L-carnitine Nasıl Kullanılmalı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve coztoros tarafından 26 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. Sensation

Sensation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben sıvı l carnitine başalayacağım.Hocam spordan 20 dk önce al dedi yalnız aynı zamanda protein tozuda kullanmaktayım.Bu ikisini spordan önce almak çakışmaya yol açarmı bilgi sahibi olanlar yorum lütfen teşekkürler.

2. hamzakaya

hamzakaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaslar sıvı carnitin i igneyle mi alıyosunuz? benim hocam tavsiye etti carniitni igneyle almak la kapsul olarak almak arasında nasıl bi fark var?

3. mrv-VIC

mrv-VIC Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    selam!

şubat başından beri haftada 4-6 gün, cardio-ağırlık çalışıorum bazı günler yüzüyorum. Kendimi bildim bileli zaten farklı spor dallarıyla uğraştım. 1 haftadır power plate'e başladım ve dün l-carnitine-500mg ve cla-1000mg (GNC) aldım. eylül başında tatile çıkacağım için l-carnitine e dönüşte cla'ya şimdi başlamayı planlıyorum... Bu ara şubatta 68,8kg olan ben şu an 64.4 kg'yum boyum 1.73. Yağlardan mümkün olduğunca uzak ve sadece meyvalardan aldığım şekerden oluşam ve dengeli bir diyetim var...

Şimdi soruyorum: Bu şekilde sağlıklı ve fit vücut hayallerimde başarıya ulaşma yolunda iyi adımlar atıyor muyum??

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73

carnitinin hiç bir şekli iğneyle alınmaz sıvısınıda agız yoluyla alırsınız steroid değilki bunlar iğneyle alınsın ..

kapsül ile likit yani sivi carnitin arasındaki fark emilim süreleridir likit ürünler daha çabuk kana karıştığı için etkisini daha çabuk gösteririler..

bu nedenle likit ürünler daha çok tercih edilir..

5. hamzakaya

hamzakaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eczande vardı 5 li paket seklinde baya igneyle alınıyo. direk kana verilmesinde bi sorun olur mu diye merak ettim

6. sharker739

sharker739 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ayda 12 gün spora gidiyorum karın bölgemde çok az yağlanma var kas izleri hala belli ama eskisi gibi net değil. Karındaki yağları yakmak istiyorum her gün kol omuz göğüs yada sırt çalıştıktan sonra mutlaka 10 dk falan karın çalışıyorum Gnc L-Carnitine alsam 1 ayda karnıma yarar sağlar mı belli şekilde? Lütfen biri açıkça anlatsın. Şimdiden teşekkürler.

7. hamzakaya

hamzakaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben l carnitini enjekte olarak alıyorum kana karısımı hızlı oluyo etkisini goruyourm bende de karın bolgesinde az bisey yag kaldı bir aydır ugrasıyorum ama eskisi gibi hızlı gitmiyo. o yuzden sabrtemeye karar verdim duzenli calısmaya devam etmek her zaman ise yarar. az bisey kalınca senin dedigin gibi hızlı bi erime olmuyo ama:s

8. mrv-VIC

mrv-VIC Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Merhaba!

GNC L-carnitine kesinlikle onermiyorum, yaklasik 2 aydir kullaniyorum spordan 45 dk once 1500 mg olarak ancak L-carnitine bagli bir fayda gormedim. /duzgun besleniyorum ve haftada 4 antreman yapiyorum. En son yapilan kas olcumumde vucut yagimda azalma var evet ama bunu L-carnitine baglamiyorum. L-carnitine in faydasini gordugunu soyleyen cok insan var benim cevremde de ama GNC kesinlikle kotu. Baska bir marka deneyebilirsin tabiki...

Bu arada bana antremaninda kardio eksik gibi geldi belki yazmadigin icin, ama cardio tavsiye ederim ben cok fayda gordum sahsen...

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  9. playertwo

playertwo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Edirne
    bu da bi nevi gençlik güzellik demek ! mitokondrilerin gençliğiniz üzerindeki etkilerini araştırın görüceksiz.

10. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    l-carnitine bildiğim kadarıyla ağır kardiyolardan 30 dk önce içilen ve kardiyo sırasında oksijenlerin kanda taşınmasına yardımcı olan bi madde.ayrıca yeşil çayda da var.oksijenin daha hızlı taşınması sizi fazla nefes nefese bırakmayıp performansınızı arttırır ve kardiyonuzdan daha verim alırsınız bu sayede yağ yakımına yardımcı olur.genelde kardiyolardan 30 dk önce içilmeli fakat ürüne göre değişir sanırsam.zaten aldığınız ürünün arkasında bi yerde yazar.

11. oguzhan_039

oguzhan_039 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gaziantep
    l carnitine günlük spor yapmadan 45 dk önce aldım etkisini resimlerimde görün ama şu var deriyi yumuşacık yapıyor. ikinci resim kullandıktan 1 ay sonraki resim. sürekli kullanıcağım sanırım. ama bide lipo 6x var onu denedikten sonra.....ultimate l carnitine kullanmıştım. buresimlerde. ha bide 1000 mg kullandım. tavsiye ederim.. bide kısa bi not CLA hiç bi işe yaramıyor...

Son düzenleme: 6 Haziran 2010
  12. Katrem

Katrem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Denemek icin eczaneden allcura marka L-Carnitini alip kullanmaya basladim gunde 2 kere aliyorum 2 gun oldu baslayali ve bir tabletde 67mg mis bu yeterlimi yoksa gunde 3 yada 4 tane almam gereklimi spor oncesi yag yakimi icin?

13. deep_hunter

deep_hunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    katrem arkadaşım bence çok az 67 mg ben sipordan 30 dk önce 2000mg alıyorum tavsiyem biraz yükselt 1000 mg 1500 mg veya 2000 mg

Katrem bunu beğendi.
  14. Katrem

Katrem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1000 mg 1500 mg veya 2000 mg :eek: desenize benim kullandigim cerez bile degil :(
    ben eczaneden aldim bana bunu verdiler ve ben yurtdisinda yasiyorum nerden bulabilirim ki bu kadar yuksek mg olani ? arastirmam lazim

15. deep_hunter

deep_hunter Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    katrem arkadaşım internetten bula bilirsin biraz araştırırsan çok çeşitli markalar var benim tavsiyem kalitelisinden kullan ki emegine deysin (bence marka çok önemli)

16. mscnys

mscnys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben puritan dan getirtiyorum. oldukça da iyi fiyatları var. Ancak 3 hafta da geliyor.

17. 83rn4

83rn4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    L-carnitine (markası) üreticisi önerebilirmisiniz?

açıklamalarınız için çok teşekkürler,forumda bayağı bi araştırma yaptım,
    o kadar aklım karıştı ki anlatamam.:shock:

Yorumlar:
    twinlab ripped fuel extreme için neredeyse en iyi demişler.
    animal cuts için de sadece iyi denmiş ama etkisi tam açıklanmamış.
    hydroxycut hardcore içinde çok etkili ama zamanında toplandığı ve risk olabilceği yazılmış.
    nutrex lipo 6x içinde bayağı iyi yorum var,fakat nabzın çok yükseldiği uykusuzluk vb gibi açılardan,çok enerji verdigi ıcın rahatsız olabılırsınız denmıs.ve uzerınede metobalizmanıza bukadar yuklenmeyın felan.
    duh

176 boy ve 68 kiloyum.suan için orantılı ama 60 kilo olmak istıyorum.
    haftada 3 gün kardiyo devam.
    diyet uygulamak istemıyorum kafama takılıyor cunku psıkolojık olarak kotu etkılenıyorum, kıbrıt kutusu kadar yagsız peynır 1 salatalık felan.
    bunun yerıne yedıklerımın mıktarını azaltıyorum,olabıldıgınce karbonhidrattan kaçarak.
    selülit sorunumda var,o geçmicegi ıcın umudumu yıtırmıştım fakat burda
    okuyunca bi umut doldu içime.

kullanımı ve üretici firması hakkında bilgi verebilirmisin manolyasmell
    ve nereden temin edebilirim ücretide nedir?

ve bu konuda bana başka bi öneride bulunabilecek ve yardımcı olabılecek kişiler varsa lutfen yazsınlar,çunku aklım gercekten karıştı...
    teşekkürler şimdiden.

:(

Son düzenleme: 22 Ağustos 2010
  18. timurAkgül

timurAkgül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben l-carnitine alacaktım, ama önce forumda bunun hakkında ne yazılmış bakayım dedim, kafam karıştı, zaten antrenörümde henüz bir şey kulanmam için zamanın erken olduğunu söyledi. ama ben kilomu düşürüp kas yapmaya erkenden geçmek için carnitine almayı düşünüyordum. artık büyük sözü dinlemenin önemine sığınıyorum yani hocamın...

19. Pavlov

Pavlov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu açan arkadaş sormuş ama yanıtlanmamış tam anlamıyla. Ben de son 6 gündür kullanmaktayım Solgar Maxi L-carnitine 500 mg. hergün cardio calısmamdan 1 saat önce alıyorum 1 adet, 25 dakika yüksek tempolu yürüyüş ve ardından karın hareketleri ve bacak egzersizleri ile bitiriyorum. Söyleyebilirim ki başladığım bu programla bir hafta içinde 5 kilo verdim.

İlk sorum;

. Bu hızlı kilo kaybedişin yan etkisi olur mu acaba, normal midir ?

İkincisi;

. L-carnitine kullanımıyla metabolizma hızım maksimuma cıkarken bıraktığım takdirde birden yavaslayıp aldığım kiloları geri almama neden olur mu ?

Ben 1.80 boyunda 90 kilo olan bir adamım.

20. simona

simona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelıkle merhaba.
    Sıteye yenı uyel oldum.ultımate nutrıon'un cartıne lıkıt aldım .spordan 15 dakıka once alıyorum.kullanım talımatı olarak kutusunda gunde 1 çorba kaşıgı alınız yazıyordu.sızce yeterlı bır mıktar mıdır ?yardımcı olursanız çok sevınırım.Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş