Kreatin'e Genel Bakış

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wrestler tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 159 üye.
  1. assassin87

assassin87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben de creatine kre-alkalyn almayı düşünüyorum. ama hangi markayı tercih etmeliyim bilmiyorum. eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.
    işte markalar ve fiyatları:
    1-Kre-Alkalyn 1500 by Olimp = 25 euro
    2-Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps by Olimp = 36 euro
    3-Kre-Alkalyn EFX from All American EFX = 22,90
    4-Kre-Alkalyn Universal = 30 euro

ilginiz için teşekkürler..

2. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 95 doğumluyum ve bu sporu çok beğeniyorum bana kimse yüzme yap basket bol oyna demesin lütfen. Sizlere sorumda şu şuan 16 yaşındayım ve kreatin alsam bi problem olurmu ?

3. alkolica

alkolica Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar kreatin yeni nesil bir supplement olmakla beraber hala kaslardaki etki sisteminin bir kısmı muamma'dır.
    Genellikle 100%30 güç artışı olarak telaffuz ediliyor fakat kesinlikle kişiden kişiye bu oran değişebilir.Kreatinin kaslardaki oranı bazı bilim adamlarına göre kalıtsal özelliklerinizlede paraleldir.
    Ben mussletech firmasının oldukca kaliteli bir ürününü kullanmıştım,etkisi kanımca oldukca oldu,fakat bu idmanınıza yansıdığı zaman bunu protein tozu-aminoasit kürü ile beraber götürürseniz istediğiniz sonuca dahada yaklaşırsınız,yani bu ürün bir mucize değil,sık sık bahsedilen gibi bir gıda takwiyesi,şunuda belirtiyim benim beslenme diyetim oldukca haywansal protein ağırlıklı olduğundan ihtiyacım olan kreatini alıyorum(günde yaklaşık 1kg kırmızı-beyaz et) we kullanmaya gerek görmüyorum şu sıralar,bende libidoyada etki etti olumlu yönde :) kişiden kişiye değişebilir.illede motiwasyon istiyorsanız,idmanlarda mp3 çalarınıza hardcore müzikler yükleyiniz.
    Çok işe yarıyor.

4. snake

snake Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler iki ürün arasında kararsız kaldım sizce hangisi,Muscle Tech Cell-Tech ? BSN Cell Mass ?

5. proctolog

proctolog Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ılk 4 gun 4*5gr dan yukleme yaptım.6 haftadır ultımate nut.creatın monohydrate kullanmaktayım.2 hafta ara verıcem ve sonra tekrar baslıyacagım.aradan sonra tekrar yukleme yapmak gerekırmı?

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ara verildiğinde tekrar yükleme yapmak gerekir deniyordu ama 2 haftda creatin depoları ne kadar boşalır bilemiyorum.bilen birisi heralde bi cevap yazar.

yazın yurtdışında belarusta bi salona gitmiştim,ordaki hocayla konuşurken,mayısta kreatin kullandığımı söyledim.çok etkili oldukça işe yarıyor falan dedim. ama 1bçk ay kullandıktan sonra 2 hafta kadar ara vermek gerekiyormuş dediğimde,
    bana yılda sadece 2 kez kullanmam gerektiğini söyledi
    ona sebebini sorma fırsatım olmadı sonra.
    acaba 3-4 aylık kullanımdan mı bahsetti?

7. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Forumda okuduğum bilgilere göre yeni yapılan araştırmalar creatin yüklemesinin tamamen gereksiz olduğunu bunun yerine günde 5 gr kadar kullanıp yükleme periyodunun es geçilmesi gerektiğini söylüyor.

Maximal verimi almak için günde 5 gr yeterli olduğunu diğer alınan kısımının dışarı atıldığını söylüyor. Bkz https://www.bodyforumtr.com/sporcu_besinleri/kreatinle-ilgili-hersey-a61.html

8. sverige

sverige Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    isvec
    Kre-alkalyn kullanan 20 kisinin 15 bu urunden memnun oldunu yaziyo., deneyimlerini anlatiyo. su tutma yok ,kaslarda sertlesme me cok iyi guc artissi oldunu yaziyolar. bende kreatin mono almayi dusunuyodum ama vaz gectim. su toplanmasiyla kilo almayi istemiyorum ,kilolari verenedek ne cektim :) .Kre-alkalyn denicem :)

Emreoz07 bunu beğendi.
  9. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Optimum Cretain yüklemesine dün başladım..Ürün Öğlen saat 13:00 gibi ulaştı ve hemen tepeleme 1 çay kaşığını şeftali suyu ile karıştırarak aldım.Kayısı su ile almamdaki sebep diğer meyva sularındaki karbonhidrat oranının düşük olmasıydı.Hazır m.suları içerisindeki en yüksek değer diyebilirim..Örnek verecek olursak karışık meyva suyunda (200 ml.`lik) toplam 24,8 gr. K.H. bulunurken, şeftali suyunda bu oran 27 gr. K.H. bulunmaktadır. Üzüm suyu ile alınması en sık görülen önerilerden birisidir.Bu oran bir bakdak üzüm suyunda 42 gr.`dır ve bu yaklaşım 200 ml. kadardır.
    Ortak görüşün yüksek miktarda K.H. içeren içecekle alınmasının daha etkili olduğu bildirilmektedir. Bende şeftali suyu ile kullanmaya başladım. 6 saat içerisinde 2 kere tepeleme 1 çay kaşığı aldıktan sonra antrenmana gittim.Gerek kardiyo çalışmamda gerekse ağırlık kaldırmada hissedilir derecede bir artış olduğunu gözlemledim. Aynı ağırlıkla yani 35 kg. ile 10-12-15 tekrarlı 3 set yaparken, 35 kg. ile başlayıp her tekrar sonrası ağırlığı 35-40-45 kg. arttırarak ve aynı tekrar üzerinden seti tamamladım..Ancak gözlemlediğim başka bir olay ise iki farklı hareket arasındaki süreyi normalde eski çalışma düzenine göre yaklaşık 2-2,5 dakika ara veriyorsam, dün akşam bu süre 1-1,5 dakikaya inmesidir.
    Özetle; Creatin yüklemesine daha yeni başlamama ve ilk iki kullanımdan sonra bu şekilde performans artışına neden oluyorsa, önerilen şekilde yükleme haftası tamamlanıp normal kullanım seviyesine inildiği zamandaki performansı inanın bana hayal bile edemiyorum.
    Bu günden itibarende üzüm suyu ile kullanmaya başladım.Bu gün off günüm.Çalışma takvimim salı, perşembe,c.tesi ve pazar günleri ortalama 2-2,5 saat kadardır. Yükleme döneminde günlük kullanım miktarını 20-25 gr. olarak düşünüyorum fazlasına gerek yok zaten..1 hafta sonunda da günlük 2-3 gr. olarak düşünmekteyim..
    Son olarak; performansınızın artmasını özellikle antrenman sırasında çok çalışıp hem yağ yakmak hemde kas yapmak istiyorsanız Creatin kullanımını öneririm..
    Saygılar..

Son düzenleme: 4 Şubat 2011
    jeytan1905 ve igidu bunu beğendi.
  10. 7universe

7universe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhabalar , arkadaşlar bsn noxplode ile bsn cellmass birlikte kullanmak sizce doğrumu? cevaplar için şimdiden teşekkürler

11. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar boks sporu ile uğraşmaktayım. Önümüzdeki ay Ordu da Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasına katılacağım.

Creatine in body building üzerine faydalarını okudum , peki aranızda yaptığım spor olan Boksta özelliklede enerji yönünden belirgin etkileri olup olmayacağı konusunda bir fikri olan var mı ? Kullanırsam ne gibi faydalarını görebilirim ?

Saygılar.

12. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Optiumum nutrition micronized creatin powder satın aldım .. Satısı yapan arkadas bana ılk hafta 3x5gr olmak uzere 7 gun boyunca almamı soyledı ondan sonra 1 hafta ara verip digerkı hafta tekrar 3x5gr 7 gun boyunca tekrar 1 hafta ara seklınde almamı tavsıye ettı.. benım bılgım ıse 4x5gr seklınde 5 gun alarak ondan sonra kı gunlerde gunde 5 gr alarak 5 6 hafta boyunca devam edıp 2 3 hafta ara verıp tekrar yukleme yaparak devam etmek.. sizce hangısı daha dogru ? yardımcı olursanız sevinirim

13. bahodilo

bahodilo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bunu kullanıp bıraktıktan sonra eski haline geri mi dönüyor kaslar?

14. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    kullandığın sürede kaliteli beslenirsen düzgün bir kas artışı sağlarsın ...

15. wien

wien Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. optimum whey, optimum casein ve antrenman önce ve sonrasındada universal beef amino kullanmaktayım. bunların yanına ayriyetten creatin eklemek istiyorum ancak nasıl kullanacağım hakkında bi fikrim yok. ilk hafta yükleme yapılmalıymış. ama gün içinde nasıl saatlere bölmeliyim pek anlıyamadım. şimdiden teşekkürler.

16. _anubis_

_anubis_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi akşamlar,

Konuyu okudum. Hala belirsiz olan bir nokta var ki o da alınan kreatini forumdakilerin yarısı yanlış miktarlarda alıyor. Sebebi ise "teaspoon" terimi. Aldığınız kreatinin markası ne olursa olsun çok büyük çoğunluğu ABD yada Avrupa menşeili olduğu için bahsettikleri "teaspoon" çaykaşığıdır. Ne var ki ABD'de kullanılan çaykaşığı bizim tatlı kaşığımıza denk gelmektedir ki siz yüklenme döneminde günde 4 çay kaşığı kreatin alarak aslında yaklaşık 8-10gr kreatin alıyorsunuz. Yani çok da boost yaptığınız söylenemez. Buna gerek var mıdır bir çok yazı var. Gerek olmadığı bazı deneylerle kanıtlanmış. Ama bu farklı bir tartışma konusu.
    Ana konumuza dönersek şunu iyi anlayalım, bizim kullandığımız bir çay kaşığı tepeleme doldurulduğunda 5gr kreatin almaz. 1 tatlı kaşığı 5gr kreatin alır. Teaspoon olayını netten iyi araştırarak işin doğrusu konusunda yorumlarınızı bekliyorum. Kimse bu olaydan bahsetmemiş ama çoğu kullanıcı yanlış tüketim yapıyor.

17. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    anubis bnde kreatin kullanıcam o zaman smdı tatlı mı cay kasıgı mı koyıyım

18. _anubis_

_anubis_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet dostum, tatlı kaşığını tepeleme doldurmadan normal doldurman yeterli.

19. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    tamam ilk 1 hfta sabah kahvtıda 4 saat snra ve gne 4 saat sonra almam ytrlı mı 7 gun boyunca yukleme ıcın gnde 3 kere

20. _anubis_

_anubis_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum yükleme döneminde her bir kilogram için 300mg, daha sonraki dönemlerde her kilo başına 100mg öneriliyor. Yani 70 kilo isen örneğin, yükleme döneminde 21gr, diğer dönemlerde güdne 7 gr ile devam etmelisin.

Sayfayı Paylaş