Ramazan sonrasi kilo verme+kas kazanma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dadaskral tarafından 28 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1- Monosakkaritler (Basit Şekerler): Glikoz (üzüm şekeri), Fruktoz (meyve şekeri), Galaktoz (6 karbonlu monosakkarit)

2- Disakkaritler: Sakkaroz (çay şekeri), Laktoz (süt şekeri), Maltoz (malt şekeri)

3- Polisakkaritler: Nişasta (bitkilerdeki depo karbonhidrat), Glikojen (kas ve karaciğerdeki depo karbonhidrat), Selüloz (posa)

Kaynak: Karbonhidrat Nedir? Karbonhidrat Anlamı ve Hakkında Bilgi

Karbonhidratlar 3 gruba ayrılır ilk 2 si şekerdir 3. süde şekerdir fakat ihtiyacımız olan şeker yani kaslarda depolanan glikojen. Buda bitkilerdeki karbonhidratlardır yulaf buğday pirinç mercimek vs gibi bitkilerde olan karbonhidratlar.

Yav şurda 1 saattir yazıyorum hiç mi birini okumadım ellerim yoruldu artık :D Bu insanlar diyetisyen mi beslenme programı yazıyorlar seni nerden tanıyorlar bir inşaat işcisi sanayi işcisi evden eve taşıma nakilyat işcisiyle bir bankacı öğrenciye aynı beslenme ve idman programı YAZILMAZ. Bu konudaki son mesajım o kadar yazdım hiçbirinden bişey çıkaramadın :D Beslenme konusundaki sabit konuları oku dedim daha okumadın herhalde ki soruyorsun :( bari ben atıyım linkini de oku

Beslenme | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu Sabit başlıklarda sorularının cevapları var. İyi sporlar

2. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Eyw usta ne diyim.

Sayfayı Paylaş