SCHWARZXXL Antrenman

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 12 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 135 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam SCHWARZXXL,

Carb backloadingin ketojen diet sirasinda fizyolojik bir gereklilik oldugunu dusunuyor musun? Geleneksel pratiklerin bunun gereksiz/gecersiz oldugunu gosterebilecegini dusunuyorum. Weston Price efendinin de sozunu ettigi uzere Paraguayli Aché'lerin dietlerini %60-70 oraninda pekari eti (bir tur yagli yaban domuzu denebilir) olusturuyor ve neredeyse hic (cok cok kisitli sayida palm starch) koklu sebze (tahildan soz etmeme gerek yok, sanirim sen de yemiyorsun) yemedikleri halde kisa mesafeleri modern insani sasirtacak bicimde (100m'yi 10-11 snde kosmak gibi) hizli kosabiliyorlar. Ayrica cok aktifler ve gun icerisinde 5000-6000 kalori yakiyorlar. Bu, modern bir insanin gunluk kalori yakiminin yaklasik 3-4 katina esdeger.

Aerobik performans soz konusu oldugunda bunu destekleyen baska ornekler de var. Ornegin Arctic alanlarda yasayan Inuitler ya da Masaai'ler, Hadza ve !Kung'lar da oyle.

Carpici orneklerden bir digeri Robb Wolf'un hemen her IF articlesinde sozunu ettigi, Norvecli iki kisinin karlik bir alanda mahsur kalip sadece fok ve kutup ayisi eti yiyerek (burada dikkat cekici olan "yagli et" yoksa rabbit starvation kacinilmaz olur) 6 ay boyunca hayatta kaldiklari ve kurtarildiklarinda yapilan kan testlerinin muazzam oluslari zamaninda bilimsel dergilerde cok defa bahsedilmisti. Ayni zamanda siddetli soguga ve sifir karbonhidrat alimina ragmen enerji seviyelerinde en ufak bir dusus meydana gelmemisti.

Ornekler elbette cogaltilabilir ancak ben senin kisisel fikrini merak ediyorum. Genel olarak beslenmenden soz edebilir misin?

Bu arada yukaridaki pratiklerden hareketle yagli et oneriyorum gibi bir anlam cikarilmasin. Endustriyel dunyada antiobiotiklerin ve cesitli hormonlarin ozellikle buyukbas hayvanlara verildigi ve toksinlerin canlilarin yaglarinda toplandigi dusunulurse bu hic akillica olmaz. Tum bu orneklerde soz konusu olan elbette game meat yani dogal ortamlarinda oldurulerek yenen av hayvanlari. Yagli et icin modern dunyada yonelinebilecek en iyi secenek hala avlanilabilir olma ozelligini koruyan balik ve nispeten digerlerine gore hala grass-fed olan yagli kuzu etidir.

angilonit, CarpeNoctum, dogukank ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba benim de sorularım olacaktı schwarz hocam . Ben bir okul dönemi boyunca ketojenik diyet ve vücut ağırlığı ile spor yaptim . Güzel de güç kazandım diyebilirim ilk basladigimda 3 şınav 0 barfiks cekebilirken simdi 60 şınav 15 barfiks cekebiliyorum. Yağ oranımı %25'ten % 18'e düşürdüm. Fakat bu arada inanılmaz bi libido düşüşü ve sevmediğim derslerde göz kararmasi ve burun kanamasi gibi sorunlar dahi yaşadım acaba bu tarz sorunlar normal mi ve genel şeyler mi yoksa sadece ben de mi oldu merak ediyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba benim de sorularım olacaktı schwarz hocam . Ben bir okul dönemi boyunca ketojenik diyet ve vücut ağırlığı ile spor yaptim . Güzel de güç kazandım diyebilirim ilk basladigimda 3 şınav 0 barfiks cekebilirken simdi 60 şınav 15 barfiks cekebiliyorum. Yağ oranımı %25'ten % 18'e düşürdüm. Fakat bu arada inanılmaz bi libido düşüşü ve sevmediğim derslerde göz kararmasi ve burun kanamasi gibi sorunlar dahi yaşadım acaba bu tarz sorunlar normal mi ve genel şeyler mi yoksa sadece ben de mi oldu merak ediyorum. (artık ketojenik diyet uygulamıyorum )

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam simdi anladigim kadariyla ketojen diyette carb yuklemesi önermiyorsunuz ? Ben john kieferin cbl sormustum biraz anlatmissiniz. Ketoda carb yuklemezsek belli bir sure sonra 10 gun civari heralde glikojen depolari boşaldiktan sonra kendimize gore agir powerlifting ve bb yada orta derece bb yaparsak kas kaybi olmaz mi ? Spor yapmayanlara yukleme gereksiz olabilir belki ama sporcular icin kesin yapin diyolar 2 gun boyunca ilk gun 800 gr 2. Gun 550 gr

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar sorularınızı geniş bir zamanda cevaplamaya çalışacağım. Kısa bir video ekleyeyim bu arada.

Steinborn Squat. Yeni arkadaşlar için biraz riskli olabilir ama mobilitenize güveniyorsanız, antrenmanlarınızı biraz renklendirmek için deneyebilirsiniz. Hafif başlayın, zira zor bir hareket.

Blonde, sultanmehmed ve Thorm bunu beğendi.
  6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    hocam sana bakmaktan hareketi göremedim yemin ediyorum ya. idölümsün maşallah

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar foruma vakit ayıramadığımdan sorulara cevap da yazamadım. Bir de bayağıdır video da eklememişim.

Bir video ekliyorum. Haftasonu da buralara biraz zaman ayırabilmeyi ümit ediyorum.

Herkese selamlar.

shaqdiesel ve Thorm bunu beğendi.
  8. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Kutle mi kaybettin sen ? Ftografinda dev gibi duruyorsun da

9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    spor salonlarında yerler neden parke olur anlayabilmiş değilim. muhtemelen ağırlığı bırakamadığınız için epey sıkıntı yaşıyorsunuzdur. :D

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  10. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    salon araştırırken bir salona gittim yerler fayanstı :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Benimde kafam karisti,intasgram fotolari ile videodaki adam arasinda buyuk bi kutle farki var,fazla shoplu fotolar sanirim

12. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Profil fotosu steroidli gibi durmuyo mu ? Boya 1.90 desek 100 kilo %8 falan mi duruyo sen daha iyi anlarsin

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Buradaki profil fotoğrafım 2 senelik arkadaşlar. Eğer onu kastediyorsanız, tabii ki kilo farkım var. Youtube hesabımdaki videoları da çektiğim sırayla eklemediğimden kilo farklılıkları var. Işık, açı gibi faktörler de etkili. Instagram filtreleri de kasları ön plana çıkarıyor. Herhangi bir steroid geçmişim ise yok.

shaq, Bekci ve moothy bunu beğendi.
  14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Steroid kullanmadigini bir cok kez soyledigi icin saygisizlik etmek istemedim,zaten tekrar soylemis
    2 yilda gerileme olmus ama altyapi cok cok iyu

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  15. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Boyunuza 190 dersek fotodaki kutle bi 100 kilo %8 yag orani gibi duruyo degil mi ama ? Yada daha mi fazla bilemedim simdi

16. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    ışık çok önemli nasıl fotoğraf çekileceğini biliyorsanız net çıkarırsınız böyle kasları

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Artık VG tipi antrenmanlar yapmadığım için hacmim çok daha düşük arkadaşlar. Kilom profil fotoğrafımla yaklaşık aynı ama ağırlık daha çok bacaklara kaydı squat yoğunluklu rutinler sayesinde. Boyum 1.92, kilom sanırım 102 civarı şu ara. Yağ oranım da %8-9 civarıdır.

moothy ve Bekci bunu beğendi.
  18. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Abi 102 kg 8 yağ oranı bu nedir ya :D maşallah schwarz hocam

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  19. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    102 kilo yüzde 8? Birçok roid'li kişinin bile yapamayacağı bi iş bence.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Temiz beslenmeyi neredeyse hiç bırakmıyorum arkadaşlar. Spor yapmadığım gün de yok gibi bir şey. Ondan dolayı da pek vaktim olmuyor buraya uğramaya. Bunu da sabah koşusuna çıkmadan yazıyorum. Herkese iyi haftasonları.

Sayfayı Paylaş