Sabah Kahvaltısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yilmazogullari tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bizim gibi ketojenik beslenen kisiler protein alımını arttırmalıdır

vucud yagsız agırlıgı x 2 gr a kadar cıkılabilir.

Sonuc olarak vucudun yapı tası proteinler Glycogenesis diye vucudun bir sistemi var yedigimiz proteinleri kendi ihtiyacı kadar sekere cevirme bu

Siz dinlenikken otururken uyurken vucud devamlı glikojen depolarını dolduruyor. En sıkı ketosis diyetinde bile vucudun glikojen depolarının yuzde 60 ı dolu. Glikojen depolarının tamamen dolu olması ne demek ? Vucudun yediklerini karacigerde yaga cevirmesi demek.

O yuzden glikojen depoları her zaman bir miktar bos olmalıki ne karaciger ugrassın ne yaglanalım.

insanoglu zaten boyle alısa gelmedimi ki ? Avlan yag protein al sonra diger av gelene bakar bekle.

Dısardan seker agırlıklı beslendigimiz zaman tum vucud sistemini sasırıyor cunlu alısık oldugu sistem kendi sekerini kendisi yapma. sonuc itibari ile hastalıklar v.s

Metobolik sendrom insulin direnci diye arattıgınız zaman tum hastalıkların ana kaynagı oldugunu gorceksiniz.

Bizler karbonhidratı minumum da tutuyoruz fakat bu arkadaslar karbonhidrat agırlıklı besleniyolar.

insulin salınımı ara ogun ana ogun derken durmadan oluyor

isterseniz bu profosorlere boy kilo yag oranını sorun ne kadar saglıklı beslendiklerini anlarsınız.

birde kanserin en buyuk sebebi sekerin salınımı sonucu ortaya cıkan insulin hormonu hucrelerin kontrolsuz bölünmesine yol acıyor.

2.dunya savasından sonra sanayi devrimi oluyor seker fabrikaları acılıyor eskiden zor bulunan seker artık her eve girmeye baslıyor ve kanser patlaması

Gunumuzde oldugu gibi.

Seker en tehlikeli uyusturucu bagımlılık yapıyor. Tuketirken cok dikkat etmeliyiz yediginiz 500 gr makarnanın icindeki sekerinden haberiniz varmı ?

Son düzenleme: 16 Mart 2012
    FiestaCondom bunu beğendi.
  2. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Saat kaçta kahvaltı yapıyorsun ?

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tamamen idmandaki stres - beslenme ve uykuya bağlıysa ki öyle diye biliyoruz,o zaman doğal yollardan vücudumuzun uzun sürede kaslanmasının sebebini protein sentezinin az olmasından kaynaklandıgını söyleyebilirmiyiz danny boy'un yazıklarına istinaden,protein sentezini steroid ile arttıran sporcular çok daha hızlı kaslandıklarına göre bizim gün içinde aldıgımız proteinin hakikaten çok çok az sentezlendiği anlamını çıkardım ben,yanlışsam pardon :)
    -------------------------------

aşağı yukarı bu ...)

kısaca günde 2-3 kilo et de yeseniz ,protein sentezlemesini,yani " hipertrofiyi" belli bi seviyenin üzerine çıkaramazsınız....ancak, tabi ki ölçülerinizi arrttırabilirsinİZ , ama TABİ Kİ "yağlanarak" !...)))

et ürünlerinin (yağsız olanların) karbonhidratlara göre yegane avantajı " kalori " durumlarının daha düşük olmasıdır ...nedeni ise " etin bol miktarda su içerirken" ,buna karşın "makarna, galetanın" su içermediğinden dolayı daha fazla " kalori" içermesidir...ancak ,tabi ki "yağlar "için aynı şey söz konusu değildir...örneğin : 100 gr yağsız dana eti 20 gr protein, 0 yağ içeren yaklaşık 100 kcal içerirken ,100 gr peksimet yaklaşık 380 kcal içerir ...

ancak, 0 yağda olsa yüksek miktarlarda yenmesi "ekses (fazladan) protein sentezlemesi " yapmayacağı gibi "kilo aldırır"...

EKSES HİPERTROFİ ANCAK VE ANCAK ANOBİLAZANLAR VE UYGUN İDMAN İLE GERÇEKLEŞEBİLİR!...

EKSES PROTEİN ALIMIYLA GERÇEKLEŞEMEZ!!..))

hasanateş, Danny Boy ve moothy bunu beğendi.
  4. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    protein sentezini arttırdıgını iddaa eden supplementlerin sizce dogrulugu nedir

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    nedeni bu degil

Karbonhidrat urunlerinin seker icermesi insulin hormonunu tetiklemesi insulin hormonu ise yaglanmaya yarar.

Bunu soylemekten bile korkar olmussunuz

Protein, yağ ve sebzelerin midede başlayan sindirimi, karaciğerde devam eder. Beynin temel yakıtı olduğu kabul edilen kan şekeri düzeyi, ılımlı olarak yükselir. Gene ılımlı bir ilişkiyle insülin, bu düzeyi ayarlamada yardımcı olur. 4 saatlik bir süreç, normal bünyenin et, yağ ve sebze sindirimi için yeterli olur. Normal insan bünyesinin alıştığı sindirim alışkanlığı budur. Ancak basit şekerlerin sindirimi daha ağızda başlar, aniden kan şekeri yükselir ve buna tepki olarak insülin düzeyi hızla artar. Şeker hızla düşer ancak insülin, yılların verdiği özellik nedeniyle, bu hızlı düşüşe ayak uyduramaz. Kandan çekilmesi daha uzun sürer ve kan şekeri normal sınırların altına iner.

http://www.beyindoktoru.com/Beslenme.htm

baska bir doktorun yazısı buyrun

Ne kadar insulin o kadar yaglanma arkadaslar hepsi bu

http://www.takvim.com.tr/Saklambac/2010/03/21/insulin_hormonu_ve_sismanlik

vucud terazi degil aksam otursun ölcsün

Karbonhidratlartı indirdikce dilediginiz kadar protein yag tuketin size kilo aldırmaz ustune kilo verdirir cunku kanınızdaki insulin seviyesi duser.

Son düzenleme: 17 Mart 2012
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bazıları dogrudur mesela benım aklıma gelen su an ıspanak ekstrakı olekı bazı arastırmalr bellı dozlarda alınam (ECDYSTERON) un anabolık etkı yarattıgını kanıtlar nıtelıkte

ben olsam ve bır ek besın alıcak olsam kesınlıkle onu alırdım :)

a tabıkıde anabolık etkı farklı bır durumdur anabolızmayı arttırmak farklı bır durumdur yanı en besıtınden bır t-bol ıle bıle karsılastırılmaz hıcbır antrenman bıcımı yada beslenme duzenı ne yaprsanız yapın t-bol alan bırı dah fazla proteın sentezler tabı bu bır ornek :)

moothy bunu beğendi.
  7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    ben kullanıyorum :) genrise markasının,o yüzden sordum boşuna hamallık yapmayalım işe yaramıyorsa diye :)

Danny Boy bunu beğendi.
  8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

boyle seyler gereksiz arkadasım Vucud 24 saat protein sentezi yapıyor. ek hic bir sey kullanmasına gerek yok profosyonel olarak bu ise bakmıyorsak.

Profosyonel olarak bakanlarda saglık zaten 2.planda tartısmanın alemi yok

saglıklı beslendigini vegan oldugunu soyleyip steroidlere dalmak nedir bir mantıklı acıklaması var mı ?

umarım sacma sapan seyler yapmazsın.

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    karıştırdın sanırım heldic ben vegan değilim :)
    ayrıca ıspanak extract ı o ürün,inceleyebilirsin

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

vegan ve steroid ci danny :)

onun icin sana yazmıstım :)

saglıklı beslenme vegan ama steroid :) hehe nasıl bir ikilem bu

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    @heldic saglıklı beslendıgımı ne zman soledım kı ben zaten en cok mesajı ben anabolık forumda atıyorum farkındaysan

saglıklı olmak ıstesem zaten dedıgın gıbı steroıd kullanmazdım kı en once bu spor gıbı stres uzerıne kurulu bır spor yapmazdım gdıerdım yuzerdım ne bılım joggıng ayaprdım yada hafıf calısırdım

yaptıgım sey tabıkıde saglıklı degıl

zaten hep dıyorum benı ornek almayın bu tarz konularda

ve her zman dedıgım gıbı veganlıgı saglıklı olmak ıcın degıl sadece secım olarak tercıh edıyorum yanı sole solım saglıklı degılse bıle ben vegan olarak kalıcam :)

bu arada t-bol u ornek ıcın verdım anabolık bır urun karıstırmayın sakın

ama ıspanak ekstrakı oldukca dogal saglıklı bır ek besn bence bır zararı yok :) ama tabıkıde her gun ıspanak puresı yıyen bırıne gereksız olur

12. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Valla beni ornek almayin demeseydin vegan oluyodum anabol filan aldiydim vuruyodum tam neyse

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    cıdden sorunların var bılıyosun dımı

pozitronn ve FiestaCondom bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    elma armutlar o zaman

bizim bastan beri konustugumuz saglıklı beslenme

bu forumda belki 1 sene olacak tartısmalarımız saglıklı beslenme uzerine ki ben saglıksız besleniyorum diyorsun bu kadar polemige neden bizi soktun ?

ornek alıncak birsey yok ki vur igneyi sis neyini ornek alcaksın

15. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Senin sayende sorunsuz oldugum farkina vardim suan :)

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bana da hep psikolijik sorunların var diyor sanki kendisi ruh doktoru :)

17. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Sabah kahvaltısı > Yumurtanın Faydaları > Bir öğündeki protein sentezi > Fazla proteinin israfı > Gut hastalıgı > Vejeteryanlık tartısması > Fruktozun zararları > Ispanağın faydaları,ekstresi > Steroid > Pisikolojk sorunlar > Kisisel tartısma alakasız > bakalım neler olacak

Bir başlık ile neler öğrendim vallahi ve galiba uyku saatim geldi :)

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    veganlıgın saglıklı oldugu zaten savunuyorum hala sadece benım beslenme duzenım saglıklı degıl zamet edıp beslenme gunlugume baksan anlardın ne demek ıstedıgımı

bu arada son dedıgınden sonra gercekten ne kadar bılgısız oldugunun farkına vardım ben ve forumdakı cogu kısı de vardı

@fiesta muhatap olmassan benle ıyı olur cunku sacmalamaktan baska yaptgın bısey yok

zeka fukarası cok gordum ama sızın kadar gormedım cıdden ıncelenmek uzere goturulmenız gerekıyor ıkınızınde

ya ıkınızde zeka olarak normalden gerısınız yada cıdden ben banlanım dıye tuzaksınız

zaten heldic ın oldugu her baslık tartısmayla bıtıyor kendısı hala tas devrındkeı gıbı yasadıgı ıcın herseyı tartısmaya baglamakta ustune yok. konu nerden nereye benım vegan olmama hatta steroıd kullanmama geldı hermzankı gıbı heldıc e sorun sanırım benım vegan oldugun halde bır etoburdan daha ıyı olmam bazı konualrda

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    saglıklı olan seyi yap ben full keto yum hehe :)

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bu başlıktaki protein meselesi ile ilgili yazılan şeyleri okuduktan sonra eminim birçok insan afallamıştır, nasıl yani o kadar proteini biz bunca zaman boşa mı aldık diye, ben de bu kişilere dahilim.Danny Boy mantıklı şeyler söylüyor fakat çılgın şeyler de söylüyor...
    Herkez biliyor ki, örneğin günde 150 gr protein alıyorsak tabi ki 150 gr protein sentezi yapamıyoruz, fakat bu sentezlenen miktarı arttırmak için protein alımını 200 grama çıkarıyoruz, bu fazla protein alımının olayı bu.Fakat Danny diyor ki(yanlış anladıysam düzelt lütfen) protein alımı önemli olmaksızın protein sentezi miktarı bünyeler için sabittir, yani 100 gr protein alsan da x gr sentezleyebilirsin, 200 gram alırsan da x gr sentezlersin geriye kalan yağ olarak depo edilir diyor, bu sebeple günde 5-6 öğün yemek yemenin yanlış olduğunu söylüyor.Mantıklı konuşuyor ama bir o kadar da çılgınca...
    Pro sporcuları örnek vermek istiyorum her ne kadar onlarla biz amatörleri kıyaslamak yanlış olsa da...
    Jay cutlerin bir öğününü görmüştüm önce koca bir parça T-bone yiyor ardından bir kase tavuk ve yanında da 3 bardak protein tozu, tabi ki cutler'ın vucudundaki protein sentezi kullandığı ilaçların etkisi ile çok daha fazla fakat bu adam bir öğünde nerden baksan 100 gr protein alıyor ve bu sadece bir öğünü...Bu adam niye böyle yapıyor?
    Yine birçok pro günde 5-6 öğün yiyor ve biliyorsunuz ki hayvan gibi yiyor?Boşuna mı yiyorlar o zaman?Ben müsabık olarak bu sporu yapıp ta günlük 100 gr protein alan günde 2-3 öğün ile geçiştiren kimseyi görmedim, bu insanlar niye böyle yapıyor?
    Bu yazdıklarımda kimseyi yargılamıyorum sadece dedim ya mantıklı ama "çılgınca" şeyler söylenmiş diye... çok uzun zaman üst düzey bir klübün alt yapısında futbol oynadım,1.5 yıldır bb ile uğraşıyorum birçok bb ile uğraşan insan, birçok hoca sıfatını almış müsabık tanıdım,yurt dışındaki bb'cilerin beslenmelerini idmanlarını araştırdım hala arastırmaktayım,farklı varyasyonlarda yazılmış beslenme programlarını araştırdım, araştırmaktayım,Danny Boyun mantıklı sözleri doğrultusunda hareket eden tek bir sporcu bile tanımadım hayatımda,bu sözler doğrultusunda hazırlanmış tek bir beslenme programı bile görmedim hayatımda...
    Babamın karaciğerinde ciddi seviyede yağlanma var, doktor basik karb kaynaklarından,fruktozdan uzak durarak günde kg başına 1 gr protein almasını söyledi, bu adamın bir spor hayatı yok, bu doktor niye böyle dedi?
    Ortada inanılmaz bir ironi var, forumda bu beslenme işleri ile ilgili bizlerden çok daha bilgili birçok üye var, uzun zamandır suya sabuna dokunmuyorlar,bir zahmet bir iki kelime birşeyler de onlar yazsınlar, biz de aydınlanmaya devam edelim onların bilgilerinden de yararlanmaya ihtiyacımız var...
    Danny Boy yazdıklarımı lütfen kişisel olarak algılama asla sana karşı negatif bir tavrım yok, sadece kafam inanılmaz karışmış durumda şu anda...

mma-, Smiley ve Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş