Sabah Kahvaltısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yilmazogullari tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Antrenoru hacim dönemnde bu kdr protein tüketiminin gereksiz oldgunu belirtip beslnme programını deistirmis jay cutlerin bir makalede okumustum buyrun

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/ccqd01tn/152-jay-cutlerin-beslenme-programi-diet-eat.pdf.html

speedtouch bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    speedtouch

insan bedeninin alısagelmis oldugu gibi beslemezsen ister spor yap ister yapma insulin direnci metobolik sendroma mahkumsun er yada gec seni bulcaktır.

Danny 20 yasında bak bana birsey olmadı kendini örnek gösteriyor.

En önemli referans Anne Sütü Daha büyük birsey varmı ? Annesütünün yarısı yag Yuzde 30 protein yuzde 20 karbonhidrat

Tas devrindeki atalarımızda boyle besleniyordu

Dısına cıktıkca hastalıklar azıyor

Beethoven

fazla protein alsak nolcak birde o var vucud ihtiyacı oranında sekere cevirip glikojen depolarına atacak ha pahalı dersen 1 tavuk ile 1 pizza arasında cok fark yok

biri saglıklı biri saglıksız

speedtouch bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar dahil olmayacaktım ama oluyorum maalesef

baştan söyleyim bütün yazılanları okudum bu forumda heldic kadar saglıklı beslenen , beslenmeye calısan bir insan görmedim kendince dogrudur bilemem.
    ama danny boy un dedikleri dogru . akademik calısmalarlada kanıtlanmış birşey bu kilonun 0.8-1.2 katı protein yeterli karboyla da saglayabilirsin hatta eski üyelerden R10 bu konuyla ilgili güzel bir yazı yazmıştı 'bir gün 200 g protein yiemedin ? noluyo kasların mı eriyor hayır tabikide karbodan karşılıyorsun gerekli miktarı sonra proteini kurtarıcı olarak kullanıyorsun' .nedense hiç unutmadım bu cümleyi cunku bu günden sonra deli gibi protein meraklısı olmadım ve iyi de hacim aldım .zaten dannyboy un söyledigi pozitif nitrojen dengesini okursanız hersey acıga cıkıo.

steroidin başka bir boyutu var diye biliyorum şimdi profesyoneller hayvan gibi yiyor evet ögünde 100 g falan alıyor ama kullanılan anabolikler sonucu ogunluk 30 g limitin aşıldıgını biliyorum yanlışsa düzeltin lütfen.

son söz olarak birbirimizi kırmadan araştırarak devam edelim tartışmaya arkadaşlar

speedtouch, Danny Boy ve hasanateş bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

Saol arkadasım fakat 1.2 si atıyorum yeter de Fazla alsak nolur Protein kaynakları ile karbonhidrat kaynakları arasında cok fiyat farkı yok ve Proteinler Kan sekrine karbonhidratlar gibi etkilemiyor Sonuc olarak vucud ihtiyacı kadarını sekere cevirip kullancak.

Dısardan vucuda seker vermekten daha iyidir.

Ve dahil de olun lütfen :)

Son düzenleme: 17 Mart 2012
  5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

ya benim yıllardır duydugum ogrendigim bildigim ögün başı protein olayı işte.30 35 in üstü hicbi işe yaramadıgı ki hatta bazı vücutların ki bu duruma şahitim porteini sindiremedigi hatta sindirilen protein miktarının cok az oluşu....
    yani ben ilk defa duyuyorum fazla alınca atılmadıgını ki şu pozitif nitrojen dengeside bunu acıklıyor..:)

6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

o protein tozu icin gecerli sindirimi 4 8 saat suren besin ile nasıl aynı olsun

Gecmiste avlanan atalarımız gunde 1 kere anca yiyordu bırakayım yemegi 3 saat sonra gelip yiyeyim mi diyolardı :)

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    proteine bu kadar kafa takmak doğru değil ...sporun türü ne olursa olsun...hele ki zaten, bu forumdaki arkadaşların bu konuda bi eskiklikleri olduğunu sanmıyorum "5 yumurta, 100 gr tavuk, yarım kilo lor vb " diye konuya girdiklerine göre ?!..) nitrojen köprüleri bile bu durumda şaşırır kalır !...))))

vaktiyle , sscb dağıldığında ülkemize "güreş milli takımına rus antrenör "gelmiş ve bizimkilere bu konuda " bizimkiler sizin günde yediğiniz eti, 3 haftada yiyor ,ama başarı çok daha yüksek ,utanın " diye bayağı fırçalar atmıştı !...)))

kafayı bundan çok "idman metodlojisine "takmak , progresif, etkin idman ve tabi ki en önemlisi " dinlenme süreci" (ki vücut en önemli gelişmeleri dinlenme süreçlerinde yapar) ne yormak çok daha doğru olacak bi yaklaşımdır...

onbir, speedtouch, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @speedtouch yazını okudum odukca guzle yazmssın keske herkes sneın gıbı gorus belırtsede bende cevap yazsam :) guzel paylasımlar olsa burda

evet cevremızde ole sporcular goremıyoruz malesef cunku sporcularımız yıne malesefkı bıraz hanı ozur dıleyerek hepsınden ınsan metabolızmaıs hakkında bılgısız

bu skeılde beslenen cokc ama cok sporcu vardır :) ben bıldıklerımı sayım burdan

jay cutler ( semınerınde fazla almıyorum tam hatırlamıyuorum ama 200 kusur bır sye dmeıstı sanırım 250 ama o smeıner su an nette ne hıkmetse yok semıner weıderındı )

mark dugdale-mıke mentzer-ray mentzer-arnold-casey vıator-sergıo olıvıa-gunter ve bır cok sporcu gunde asla ama asla ole kılo x 2-3 katı almamıstır bazıları mesela gunter kılosu 150 olmasına rahmen o kas kutlesıyle kılo x 2 alarak en ıyı bsarılarını yapmıstır

arnold gunde 170-200 gr almıstır ve goruluyor zaten durum

sergıo olıvıa parası yok dıye az almak zorunda kalmıstır ama sonra vay be kuculmedım deyıp o sekılde devam etmıstır

onbir, ercan gürgöze ve speedtouch bunu beğendi.
  9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    tekrardan bilgilerini paylaşan herkeze teşekkürler;
    -alınan protein miktarı artsa da, bünyede sentezlenen protein miktarı aynı kalıyor.
    -anabolic steroid kullanan bir sporcu günde kg başına çarpı 2 alıyorsa, normal bir sporcu kg başına çarpı 1 alabilir.Gün içinde alması gereken protein miktarını da öğünlere 20-25 gram olarak bölmelidir.

Olay bu mudur yani :)

Matrix filminde, Morpheus'un Neo'ya yıllardır yaşadığı matrixin aslında gerçek olmadığını gösterdiğinde hatırlayın, Neo şaşkınlıktan komaya girmişti, ben de aynı durumdayım şu anda...

Danny Boy ve onbir bunu beğendi.
  10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    anabolizan kullanan sporcunun fazla protein almasına gerek yoktur...zaten, "anabolizan " olanı sentezlemek erbabında ouşturulmuş ,aslında bunlar "ameliyatlardan sonra nekahat deverelerinde vücut kilo kaybetmesin diye üretimine başlanan kimyasalllardı...ama, tabi nerden nereye ?!...(

Danny Boy, onbir ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  11. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    --------------------

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:09 ----------

Mutamelen sıcarak atıyorsun. Aklıma nasrettin hocanın kedi-ciğer fıkrası geldi. Abimiz kendi tecrübesinin bir kısmını forumda paylaşmak istemiş. Hiç yoktan yaşına hürmeten alaysı sert tabirle cevap verme. Gerçi mesajındaki 350gr protein şakasını görem, avatarına bir göz kaydırıp str çkmesi kuvvet ve muhtamel zatende....

Derslerden bu sonbahar ve kış aylarında 6 ay ara vermek zorunda kaldım. Üniversitenin salonuna 2 haftada bir felan tüm bölgelere pump yapıp gidiyordum duş niyetine ve beslenme şeklimi hiç bozmadım. Günde 100gr mı geçmedim proteinde. Protein tozu hiç kullanmadım o dönemde. 3 hafta önce tam performans tekrar yüklendim haftada 6 gün, dersler bitmesiyle, protein tozunada başladım. Günlük, 130 gr felan çıkardım proteini. Kolları söyleyim nükteyi siz anlarsınız bıraktığımda 42cm di 3 gün önceki sonuç 45cm. Fakat tam anlamıyla başladım 6 aylık vicdan azabının verdiği gazla. Sevgili danny in son dönemlerde sürekli hatırlattığı insülin-şeker püf noktasıda çok ama çok işime yaradı. Önemli olan protein miktarınızı kilonuz ve hazmınıza göre boyutlandırarrak vücuda nokta atışlar yapmak, kilo başına 2,5 - 3 gr ne ya abi, zararlarıda yokdeğil bu şeyin sonuçta.

Danny Boy bunu beğendi.
  12. yalovalı

yalovalı Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    son postumdan itibaren bayağı tartışmalar olmuş anladığım kadarıyla. ayrıca "fiesta condom"un da insanların yazdıklarını adamakıllı okuduktan sonra yorum yaptığını ve yaptığı yorumlarda da nokta kullanmaya başladığını gördüm ve de bu durum beni mutlu etti haliyle.

benim vurgulayacağım kısım bu aslında:

kendi ağzınla diyorsun işte, madem yağa çevrilecek, ne gerek var gereğinin çok çok fazlası protein almaya? zahmet olacak ama açıklayıver bize.

Danny Boy bunu beğendi.
  13. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

zahmetlik birsey yok

fazla alınan protein vucud tarafından sekere cevrilip kullanılır. Cok cok asırıya kacmadıktan sonra yaglanma yapmaz.

insanda yaglanma yapan karbonhidratlardır yaglar ve proteinler yaglanma yapmazlar.

eger maddi durumunuz imkan veriyorsa yagsız vucud agırlıgı x 2gr olarak tuketebilirsiniz rahatlıkla bir zararı yok

proteinlerin sindirimi yavas oldugu icin sizi zaten uzun sure tok tutacaktır

14. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Nerde kullanmisim valla farkinda bile degilim :) Ayrica zhempa hayatini anlattigin icin cok tesekkur ederim iyi geldi be :)

15. yalovalı

yalovalı Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    peki sen niçin kendini tok tutmak için karbonhidratlar varken, proteini tercih ediyorsun, ben bunu soruyorum işte? bu sefer de aydınlatıver bizi.

16. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Cok mantikli bi soru tebrikler adam sana ne diyo protein gec sindirildigi icin daha cok tok tutar diyo sen ne diyon adam karbonhidratlar yaglanma yapar diyo sen niye karbonhidrat yemiyosun diyosun valla helal :)

17. yalovalı

yalovalı Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    nokta kullanmayı öğrendiğini sanıyordum, neyse öğretirler sana okulda.
    karbonhidratlar yağlanma yapar şeklinde bir genelleme ne kadar saçma. e hiç karbonhidrat yemeyelim o zaman. şimdi neyi tartıştığımızı anlamayan arkadaşlar olabilir, onu özetleyeyim.
    bir taraf diyorki; yeteri kadar protein al, enerjini karbonhidrattan karşılarsın.
    diğer taraf diyorki; karbonhidrata gerek yok, ZATEN ALDIĞIN KARBONHİDRATLAR DİREK YAĞ OLUYOR(!) . proteini hem kas gelişimin için hem de enerji için kullanırsın.
    karar sizin ama kafamızı kullanmak bu kadar zor olmamalı.

Danny Boy bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

cunku proteinler karbonhidratlar gibi kan sekerini birden yukseltmezler yavas sekilde yukseltirler ve aynı sekilde eski yerine gelir

kan sekerinde dalgalanmalar olmadıgı icin acıkma olmaz.

Enerji kaynagı olarak glikojen depoları ve yagları kullanırız.

cOK agır antremanlar yapmayacaksak glikojen depolarımız bize yeter

vucud tum gun zaten aldıgı yag proteini sekere cevirip glikojen depolarını dolduruyor

karbonhidrat agırlıklı beslendigimiz zaman glikojen depolarımız agzına kadar dolu oluyor gidecek bir yer olmadıgı icin karaciger yaga cevirip depolamak zorunda kalıyor

19. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Biraz kullan kafani ozaman eskileri dusun ne yer ne icerlerdi biraz hayal et olayin farkina varirsin belki bu karbonhidrat manyakliginin beslenmenin %70 i karbohidrattan saglanmali, seker hastalarina sık sık az yiyin demelerinin bi oyun oldugunu vs vs bunlari bi dusun bence sence ne kadar mantikli

20. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38

o değilde tolga hocam yaş 31 ama 22 yıllık bodyciyim demişsin :S baya erken başlamışsın :)

onbir ve Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş