Sabah Kahvaltısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yilmazogullari tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Artiz artiz konuşuyosunda birşey bildiğin yok biraz failure durumu var :)

Danny Boy bunu beğendi.
  2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ilk önce adam gibi konuş banane senin veganlıgından beslenmenden ben kendi yaptıklarımı anlatıyom sen kalkmıssın yok arnold şu bu benim soylemek istedigim bende 1.5 yıldır ketojenik besleniyorum ve bu ögün başı 30 gr protein sacmalıgını anlatmaya calısıyorum 35 gram alınca noluyo 5 gram noluyo yani kullanılmıyomu oda kullanılıyo + hee oldu ben 2 ayda 5 kilo protein tozu bitirdim 5 kilo kas mı alacam oyle bişey mi dedim sana ne alaka kafandan uyduruyon her gün 350 alıyorum demedim 2 hafta oyle aldım hatta daha fazla da olabilir acıkbufeydi yapcak bişey yok 2 hafta aldım oyle yok fazlası yag olurmuş yok vc ile atılırmış bunlar sadece mit diyorum sen istersen günde 50 gr protein al bide kalori sayıyosan 50x4 200 kalori 2000 kalori alıyon desek :D 1800 kaloriyi neyle tamamlıcan meraklardayım

heldic bunu beğendi.
  3. yalovalı

yalovalı Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    tam bir kör cahilsin. saçma sapan yerlerden duyduğun şeylere kendini kaptırmışsın ve de diğer insanların söylediği şeylere kulaklarını tamamen tıkamışsın. hele bir soluklan ve oku adam ne demiş, araştır doğru mu demiş yanlış mı demiş.
    protein alımı aslında bu spor için muamma sanılır. belki de bundan 50 yıl sonra insanlar bizlerle dalga geçecekler.
    ama sen okumayı bilmediğin için danny boy'un yukarda yazdığı şeyi sana tekrarlayayım.
    her yiyecek belirli miktarda enerji verir. yani o en yağlı yiyeceklerden tutta, protein deposu olarak nitelendirilen yiyeceklere kadar. ve de insan vücudu aldığı karbanhidrat,yağ, proteini vücutta sadece yağ formunda depo edebilir. vücutta başka şekilde depo edilme yok. buraya kadar anlaştık, he mi ?
    senin kasların da gelişmek için proteine ihtiyaç duyuyor. ama bunun bir sınırı var. yani vücuduna aldığın proteinin hepsi direkt kasa dönüşmüyor. ordaki kas liflerinin ihtiyacı olan olan protein belli miktarda. ihtiyaçtan fazlasını alırsan yağ olarak depo ediyor. şimdi bunu okuyup(ki orasıda meçhul) benim günlük protein ihtiyacım 350 gram falan dersin, ben doğru yapıyorum dersin.
    ayrıca bu kompozisyon yazma işini falan kaldırdılar herhalde, miniklerimiz yazı yazmayı bile bilmiyor. bundan sonra birşey yazarken arada nokta(.) işaretini koymayı unutma ki; ne yazdığını anlayabilelim.

onbir, Efrahim, ercan gürgöze ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    o yazdıklarımı sen anla diye yazmadım zaten ister anla ister anlama umrumduda olmaz ben gidinde 300 350 gram protein alın demiyorum kendi yaptıgımı soyluyorum isteyen ister alır ister param varsa alırım kimsede beni tutamaz istedigin gibi eleştirirsin ben boyle yapıyorum ve güzel sonuclarda alıyorum senin onun bunun yaptıkları umrumda degil ben tutupda adama sabah kalk 20 tane yumurta ye mi dedim

heldic bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sananeyse ozman sen adam gıbı ayzı yaz ne deıdgını bılmıyorsun sen bana ustte sne vegansın dıye ole dıyorsun demedın mı

ozman ne anlatmak ıstyorsan adam gıbı amdde madde yada noktalar kullanarak anlat kı bızde anlayalım

madme kafandan uydurup beslencen nedne burdasın gıt evınde en gelıorsa aklına ne duyduysan cevrendne yap .

bılgı verıoruz sana bak buda da detseklnıor dızyoruz sen ala kendı kafanda devam edıyosun

olaydan ahaberın yok bıle

helllooo

---------------

zaten ercan hoca olayı ıkı satırla ozetlemıs bence yazmaya bıle gerek yok artık

onbir, Efrahim ve hasanateş bunu beğendi.
  6. ErtugrulPumP

ErtugrulPumP Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    43
    bu günlük kg başına 4-5 gram saçmalığı supplement üreticilerinin ve bu supplement markalarının reklamını alan dergilerin uydurması dannyboy sonuna kadar haklı.

onbir, ercan gürgöze ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Biri bu ergenlere dur desin yahu! Fazla protein alimi sonunda gut hastaligina davetiye cikartmaktan baska birseye yaramayacaktir. Dannyboy anlatiyor bilimsel olarak iste nedir sorun anlamadim :-(

onbir, Efrahim, ercan gürgöze ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ama , "ergenlerin " daha keşfedecekleri çok dünya var ,daha !...)))))

onbir, Danny Boy ve Efrahim bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Nasıl bir mantık bu Danny_Boy yanlıs biliyor Protein tozunun sindirimi ile sardalye balıgının tam yumurtanın sindirimi bir mi ki ? Bir sefer de 30 gramdan fazla protein sentezlenemesin Buna akıl ve mantık cercevesinde düsündügünüz zaman Sardalyenin sindirimi 8 saat sürerken protein tozunun sindirimi toz halinde ufalanmıs ve yagsız oldugu icin 1 2 saat sürer Nasıl olurda aynı proteini sentezler vucud ?

Fazla Protein gut hastalıgı yapmaz Gut hastalıgı yapan meyvedeki fruktoz yani meyvedir.

kaynak wikipedia

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fruktoz

O zaman bizim tas devrinde yasayan cok eski akrabalarımız avlandıkları zaman sunumu diyolardı ?

Tamam 30 gram protein aldım gerisini yemiyorum ?

Bu nasıl bir mantıkdır ya

Bir kırmızı etin balıgın tavugun sindirimi ile protein tozunu nasıl bir tutarsınız ?

Bu ergen dediginiz arkadas emin olun hepinizden daha bilgili Antrenör gecinenlerinizden bile cunku okuyup arastırabiliyor Tüm dünyada degismis 40 50 sene öncesinin bilgilerini satmıyor size.

Bir kere veganlık baslı basına saglıksız

amino zincirini almanız icin ince hesaplamalar lazım

Hububat ve tahılların bir ton zararı var

b12 vitamini alamıyolar

qenzim sadece et de var tamamen saglıksız bir beslenme yapan bir kisinin yazdıklarını örnek gösteriyorsunuz

biraz akıl ve mantıgınızı yürütün

Bizlerle aynı metobolizmaya sahip olan aslan köpek kurt kaplan da neden bizlerdeki hastalıklar gözükmüyor

fakaaatt

evde beslemeye basladımız kedi köpeklerde onları da tavuk gibi tahıllar ile besledigimiz icin insan tipi hastalıklar gozukuyor

epilepsi katarak kalp hastalıkları gut obozite tansiyon

kendimizi bıraktık hayvanların bile saglıgını bozar olduk o yapay mamalarla

gidin bir anne sütününe bakın yarısı yag ve buyuk oranı kolestrol bu devirde hala yag ve etten korkan insanlar var

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    gercekten ne ıcerken okudugunu merak edıyorum

nerde ben aynı proteını sentezler dedım

demk ıstedgım sey su kı send e bunu savunmuyormusun keto keto dıye ek besıne gerke yok proteını alın yanında da kalorı alın yanı senle aynı seyı soluyorum zaten bende. sen yag alın demıyormusun gunde 1-2 ogun yeter demıyormusun tamam ıste aynı seyı soluyoruz

bazen acaba sırf ıtıraz etmek ıcınmı yazıorsun anlamıorum

onbir, ErtugrulPumP ve hasanateş bunu beğendi.
  11. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Protein gut yapsaydi suan hic birimiz burda olmazdik tas devrindeki insanlar bakliyatlarla tarim urunleriyle beslenmiyolardi et ve yag yiyolardi

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

birsey ictigim yok az evvel cvitamini ile balık yagı ictim sende ic öneririm.

bu yazı senin

15 tam yumurta yese birisi 180 gr protein alır. kimsede 15 yumurta yemez fakat burda senin demek istedigin mantık 1 ogunde 180 gr proteinin bosa gidecek olması.

Sabah 180 gr proteini yumurta kırmızı et ( sucuk pastırma ) ve peynir ( kazein proteini ) olarak ve bunların hepsini tam yaglı olarak tuketen birisi 12 saat boyunca protein sentezler.

Yani ha 1 ogunde almıssın ha 6 ya bolmussun. Bir sefer de 30 gram protein sentezi mit

Bu yazıyı sana cevaben yazmıslar dogru buldun ki düzeltmemissin. Bende buna cevaben yazdım.

insanda gut hastalıgı yapan meyve de bulunan fruktoz meyve sekeridir. Kim isterse bu konu hakkında tartısırım. Proteinler degil unlu sekerli gıdalar gut yapar. Gut hastaları ayakları elleri sistikleri icin yürüyemiyolar Buzul cagında sadece et ve yag yiyen insanlar gut oldukları icin avlanamayıp ölmeleri lazımdı :)

Bilimsel acıklaması da var konu olgulasırsa eklerim :)

FiestaCondom bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet yıne aynı yere geldk bak heldıc sana ben farkındaysan genelde cevap yazmıyorum ama sen eger 180 gr proteını sentezledıgı dusunuyorsan cddı psıkolojık sorunların var dmektır

180 gr proteın sentezlemeyı brak sen gunde 50 gr sentezle mr.olıpıaya aday bır genetıge sahıpsın demektır

180 gr proteın bosa gıtmıcek kullanılmayanı kcal olarak vucutta ıslev gorucektır ama asla vucuda bır proteın sentez katkısı olmaz

olur bak sen yanlıssın ıste 180 gr proteını sentezlerım dersende kaynak koy bende ogrenım . ya proteın sentezının ne oldugu bılmıyorsun yada sındırım ıle karıstırıyorsun

sındrmek farkllı bır olay sentezlemek farklı bır olay

sındırmek aldıgının kana gecmesı mıdeden ama sentezlemek kas proteınıne donusmesdır ve bu ımkansızdır verıdgın rakamlarla

ercan gürgöze ve hasanateş bunu beğendi.
  14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Danny Boy

bir ögünde 20 30 gr protein alınmalı diyorsun. Gerisinin bosa gidecegi soyleniyor o yazıda ve bunu yanlıs olarak görmemen tastik ettigin anlamındadır.

Neden sabah 20 25 gramdan fazla alınan proteinin sana katkısı olmasın kilo x 1 gr protein alımı 100 kilo birisi 100gr proteini sabah tek sefer de alabilir. Fakat bunu tam yaglı peynir sucuk pastırma sardalye tam yumurta tereyagı gibi sindirimi yavas olan besinlerle alırsa.

Ha 2 saat ara ile 20ser gram protein almıssın ha sabah 100 gram protein almıssın. Arasında bir fark yok.

Sindirimden bahsediyoruz zaten konumuz gıdanın yenmesi yani sindirim. Anlatmak istedigim ise sabah alınan 180 gram proteinin sentezlenmesi yani bunun 40 gr ı sentezlenir 30 gr sentezlenir 50 gram sentezlenir bu kisiden kisiye gore degisir.

Yazımı tekrar okudugun zaman 180 gr protein sentezlenir demiyorum 180 gram protein yiyen bir kisi 12 saat boyunca vucudu protein sentezler diyorum. Ne kadar sentezledigini yazmısmıyım ?

Benim degil senin psikolojik sorunların var yazılanı anlayamıyorsun.

Son düzenleme: 16 Mart 2012
  15. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bence olay bu kadar basit değildir yani böyle olacağına pek aklım yatmıyor tamamen vucutgelistirme yonunden bakıyorum olaya böyle bir durum oslaydı ztn steroid kullanımı olmaz heralde :).Sağlık yonunde hiç bir fikir ayrılıgım yok , ancak vg sporu ıcın bu miktarlar gerçekten gereksiz boşa gibi.(ilaçsız bir sporcu ıcın , gerçi kaldımı boyle sporcu :))

Ama şuda var ketojenik bslenen birinin zaten fazla protein alması gerekki doysun ne yani tüm gün yağ içip otlanacak hali yokya insanın.Ha şunu soyleyebılrm cok net günde 1 kilo et alacak param olsaydı inanın kh lara ağzımı sürmezdim burda açık konusalım , kaldıkı yarışa hazırlanan tanıdıklarım anlamadan ketojnik diyet içersindeler deli gibi kırmızı et tüketiyolar kh zaten kısıtlı.

Ayrıca ;
    Sonucta herkezin amacı bilgi yanlısmym? Biraz daha kırıcı olmadan karşı tarafa en azndan saygı cercevsnde cevap atılmalı kişiye yonelik almayın tabi herkez dahil ,kimse kimsenın doğrusunu zorla kabul etmek zorunda değil sonucta böyle bir dünya yok zaten :)

Heldiç et et diye diye etin fiyatını yükselticen benden söylemesi zaten yiğemioz :)

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yok

Beethoven

anlatmak istedigim kazein proteini 12 saat sindirimi var yaglı kırmızı etin 8 saat vucud 12 saat boyunca protein sentezliyor yavas yavas. Yani sabah 1 oturusta 60 gram 100 gram protein de yenilebilir vucud onu gun icinde sentezler bosa gitmez

17. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Heldic; ercan hoca ve danny boy ile salt kisisel tartismaya cekmesen konulari olmazmi? Bu yuzden forumda paylasim yapan uye kalmamis goruldugu gibi. Bircok bilgili uyeler girmiyor bile foruma. Bana yazdiginiz gut cevabina gelince, tutturmussunuz bir ilk caglardaki atalarimiz etle besleniyor futurunu, ancak onlar bu eti ekmek arasi tuketmiyordu degilmi.? Ayrica duzgun kent yollarinda yuruyen, yasayan insanlarla koyde yasayan insanlar arasinda neden fark vardir yada obez koylu gordunuzmu? Gidip gelip olayi ayni yer baglamayin. Yada her ogunde neredeyse bir ekmegi bir domatesle bir soganla gecistirmek zorunda kalan amelelik yapan insaatlarda calisan iscilerde hic gut gordunuzmu? Amele vucudu tabirinde ornek gosterilen vucutlarin yag oranlarina dikkat ettinizmi? Onumuz yaz insat onlerinden gecerken bir bakin derim:) selamlar,saygilar.

Danny Boy bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kisisel catısmalara ceken yok ben her yazımı kaynak ve mantık cercevesinde acıklıyorum.

Simdi bilimsel bir konuyu amele ilemi kıyaslayacaz ? Bizde ekmek arası tuketmiyoruz eti sade yiyoruz ekmeksiz sebze ile.

http://www.beslenmebulteni.com/bes/...m-guta-sebep-olur&catid=77:obezite&Itemid=420

buyrun gut konusunu okuyun.

Ameleleri incelemiyoruz amele gut olcak duruma gelse zaten calısamaz Fakat bizim fırınımızda bir sofor vardı kendisi gut tu proteini degil meyve ve birayı kestirttim kendisine simdiki doktorların tam tersi ve durumu iyi kurtuldu

FiestaCondom ve hasanateş bunu beğendi.
  19. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    gelişim tamamen idmandaki stres - beslenme ve uykuya bağlıysa ki öyle diye biliyoruz,o zaman doğal yollardan vücudumuzun uzun sürede kaslanmasının sebebini protein sentezinin az olmasından kaynaklandıgını söyleyebilirmiyiz danny boy'un yazıklarına istinaden,protein sentezini steroid ile arttıran sporcular çok daha hızlı kaslandıklarına göre bizim gün içinde aldıgımız proteinin hakikaten çok çok az sentezlendiği anlamını çıkardım ben,yanlışsam pardon :)

ercan gürgöze bunu beğendi.
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet aynen ole

zaten o yuzden yukske porteın alımına gerek yok zaten o yzuden bır cok vucut gelıstırmecı yuksek proteın almıyor

kı dogal bırısının ole cok cok almasına gerek yok proteını yeterlı alsın pozıtıf nıtrojen dengesı saglansın yeter

@heldıc cevap verme geregınde bıle bulunmuyorum

Sayfayı Paylaş