Sevgili günlük:)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve draft tarafından 22 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 47 üye.
  1. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    draft birkaç soru sormak istiyordumda, 2 gündür mesaj kutun dolu acaba boşaltabilirmisin :)

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    RasAnt, pancake tarifi günlüğün bir yerinde yazıyor eski sayfalara bakmanı öneririm. Uzun uzun yazmıştım.

lordmarvel, bence protein tozu ve bcaa stokla. Ben yazın dönerken 10kgden fazla isolate whey ve bayaa miktarda xtend getirmeyi istiyorum. Yağ yakıcı olarak ise muscletech yerine nutrex lipo 6 black:) yaşım tutsa ben denemek istiyorum bunu çok iyi birşey diyorlar.

Knec kutumu boşalttım.

27.12.2011 çarşamba günü bacak günü

Bugün sonunda hocalarımla çok güzel idman yaptım. Saolsunlar benide antremanlarına dahil ettiler. Murat hocama ve Tanju abime bundan dolayı teşekkür ediyorum.

Antremanda tamamen olayı tersten yaptık. Hareketleri tam olarak sırasıyla hatırlamıyorum ama ;

Calf press 4 x 10-12
    Seated calf raise 4 x 10-12
    Lying hamstrings curl 4 x 50-15-12-10
    Stiff leg deadlift 4 x 15-12
    leg extension 4 x 20-15
    squat 4 x 15-8
    hack squat 4 x 15-10

Birde bugün bir aile dostumuzun ve kızının doğumgünleri olduğu için 2-3 aydır şeker tüketmeyen ben sonunda diyeti bozdum. Moralim bozuk bu nedenle. Yarın off günüm olmasına rağmen sabah ve akşam 1 er saat kardiyo yapmak gibi bir isteğim var umarım yapabilirim :)

Son düzenleme: 28 Aralık 2011
    Azi ve lordmarvel bunu beğendi.
  3. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Draft tam bir istikrar ve azim örneğisin. Ayrıca herşeyi araştırarak, bilerek yapıyorsun. Çok okuduğun belli. Bence bu sporu bırakmazsan ileride çok büyük bir isim olacaksın. Tarihe not düşüyorum. :) Bu arada hafiften Arnold'ı andırıyorsun bana. Tek benzeten ben miyim bilmiyorum. Bir başka özelliğin de mütevazi ve efendi oluşun. Valla övgülere boğdum seni ama gerçekten hak ediyorsun kardeşim. Bravo, aynen devam.

rockybalboa7, Azi, occaner ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @Karakaş, Arnold konusunda ikincisin :D

Karakaş bunu beğendi.
  5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    28.12.2011 çarşamba günü

Sabah sahilde 45-50 dakika bisiklet sürerek kardiyo yaptıktan sonra öğleden sonrada omuz ve kollar için spor salonuna gittim.

Omuz:
    dumbell side lateral 3 x 15-12 (son set triple drop set)
    dumbell front raise 3 x 15-12 (son set triple drop set)
    standing military press 3 x 12-10 (son set triple drop set)

Biceps:

Dumbell curl 3 x 15 (negatif tekrarlarda 30 derecede bir durarak)
    cable ez bar curl 3 x 15 (olabildiğince yavaş negatif tekrarlar)

Triceps:

Cable pushdown 3 x 15
    superset: 3 x 12-8
    close grip bench press
    dips (max rep)

mide:
    hanging leg raise 3 x 20
    romanian crunch 3 x 20-15 (ensede 5kg plaka ile)
    cable crunch 3 x 20
    side cable crunch 3 x 30
    twist 2 x 50 (hareketin tepe noktalarında 1 sn kası sıkıp bekleyerek ve sopa ile)

Azi bunu beğendi.
  6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    29.12.2011 perşembe günü

bugün tüm gün maket yaptıktan sonra yorgun bir şekilde eve geldim. Vücudum uyumam için yalvarıyordu ama harekets,z bir günün sonunda sporsuz asla:)

Bugün aslında vücudumun her tarafı ağrıyordu off günü veya kardiyo yapmalıydım ama bunun yerine hafif bir crossfit idmanı ve kardiyo yaptım.

5 set aralıksız (set arası dinlenme yok):

30 push ups
    20 overhead squat (40kg)
    10 pull ups (wide grip)

daha sonra 5dk eliptik, 10 dk step up, 10dk yürüyüş ile antremanı bitirdim ama yukardaki idmanda beni bitirdi :)

Azi bunu beğendi.
  7. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    arnold konusunda bende ucuncu kısıyım o zaman gercekten yuzu ve ozellıkle sac seklı cok benzıyor :)
    hergun gırıp okudugum takıp ettıgım bı sayfa oldu. gercekten draft cok sey bılıyor ve sureklı yabancı kaynaklı sıteleri de takıp edıyor.bızlerde faydalanıyoruz bundan..

draft bunu beğendi.
  8. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    draft , peki ya hacim kazanmak için uğraşıyor olsaydın, yine bu şekilde antremanda uyguladığın sistemleri, hareketleri ve tekrar sayılarını her antreman değiştirir miydin?Ve beslenmende ne gibi değişiklikler yapardın?Zamanın olursa cevaplarsan çok memnun olurum.

İyi antrenmanlar.

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bende şimdi siz dedikten sonra farkettim; gerçektende yüzü Arnoldı anımsatıyor, özellikle gülümsediği fotolarında...

Ama vücudu çok benzer değil; draftın kendine has daha değişik bir vücut oranı var...

Sporculuğuna ve hacim almaktaki başarısına zaten hayatta laf edemem, başardıkları ortada :)

lordmarvel bunu beğendi.
  10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    evolution57, istanbulda kırmızı et yerine tavuk yemek gerçekten etkiledi. İmkanım olsa burda da yemeye devam ederdim. Hacim çalışması için tekrar sayılarını soruyorsun, tekrar sayıları o kadar önrmli değil, zaten programımda düşük tekrarlarda yüksek tekrarlarda mevcut. Kas inşaasının ana mantığı kası maksimum strese sokmak. Beslenme konusundaysa her öğüne belli bir miktar daha karbonhidrat eklenebilir ama yağlanma riski var. Ben bunu göze alamam. Ama mesela pirinç veya makarna eklenebilir.

evolution57 bunu beğendi.
  11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    vücut tipi olarak bilmem ne derece katılırsınız ama draft sanki omuzlarından yana şanslı. köprücük kemikleri geniş duruyor. kolları da bana kalırsa omuzları çok sıkı olduğu için olduğundan azıcık ufak duruyor gibi. bence vücudu güzel bir nasser esintisi taşıyor.

Azi, sultanmehmed ve ZeusS_ bunu beğendi.
  12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Dün kardeşimin doğum günü nedeniyle yine diyeti bozdum lanet olsun:) Hatta geçen seferde bozduğmu zaman vücudumun tuttuğu fazla su için yaptığım kardiyolar boşa gitti:( Olsun. Ama kafaya koydum Stuttgartta dönünce %5-6 yağ oranına kadar ketojenik diyet:) Zaten beslenmemden yulafı ve maltodekstrini çıkarmam yetiyor:) Maltodekstrini de büyük ihtimalle küre girecek olan arkadaşıma verebilirim.

Ketojenik diyete başlayacağım için bu işi profesyonel gibi yapmak için dün sipariş verdiğim supplementler:
    Dymatize Vanadyl 3 kutu
    isatori Isa-Test GF 2 kutu
    Ayrıca 2 kutu glucophage 850mg da Stuttgarrtaki odamda.
    Döndüğüm günün ertesi günü başlamak amacım. Etkilerini de burda yazarım

sultanmehmed bunu beğendi.
  13. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    su vanadyl 10 dolarmis nasil bisi draft ise yarama konusunda. bende mi getirtsem acaba diye dusunuyorum:O

14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    chromium picolinate veya metformin gibi bir mineral ve etkisi insülin direncini yok etme vücutta. Daha doğrusu insülin seviyesini düşürmek için işe yarıyor. Ben hepsini beraber kullanıp olabildiğince düşük insülin seviyesinde yaşamayı deniyeceğim:) İşe yararsa gh salınımı maksimum düzeyde olucak:) Ama yani bu teoride umarım doğru çıkar :D

15. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Odeilde bullet proof getirttim, gh i uykuyu ne denli etkilicek bnde onu merak ediorm, yag yakicilara para vermek istemedim iceriklere baktim genelde yohimbine kafein, yesil cay dan olusuor bnde yesil cay hapi getirttim.
    belki ocak sonunda gelecek arkadasla lipo 6 felan getirtirim, bakalm:)

16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    bende de yohimbine hcl var:) Daha herhalde bi 120 kapsül kadar vardır. Bende onu kullanacağım:) Birde bugün iyi bir sporcuyla konuşma imkanım oldu, ona ocakta bu kombinelerle yapacağımdan bahsettim, ketojenik değilde düşük karb yap dedi. Kış döneminde kas kaybını göze alma dedi, bende bu durumda sabah yulaf, antreman sonrası maltodektrin e devam kararı aldım. Ayrıca daha elimde 3-4 kutu kadar clen var. Onlarıda kullanabilirim.

Azi bunu beğendi.
  17. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Benim dikkatimi ceken birsey var tamamen bilmedigimden gozlemimi paylasarak soruyorum. Bizim forumda Clen cok rahat konusuluyor, ozellikle bodybuilding.com un forumlarinda Clenden steroidden bahseder gibi bahsedilior(illegal, zararli vs. ) tabiri caizse yuksek sesle konusulmamasi gereken seyler gibi)
    Acikcasi nedir ne degildir bu Clen? Onlar mi cok abartiyor yoksa biz mi cok hafife aliyoruz zararlari ve ne oldugu konusunu?

18. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Aslında yabancı forumlarda konuşuduğu şekilde çok tehlike birşey. Sonuçta tıbben kullanılan bir ilaç. Ama bizde temel düşünce "bana birşey olmaz" şeklinde olduğu için rahat konuşuluyor. Aslında olmaması gereken bir tutum. Aslında clenbuterol, arbuterol(ventolin) veya ephendrine; bu ilaçların hepsi astım ilacı. Tam olarak kimyasal formüllerini ve adlarını hatırlamıyorum yanlış olabilir ama clen ile ventolin beta 2 agonist denilen bir tür. Ephendrine ise başka bir agonist, bunlarla dönüşümlü olarak kullanılabiliyor reseptörleri boşaltma evresinde. Bunlar dışında yan etkileri gerçekten çok fazla. Ölüme bile sebebiyet verebiliyor. Aralarından en "az zararlısı" ventolin ki onda bile gördüğüm yan etkiler tüksek tansiyon ve ellerimin titremesi şeklindeydi. Clende ise ki bu konuda biraz şans, tek gördüğüm etki ellerimin titremesi ki çok sıkta olmuyor. Son olarak eklemek istediğim birine önerir miyim? Cleni kesinlikle önermem. Kimsenin sağlığından olmasını istemem ama durum ben olunca "bana birşey olmaz" :)

Azi bunu beğendi.
  19. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bugün ölçülerimi aldım:) Sonuçlar beni bayaa memnun etti ^_^ Son 1 yıldaki temel hedefim omzumun bel çevresinin 1.5 katına çıkmasıydı :D

Yeni ölçülerim:
    Boy: 170
    Kilo:82-83
    Omuz: 138
    Bel: 87
    Göğüs: 114
    Kol: 41
    Önkol: 32
    Quad: 62
    Kalf: 40

Son düzenleme: 1 Ocak 2012
    sofi-kadiri, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  20. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim draft gerçekten harikasın sırt ve omuz genişliğin çok güzel o genişlikte belin kalında olsa üst taraf o kadar genişki hiç belli olmaz.Allah kazadan beladan ve sakatlıktan korusun nazar değmesin başarılar :)

draft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş