Pink Zeppelin Antrenman Günlüğü ( Powerlifting )

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Pink Zeppelin tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 70 üye.
  1. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Yazinin heyecanlandiran en buyuk kismi candito advanced squat denenecek :D

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Asıl heyecanlı kısmı @Pink Zeppelin 'in bunu deneyecek olması. :)

mali67, Pink Zeppelin, sergen turaman ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Şuanki kilonuz ve güncel liftleriniz kaç? Ne kadar zamandır ağırlık calisiyorsunuz ?

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    2014 yazında başlamıştım ağırlık çalışmaya. Deadlift'te 200 ile 6 yapıyordum, diyet sonrası 3-4'e düştü. High bar squat da 180 ile 4'ten 1'e düştü malesef smolov yüzünden. Şu an kilom 72. Candito'nun deadlift programını yapıyorum ama programa baya skeptik bakıyorum. İlk 8-9 antrenman rpe 0 denebilecek kadar hafif ağırlıklarla çalıştırıyor, okulda otururken daha çok yoruluyorum desem yeridir. Sonraki antrenmanda ise bi anda 30 kg atlayış var ki mantığı nedir çözemedim. Faydası olacağını da sanmıyorum açıkçası. Candito bu sistemi beli sakatken yapıyordu, sanırım iyileştiğini anladığı anda direkt ağırlık artışı yönüne gitmiş bu 30 kg atlayış bundan olsa gerek. Salona hep sabah 7'de gidiyorum, okul öncesi bir saat zamanım olduğundan istediğim yoğunlukta hipertrofi antrenmanı yapmaya zaman kalmıyor, bu nedenle bulk olayını iptal etmek zorunda kaldım, boş yere yağlanmanın lüzumu yok.

sergen turaman, zeo64 ve abseto bunu beğendi.
  5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Başkan sen bulk u napacan ya hulk mu olacan o antrenman programı çok ilginç ya. İnceledim biraz farklı dalgalanmalar yapıyor. Ama hedefleri girerken dikkat etmek gerekiyor sanırım. Çünkü direk hedefe odaklı hesaplama yapıyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    hocam sı joint sakatlığı gecirmissiniz eskiden bunu nasıl atlattınız bendede aynı sorun var programı bırakmadan atlatabilirmiyim.

sergen turaman bunu beğendi.
  7. hyuga kojiro

hyuga kojiro Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Benchiniz kac? 80 den 72 ye dustunuz sanırım. Kiloya göre liftler gerçekten muazzam tebrik ederim.

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Smolov benchi geçen sene ocak ayında uygulamıştım. Program başında 100 kilo 5 tekrar bench yapabilirken sonunda 1 tekrar zorlanarak çıkmaya başlamıştı. Program sonunda benchten tiksindim ve uzun süre bu hareketi yapmadım. Bench squat ile deadliftten daha kolay ve sinir sistemini cok az yoran bir hareket olmasına rağmen onda bile overtraining oluşmuştu :D

Bench o kadar yıpratıcı gelmişken bana squat nasıldır düşünemiyorum:D

Son düzenleme: 14 Mart 2018
    Pink Zeppelin bunu beğendi.
  9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    O zamanlar farkında değildim ama squatımda çok büyük imbalanslar vardı halter salonundaki kötü zeminle birleşince si joint sakatlığı oldu. 2 hafta hiç squat-deadlift atmadım, sonraki 2 hafta da çok zorlamadım o sayede düzelmiş oldu. Zamana bırakmak en iyisi... Si problemi olanlar front squatta problem yaşamayabiliyor bu nedenle geçici bir süre front squata da yönelinebilir.

Salondaki sehpadan barı çıkaramıyorum bana çok uzun kalıyor o nedenle yapmıyorum. Dumbell bench press'te totalde 80 kg ile 13-14 atıyorum, en ağır dumbell 40 kg olduğu için alternatif yok malesef.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mart 2018 ---
    Smolov insan işi değil gerçekten, cuma günü 7x5 atıp cumartesi 10x3 girmek işkenceden farksız. Bacaklarım o kadar ağrıyordu ki boş barla squat atarken bile max giriyormuş gibi hissediyordum. Yine de itiraf etmeliyim programın mental zorluğunu sevdim, smolov yapan adam kolay kolay motivasyonunu kaybetmez.

Son düzenleme: 15 Mart 2018
    zeo64, afka9 ve Sawtain bunu beğendi.
  10. Decline Dumbell Press

Decline Dumbell Press Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    hocam alpha destiny ile akraba falan misiniz :laughing:

sergen turaman, abseto ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  11. mikaelson

mikaelson Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam önceki sayfalarda Greg Nuckols'un 24 ayrı ücretsiz programını paylaşmıştınız. Squat bench deadlift için 8er program var. Bunlardan 3ünü alıp karma yaparsak nasıl olur? Mesela squat x3 intermediate, bench press 2x intermediate, deadlift x1 olan programları kombinledim ben.

MHA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş