Kreatin'e Genel Bakış

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wrestler tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 159 üye.
  1. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Yanlış bilgi vermeyelim. Diez ölçümünü yapıp konuya eklemiş
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplementlar-ka-k-hesab-t21096.html?t=21096&highlight=ka%FE%FDk

Sayfanın alt taraflarında kreatin ölçümü var.
    1 tepeleme bizim çay kaşığımız 5 gr ediyor.

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Bu kreatinin formuna göre yani kıvamında ki inceliğine göre değişiyor. Mesela muscletech Es 3000`in kıvamı una yakındır ve hafif çeker bizde ki bir çay kaşığı 2-3 gr civarı gelir, prolab`ın ise tuza yakın biraz daha incedir ve bir çay kaşığı 5-6 gr gelir. Bunu tartışmak yerine zaten her vücutçuda olması gereken bir mutfak tartısı bulundurun evinizde 15lira bir şey zaten.

Steve ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    weiderin creatinmonohidratını kullanıyorum 1 haftadır. gerçekten kuvveti %10-15 arttrıyor kanımca. set araları yorgunluğuda bir nebze azaltıyor gibi

4. toprakyalin

toprakyalin Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aşağıdaki suplementleri kullanıyorum:

Antreman günlerı sabah 1 ölçek Syntrax Whey Shake. Antreman'dan 45 dak. önce 1 ölcek Scitec Nutrition Mass 20. Antreman'dan 30 dak. önce Gaspari Nutrition AminoMax 8000 5 tane. Antreman sonrasında Gaspari Nutrition AminoMax 8000 5 tane, 5 gr Gaspari Glutamine Powder ve 1 ölçek Syntrax Whey Shake. Yatarken 5 gr Gaspari Glutamine Powder.

Şu Creatin konusu kafama takıldı.

Bazıları yükleme yaparak kullanın diyor 4*5 gr 5 gün sonra 2 ay boyunca idmandan sonra 5 gr. 1 ay ara sonra 5 gr. idmandan sonra devam.

Bazıları antremandan önce 5 gr. ve antremandan sonra 5 gr. diyor.

Bazıları ise sadece antremandan sonra 5 gr. yeter diyor.

Sizce nasıl kullanmalıyım?

5. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Creatin kullanırken bol su içmenin creatinden yararlanma konusunda etkisi ne dir.

6. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    neden geri kalan 6 sayfayı okumuyosun...

7. taylaner

taylaner Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Herkese selam..

Bugün, 6 nisan 2012 tarihli bir yaz okudum. yeni bir tartışmaya yol açacak gibi görünüyor kreatin ile ilgili.

ingilizce:

Türkçe çevirisi: (google translate)
    Kaynak: http://www.bodybuilding.com/fun/creatine-q-and-a-top-17-questions-answered.html

8. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    arkadaşlar ben weiderin kreatinini kullanıyorum 3 hafta oldu yükleme yapmadım ona ragmen 3 gün önce kan testinde karaciğer yağlanma yapmış hemde az buz deil...kullanmadan önce de 1 ay önce yaptırmıstım temizdi...dikkat edin...ben bıraktım doktorun sözüyle...kullanıcak olanlar bu sözümü dikkate alsın..herkes kreatinden deildir falan diecek simdi ama maalesef kreatinden..

9. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Her insanın vucudu aynı degıl asteq, sende gösterdigi reaksiyonu baskasında göstermez...Peki doktor tam olarak ne söyledi?

10. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    kreatinin karaciğerde yağlanma yaptığını zaten duymustum..o yüzden 4 hafta kullanıp 1 hafta dinlendiriosun vücudu..o dinlendirdiğin karaciğer işte..ben yükleme yapmadım die bişey olmaz sandım ama olmuş...ve coğunuz bişey olmuo sanıosunuz ama gidin bakalım test yaptırmaya anlarsınız..gözle görülür bişey olmuo cünkü..doktor hemn bırak dedi...15 gün sonra tekrar gidicem bırakınca gecmiş mi die..tekrar bilgilendiririm sizi...

11. aseveda

aseveda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar creatın bu ısın sihri ama herkezde aynı etkiyi göstermıyor tabi creatın kullanmak %40 etki yanındaki diet %60 payı var yükleme donemı bence gereksız cunku vucut bi kapasitesi var onu geçildiği zaman alınan creatını idrar yoluyla atıyor. Creatın hem yağ yakmayada cok faydalı ilk kullandıgın zaman 2-3 kg alıyorsun ama bıraktıgın zaman 1-1.5 kg dusuyor sağlam dietle dahada az düşme oluyor su an ben kür yapmıyorum sürekli creatın kullanıyorum 4 ayda orta diyebilecegım bi diet ile 7 kg verdım kol olculerın azalmadı 37 den 39 a çıktı belım 100 den 88e indi antrenman oncesı 20-25 dakika cardio ve sıkı bi antrenman ile herşey başarabilrisiniz

