Meter Mevsimler

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve Ceyhunn tarafından 6 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    ben zaten dedim okuyordur kesin diye... birde kendine pro diyor ya :) adami öldürür bu meter... hani fizik yarismasi ne oldu arnold classics te yarisacakti?

emrah_yazgan bunu beğendi.
  2. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bacak 0, kanat yok baktım pozlarına yani o bünyeye 0 ın da altında lat yok adamda. yarışmaları rüyasında görür anca :) adam plaj vücudu mantığıyla kütle kasmış sadece. ulisses e baktım hani bizimki dünyanın bir numarası ya :) adamın kas kalitesi üst düzey, meterdeki gh göbeği olmadığı gibi genetik harikası 8 pack var adamda. kanatlar bağımsızlığını ilan etmiş. bacak 10 numara. ama programını meter yazmıştır kesin :)

insan biraz realist olur arkadaş. çakma takipçi satın almasa, dese arkadaşlar benim hedef bu elimden geleni yapıyorum ben sizden biriyim bana destek olun, yok işte şuralarım eksik tamamlayalım falan tamam diyecem. bir de etrafında yeni başlayan adamlar var şöyle iyi böyle iyi yazıyorlar bu da bakıyor salak çok kazıdıkça kazıyalım mantığında.

3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ulisses baya bir üst düzey karşılaştırma olmuş yalnız.Ulisses'in yanından değil 1 km uzağından geçemez Meter.Onu geçtim bana göre Ulisses'in yanından Lazar dahi geçemez.Ulissesteki kas kütlesi,estetikliği diğerlerinde yok,ama Ulisses'te biraz hardcore bodybuilding kategorisine giriyor vücut olarak,adamda 52cm kol var.Lazarda 46ydı sanırsam.
    Meter baksın da biraz kanat bacak nasıl olur görsün örnek alsın:
    Adamdaki kola bakmanız yeterli kas dokusunun nasıl oldugunu görmek icin.Kas dokusu o kadar kaliteli ki adamda,derisi resmen cilalanmış gibi duruyor,pürüzsüz cila atılmış sanki kola.

Son düzenleme: 9 Mart 2014
    _Tunc_, PeNa, khephnes ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    instagramda fotoların altına lazar ulisses falan yanımda küçük kalır yazmış ya o yüzden dedim :) ki benim bildiğim simeon panda biraz daha üst bir kategoride. lazar, ulisses ikisi de fitness model

5. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    iyi iyi girsin foruma da üçbeş birşeyler öğrensin. Garibim faceten bişeyler paylaşıyor ne beğenen var, ne yorum yapan. Bari buraya yazsın da biz yorum yapıp beğenelim :)

6. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Öyle yaparsa para kazanamaz:)

as55 bunu beğendi.
  7. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    @ass55 Ona göre fitnessçıda kanat olmazmış. Olursa bodyci olurmuş ve penguen yürüyüş olurmuş :D

Meter'den alıntı.
    Bu sporun vücut geliştirmeden ayıran temel özellikler: Hacim ve irileşmek değil, sağlık için yapılıyor olmasıdır. Fitness da hedef, görsel estetik bir vücuta sahip olmak olduğuna göre, vücut estetiğini bozan kanat kas grubu vücut geliştirme sporcuları kadar yapılmaz, çünkü penguen yürüyüşü dediğimiz durum gerçekleşir ve vücut estetik görünümden uzaklaşır. Ayrıca fitness ile vücut geliştirme birbirinden ayıran bir diğer özellik, boy ile kilo orantısıdır. Yağ oranımız %7 düştüğü anda boyumuzdan en fazla 5 kilo fazla olma töloransımız vardır. Kısaca Vücut yağımız %7, boyumuz 1.80 cm ise maximum 85 kilo olabilir. Bunun üzerinde aldığımız kas kütlesi bizi vücut geliştirme katagorisine sokar.

Bodysoft ve as55 bunu beğendi.
  8. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    bu bana bir sözü hatırlattı eşşek olana semer vuran çok olur..

Bekci, year2004, as55 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Nathan_Drake

Nathan_Drake Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş bu adam neden bu kadar eleştiriliyor bu forumda anlamadım tamam fazla özgüveni var ama bence bişeyler için çabalıyor kesinlikle sahte bir insan olduğuna inanmıyorum meteri az çok takip eden biri onun kıbrıs ağzı yüzünden düzgün konuşamadığını yani kendini düzgün ifade edemediğini bilir yani videoda böyle böyle dedi deyip atıp tutmak yanlış

10. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    İşi ticarete dökmesi çok anormal değil aslında. Vücudu müthiş bence her ne kadar şurası,burası eksikte desek çok orantılı duruyor. Ama bişey diyeceğim de yanlış anlamayın şimdi. Bu işi belli bi süre yapan adamlar streoid olayını zaten anlar burada çok uzun süre tartışılmış ama kullandığı belli zaten. Ama buna rağmen ısrarla aksini iddaa etmesini geçtim kendisinden program alması için insanları bu şekilde yönlendiriyor. Yani bakın ben naturel yaptım sizde yaparsınız gibi hayal satıyor adam. Benim gözümde dolandırıcılıkla eş değer bişey bu. Buna kanacak bi ton insan var. Ek olarak birinden program almakta aşırı saçma bişey. Herkesin genetiği yapısı vücut tepkisi vs. farklı Lazar Angelov'un programını ben uygulasam bi etki edeceğini sanmıyorum. Bunu deneyerek kendiniz bulursunuz ciddiyim gittiğim salondaki hocadan bile program almak istemiyorum ben aslında.

year2004 bunu beğendi.
  11. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    zaten herkesin vücuduna göre farklı program veriyor kendi programı çok ağır zaten onu verse milleti geriye götürür adam işine bakıyor bende yadırgıyordum önceden ama şimdi hoşuma gidiyor onu eleştiren insanlar bu spora ne katmış bakmak lazım meter nerde onlar nerede sorgulamak lazım bazı şeyleri burada 100 kişi olumsuz yorum atmış biride bendim ama ben nerdeyim yada siz nerdesiniz meter nerede olaya böyle bakmak lazım adam böyle bi vücutu yapmış ekmeğini tabiki yiyecek bu türklerde bu var kendileri yapamayınca yada normal bir düzeyde bir şeyler yapınca digerini küçük görüp dışlamak kardeşim yorum atıyorsun meter kötü orası yok burası yok diye istersen 45 cm define kolun olsun (ki yok) o cocuklara egitim verirken sen evde oturup forumlara yazıyorsun yani eleştirmeye hakkın yok vücutunu eleştir orası kötü burası kötü diye ama adamın kişiliğini karakterini eleştirme şuan lazar da jeff seidde hepsi naturalım diyor ve yabancılar destekliyor bizim adamlarımız naturalırz deyince yok ne naturalı allah belanı versin vücut yapmıssın ama adam olmamamıssın moduna giriyorlar meter bunlara bi tarafıyla gülüyodur zaten merak etmeyin lafım sana değil hem kendime hemde gereksiz yorum atan insanlara :)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2014 ---
    ayrıca yukardaki arkadaş daha iyi olan bir sporcunun fotografını atmış o zaman ronnie colemanı alalım sonrada phil heath ı phil heath tabki daha hacimsiz ronnieden o zaman phil heathın allah belasını versin diyelim böyle vücutmu olur kral ronnie diyelim böyle mantıkmı olur kardeşim biraz düşünün yorum yaparken

12. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Meter kendisine yeni yetmelerden oluşan bir koza oluşturdu. Bu işten para kazanmasına, parasını kasa çevirmek isteyen zengin çocuklarını yolmasına filan kızmıyorum, ama düşünmeden de edemiyorum; yıllardır yapılan hareketler aynı, programlar aynı ve vücutlar da ortada Arnold' ta bench press yaptı, Dorian da bir sürü row yaptı, nedir yani Meter'in yazdığı program niye daha muteber olsun?

Ayrıca Phil Heath dahil tüm prolar röportajlarında sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalıştıklarını söylerlerken ve bilgili olma hususunda çok mütevazı konuşurlarken Meter'in ve hocasının böyle fitnısı, vücut geliştirmeyi bulup geliştiren kişilermişçeşine konuşmaları çok komik.

Öyle küfürlü, argo videolar çekmekle bu forumun hemen hemen her üyesinin bildiği bilgileri tekrar edip durmakla dünya çapında başarı filan yakalanmaz. Taş çatlasın Kıbrıs şampiyonu olunur.

Ayrıca bir sporcunun profesyonelliğinde zirveye ulaşmasının daha kolay olması tamamıyla amatör dönemde yaptığı hataların telafisinin daha kolay olmasıyla alakalıdır. Bana kalırsa Meter amatör dönemlerinde karın çalışırken hızını alamayıp, obliklerini bu hale getirmese önü daha açık olabilirdi. Örneğin Phil Heath'e neden zorlu deadlift videoları olmadığı sorulduğunda; bu duruma belini ince tutmak için eskiden beri dikkat ettiğini belinin bir kere kalınlaştığında geri dönüşün çok zor olduğunu söylüyor. Adam başından beri hemen hemen her şeyi hesaba katıp zirveye oynasın, sonra powerliftingçi gibi deadlift yapanlar da "onun bel genetiği iyi, falan filan" diye hönkürerek kendilerini avutsunlar.

Meter vücudunu konuşturarak dünya çapında başarı yakalayıp bizleri gururlandırabilir, çenesini konuşturarak değil.

Ayrıca Meter'in başarısı benim milli duygularımı okşar mı o da ayrı bir tartışma konusu, zira İngiliz sömürüsü meraklısı Kıbrıs'ın yeni jenerasyonunun zerre sevmem yazık merhum Bülent Ecevit'in, merhum Rauf Denktaş'ın emeklerine yazık..

Son düzenleme: 1 Mayıs 2014
    elezar, Pulbiber072, year2004 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Yazıda o kadar yanlış yer var ki tek tek değinsem 10 sayfa sürebilir. Ek olarak ben adamın vücudunu zaten çok beğeniyorum yarışma kazanmamış orası burası eksik önemli değil gayet orantılı artı iri, definesi de sağlam. Ayrıca Jeff said ya da Lazar Angelov naturalim diyorsa onlara da güleriz gayet.

14. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Yazdığın yazıda elbet doğru ve yanlış diye nitelendirilecek yerler vardır ama son kullandığınız ''Zira İngiliz sömürüsü meraklısı Kıbrıs'ın yeni jenerasyonunun zerre sevmem yazık merhum Bülent Ecevit'in, merhum Rauf Denktaş'ın emeklerine yazık..'' cümlesini şiddetle kınıyorum,siz nasıl tüm halkı bir tutarsınız? o zaman bende diyorum ki;bu nasıl bir jenerasyon yazık Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün emeklerine yazık... Lütfen dikkatli olalım hedef alacağınız kitleyi iyi seçin bir bölümü deseniz tamam sonuna kadar haklısınız ama biz Rauf Raif Denktaş'ın izinden halen daha gitmekteyiz. Meteri seversin sevmezsin o sana kalmış ama bu tür konulara dikkat edelim. ''Kıbrıs TÜRKdür TÜRK kalacak!!''

15. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bu adamın hedef kitlesi belli 20 cm kollu sporda yılını doldurmamış vitaminsiz çocuklar. instagram hesabında 6 haftada gelişim diye öğrencilerini atmış hangisi before hangisi after anlayamadım. bu forumda da tartışmaya gerek yok. belki hakaret olarak görülebilir ama bu spora 3 yılını vermiş biri olarak, forumda az çok zamanını geçiren biri olarak ben bu adamın fos olduğunu görüyorum. benle benzer görüşe sahip tecrübeli üyeleri de görüyorum. göremeyenler yaza kadar zyzz olmak, fight club taki brad pitt olmak isteyen adamlar.

kendi de belirtiyor özel programları en çok muhtaç olanlara, en zayıf olanlara yazıyormuş :D yersen.. zaten adam da resmen yolunacakları belirlemiş. göbek göğüsle aynı hizada, kanat yok,bacak 0,kalf sıfırın da altında. arkadaşlar benim gözümde hormon alıp almamanın önemi yok zaten o sektördeki herkeste var ancak number one mış, top model miş lazar görsünmüş bırak arkadaşım bunları. yine internete grubunun fotoğrafını atmış toplu yemekte, arkadaş hepsi mi skinny olur. yukarda yazılmış estetikmiş ronnieymiş falan. arkadaşım estetikse derdin:
    -lazar angelov, josef rakich, ulisless jr, sergi constance, jaco de bruyn, simeon panda gibi adamlara bak estetiği hacmi mükemmelliği gör. number one ise girsin yarışmalara kanıtlasın. lazar diyor hedefim fitness endüstrisinde yukarılara gelebilmek diye bizimki bir numarayım diyor chicken legs..
    neyse tartışmanın gereği yok herşey ortada..

year2004 bunu beğendi.
  16. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    adam fos mos dediğim gibi eşşek olana semer vuran cok olur HELAL OLSUN ADAMA EN AZINDAN EKMEĞİNİÇIKARIO :D zenginin parası züğürtün ağzını yorarmış

TTTT bunu beğendi.
  17. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Meter i 2 ay önce gördüm gittiğim salonda. Adam çalışmış yapmış. özel ders verir, saati 1000 dolar alır orası anca devletin vergi memurlarını ilgilendirir. Şurası eksik burası sıfır tarzı konuşmalar yersiz bence.

FalcoNx ve ajn16 bunu beğendi.
  18. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Buraya yazdık yazdık ama anlatamadık galiba. Kimse Meterin roid ve hormon kullanmasına bişey demiyor. Kızdığımız nokta; 6 yılda natural olarak ben böyle vücut yaptım demesi. Zaten bir de askerliği var adamın 1 yıl da ordan kaybı var. Askerden geldi tosun gibi ağustosta video çekti naturalim ben, kan testi yaptırdım dedi. 6 ay sonra şimdiki haline kavuştu. Sizce bi abestlik yok mu ? Liselilerden bi grup bunu destekliyor, şak şakçıları var. Meterin de egosu tavanlarda. Eleştiren herkese fırça atma, küçük düşürme, küfür ve hakaret herşey var. Böyle mi olması gerekir ? Herşeyi planlı sağlam geldi İstanbula. Önce yardım edicem dedi. Sonra bu iş parayla olur bastır 300-500 al program dedi. Çoğu kişiyle de ilgilenmedi. Eğer milletin cebindeki paraya göz koyduysa eleştiririm arkadaş kime ne ? 98-99 yılından beri bu camiadayım böyle sporcu görmedim.......Bu paraları kimin adına alıyor. ? Tc vatandaşı değilim demişti. Vatandaşlık bekliyormuş.....Rambo16'nın dediğine değinelim; şimdi bildiğim kadarıyla Kıbrıs'ta ambargo var. Ama insanları rahat. Nedeni ise; Rum kesimine gidip,K.Kıbrıs doğumlu olup, Kıbrıs'ın bütünlüğü kabul eder ve imzalarsan Rum pasaportunu alırsın ve de AB olduklarından heryere gidebilirsin. Çoğu Kıbrıslı bunu aldı.Meterde de var. Yani kıbrıslı olmak 3 tane pasaport alabilmene imkan sunuyor.

Rambo16 ve as55 bunu beğendi.
  19. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Steroidli olduğu gün gibi ortada, sporu az çok bilen biri steroidli birini gözünden anlar tabiri caiz ise. Fakat ben steroidli değilim diyerek doğru bir hareket yapıyor. Steroid kullanan her kişi umuma açık yerde steroidsizim demeli bana göre. Steroide dolaylı yada dolaysız özendirilmemeli insanlar

FalcoNx, Jasse Kecon ve redpack bunu beğendi.
  20. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    aynen bu konuda katılıyorum arkadasa sadece supplementten bile cahilce fayda beklien insanlar ile doluyken olay tamamen nasıl yaptından ne ile yaptın mantığına dönebilir
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2014 ---
    birde şöyle bişi var hani zenginin parası örneği gibi bir insan herhangi bir konuda basarılı olur ve ciddi para akışı sağlar ise geri kalanının sadece eleştiri yapması kalır castin bibır gibi müzikten örnek verilir ise castini müzik katagorisine bile alırsanız eğer demem o ki birde reklamın iyiyisi kötüsü olmaz ;) adama götürüsünden çok getirisi var

Son düzenleme: 2 Mayıs 2014

Sayfayı Paylaş