Kreatin'e Genel Bakış

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wrestler tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 159 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    18 yaş denilmiş burda 18den kastı , gelişme çağı sanırım ?

2. alanya

alanya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    butun msjları okduum peki ant.sonrası gainerla birlikte karıstırırarak içebilirmiyim? süt ile?

3. orkunzzz

orkunzzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    trabzon
    creatin kullanımı..

kısa ve öz yazmışsınız.. ancak 6 aylık çaylak bir "ev body cisi" olarak soruyorum ..

1- Glisemik indeksi yüksek , karb. içecekler hangileridir ? powerade olur mu ? trabzonda yalnız bu sporcu içeceğini bulabiliriyorum.. meyve sularında ise çeşit sorunu yok çok şükür..

2- yükleme dönemindeki 4 sefer x 5 gr. akşam 19:30 sularında spor yapan birisi için , hangi saatlerde alınmalı ? off günlerde de aynı doz tekrar edilmeli mi ?

3- yükleme dönemi sonrası , 5 gr./gün öneriliyor , doğru mudur ? bu 1x5gr. için antrenamn öncesi diyenler de var, sonrası diyenler de.. siz sonrası dmeişsiniz ancak son bir kontrol içn tekrar sorayım dedim..

inanın forumda toplam 20 günde 100 lerce yorum okuduktan sonra yazıyorum bunları..

şimdiden teşekkür ederim..

4. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    creatin çok mu su tutuyor ya :S kollarımdaki ölçü 34.5da kalmıştı creatine başladım 36 cm soguk oldu yükleme dönemi yaptım creatinde daha sonra 5 hafta günde 5gr olarak aldım.1,5-2 haftadır creatine ara verdim tekrar başlamaya çekiniyorum creatini bıraktıgımdan beri sürekli wcye gidiyorum ve çok su atıyorum dün kol çalıştım yine kollarım 37cm'e yakın çıktı yanlış mı ölçtüler falan dedim duşa girdim çıktım eve gittim soğuk ölçü aldım 2 saat sonra ve soğuk 36 gelen kolun 35küsürlere inmiş creatinden dolayımı bu sizce ? herhangi bi kilo kaybım yok aynı kilomdayım anlayacağınız moralim bozuldu biraz kafa_

5. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Creatine su tutması yapar aslında ama yuz dokusunda gozukur daha cok (Bloat derlerler hatta). Kolda bu kadar fark olması cok ilginç Yanlış ölçüm olmasın?

6. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    valla bende anlamış değilim sıcak 38 gelen kolum aynı kişiye ölçtürüyorum hep ve aydan aya ölçtürtme yeter falan dedi uyuzluğuna mı 37 dedi acaba çünkü o idmanda aynadan herzamankinden büyük olduğunu hissetmiştim ama moralimi bozdu bidaha ölçmeyeceğim kollarmı yaza kadar

7. adonis

adonis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 4 yıla yakındır bu sporu yapıyorum. 3 ay kadar önce suplement kullanımına yeni başlamıştım ki eski göz ağrım böbrek iltihabım tekrar nüksetti. doc bana haywansal proteini yasakladı. tahlillerimde idrarda protein kaçağı ve kreatin klerensim yüksek çıkıyo. benim çıkardığım sonuç aslında benim bulmaca çözmek vb. şeyler harici içinde spor kas vs. geçmeyen hobilerle ilgilenmem gerektiği ama dayanamıyorum kabullenemiyorum body çalşmak istiyorum. ajaba creatini işlemiyormu vucut benim durumumda yahut ne yapmam gerekir.

8. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    aman adonis sen ne yap ne et bilmem ama kesinlikle doktorunu dinle..saglik bu sonucta milletin dedigine güvenipte simdi olur olmaz seyler kullanma..supplementler sonucta gida takviyesidir yani normalin üzerinde vitamin ve protein almis oluyosun bunun icinde en basta saglam böbrekler gerekiyor bunu unutma..

adonis bunu beğendi.
  9. peremeci

peremeci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    6 hafta boyunca hergün 5 gram kullansam olurmu ?
    yükleme yapmadan kullanmak istiyorum. sonra 2 hafta ara vericem

10. njco2

njco2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bir başlık açtım fakat cvp veren olmadı :/ universal stormda 6 hafta mı kullanılmalı acaba? kreatin icerikli bir ürün...cvp lütfen boşu boşuna duruyor supplementim :)

11. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ara verme olayını bilmiyorum ama yükleme yapmak zorunda değilsin. On günler spordan sonra off günler de sabah kahvaltıdan sonra 5gr alabilirsin

12. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bende ara ara kullandım kreatini ama şunu söyliyim psikolojik mi bilmiyorum ama yükleme yapıldığı dönemler etkisi daha çabuk hissediliyor sanki bana öyle geldi.

13. nuri07

nuri07 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    "Kreatin alımı kesildikten sonra kaslardaki seviye yaklaşık 4 hafta içinde kreatin alımına başlandığındaki seviyeye geri dönüyor"
    Demişsin peki creatinin bu etkilerini kalıcı yapacak birşeyler yokmu..

14. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yukleme donemini 5 gun olarak tuttum, 20gr/gun yaptim 5 gun boyunca fakat bu yukleme doneminde antrenman yapilmayan gunlerde de kreatin alimi gunde 4 x 5gr oluyordu degil mi? yani ben oyle yaptim umarim yalnis yapmamisimdir :( peki simdi yukleme donemi bitti, bundan sonra sadece antrenman gunlerimde mi kreatin almaliyim yoksa antrenman yapmadigim gunlerde de alabilir miyim? ingiltere de yapilan bir arastirmada spor yapmasada sabah kahvaltisinda 2-3 gr kreatin alan insanlarin gune daha zinde basladigi gozlemlenmis, ben dinlenme gunlerimde kac gram almaliyim?

15. anti_ua

anti_ua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar, kimsenin bana verebilecek cevabi yok mu acaba? neden herkes bilgisini kendisine sakliyor, suan yalnis kullanim yapiyo olabilirim lutfen istedigim tek sey yardim..

16. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    çay kaşığı mı tatlı kaşığı mı ? :D yüklemeden sonra 5grla devam ediliyor diye biliyorum ben

17. Fun4LİFE

Fun4LİFE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ürünLer yağ yakımı ve kilo vermek için uygunmudur?

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/creatine-t-rlerine-genel-bak-t4345p2.html?highlight=creatin

değildir..tamamen sporcularda enerji ihtiyacı içindir.

19. VaVieN

VaVieN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde bir sorum olacak.

boy 190
    kilo 72

optimum nut. %100 whey gold standart protein tozu kullanıyorum
    ve amacım kas yapmak.
    ancak iş gereği çok yoruluyorum ve hafiften mecburi kaytarmalarım başladı.

acaba kreatin maddesi kası şişirme falan yapar mı dicektim.

yani daha doğrusu kas şişip söner mi bu maddeyle.

okuduğumda daha cok etki yapar şişirir tarzında güzel şeyler yazıyor ama bu kadar emeğimin ziyan olmasından korkuyorum :)

20. aserhats

aserhats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mrb.yukleme donemınde creatin kullanımı sadece antreman gunlerınde mı.dıger sorum ıse.: ben antreman dan yarım saat onde ve hemen sonr****ullanıyoru .1 hafta sonra sadece tek olcek kullanıcam.bunu ant sonrası mı yoksa oncesı mı layım

Sayfayı Paylaş