12. hitkay

hitkay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar.
    15gün önce protein tozu ve Creatine almıştım.
    1 hafta protein tozu kullandıktan sonra günde 1 çay kaşıgı tepeleme usulu proteinle birlikte içtim.
    Creatine kullanmadan önce olumlu, olumsuz, yan etklerini okudum.
    Creatine'den mi bilmiyorum ama ishal oldum.
    kullanmayı kesmelimiyim?
    günde 8-10 bardak su içiyorum.
    creatinin markası: Optimum Nutrition Creatine Powder.
    şuda var mesela bi antremandan önce creatin ile protein alıyorum su ile karıştırıp.
    bide antremandan sonra sütle protein içiyorum. acaba sütle vucutta karışıyor ondan olabilir mi ? şimdiden tşk.
    (konuyla ilgili soruları nasıl yazacaz şuan başka bir üyeden alıntı yap dedikten sonra yazdım. başka türlü nasıl oalcak bilmiyorum)bench_O

13. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...saneleri-8221-t53268.html?p=533316#post533316

Süt ishal yapar. Özellikle uzak doğulular sütü müshil olarak kullanırlar.

14. SerkanTurhan

SerkanTurhan Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Hayretle okuyorum gerçekten, henüz gelişimini bile tamamlamış ve bir kaç aylık spor geçmişi olan bir çok genç şuursuzça besin takvilerine kafayı takmış durumda.

Öcelikle bu iş tamamıyle sabır işi arkadaşlar etten kemikten yapılmayız biz.

Düzenli olarak haftanın 3 günü 6 ay adam gibi idman yapmayan ve gelişimini tamamlamamış yaşta olan arkakdaşlar besin takviyesi kullanmasınlar .

Creatine gelince YÜKLEME YAPMAYIN ! , ve günlük 5 gr. lık dozu geçmeyin karaciğerinizin ve böbreklerinizin tolerE edebileceği doz budur 5 gr. Sürekli kullanmayın belirli bir hedef doğrultusunda bir müddet kullanın ve bırakın.

Kaliteli creatine yönelin (Alman menşeeli) içeriğinde yüksek sodyum bulunan ucuz ürünlerden kaçının . YÜKLEME YAPMAYIN 2 HAFTA DİŞİNİZİ SIKIN DOĞRU BESLENMENİZ ŞARTI İLE FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ . DOĞRU BESLENME YOKSA FAYDA BEKLEMEYİN.

Herkese sevgiler .
    Serkan.

Von_Pasther ve Flexor1991 bunu beğendi.
  15. Flexor1991

Flexor1991 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Birader selam sana bir sorum olacak yaklaşık 1 yıldır düzenli spor yapıyorum Amerika'dan creatine x3 diye bir toz geldi bunu nasıl kullanmalıyım yazarsan sevinirim şimdiden tskler.

16. erdi23

erdi23 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    diyet'deyken creatin monohidrat kullanılabilir mi ?

17. olymposx

olymposx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bu sporda 6.ayım normalde sadece protein desteği alıyorum ama bugün salondaki bir abimin getirmesi üzerine, Bsn'in no explode NT ürününden kullandım bir paket (toz halinde olan no explode değil, 30'lu paket halinde satılan NT serisi no explode ürünü) antremanım bittikten sonra inanılmaz bir baş dönmesi var, bir daha kullanmıycağım vücudum hiç iyi reaksiyon göstermedi, tavsiyem bence önce vüdunuzu tanıyın ve deneme yanılma yoluyla karar verin, beyninizi değil vücudunuzu dinleyin... herşeyin başı sağlık bunu da unutmayın, herkese saygılar

18. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    baş dönmenizin bundan kaynaklandığına eminmisiniz ben şahsen bundan kaynaklandığını düşünmüyorum.Belki de vücudunuz alerjik bir reaksiyon göstermiştir.Geçmiş olsun.

19. muarrem

muarrem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar bu sporu yaklasık 5 aydir düzenli olarak yapiyorum ve kreatin almaya karar verdim. Bundan önce kullandıgım ürünler protein tozu ve bir kereye has bir kutu monster amino.

Kreatin olarak Weider pure Creatine almayi düsünüyorum. Forumda ki konulardan öğrendiğim kadariyla kimileri ilk hafta yükleme yapmayi öneriyor kimileriyse günlük 5gr uygun oldugunu soyluyor. Bende şahsen kullanırsam günlük 5gr seklinde almayi düsünüyorum.

Benim merak ettiğim bu ürünü bir kutu alıp kullandıktan sonraki kazanım ürünü bir daha kullanmadıgımız da kaybediliyor mu ?
    Birde weider pure creatininin mide bulantisi yaptıgı oluyor mu ? Bu konuda cok hassasim su hayatta en nefret ettiğim şey mide bulantısıdır teşekkürler.

Son düzenleme: 15 Ekim 2012
  20. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir

Sayfayı Paylaş