuc hergun 12.00 da spora başladığım icin 11.40 protein tozu Muscletech Premium Whey Protein antrenmandan yarım saat sonrasinda tekrar protein tozu ve su satılan Piliç çevirmelerden yarısını aldım sadece ve 1 tane kucuk konserve ton Balığı 2 dilim kepek ekmek saat 3 gibi o kuruyemişlerden 1 avuç aksam saat 6 da tavuk ızgara salata saat 8.30 gibi 2 portakal ve armut elma bunu tam olarak 5 gun uyguladım sadece 2 aksam yemeğinde tavuk yerine makarna yedim. Bol bol su içiyorum. Hergun 1 tane yeşil cay iciyorum. Ama pilav işinde sıkıntı oluyo sadece o kadar şeye dikkat ediyorum ama onu temin edemiyorum. Antrenmanlarda ise ilk gun Göğüs arka kol ikinci gun omuz veon kol ucuncu gun Sırt ve karın dördüncü gun bacak beşinci gun Göğüs omuz bu tam olarak ilk hafta. 3 set 8 tekrar ile 10 arasi harekete göre bunları tamamen internetten araştırarak kendime edindim tabi hareketlerin doğruluğunu salonda sora sora sora ögrendim çalıştım.simdi size sormak istediğim yas 26 boy 184 kilo 72 (hep Zayıf olduğumu söylerler)
    1- bu sekilde devam et mı
    2-hardline gainer aldım hic kullanmadım açmadım bile tam olarak nasıl kullanacağımı öğrenemedim çok farklı alanlar var ben su an almıyorum Öğrenmek izin soruyorum gainer kullanmalımiyim bu sisteme kullanmalıyım nasıl almalıyım
    3-çok fazla vücut yapayım iri iri çıksın istemiyorum neden derseniz illaki Baska supplement veya keratin falan filan önerilecek tahminim o tarz takviye kullanmak istemediğim icin asırı derecede vücut olsun istemiyorum umarım anlatabilmişimdir şimdiden fikir ve düşünceleriniz icin teşekkür eder cevaplarınızı merakla beklemekteyim

18. Can Karlı

Can Karlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak için çok sıkı ve çok düzenli bir kalori ağırlıklı beslenme programı lazım. Kaşar peyniri, fıstık ezmesi, et gibi kalorisi yüksek besinlerle beslenirken, serious mass gibi ağır bir proteini de araya ek takviye olarak almalısınız. Vermekten çok daha zordur, kendimden bilirim. Bir ara günde 11 öğün yerdim.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2015 ---
    Kilon çokta düşük değil, tabi bu mesaj epey süre önce yazılmış, şuan ne durumdasın bilmiyorum ama senden 4-5 kilo fazla olup gayette büyük gözüken isnanlar biliyorum. Sıkı çalış ve zamana bırak.

Son düzenleme: 3 Şubat 2015
  19. photoman01

photoman01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba! Forumda yeniyim. Boyum 1.72-1.73. Kilom ise 67,5. 2,5 aydır bu sporu yapıyorum ve başladığım günden beri aynı kilodayım. Hafta da 4 gün bölgesel çalışıyorum. Sizce kilom boyuma göre bu spor için iyi mi yoksa çok mu Zayıf kalmışım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

20. DestinyKiss

DestinyKiss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam benim yaş 17 boy 1.76 kilo 70 uc ay once basladim ve daha once alt yapim vardi simdi ise hem hacimlenip hem hatlari cikarmak icin nasil bir beslenme programı onerirsiniz? Saygılar..

Sayfayı Paylaş