Sigara İçiyor Musunuz?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve masteer tarafından 17 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Sigara içiyor musunuz?

1. 3-5 tane en fazla

56,2%
  2. Yarım paket kadar

5,6%
  3. Bir paket civarı

9,8%
  4. İçmiyorum

20,5%
  5. İçiyordum, spor için bıraktım

7,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 204 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sporcuların sigara içmesi, ve kimilerinin çok sigara içmelerine rağmen uzun ömür sürmeleri sigaranın zararlarını örtbas edemez.

Olay çok nadir olarak kişiden kişiye etki bazında değişebilir, ancak istisnalar kaideyi bozmaz.
    Sigaranın zararları ortada ve kanserojen etkisi birçok defa ciddi deneylerle kanıtlanmışken böyle soru işaretleri ile dolu yorumunuza hiç katılmıyorum.

Bu konuyu sorgulamanın bile yanlış olduğu kanısındayım.

uygary ve ciara bunu beğendi.
  2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ben steroite laf atıpda sigara içenlere anlam veremiyorum. insanlar steroit i sporda başarı elde etmek için kullanır risklerinide göz önünde bulundurarak. belki herşey umdukları gibi olmaz ama yinede başarı için kullanılır. (yerinde kürler) fakat sigara bu sporun bana göre en büyük düşmanıdır.işde bu iki çizgi arasındaki fark çok önemlidir.birisi verim için yapılır. ne kadar riskleri kaçınılmaz olsada.) diğeri nin niçin yapıldığı bile belli değildir. bundan verim alamazsınız. size güç vermez, sizi en iyi yapmaz, içden içe sizi öldürür 60 yaş da olur 70 yaşda fakat, gelişiminizde büyük dezavantaj sağlar. benchde nefesinizi sağlam alıp veremezsiniz 12 li tekrarlarda veya ağır kiloda nefes nefese kalırsınız.bunu hiç yaşamadım demeyin, inanınki sigarayı bırakdıkdan sonra kilolarınızda %20 lik bir artışla ilk ay farkı fark edeceksiniz.bundan şüpheniz olmasın. ben 2 ay öncesine kadar günde en az 1.5 paket sigara içen adamdım. sonra dedim kendi kendime; neden içiyorum. kafama koydum ilk başlarda direkman günde 3 dala indirdim sonra günde 1 dala indirdim. ve şu an agzıma sigara koymuyorum üni de arklar marlbora uzatıyo almıyorum, onlar bile şaşırıyo. yanlız sigaraya elim her gittiğinde kendime verdiğim söz geliyo. hemen düşünüyorum eğer bu sigarayı içersem benchde,squatta,deadliftte istediğim ağırlıklara çıkamıyacağım. yok kalsın diyorum. zaten mantıkda bu değilmi, birbiriyle alakasız 2 şey; spor- sigara spor yaparak 1-0 öne geçiyorsan sigara içerek durumu 1-1 hatta 1-2 yapıyosun sonuç gelişim minimum a iniyor. ben bu illeti 1.5 aydır agzıma koymadım ve gözle görülür bir şekilde ağırlıklarda artış oldu tüm hareketlerde. belki psikolojik fakat öyle olsada bunu görmek, farkına varmak, size sigarayı bırakdıracakdır. YA SPOR YA SİGARA arkadaşlar. (tabi eğer biryerlere gelmek istiyorsanız) sigaraya her dokunuşunuzda aklınıza bir bench sehpasının altında veya bir squat barının altında kıvrandığınızı getirin. gelmek istediğiniz yeri düşünün, bırakın bakın farkı görün, zaten o zaman atıcaksınız sigarayı elinizden.hepinize bu yolda başarılar...

murinyo ve gaddarkemal bunu beğendi.
  3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=152582&postcount=12

Burada kendi yaşadıklarımın bir kısmını paylaşmıştım.

O tarihten beri halen sigara içmiyorum, artık istemiyorum da yani isteğe gelince de 100 kere görüyorsam 1 kere istiyorum o da çok çok kısa bir süreliğine.

Bırakın arkadaşlar, afedersiniz bir boka yaramıyor. Bırakınca da birşey kaybetmiyorsunuz. Sigara yalancı dost, yalancı sevgili.

4. ADON

ADON Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    şuna bakın :D[​IMG]

5. DumanG

DumanG Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    muptezele baksen :)

6. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bırakın içmeyi elime paketin deydiğini bile bir kaç kez hatırlıyorum sadece

7. TT_BOY

TT_BOY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    15 Yıl içtikten sonra ramazandan 1 ay önce Rabbimin yardımıyla bu illetten çok şükür kurtuldum. Söyliyebileceğim tek şey varki o da nikotin sakızı, bant, eloktronik sigara gibi şeylere kesinlikle gerek yok. sadece bırakmak istemek yeterli..

8. death_0001

death_0001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok kullanıyorum 17 yasında basladım 17 yaşında bir paketi ardı ardına yakarak bıtıren bırıydım aradan 9 sene gectı yıne gunde bı paket ıcıyorum ama azaltmaya karar verdım ama zararları oldumu cok oldu nefes darlıgı vs bırakmaya calısıyorum bakalım gunde 2 tane ıcıyorum buda sorun degil ama bakacaz artık bi çaresine

9. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 3-5 tane içiyorum.
    Bence sigara tüketimini abartmayanlar için bunlar pek problem değil. Kendim için de öyle görmüyorum. Günde kimi zaman iki , kimi zaman üç-dört.

10. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Çok yol denemiş ve kurtulamamış biri olarak son zamanlarda birşey deniyorum.
    2-3 haftadır slim sigara içiyorum. Hatta zaten içtiğim Winston Silver'ın extra slim sigarası çıktı. Tamam, kız sigarası gibi ama kimse dalga da geçmiyor, umrumda da değil. Sayı olarak aynı içiyorum ama günde yaktığım tütün miktarına bakarsanız üçte bire düşmüş durumda. Yani bir extra slim sigara içtiğimde normal sigaranın üçte birini içmiş gibi oluyorum. Ha bu ne gibi bir artı sağladı 3 haftadır, sanıyorum yavaş yavaş nikotin ihtiyacımı azalttım. Bazı durumlar da bunu destekliyor. Mesela bir iş yüzünden 3-4 saat sigara içemediğim zaman hiçbir şekilde aramıyorum. Şimdi iş içtiğim sigara miktarını düşürmekte. Günde 20-25 taneden bu extra slimlerle 5-10'a düşürdüğüm zaman bırakmak çok daha kolay olacak inşallah.
    Bu arada ara sıra normal sigarayı dudaklarıma götürdüğüm zaman resmen puro tutuyor gibi hissediyorum, ağız bile ince sigaraya alışıyor zamanla. Zaten normal sigaranın ortasında kesiliyorum.

11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Çok şükür bıraktım. Bugün 36. günüm ve 2.gün haricinde hiçbir zorluk yaşamadımbench_O

12. eser_3131

eser_3131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sigara Günde yarım Paket İçiyorum Fazla Değil Zaten İçmeyenle Karşılaştırdığımda Pek Farkını Görmedim - Siz Antrenman Yaparken Bir Yerden Sonra Nefes Nefese Kalmıyormusunuz Hele Gene Yaz Aylarındaysa

Alkol ise Haftada 3 gece Felan Şarap - Vodka - Bira Karışık Cebimideki Paraya Göre İçiyorum.

Düzenli Antrenman ve Kg*2 protein Aldıktan Sonra İçin Biranızı Şarabınızı.Vodka,Rakı Gibi Saf Alkolleri nadiren Kullanın kollarda Sönme Oluyo

13. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    9 sene içtim, yılbaşı gecesi bıraktım. Hiç aramadım desem yeridir. Bence sigarayı bırakmada kardionun etkisi de var. Özellikle evinizde konisyon bisikleti v.s. varsa canınız her sigara istediğinde çıkın 10 dk. üzerine... Vücut bir süre sonra "Aman aman sigara migara boşver şimdi" demeye başlıyor. :D

14. Ibrahim

Ibrahim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dornasi
    Yer:
    Almanya
    off yıkıldım gülmekten yav :D:D ama iyi bir etken oldu sigarayı bırakıyorum....bide şu forumda verilen karışımı çözebilsem :D

15. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    meslegim biraz stresli oldugu için içiyorum fakat spor yaptıgım günlerde (yani hafta içi) toplam en fazla 1-2 paket oluyor. haftasonu girince işin içine ortam olup alkolde eklenince yine 1-2 pakete çıkıyor.

ayrıca spor hocam şöyle bir enteresan bilgi vermişti, şampiyonalara hazırlanan yarışmacılar ara ara esrar içmektelermiş

16. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    hafta içi en fazla 1-2 paket, haftasonu çoşunca 1-2 paket..ikiside aynı yola çıkmıyomu yoksa benmi yanlış okuyorum?
    hocanızıda tebrik ederim. Yani şimdi böyle birşeyin olması mümkünmü? yada 2-3 sporcu bunu yaptı diye örnek verilicek durummu? yada içiyolarsa esrar "ha tamam bizim sigaramız normal" yolunamı çıkmalı?
    helal olsun böyle hocaya.

17. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    orta okuldayken bir kere içmiştim sadece, sigara içmem içilen ortamda durmam :D

18. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    [.Vodka,Rakı Gibi Saf Alkolleri nadiren Kullanın kollarda Sönme Oluyo[/QUOTE]

yok daha neler alcol taraftarı değilim ama böylede çocuk korkutur gibi... ben hep o saflardan gidiyorum alcol saf olunca koldaki proteinleremi saldırıyor ne oluyor?? sönse benımki söner yok böle bir alaka.. çoğu yıkım yapar denebilir ama kola bacağa has bişi olamaz..

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sonunda kolayıda bıraktım :) 1 yıldan fazla oldu şimdi içince iğrenç geliyor. en kötüsüde proteinle beraber kullanıldığında etteki tüm proteini götürüyor olmasıydı bu durumdan damak olarak zevk alsamda vijdanen rahatsızdım.

dinamik.ip bunu beğendi.
  20. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    28 yaşıma yaklaşıyorum.Bugüne kadar hiç içmedim.Gündüz vardiyalarında az da olsa dumana maruz kalıyorum ancak.

Sayfayı Paylaş