Kilo Vermek (Zayiflamak)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Guest tarafından 18 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
  1. style1925

style1925 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    2 yil once sporu biraktim. Yuksek derecede alkol ve gece hayati yuzunden, bel bolgesinde ve karin bolgesinde acayip yaglanma oldu. Boyum 1.83 - 90 kiloyum.

Haftada 4 gun direnc antremani uzerine 30 dk. cardio calisiyorum.
    2 gunde 55dk cardio yapiyorum. Nabiz ve yag yakma ritim araliklarim hesaplanarak..

Sabah kahvaltida(saat 7.00) 2 yumurtayi yagsiz peynirle tavada yagsiz bi sekilde yapiyorum ve 1 bardak light sut iciyorum.

8 de spor salonuna gidiyorum ve saat 10 gibi cikiyorum

10'da etiform yada elma yiiyorum .

12.30 da 150-150 gr tavuk gogsu izgara yagsiz tavada - light yogurt

14.3o - 15.00 arasi 2 ceviz yiyorum

17- 17.30 arasi yine 100-150 gr tavuk yiyorum - 2 yumurta ve yagsiz peynirle bazen tavada ceviriyorum. light yogurt yerie.

19 - 19.30 arasi yine meyva yada etiforum

21.30 gibi 2 ceviz

yatmadan 45 dk oncede 1 bardak light sut iciyorum.

Sizce beslenme duzenim nasil ? Karbonhidrat almayi kestim. proteinle beslenip, kas kutlemi kaybetmek istemiyorum. Spor altyapisi olan bir adamim .
    Ayrica gunde 2 servis ( 3er den 6 tablet) Hydroxycut aliyorum. 1 servisi antremandan 1 saat once, digerinide oglen 2 gibi . Aksam aldigimda uykusuzluk yapiyor.

2. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    eline sağlık güzel bir çalışma olmuş..

3. nedkelly12

nedkelly12 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler.
    Ben 5 ay önce kilo vermek için spor salonuna başladım.
    Başladığım zaman yaklaşık 140 kiloydum, boyum ise 181
    Şuan 5 ay henüz dolmadı verdiğim kilo miktarı 21.Şuan 119 kiloyum.
    Günlük yaktığım kalori miktarı(eğer makinalar doğru söylüyorsa) 2000 2500 arasında.
    Aldığım kalori ise günde 500 100 arasında.
    Haftada genelde 5 kere gidiyorum.Yorgun olmazsam 6 kere gidiyorum.
    Pek bb katına inmiyorum çünkü 2 3 saat koşup bisiklet sürdükten sonra pek heves kalmıyor insanda.
    Koşu bandında 6 hızında 18 yokuşta yaklaşık 40 45dk yürüyorum.
    Ayakta sürülen bisiklette(isimleri bilmiyom :D ) 10km gidiyorum(genelde 40dk sürüyor)
    Oturarak olan bisiklette ise 15km gidiyorum.(40 45dk sürüyor)
    Bel fıtığım olduğu için mekik aletinde çekemiyorum.Ama şu oturarak yapılan ağırlıkla yapılan yarım mekik gibi şeyi günde 300 civarı yapıyorum.
    Evde 200 civarı mekik çekiyorum.
    Sabah uyanınca 3 haşlanmış yumurta 3 domates yiyorum.
    Öğleleyin genelde tekrar meyve sebze türü birşeyler yiyorum ya da varsa tavuk haşlıyorum suda.
    Günde 3 4 kere sade soda içerim içine limon sıkıp(genelde yemek sonraları)
    2 3 litre kadarda su içerim.
    Hiçbir ek malzeme kullanmadım.
    Hocalara sorunca kesin bi cevap vermiyolar hızlı ya da yavaş demiyorlar sürekli şu malzemeyi al daha hızlı olur felan diyorlar.
    Olaya tarafsız bakabilcek karı olmayan kişilere sormayı düşündüm.
    Yağ yakıcı ya da kilo vermeye yarayan birşey tavsiye edermisiniz yoksa böyle iyimidir?
    Lazımsa hangi markalar hızlandırır.
    Metabolizmam inanılmaz derecede yavaş , hızlandırmak için neler yapabilirim.
    Birde spor yaptıktan sonraki 1 saat neden sinirli oluyorum? Sadece bendemi var yoksa herkesmi öyle.
    Cevap alabilirsem sevinirim.

semihus bunu beğendi.
  4. mustafa26

mustafa26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Bir kaç haftadır forumu okuyordum. Yeni üye oldum herkese burdan merhaba.
    Yaklaşık 3,5 aydır Muay Thai antremanlarına katılıyorum. Hafta minimum 3 gün gidiyordum bu sayı bazen haftada 4 - 5 olabiliyor. Esasta bu spora kilo vermek amacıyla başlamıştım. Fakat daha sonradan umduğumdan fazla keyif aldım. Devam ettirebildiğim kadar devam ettireceğim. Aradan geçen bu süre zarfında 4-5 kilo kadarda, yediklerime kendimce dikkat ederek, ve sporun da yardımıyla verdim.
    Fakat daha düzenli bir beslenme / diyet programıyla (zira çok fazla bilgili olmadan kendimce birşeyler yiyordum) 4-5 kilo kadar daha vermem gerekiyor. Bu konuda bana önerebileceğiniz diyet + spor programı varmıdır? (Muay Thai'ye devam edeceğim, buna ek olarak önereceğiniz spor + diyet programına ihtiyacım var)
    Bu arada yaşım 36, boy:170 cm, Kilo : 83 kg.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

5. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selamlar;
    25 yaşında 1.73 boyunda ve 77 kiloyum. şimdiye kadar kilo problemim olmamıştı fakat yaş geldi artık heralde. yaklaşık 7-8 senedir 1.73 boy ve 68 kilo iken geçen yıl 70 oldum şimdide 4-5 ay içerisinde 77. şuana kadar diyet yada fitness yapmadım bana neler önerirsiniz?
    ilgili herkese teşekkürler...

6. - 15 santigrat

- 15 santigrat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

diyetine devam et - normal antrenmanını yap - antrenmandan önce termojenik yağ yakıcı - sonrada whey.ini iç gerisine izle ve gör...
    ama hepsini hakkıyla yap...thums:
    yapılmalı...:D

7. Sultan61

Sultan61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boy ; 1.73
    Kilo ; 105

23 Gündür spora başladım kardiyo ve ağırlık aletlerinde çalışıyorum.

Hayatımda hiç spor yapmamış bir insanım

Günde 2-3 Litre arası su içiyorum. Ekmek ve şeker kullanmıyorum.

Bol meyve ve sebze yiyorum.

Sizce yağ yakıcı kullanmalımyım yoksa böyle devam mı etmeliyim ?

8. Scotty

Scotty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    selam arkadaşlar bu foruma yeni üye oldum ben 1 yıldır bu vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum 1 yıl önce % 25 yağ oranım vardı ve 70 kiloydum
    1 yıl sonra yağ oranım %13 e düştü ve göğüs , omuz , sırt , kol , bacak karın bütün kaslarım çok iyi gelişti ve 75 kilo oldum fakat dediğim gibi şuan %13 yağ oranım var ve kaslarım istediğim gibi estetik görünmüo ve bu durum moralimi çok bozuyokafa_
    benim hedefim % 8 yağ oranına düşmek:) lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum kilo verirken kas kaybetmek istemiyorum :D:D:D
    bench_O

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

en kısa zamanda yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum :D:D:D
    bench_O

9. ert34

ert34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilo vermek sanıldığı kadar zor değildir ve tecrübeyle sabittir ... ben su içsem kilo alıyorum diye yakınan bir insandım taki beslenme uzmanına danışana kadar bu arada diyetisyen değil beslenma uzmanı diyorum bu çok önemli malesef ülkemizde çoğu diyetisyen yabancı diyetisyenlerden kopya çekip işin kolayına kaçıyor halbuki her ülkenin yeme içme alışkanlığı farklıdır amerikada uygulanan bir diyet türkiyede işe yaramayabilir .. nasıl kilo verdiğime gelince hayatımdan ekmeği ve türevlerini (pasta börek vs....) çıkardım buna kepek ekmeğide dahil kepek ekmeği en büyük hata normal ekmek gibi oda kan şekerini artırıyor bir çok diyetisyenin önerdiği ara öğünler tamamen gereksiz ara öğüne ihtiyaç duyuyorsanız sorun var demektir ve meyveler ne kadar sağlıklı olduğu düşünülsede onlarda kan şekerini artırdığı için az ve de akşam değil gün içinde tüketilmeli .
    doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi de hayvansal yağın sağlıksız oluşu tam aksine en sağlıklı yağdır omega 3 içerir ve mutlaka alınması gerekir ayçiçeği mısır özü ve margarin türü işlenmiş yağlardan uzak durun çünkü bu yağlar yüksek ısıya maruz kaldıklarında trans yağa dönüştükleri bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır . halbuki zeytin ve tereyağı ısıya daha dayanıklıdır ..
    sonuç olarak ekmek ve benzeri tahıllı yicekler, şeker , meyve suyu , aşırı meyve , tuz ve işlenmiş yağları hayatından çıkarıp hergün 5- 6 km yürüyen bir insanın hormonal bir bozukluğu olmadığı sürece kilo vermemesi için hiç bir neden yoktur

not : yürümek çok önemlidir çünkü vücudun tamamını çalıştırır vücudun en çok enerji harcayıp yağ yakan bölümü bacaklardır ..

hernekadar kendi ağzımdan anlatsamda bütün bu bilgiler beslenme uzmanından aldığım ve uygulayıp başarıya ulaştığım bilgilerdir kilo vermek için hiç kasmaya aç kalmaya gerek yok ........

10. serhat_0

serhat_0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşalar 22 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıldır yapıyorum bu sporu 4 ay önce ısınmadan yada benim farkında olmadan yaptığım bir hareket sonucu kolumdan sakatlandım.kolumun eklem yeri oldugunu aradan baya geçtikden sonra farkettim çünkü ağrıyı omuzuma vurdu günlük hayatta ağrısını çekmiyorum ama ters bir hareket yaptığım zaman yada ağır bişey kaldırdığım zaman canım yanıyordu o yüzden spora ara verdim yaklaşık 3 aydır yapamıyorum ve bu nedenle vucudumda yağlanma oldu.yaklaşık 10 kg aldım.Ağrılarım hafifledi ve antremanlara başlamayı düşünüyorum şuanda American pure whey L-carnitine 2000 liquid ve gene aynı markanın BCA sını aldım elimde universalın amino asidi var ama bunu kullanmayı düşünmüyorum suan için.

BCA ve l-carnitine ile cardio yapmayı düşünüyorum yağ yakımı için tavsiye edilecek etkili bir program varmıdır sizin bildiğiniz Benim aklımda 45 dakika hızlı tempo yürüyüş yanlara esneme ve mekik daha sonra hafif kilolarla çok tekrar yaparak yağ yakımını hızlandırmayı düşünüyorum.şuan 95 kiloyum 1,82 boyum düzenli bir diyetle fazla yağlarımdan kurtulmak istiyorum malum diyet olmadan yaptıgımız sporun br anlamı kalmıyor.tavsiyelerinizi bekliyoum herkese iyi günler

11. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım müsabık olmayı planlamıyorsan yağ yakıcı vs. kullanma.. sporunu yap düzenli ve sağlıklı beslen. ne olursa olsun sporu bırakma ..

müsabık olacam diyorsan tecrübeli arkadaşlar yardımcı olsun. iyi çalışmalar.

12. serhat_0

serhat_0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha yeni başlamışsın vucudun daha sporu algılamaya yeni başlamıştır.benim tavsiyem 3 4 ay geçmeden herhangi bir takviye kullanma önce vucuttaki potansiyeli kullan takviyeler daha sonra ;)

13. disapper

disapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Acill

merhabalar siteye yeni üye oldum professional arkadaşalardan bilgi almak istiyorum 7 yıllık lisanslı boksörüm geçen yıl şampiyonalardan ihraç edildim lisansımda sıkıntılar çıktı ve antremanlarıma yeterince ağırlık veremdim ve yağlanmam oldu vücütta farklı supplement ve antreman programı olan professionallerden yorumlarını bekliyorum. definasyona giricem hemen fikir alışverişinde bulunursak sevinirim. 1.75 boyum 85 kiloyum ölçüler 45cm kol 121 cm gögüs 136 cm omuz 90 cm bel kilom hep aynı fakat yağlanma oldu belde benim anteronorumun programları sanırım vucudumu artık etkılemıyor yenı fıkırlere acıgım bu seneye hazırlanmam gereklı yardımcı olursanız sevınırım.

14. Bay Ozan

Bay Ozan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yaşım 17 kilom 88 boyum ise 180 ve kilo vermek istiyorum. amacım 75 70 kiloya kadar düşmek. bunun için ekmeği kıstım,çorba içiyorum, ve bazı günler tavuk ve ton balığı tüketiyorum,yaklaşık 15 20 gündür dikkat ediyorum. yalnız şu ana dek bazen 90 bazen 88 çıkıyorum tartıda.. amacım kısa sürede vücuttaki yağı atmak, evde az egzersiz yapıyorum ama bunun dışında öneriniz var mı? Ayrıca kasık bölgemdeki yağları bir an önce eritmek istiyorum. bazı kişiler bana koşmamı önerdiler ama,ygs lys sürecinde olduğumdan zaman ayırabilir miyim bilmiyorum. şimdiden teşekkürler. Ayrıca aynı zamanda kas yapılıp kilo verilebilir mi? Yoksa ilk olarak kilo verip,kas mı yapmam lazım? 6-7 aylık bir süre zarfında ne kadar kas yapılabilir?

15. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    ygs lys

Sınavların var.
    İki hedefe aynı konsantrasyonla odaklanman zor.

Zayıflama için çok odaklanman gerekmez. Fakat kas yapmak için düzenli programlı çalışman gerekir.

Bu durumda birini ön planda tutup diğerini ikinci plana atman lazım.

Öncelik bana kalırsa sınavların olmalı. Zayıflama konusu ise ikinci planda olmalı. Zayıflamak için bazı şeyleri yapıyorsun. Onlara devam.

Evde tek başına uzun süre tam yapman zor. Koşu için dışarıya müsait alana gidip koşup sonra eve gelmek zaman kaybı.
    Eve koşu bandı alman mümkün.(masraf)
    Kas yapma kısmını sınavlardan sonrasına bırakabilirsin. LGS LYS de çok hedefin yoksa ayrı mesele...

Azi bunu beğendi.
  16. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar tartıda hergün farklı çıkmanın sebebi nedir..cardio yaptıktan hemen sonra tartıda 102 çıkıyorum ama sabah kalkıp ölçtüğümde 100..çok fazla tuvalete çıkıp vücuddaki suyuda atıyorum ama her ölçümde farklı çıkmam canımı sıkıyor..

günlük 45 dk yürüyüş ve koşu karışık yapıyorum..

17. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    İnsan vücudunun % 60-70 i sudur.
    Bu su idrar kesesi gibi yerlerde olduğu gibi en çokta hücre içi ve hücreler arası sıvıdır.

Sabah ve akşam kortizol adrenalin testosteron hormonları değişir.
    Ayrıca kondisyon sonrası da değişir.
    Kortizol testosteron hormonları su tutma özelliği vardır. Bu su tutma özelliği dolayısıyla kan dolaşımı hızlanır, hücrlere madde nakli hızlanır.
    Bir nehirdeki su ne kadar fazla ise o kadar fazla tomruk sürüklenir misali.
    O yüzden gün içinde 2 kilo farketmesi normaldir.
    Bu kilo farkı su miktarı değişimidir.
    Yoksa yağ arttı- azaldı. anlamında değil.
    Moralinizi bozmayın.
    Yağ yakımının değişmesi 4-5 günü bulur ve çok değişmez...

Siz sadece programa riayet edin. Ve işi zamana bırakın...

Azi ve Ferhat_V bunu beğendi.
  18. jonywayt

jonywayt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,

2 subatta tartım 140 gösterdiğinde rejim ve spor olayına giriş yaptım.
    su anda 130 kg indim. Fakat Önerilere ihtiyacım var. Bu boyle hızlı inmeyecek :D

en son 2 sene önce askere gitmek için 2.5 ayda 31 kg vermiştim.
    sabah portakal , ogle ve aksam corba , birde sabah kalkınca ve yatarken limon

gecen 1 ay boyunca

15 dk lık yuruyusu 35 dk ya ve random lvl 1 seklınde yuruyuş bandı
    5 dk lık cross traning i 15 dk ya
    12x3 mekiği 25x4 cıkardım.
    0x0 bacak ındır kaldırı 15x4 e (dizler kırık şekilde)
    peşinden 1x25 mekik
    peşinden 5kg luk agırlıkla bir set saga sola sallanma

yemek.

sabahları 3/4 a4 uzunlugunda kepekli sandvich dometes salam malam karısık işte + 200 luk meyve suyu

ogle 1 kase corba bazen 1 bazen 2 dilim ekmek. balık var ise ekmeksiz balık + salata

aksamları aç kalkacak şekilde normal yemek. yogur mogut ayran falan fişman.

aralarda etimek , sunta (eti form) , 1 elma veya portakal

19. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    aralarda ki suntayı ve portakal ı çıkar bence ;)

20. jonywayt

jonywayt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada yazmayı unutmuşum. Bel fıtıgı var ama cross yaparken agrımıyor.

sol bicepste yırtık var. ameliyatlık durumda (milli takım antrenoru mr sonucunda soyledı)

bunlarıda goz onunde bulundurunca ust govde için pek fazla seçenegim kalmıyor :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:10 ----------

ama olmuyor oyle :p

sabah 9 da kahvaltı edıyorum 10.30 gibi mide kazınıyor. aynı sekılde aksamustu de aynı sekılde 2.5 -3 Gibi yemekk diye bagırıyor :p

Sayfayı Paylaş