Sigara İçiyor Musunuz?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve masteer tarafından 17 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Sigara içiyor musunuz?

1. 3-5 tane en fazla

56,2%
  2. Yarım paket kadar

5,6%
  3. Bir paket civarı

9,8%
  4. İçmiyorum

20,5%
  5. İçiyordum, spor için bıraktım

7,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 204 üye.
  1. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    24 yasındayım ne sıgara nede ıckı ıctım ve boyle devam edecek allahın ıznıyle

sporcu. bunu beğendi.
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sigara içip de ciddi anlamda spor yapabilenleri tebrik etmek lazım. Gerçi spor yapmasalar durum daha da kötü olur muhtemelen.
    Yazıktır arkadaşlar ciğerlerinize. Vücut geliştirmeyle ilgilenen biri için bıraktığında performansının ne kadar artacağını düşünmesi, tiryakilikten kurtulmak için iyi bir motiv olabilir. Bir düşünün derim.

3. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    nalet sigara

bende içiyordum. bıraktım :) ..badyi ve formu tanınıdıktan sonra hayatım daha düzene girdi.ya bide sabah 8 yumurta haslama derdi olmasa daha mutlu olucamda. :cry: içdigim yıllarıma yanarım tam gelişme cagında fosur fosur cekiyordum.belki bu yüzden ince yapılı oldum.hala affetmem kendimi.bana yol gösteren olmadıki .badyi kendim tanıdım.ama 10 yasında yegenim var.o sanslı ona yol gösterecek bi abisi var ALLAHıN izniyle

memo1010 ve Azi bunu beğendi.
  4. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ
    sigara,alkol,kola içmemek sağlıklı yaşamanın en önemli adımlarıdır. sigarada 4000 zehirli madde ve fare zehirinin olduğunu biliyormuydunuz.hastakıkların büyük çoğunluğunu oluşturan bu kötü alışkanlıklıklardır,herkese iyi örnek olduğunuz için teşekkürler DR.FLEXOR

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    mustafa hocam aramıza hoş geldiniz

sayın öğrencim ve hocam beni kırmadıgınız için tesekkur ederim saglık yonunden bize zenginlik kattınız sizin sayenizde yanlış bildiklerimizi dogrusunu ögrenecegiz

sizden ricam kendinizi tanıtın bolumune (buraya) https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=102&start=135 kendinizi bir tanıtmanız kısa özgeşmiş yaş felan
    aramıza hoş geldiniz

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    sigarayı 7 seneden beri içiyordum ama bundan 4 ay önce falan bıraktım sırfta bu spor için yoksa başka hiçbir sebebi yoktu sadece kilo almama engel olduğu için o naleti zorda olsa bıraktım ama şu sıralar arada keyf için tek tük özel günlerde içiyorum bu pek sorun olmuyor.işte body böle bişi adama sigarayı bile bıraktırıyor :D :D :D

7. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    su gelişme cağında sigara içmek insanı gercektende normalden daha ince ve dayanıksız bi yapiya sahip olmasını sağlio..bu yüzden gelişme çağındaki gençleri sigaradan uzak tutmak lazım tabi sadece zayıf bi yapı diil olumsuz yönü keşke sadece o olsa kimbilir daa farkına varamadığımız neler vardır :( :( :(

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    hocam hayretler içinde olmana gerek yok 23 nisan nutrimax cupa gitmiştim ordaki insanların çoğu sigara içiyordu lobide beni hayrete düşüren podyumdaki sporcuların bile üzerlerini giyinir giyinmez dışarı çıkıp sigara içmeleriydi küllük yetişmemişti valla çoğu vücutcu olan insana :D:D

9. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    sigara hiç içmedim ama arada alkol kullanıyorum onuda bırakıyorum 2 aydır ağzıma sürmedim

10. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    jöntürk yarama tuz bastın dostum

ah be jöntürk yarama tuz bastın hala ufak yasta içtigim sigaranın pişmanlıgını yasıyorum.belki içmeyeseydim simdi ince yapılı olmazdım.benim elimden kimse tutmadı küçük yasta bu sporu tanısaydım simdi farklı olurdum.ama benim yegenlerim sanslı insallah onlara bu pişmanlıgı yasamıycak insallah.izmandut yapacam onları nasipse :shock: :eek: :) :lol:

11. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    ayip ayip, hala aramızda sigara icenler var. :)

12. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    12 gündür sigarayi biraktik ama halen bir eksiklik hissediyorum :cry:

Sigarayi ancak Nikotinli Sakiz cigneyerek birakabiliyorum, inanmazsiniz cigneye cigneye cenemi sabahlari acamiyorum :roll:
    2 ay spora ara verdiginizi düsünün ve biceps antrenmani yapin, ertesi sabah olusacak agrilari dusunun - Iste benim Cene :) . Normalde sakiz cok ender cignerim, sorunlar bitmedi, cenem yetmemis gibi ayni zamanda dudagimin ayni yerini 4 kez isirdim - Bu sakiz nedeniyle.

Ve sorun bakalim ne hissediyorum :x

Aglayimmi güleyimmi !!!
    Sigarayi birakmak kolay diyenler! güldürmeyin beni :oops: :x

Bu yazim biraz olsun sigara istegimi kesti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

13. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    despo... ben 3-4 senedir iciyorum. assagi yukari 1 paket. birakmaya hic calismadim ama buradan herkese iddia ediyorum. bu mesaji yazdiktan sonra bir kere bile sigara icmeyecegim... en azindan 2-3 ay boyunca. ve dayanamazsam kesinlikle basaramadigimi yazacagima söz veriyorum. bende yalan yok. her sey beyinde bitiyor. bende azim ve sabir olmasaydi bu spora baslamazdim zaten. biraktim artik ;) . saygilar.

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Eee anlat Bomberman nasil gidiyor :)

Ben kafayi yemek üzereyim!
    Cok özledim Marlboro Lightimi :oops: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    3 hafta oldu sanirim ama halen birakmiyor :x

15. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    biraktigimin ikinci günü üc tane ictim... sonra bi dahada icmedim. beni motive eden sey sadece bir resim... sigara icen insanin cigeriyle icmeyenin cigerini gösteren bir resim. masa üstü yaptim. :lol:

16. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    15 GÜNDÜR İÇMİYORUM

Merhaba forum müdavimleri 25 yaşındayım adım sekiz aydır vücut geliştirme sporu yapıyorum çalıştığım 14 saat salondayım hocaya yardım ediyorum bu kadar sporla iç içe olmam sigara içerken bir utanç ve tiksinti gibi bişey oluşturdu bende zaten hayalini kuruyordum vesile oldu çokta iyi oldu tavsiye ederim sigarayı bırakınca steroid değilde c vitamini kürü yaptım şimdi uykusuzluğa, yorgunluğa, çok daha dayanıklıyım ve kardiyovasküler performansım eskiye göre inanılmaz arttı. Şiddetle tavsiye ediyorum. El alışkanlığı içinde su şişesi olayını gerçekten tuttum sanırım bende öyle yaptım farkında olmadan devamlı su içiyordum aklıma geldikçe isabet olmuş.[/b]

17. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    bu arada günde bir paket içiyordum ve bazende yetmiyordu maraş otu denen birşey kullanarak bıraktım ama bu maraş otu kötüye kullanım oluşturablir ve tecrübeli değilseniz zor olur hatta tehlikeli bile olabilir bunun adı ot diye sakın sigara gibi zannetmeyin nikotin bandı gibi bir tesiri var fakat hiç gerek yok bence nikotin hapı veya nikotin bandı çok daha iyi iş görür siz bana bakmayın onlarında dozunu kademeli ve istikrarlı olarak düşürerek hem sigaranın refleks alışkanlığını unutuyorsunuz hemde sinirlilik, kriz(tabiri caizse) gibi durumları hafifletebiliyorsunuz nacizane düşüncem böyle hatalıysam düzeltiniz.

18. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    ve sonraki dönemde vücudu hızla nikotinden arındırmak iyi olur bol su içme kardio çalışmaları, vitamin takviyeleri (özellikle c vitamini sigaranın yoksun bıraktığı bünyede doping etkisi yapıyor) ve stresten uzak kalmaya çalışmak veya tatil dönemlerine felan denk getirmek birde benim inandığım bir püf nokta; kimseye söylememek, yani bu özel karar yalnızca sizi ilgilendirir başkalarına birşey ispatlamak yada verdiği kararda duramama gibi durumların baskısını hafife almayın bu sizinle sigara arasındaki mesele o zaman özgür olduğunuzu hissedersiniz ve seçim yapmak kolay olur içmek mi, içmemek mi sigaramı galip gelecek böyle düşününce ne kadar basit bir şeye malup olduğumuzu anlıyoruz

19. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sigara içmekmi... ASLA!!! hatta bazen sigara içilen ortamlarda bulunduğum için çok rahatsız oluyorum. en güzeli de ne biliyor musunuz:
    -sigara kullanıyormusunuz? ( sorusuna)
    - hayır ( demek )

hüsüman! bunu beğendi.
  20. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

bende 4. ncü gunumdeyim 4 tane içtim şimdiye kadar yaw olmuyor ya ben 40 kiloya yakın kılo werdım kilo wermek bırakmaktan daha zor ama daha once 5 hafta bırakmıstım istersem bırakırım ..son bir tane daha içmekten fırsat kalmıyor neyse ben son bir tane daha yakıp buişi bitirecegım bu sefer ...

Sayfayı Paylaş