Ramazan sonrasi kilo verme+kas kazanma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dadaskral tarafından 28 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Malum ramazandan ciktik.Beslenme kisimlarinda bazen sıkıntı yaşadık ama şimdi yepyeni bi vücutla tekrar BB zamani diye düşünüyorum.2 ay daha devam edicem spor salonunda ondan sonra okuldan dolayı bırakmak zorundayim.Ozamana kadar hem yağ yakimi ,kilo verimi hem de kas kütlesi kazanmak için onerebileceginiz diyet ve calisma prog. var midir acaba.Haftalık spora 3 gün gidiyorum.

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ama hocalarimdan pek bisey beklemiyorum ben.Anlarsa forumdaki abiler anlar.Ben spor salonunda da hocalarla calismam zaten marc fitt ,jeff seidin videolariyla calisiyorum.Bildigin bi diyet ve calisma programi verirseniz sevinirim.Bilmiyorsak bilen abiler verecektir.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Onlar profesyonel fitnesscılar onların programları sende pek etki etmez yani aynı şartlarda değilsiniz spor geçmişi beslenme supplement desteği gibi. Marc fitt kola 5 ten fazla hareket giriyor mesela
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2014 ---
    Diyet ve çalışma programı istemek forum kurallarında yasak :( zaten her program herkesde aynı etkiyi etmez de hem program kişiden kişiye göre değişir. Öyle kafaya göre program yazılmaz yani. Seni görüp , eksiklerini fazlanı görüp ona göre hangi kasa ağırlık verileceğini yada hangi kasın hangi bölümüne ( mesela göğüste üst mü orta mı iç mi ) ağırlık vermelisin iş hayatın yaşam tarzın beslenmen yemek saatlerin neler yediğin spor geçmişin vsvs 100 tane farklı sebep sayabiliriz yani program yazabilmek için :D insanlar bunun eğitimini belgesini vs alıyor

5. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    İyi de ben ayni programi uygulamiyorumki.Videolardaki hareketlerle yapiyorum.Hareketlerin yapilisini felan onlardan ogreniyorum.Sahsen ben bizim salonun hocalarina guvenmiyorum.Prk bilgili gibi gelmiyorlar bana.Yani bizi basindan savarmis gibi.

VARMİ BİLDİGİNİZ Bİ PROGRAM :))
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2014 ---
    Usta demek istedigim mesela sabah sunlari yiyebilirsin.Yag yakmak icin sunlari sunlari yapabilirsin gibi onerilerdir.Programi diyetisyenden alabilirim ama tecrubelerinize dayanarak bi kac oneri istedim :)

Son düzenleme: 28 Temmuz 2014
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yukarda açıklamasını yazdım hala VARMI BİLDİĞİNİZ Bİ PROGRAM demişsin bildiğim çok program var internette binlerce program yazılmış :D ama sana uygun olanı sen bulacaksın yanında olsam hani bakar konuşurum şuna göre buna göre şu eksiği bu eksiği kapatcaz o zaman şunu yap bunu yap gibi. Mesela göğüs kafesin genişse butterfly kolları kapalı vaziyette göğüs kafesin darsa butterfly makinenin kollarını açıp o vaziyette çalış diyebilirdim örnek olarak verdim bunu.

Forum kurallarından bir bölüm
    3.4 Forumda ezbere yani sıfırdan antrenman programı istemek doğru değildir.
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösterenegzersizler bölümünü incelemeniz.
    Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.
    Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

İlk 3 aylıklar için idman programı da vermiş. Ha en son cümlede dediği gibi hala tereddütlerin varsa mevcut programını ve diğer özelliklerini yaz bende yardımcıı olayım yardımcı olmaktan mutluluk duyarım :)

7. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Telefondan yazdigim icin anlik ileti alamiyorum yazdiginiz mesaji gormemisim kusura bakmayin :) o zaman ben size mesaj olarak atayim programimi yardimci olursaniz sevinirim :)

Blonde bunu beğendi.
  8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mesaj atma da burdan yaz başka üyelerinde yorumlarını alırsın .Mevcut programını paylaş yardımcı olalim bilgilerinide yaz idman programı yazalım diye elalemi sakatlamayalımda :D

9. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    MEVCUT PROGRAMIM:
    Salı:Göğüs-Kol
    Perşembe:Omuz-Sırt
    Cumrts:Karışık(Her bolgeye 2 hareket)

Bu programa ek olarak agirliklar bittiktrn sonra squat giriyorum bi set.
    Yağ yakmak icin sadece ağırlık çalışıyorum,bisiklet sürüyoru.Kosmayla pek aram yok.

YEMEKLER:
    Şeker,un ve beyaz ekmeği kestim.
    Agirlik calismalarindan sonra 2 cikolatali süt,1 ton baligi goturuyorum.Ana ogunler harici.
    Agir calisiyorum kendime gore.Mesela setlerdeki tekrari azaltarak ama agirligi artirarak calisiyorum.12-10-8 tekrar ama 7.5-10-12.5 kilolarla gibi..

Benim calisma duzenim budur eksiklerini dogrularini sizden bekliyorum artik.

10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haftada 3 gün çalıışıyorsan fullbody idmanı öneririm hem yeni başlamışsın. Fakat salonlarda ilk ay verilenlerden değil leg curl lateral raise pulldown butter fly gibi harektlerin olduğu programlar değil temel ( compound ) egzersizler olanları . Yağ yakmak için çikolatalı süt nedir yav :D Kendine düzgün diyet beslenme programı hazırla beslenme bölümüne bak

11. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Cikolatali sut idmandan sonra çok iyimis hem karbon hemde protein bakimindan.Ben zaten hayatta bacak calismadim squattan başka :) aykiri hareketler yaptim hocalatin soyledigine.
    Diyet yaparken nelere dikkat etmem lazim diyet yaninda ne yapmam lazim onlari aciklarsan bir numara olur usta :)

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bacak yağ yakımı için önemlidir çalışmanı kattiyen öneririm hele süperset şeklinde. Çikolatalı süt nasıl çok iyi olabilir kendine sor bu soruyu bir :D Beslenme bölümünü incele dedim daha burdan soruyosun herşeyi devletten bekleme yav araştır az :D sabit konulara bak

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Cok komik bir diyalog olmus;)ahhh su yazlikcilar aaahh:)

Blonde bunu beğendi.
  14. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bekci kardes.Ben bu sporu daha once yaptim.Yazlikci mazlikci olmuyor.Ama spor salonundaki egitmenler kilo vermeye abandirdiklari icin hizli kilo verirken kasla beraber verdik.Maksadim adam gibi yapmak su sporu.Destek vermiyeceksen hic karisma usta.

Cikolatali sut konusunu gencvefit sitesinden ogrendim.Bu adamlar bos degiller.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2014 ---
    Bi de su her konuyu anasinin karninda ogrenmis havalarini bi birakin.Ben yardim istedim,seyini cikarmayin

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    söylemene gerek yok yazdiklarindan bu sporu daha önce yaptigin ve cok sey ögrendigin belli oluyor zaten.

16. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Anladiysan sıkıntı yok.Begenmediysen sen anlat seni dinleyelim.

17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardeşm yardımcı olmaya çalışıyoruz sen laf sokuyorsun. Burda kimse beslenme uzmanı diyetisyen değil ki sana beslenme programı yazsın. Kimse sertifikalı vücut geliştirme ve fitness antrenörü değil ki idman programı yazsın . Yukarıda link verdim ilk 3 ay için vg idman programı. Beslenme programı da yazamayacağımız için beslenme bölümündeki sabit başlıklara bak ordan bilgi edin dedik.

Allah aşkına akıl var mantık var spor yapmayan birisine bile sorsan o bile bilir yani çikolatalı süt nedir yav yağ yakacağım diyorsun çikolatalı süt önerdiler içiyorum diyorsun.Bu insanlar nerden biliyor bunu ellerinde bir kaynak mı var bilimsel araştırma mı var ? Bu adamlar dedi kesin doğruıdur diyerekten uyguluyorsun. Bundan önce de bütün diyetisyenler yıllarca kilo vermek istiyorsanız kahvaltı yapın metabolizma hızınız düşer yoksa derdi ki bu insanlar okul bitirmiş meslekleri bu olan insanlar . Şu anda kahvaltı yapmamanın metabolizmayı düşürmeyeceği kanıtlandı yani . Birde bu ismini verdiğin kişiler youtubeden yayın yapıyor diye biliyorum belgeli tahsilatlı diyetisyenler mi sertifikalı vücut geliştirme hocaları mı ? Öyle de olsa ellerinde bir bilimsel araştırma kaynak var mı ? o yüzden her gördüğün duyduğunu hemen doğrudur diye uygulama. Burda insanlar yardımcı olmaya çalışıyor sen laf sokuyorsun :D
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2014 ---
    Dediğin kişilerin arnold press yapışlarına da dikkat çekerim ayrıca :D

18. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Spor ve çikolatalı süt | GencVeFit
    Yazilari budur.Aytica ben yardim icin burdayim laf sokma gibi bi niyetim yok.Adam gelmis yazlikci v.s diyor.Sallamak kolay is.Az yagli cikolatali sut.Soylemeyi unuttugum nokta bu olabilir.

19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Az yağlıdan kastın yağsız süt ise eğer tüketmemeni öneririm kilo verme döneminde. Çünkü bunların yağ oranı tamam 0.1 olabilir ama bu seferde karbonhidrat oranı yüksek oluyor. Yarım yağlı süt en iyisidir 1.5 gr yağ içerir zaten çok bişey değil 1.5 gr .

Linki inceledm keşke o araştırma yapan üniversitelerin linkini kaynak verselerdi. Bu kadar saçma bir yazı okumadım. Bu yazıdan ne çıkardın neye göre savunuyorsun çikolatalı sütü onu anlamadm ? O 40 gr karbonhidrat değil 40 gr şekerdir. Şeker çoğu ürünlerde arkasında karbonhidrat olarak yazar şeker olarak yazmaz karbonhidratın diğer adı da şekerdir zaten. Ki şekerin kilo vermedeki önemini biliyoruz. Bilgi aldığın bu kaynağı değiştirmeni öneririm. Ki spor sonrası glikojen depoları boşalır hemen üzüm suyu içelim jelibon şeker alalım vs olayıda efsanedir linkte yazmışta onuda söyliyim dedim bu depolar öyle kolay kolay boşalmaz 2000 kalorilik bir enerji harcaman lazım bunları boşaltmak için onun. Glikojen depolarını doldurmak amacıyla için demiş sen yanlış anlamışsın kendileri de yanlış bilgiler vermiş zaten . Bu ara vücut yapan youtubeden kanal açıyor :D

20. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bunlarla amacina ulasan bi cok insan vardi.Bende bi ara uygulayip az da olsa kilo vermistim.cikolatali sutu yarim yagli olarak tuketiyorum zaten.Demissinizki bazi urunlerde seker karbo diye gecer.Ama ozaman biz nerden bulacaz saf karboyu :)

İkinci sorumda peki yazdiklari bu haftalik beslenme programi nasil?Agirlik calistigim icin ustune biseyler eklemek gerekirmi
    Haftalık Yemek Planı | GencVeFit

Sayfayı Paylaş