Ne yapmalıyım ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Minoz1 tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Minoz1

Minoz1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba
    18 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim . Benimde birçok bayan gibi bacak kalınlığı problemim var. 1,66 boyundayım kilom 70. İki sene önce 58 kilo iken birden 65 , 70 e kadar çıktım. Guatr hastalığım çıktığından beri kilo aldım ama doktor hastalığımla kilomun alakası olmadığı söyledi ve ilaç dahi vermedi.
    Kilo alışım verişim , vücudum daima orantılıdır. Bacak kalınlığım normal iken şimdi bayağı kalınlaştı alt ve üst. Hergün okula giderken sabah 40 dakika öğlenden sonra 20 dakika kadar bir yol yürüyorum. Ve bacaklarımda inanılmaz derecede kas oldu. Bacaklarım sert ve bu daha kalın olmasını sağladı. Bu küçülür veya erir mi? Acaba 10 kilo kadar verirsem bacaklarım incelir mi ? Mağlum sene sonu balo var yedi ayda bacaklarımın incelmesi gerek :) Bu mümkün müdür ?
    Nasıl bir diyet uygulayıp , spor yapabilirim ? Yardımcı olursanız çok ama çok minnettar kalırım :)

2. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yürüyüş bacakta kas yapmaz ki. belki kaslı bi yapın vardır üstüne bi de kilo alınca kalınlaşmış olabilir. salona gidiyosan yüksek tekrarlı bacak egzersizleri yapmalısın 3x15 ya da 3x20 gibi.sıkılaşma sağlayabilirsin bu şekilde

Minoz1 ve egemennn bunu beğendi.
  3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Beslenmenize dikkat edin bu surecte harcadiginiz kaloriden 500 az alin.harcadiginiz kaloriyi internetten ogrenebilirsiniz veya burdan-- http://iifym.com/iifym-calculator/
    Tdee ye bakicaksiniz 2500 ise 2000 alicaksiniz zamanla degisiklikler yapabilirsiniz,protein kg basina 1.5gr olabilir, karbonhidrat 50-100 arasi ve kaliteli yaglar tuketebilirsiniz tuketseniz iyi olue zeytinyagi kuruyemis vs.. gun icinde yediklerinizin kalorisini hesaplamak icin fatsecet programini kullanabilirsiniz.ayrica yürüyüşten once aci sekersiz kahve icebilirsiniz ve gun icinde yesil cay bunlar yag yakiminda isinizi kolaylastirabilir.buna benzer sekilde beslenirseniz bacaklarinizi inceltir,baloda istediğiniz vucuda kavusursunuz heralde :D ayrica escapist92 nin dediklerine katiliyorum ve salona gitmiyosaniz eger yine evde bacak egzersizleri ve vucut agirliginizla yapicaginiz egzersizlerde isinize yarar..

Minoz1 bunu beğendi.
  4. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Yürümekten kas mı olur yahu dhdhahajja

Minoz1 bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Düşük karbonhidratlı bir diyeti, ısrarlı bir şekilde sürdürürsen bacakların incelir. Kaçamak yapma yeter.

Minoz1 bunu beğendi.
  6. Minoz1

Minoz1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım çok teşekkür ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ekim 2014 ---
    Tavsiyeler için çok ama çok teşekkür ederim ve önerebileceğiniz egzersizler var mı ? Evde uygulayabilecegim
    Başka bir açıklaması olduğunu sanmıyorum yani bacaklarımda hep bir kopma yanma hissi çok hızlı yürüdüğümden olsa gerek
    Çok çok teşekkürler :)

SCHWARZXXL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş