Kilo Vermek (Zayiflamak)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Guest tarafından 18 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
  1. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    değerli arkadaşım merhaba spor salonuna gitme imkanın varsa mutlaka git ve cardio ağırlıklı çalış..yani bisiklet koşu falan gibi şeyler diyet yap..bunları hocana sorcaksın o sana anlatcak eğer salona gidemiyosan..sitedeki diyet listelerini araştır sana uyanı uygula ve günün belirli saatlerince yürüyüş planla kendine sauna eşofmanıda kullanabilrsin...

RoCCoO78 bunu beğendi.
  2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    bu soruyu sorduğuna göre spora yeni başladın sanırım neden direk 3000 den başladın anlamadım...spor yapıp diyet yapan herkes kilo verir tabi( hormonal sorun yoksa ) hardline amino 3000 in içinde carnitin olduğu için yağ yakımına yardımcı olacaktır...aminodaki amaç kas yapılanmasıdır...eğer amacın tamamen kilo vermekse hardline burner karnitin claone kullanarak çalışmayı dene...

3. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yaklaşık olarak 3 haftadır haftanın 3 günü şeklinde koşu bandı-bisikler vs +ağırlıklı lı vs li yani cardiolu bady yapıyorum.Bunun yanında yediğim ekmk miktarını yarıya indirdim ve yemeği çikolatayı kıstım ama bu 3 hafta içerisinde kilom 100 gram bile değişmedi.sadece göbek biraz gitti ama kilo aynı boyum 1.80 kilom 90 ama emin olun beni gören en fazla 80 çıkarsın diyorlar çevremdeki benden daha göbekli daha şimama insanlar benden daha hafif çıkıyor kafam çok karışık ne önerirsiniz.

not:yapılı bir vucudum var 6 yıl güreş ve judoyla uğraştım dediğim gibi vücudum dışardan kaslı gözüküyor ama göbek ve göğüs kısmında yağ var bu beni rahatsız ediyor.elbise üstü görüntü çok iyi elbise altı kötü :(

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım merhaba öncelikle şöyle kafamda bir profilini çizdim tahmin edebiliyorum durumunu kilo vermemenin nedeni azalttığın ekmek ve çikolata azaltmıcaksın....YEMİCEKSİN üstelik kısa zamanda kilo vermekse amacın en az 4 gün cardiolu çalışman lazım göğüs ve mide bölgen yağlıysa oralara çok tekrarlı idmanları uygula...bide protein tozu kullanıyormsn

5. bassy_altan

bassy_altan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaslar 1.90 boy 84 kg sizcede yüksekmi? ben tahmini yüzde 22 23 kadar yag oranım oldugunu düşünüyorum diyet yapmazsam bel filan toplarmı ? bu forumu bastan sona okudum.. ama haala kararsızım ..

6. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    çok yakınız ... :) benim de 190cm boy 83.5kg... :) bana %25 yağ oranı ölçülmüştü 1 sene önce ama o zaman 80 kiloydum! bilmiyorum göbeğin ne durumda, mesela bel ölçün kaç? benim bel ölçüm sabah kalkınca 76cm, basen de 95cm... benim %25 yağ oranımın olması %1 ihtimal bile olamaz bu verilere bakılınca mesela... :)

akinnman bunu beğendi.
  7. DragonFLY

DragonFLY Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    Belcika & es es
    Yuksek mi ? Saka mi yapiyosun? Kilon az bile , ben 1.80im ve 92 kiloyum ki benimki bile az... ama yag oranina bakarsak evet orasi "yuksek" ... Diyet yapmayip, sporda yapmazsan o zaman evet malesef yag oranin dusmicek ve buyuk ihtimal ileriye dogru yukselecektir...
    Zaman kaybetmeden spora basla ve beslenme tarzini duzelt...

Bu forumu bastan sona okudum diyosun ama bence fazla bisey anlamis degilsin kardesim... "Beslenme" bolumunu siddetle okumani tavsiye ediyorum ve dikkatlice ve anlayarak okumani tavsiye ediyorum... bol $ans

8. bassy_altan

bassy_altan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    belimi aksam yemeginden hemen sonra ölçtüm 80.5 çıktı.sanırım oldukça fazla..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:42 ----------

her aksam evde 45 dk cardio yapıyorum..35 dk kadar hızlı hızlı koltuga çıkıp inme(step gibi) ..bu 30 dk içinde o kadar falz terleme oluyorki atleti sıktıgımda su gibi akıyor ter.. 15 dk kadarda bel esnetme hareketi.. daha sonrada 8 dklık bir bel idmanı vardı belki hatırlarsınız.. onun biraz daha agırlastırılmıs şeklini yapıyorum her hareket 2 şer set 70 tekrar şeklinde..birde daha önce flaxor hocanın sitede paylaştıgı evde dambıl çalısma programını uyguluyorum..ekmeği büyük oranda düşürdüm.. sabahları 3 4 yumurta öğlen meyve agırlıklı aksamlarıda biraz pilav ve haslanmıs beyaz et yemeye basladım..umarım işe yarar..

9. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ölçüler akşam alınmaz ki.. gün içinde çok oynar bel özellikle hareketten dolayı filan... sabah kalkınca al ölçüyü...

10. predator1234

predator1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kollarım kaslı ama gobek bolgesı yaglı kılom 96 boy 1.85 gobek bolgesını erıtmek ıcın hangı yag yakıcıyı tawsıye edersınız ve nasıl kullanmalıyım ?? bırde kası kaybetmemk ıcın ne yapmam gereklı yag yakıcnın yannda baska bır sey kullanmam gereklımı sımıddıen teskur ederım

11. kytol

kytol Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bence herşeyden az az yemek lazım herhangi besin grubunu tamamen kesersek örn;

Çölyak hastalığının tanımı
    Çölyak hastalığı “Glutein” proteinine karşı vücudun geliştirdiği tepkiden dolayı oluşur. Glutein proteini arpa, buğday, çavdar ve yulaf gibi tahıllarda bulunur. Çölyak hastalığı da bu tahılların alınmasıyla gelişir. İnce bağırsaklarda ortaya çıkan bu hastalık nedeniyle bağırsak duvarları düzleşir ve besin emilimini tam anlamıyla yapamaz. Normalde bağırsak duvarları bir havlunun yüzeyi gibi pütürlüdür. Bu pütürler sayesinde ince bağırsak sindirilmiş besinleri emerek kana karıştırır. Çölyak hastalığı nedeniyle pütürlü yapısını kaybeden ince bağırsak hızla düzleşir ve insanda hastalık etkileri görülmeye başlar.

Çölyak hastalığı ve etkileri
    Karın şişliği ve gelişim bozuklukları en büyük etkilerdendir. Kaslarda güçsüzlüğe bağlı olarak titreyen eller ve kollar, ciltte solma, dışkıda parlak ve yağlı görünüm çölyak hastalığının diğer belirtilerindendir. Bütün bu belirtilerin yanında kusma ve vücudun şişmesi ile birlikte görülen iştahsızlık, bir kişide çölyak hastalığından şüphelenilmesi için yeterlidir.

Kesin teşhis.
    Çölyak hastalığının kesin teşhisi ince bağırsaktan alınan parçaya bakılarak yapılır bunun yanında kan değerleride çölyak hastalığının teşhisinde yardımcı faktörlerdendir. Aslına bakarsanız bütün bu bilinenlere rağmen çölyak hastalığı kolayca teşhis edilebilecek bir hastalık değildir.

Çölyak hastalığının tedavisi.
    Bu hastalık hakkında kötü bir durum tam olarak bir tedavi şeklinin geliştirilememiş olmasıdır. Buna rağmen iyi bir perhiz ve sıkı diyet bu hastalıkla savaşta bizlere destek olan durumlardır. Bir kişiye çölyak teşhisi konduğunda hiç vakit kaybetmeden tahıl ve tahıl ürünleriyle beslenmenin kesilmesi ve bu besinlerin yaşam boyunca alınmaması gerekir.

Sorular ve cevaplar.

Soru: Mesela haftada bir kere diyeti bozsam ve gluteinli yiyeceklerden yesem olur mu?
    Cevap: Bu diyeti ömrünüz boyunca uygulamalısınız. Bir kere dahi bozmanız oldukça sakıncalı durumlar ortaya çıkartabilir.

Soru: Diyetimde tam olarak nelere dikkat etmeliyim?
    Cevap: Öncelikle buğday, arpa, çavdar ve yulaf gibi tahıllar ve bunlardan yapılan makarna, pasta, börek, ekmek gibi hamur işlerinden uzak durmalısınız. Bütün bunlara ilaveten yeşil çekirdeklerden de uzak durmalısınız. Çok yağlı, yağda kızartmalar, hayvansal yağlar, alkollü içecekler, baharatlar, et, sebze konservesi ve salça yenmesi kesinlikle yasaktır.

Soru: çölyak hastasıyım. Hangi tür besinlerle beslenmeliyim?
    Cevap: Mesela mısır, pirinç, patates ve bunların unundan yapılmış ürünler yenilebilir. Bunların yanı sıra; taze meyve, sebze, yağsız et av eti, deniz ürünlerinden balık çeşitleri, yağsız kümes hayvanı, yumurta, süt, şeker, bal ve taze olmak kaydıyla baharatlar yenilebilir.

Çölyak hastalığı ve şifalı bitkiler.
    Kestane bu hastalar için çok değerli bir besindir çünkü çölyak hastaları ekmek yiyemediği için alamadıkları B grubu vitaminleri kestaneden alabilirler. Diğer yandan bağırsakları kuvvetlendiren fakat glutein içermeyen gıdalarda sıkca tüketilmelidir. Çölyak hastalarının vazgeçmemesi gereken kuru besinler den bazıları ceviz, fındık, kuru incir ve kuru üzüm şeklinde sıralanabilir.

12. dynner

dynner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar

Spora yeni başladım sayılır,Şimdi benim sorunum bel bölgemdeki yağlarım,boyum 180 kilom 73 ancak bel bölgemde aşırı derecede yağlanma var,ben bunu sporda toplam 30 dakika bisiklet ve max. koşu ile gidermeye çalışıyorum.

Ancak beslenme ile ilgili sorunlarım var,her kafadan bir ses cıkıyor tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamadım,spordan sonra protein ve karbonhidrat alınması deniyor ancak ikisi birleştiği zaman yağ a dönüşüyor diye biliyorum.

spordan hemen sonra meyve suyu 1-2 saat içindede yagsız tuzsuz tavuk ızgara yıyıorum yanında da 1 adet domates.

Öncesinde ise ne yapmalıyım elimde 1 kutu l-carnitine bulunuyor bunumu kullanmalıyım yoksa karbonhidrat mı almalıyım ?

Şimdiden teşekkürler

13. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar genelinizin sorunu kilo problemi bu kilodan kurtulmak için peki ne yapmalı ; Kendinize bir gün belirleyin örneğin: Ben Pazartesinde itibaren Zayıflamaya başlayacağım... Deyip te başlayın ve başladığınız anda kilonuza bakın ve herfafta sonu ne kadar zayıfladığınızada bakın bu size moral ve düzen sağlayacaktır. Eviniz de bir tartı bulunsun. Peki zayıflamak için nasıl bir beslenme planı lazımdır? Arkadaşlar diyet programlarına bakıp ve ya internetten diyetle ilgli şeyler okuyup kafanızı bulandırmayın. Siz kendi fikirlerinize göre zayıflayın ve diyet yapın. Size birkaç ip ucu vereceğim o kaar gerisi size kalmış. Benim fikrime ve deneyimime göre Sabah kahvaltı yapmanızı önermem. Çün kü işteyken ve ya okuldayken açlık hissinizi hep bulundurmalısınız bu piskolojik birşeydir ama çok etkilidir. Öğlen yemeğinizi normal bir şekilde yemelisiniz. Ne çok az Ne de şişecek kadar fazla...Öğlen yemeği yedikten sonra bu aralarda birşey yememenizi öneririm. Akşam 4-5 gibi vücut acıkmaya başlayacaktır. Bu yüzden akşam yemeğinizi en geç 17:30 da yemiş olun. Ve aşırı yemeğin mümkünse akşam yemeğinde ekmek bulundurmayın. Sadece öğlen yemeğinde bulundurun. Saat 20:00 dolaylarında vücut çok acıkacaktır birşeyler yemek isteyecektir. Eğer birşeyler yerseniz zayıflamak yerine kilo almaya başalrsınız. Kilo vermenin en önemli tehtitlerinden biiride budur. Veriyorum derken alma riskidir. Akşam 20:00 dolaylarında yiybileceğiniz besinler şunla olablir: Muz,portakal,Elma,Armut,Salatalık,Domates vs... Bunlar sizin hem açlık hissinizi alır hem de vücudun vitamin yönünden eksikiğini tamamlar. Örneğin ben her akşam 8 civarlarında en az 1 salatalık yerim . Emin olun bunun bir zararı olmamakta sizi rejime daha sağlam sokmaktadır. Bunu hergün devam ettirmelisiniz ve hergün evdeki tartınız ile kilo testi yapmalısınız. Böyle yaparak çok seri bir biçimde kilo verebilirsiniz. Kilo verene dek tatlı yemenizi 1 haftada 2-3 kez öneririm çün ki vücud çok zorlanabilir ve eskiki bigi şekerli gıdalar ister. Sizde bunu abartmadan yapablirsiniz. Unutmayın ki en önemli rejim beğnimizde disipline ettiğimiz rejim türüdür.

acer bunu beğendi.
  14. 3mehmet3

3mehmet3 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    yaşım 18, 1.91 boy 96 kiloyum.1_2 sene kadar önce 120 kiloya vurmuşdum. biraz diyet ve yürüyüşle 98 e düşdüm.sonra kış geldi ve dumble aldım 5 liklerden. biraz kol ve göğüsleri sertleştirdim.sonra yazın(geçen yaz) deniz havuz felan derken 86 kıloya kadar düşdüm.bazı çevremdekiler çok zayıfsın dediler boyuna göre kalıplaşmalısın felan dediler.bu arada 86 kiloyken bile yüksek kılodan lokal kardiyo çalışmadan düştüğüm için bel bölgemde yağlanma vardı.sonra 6 ay body yaptım ama hacime yönelik çalışdım.bu arada belden kurtulmak için aşırı twıst,dumble hareketleride yapdım.neyse 6 ay sonunda kaslarım aşırı oturmuşdu çünkü çok güzel çalışmışım maaşallah:). omuzlar göğüsler kollar felan şu an tam istediğim gibi. fakat body yaparken 86dan 96 kıloya ulaşdım.bunun 5_6 kılosu kas hacminin artmasından dolayı.ama 4_5 kıloda yağlandım.yani biraz göbek bölgesi felan çıkdı.benim sorunum şimdi şu göbek ve bel bölgesindeki yağlarımdan kurtulmak.ne yaptıysam kurtulamadım çünkü.annem fılan vücut yapımdan dolayı belin kalın dıyoda ben buna pek ınanmıyorum.acaba nasıl bir program yapmalıyım. yada yağ yakıcıyamı mahkumum.şu ana kadar hiçbir dışardan gıda katkısı almadım protein vs.yağ yakıcıda kullanmak pek istemiyorum çünkü karaciğere zararı olduğu söyleniyor.ne yapıcağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun

freegolf22 bunu beğendi.
  15. wagg1sh

wagg1sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ yakarken veya kilo vermek istediğimizde salonda ağırlık çalışmanın mantığı nedir? Açıkcası kafam çok karışmış durumda. Birileri diyor ki diet yaparken ağırlık da çalışmalısın kas kütleni korumaya yardımcı olur, bir diğeri ağırlık çalıştıktan sonra karbonhidrat ve protein almalısın ki katabolik sürece girmeyesin. Tekrar araştırıyorum bakıyorum dietteyken az ağırlık - çok tekrar esneklik kazandırır ve kas kütleni korur , başka bir makaleye bakıyorum yağ yakmak için yüksek ağırlık - az tekrar idealidir diyor. Kısacası iyice kafam karıştı.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2010
  16. bg

bg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar, ben yaklaşık 1 aydır spor salonuna gidiyorum, işim nedeniyle tam düzenli bir program oturtamadım. Göbeğimin varlığı beni rahatsız ediyor. Kol, bacak, göğüs herşey normalken göbeğim fazla. Tek amacım göbeğimi yokedip vücudumu şekillendirmek. Sizce nasıl bir beslenme yolu izlemeliyim? Sporda hangi noktalara ağırlık vermeliyim? Bir de cla kullanıyorum, günde tek alıyorum. Bunun dozunu arttırmalı mıyım?

Boyum 1.85
    Kilom 85.5
    Yaşım 27

Şimdiden yardımlarınız için çok ama çok teşekkürler...

17. triggerx

triggerx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim sorunum ben kilo alınca kilom direk suratıma gidiyor yuvarlaklaşıyor ve göbeğim dışarı çıkıyor bunun için günlük almam gereken kalori miktarı 2800 civarında 2000-2200 gibi alıp düşürmeye çalışıyorum ne yapabilirim başka?

18. superman06

superman06 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Bak arkadasım aslında güzel bir şey söylemissin sana tavsiyem şudur ... Sabahları Zamanın Varsa 2 günde bir koşmaya cık sabah erken saatlerden 30 dakika olsun ilk başlarda belli bi süre böyle devam et
    ( ip atla .. Mekik çek ,, )
    beslenmeye gelince daha sonra sabahları en az 1 litre su icmeye calıs sabah koştugun günlerde 1 tane yumurta ye peynir ye vs kahvaltı etmeyi ihmal etme kısacası ve günde 1 litre süt ic arkadasım
    abur cubur seylerden kacın ...
    Cips Hamburger Kola Asitli İcecekler Ve ekmek yeme derim illa ekmek yiyceksende kepekli ye zayıflamak icin ...
    bu arada sigara iciyorsan bırak sırf spor icin değil Sağlığın icin
    Ayrıca Zayıfladıgın halde boyun 1.2 cm daha uzun gözükecektir buna emin ol 1.84ken 1.86 gözükmek daha iyi :D
    Alkolden de uzak dur sonucta bira göbek yapar :) :)
    Kendi fikirlerimi beyan ettim sonucta umarım istediğin gibi olur...
    Hadi sana simdiden başarılar dilerim...:)

19. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo vermenin yolu bence abur cuburu kesmekten geçer.Yemekler pek kilo aldırmaz genelde.Şekerler tatlılar cipsler çikolatalar glisemik indeksi yüksek şeyler kilo aldırıyor.şeker ihtiyacınız varsa meyve yiyin.kilo almak istemiyorsanız abur cubura dikkat edin dengeli beslenin bu yeterli ama kilo vermek istiyorsanız yediklerinizden kısıp biraz da spor yapmak şart.

Vorenus bunu beğendi.
  20. zonekings

zonekings Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    aşcı
    Yer:
    ankara
    ben 5 ayda 21 kg verdim ve yeni bodybuildinge başladım vermem gereken 24 kg daha var ama dert etmiyorum yavaş yavaş gidiyor :D:D

Sayfayı Paylaş