Kilo Vermek (Zayiflamak)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Guest tarafından 18 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
  1. Guest

Guest Guest

ZAYIFLAMAK

"Sismanim - ama Niye?"
    "ne yiyorsaniz, o sunuz" sözü simdi burada gecerli bir sözdür. Cünkü ne yiyorsaniz o sizin hizli bir sekilde sagliginiza etki edecektir ve enerjinizi kontrol edip vücut formunuzu sekillendirecektir. Bir cok diet anlayisi fazla kalori alindigindan dolayi sismanlik vuku buldugunu ve mantikende kaloriyi azaltip(FdH), fazlalik kilolardan kurtulmasi gerektigini aciklamaktadirlar. her gecen gün bilimsel yönlerle aciklanmaya baslanildiki vücuttaki yag ve fazlaliklarin kalori azaltilarak degil, vücuttaki insulin hormonunun aktiflesmesi ile kilo artisi gerceklesmektedir. eger bu yönde cemberi olusturup beslenme programini düzenlerseniz o zaman istediginiz ideal vücut ölcülerine kavusabilirsiniz.

"Sismanligin Faturasi HORMON'dur"
    Hepiniz Insulin hormonunu Diabetik alanda bilmektesiniz. Tahmin edildiginden ziyade vücudumuz icinde cok önemli bir hormon türüdür. Yedigimiz fazla yada az besinlerin calkalanma sendromunu izler. Vücut icerisindeki görevi ise: Kandaki sekeri azalip cikmasinda yer alir. Alinan besin maddelerin de dagilmasinda ve görevlerinde Insulinin yeri büyüktür.
    Eger Insulin vücudda aktif ise o zaman yaglarin erimesini durdurur. Bundan dolayi yaglari eritmek icin ancak beslenmeyi dengeleyip insulin hormonunun aktif sendromunu degistirerek yaglarin eritilmesinde basari gösterilir.

"Ilk gercek Diet revolusyonu "
    Kanada Toronto Üniversitesinden Dr.David Jenkins, 1976 senesinde Glisemik indeksle bir revolusyon gerceklestirdi. beslenmede bilimsel metodla arastirmalarini yapti. Arastirmalar sonucunda Insulin hormonu aktiflestirildi. Buradan beslenme yoluyla bazi glisemik indekslerin sismanlattigini bazilarinin da sismanlatmayip bilakis yag yakmada faydalida oldugunu tesbit etmisti. tesbiti ise su sekile düzenlemistir. Öncelikle glisemik endeksi az olan besinlerle belli bir süre devam edildiginde ortaya yaglarin eridigi ve insulinin azaldigi görülmüstür. Diger tarafdan glisemik endeksi fazla verildiginde rahatca kilo alindigini ve sismanlandigini tesbit etmistir.

"Niye her gecen gün Sismanliyoruz?"
    Bugünkü Beslenmemizin cogunlugunu Agir gidalar ve sekerli gidalarin glisemik indeksi yüksek besinler yer aliyor. Bu gidalar ve icecekler hizli bir sekilde kandaki sekeri kuvvetle artiriyor. Vücudumuz burada dagilarak Insulin hormonuyla savas aciyor. Cünkü yüksek oranda sekerin insulin ile nasil dagilip atilacagina hizli bir care bulunmaya calisiliyor. Bu etapda insulin yag depolalarini sonuna kadar aciyor ve fazlaliklari hic ugrasmadan hemen yag deposuna yolluyor. Tüm yag hücreleri aldigi bu görev ile erkek yada bayan olmak üzere belli bölgelere yaglari dagitiyor. Bu etapdan sonra vücutta kan sekeri yine azaliyor. Cünkü ani cikis oldu ve ani düsüs olmustu. Sonrasinda kan sekerinde yine düsüs meydana geldi ve acikma hissini uyandirdi. Böylece acikan sahis tekrar kan sekerini dengelemek icin sekere ihtiyaci vardir. Bu acikmada genelde yine glisemik endeksi yüksek besinler tüketilmektedir. Bu etapdan sonra kan dolasim bastan deverana gidiyor ve biz her seferinde sismanlamaya basliyoruz.

"Ben bir türlü Kilo veremiyorum"
    Bazi insanlar vardir cok az yemelerine ragman hala kilo verememektedirler. Bu dogrudur ve mümkündür. Sebeb ise yine yüksek Insulin sorunudur. Bu sahislar gercekten de az yiyorlar kalorilerinini azaltiyorlar ama yedikleri tamamen yanlistir ve yüksek glisemik indeks iceren besinleri tüketiyorlar. Sadeec az miktarlarda alinmasina ragmen bircok kilo sorunu olan sahislarda yüksek insulin seviyesi artmasi ve yag toplanmasi vuku buluyor. Eger cok kücük ögünlerle devamli glisemik indeks orani fazla gidalar alinirsa hic sasirmayin ki kilo almaniz icten bile degil üstelikde büyük bir oranla hayalkirikligina ugramaniz da mümkündür.

" Peki Gercek olan nedir ve ne yapilmalidir?"
    Bir cok diet uzmanlarinin ve diet programi yazan ve üreten supplementcilerin planlarina göre bazen 1-2 kilo yu ancak 3-4 ay sonrasinda vermek mpmkün olabilmektedir hatta bazilarida tam tersine bu dietlerde kilo almaktadir.
    Bunu önlemek icin Besin maddelerinde karbonhidrat alimini abartmamak lazim ve glisemik indeks iceren yüksek besinlerin diet cetvelinizde yer almamasina özen göstermeniz lazim.
    Diet uygulamada öncelikle beslenme ayarlanmalidir. Daha sonra yag eritme adina dogal ürünler tercih edilmelidir. Bunlarin basin L.carnitin+chrom picolinat yer almaktadir. Herkese faydali olmasi dilegiyle.....

PANZEHIR
    .

Rkn, thescientist1, savas33 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. Kalkis

Kalkis Guest

Guzel dokuman, ellerine saglik panzehirim.

3. asu

asu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    izmir
    Merhaba arkadaşlar.Hemen birşey soracağım; ben hiç peynir yiyemeyen insanlardanım.Hayatım boyunca hiç yemedim.Hatta - durumun vahametini gözler önüne sermek için şu ayrıntıyı da yazayım- peynir ,lor,çökelek vs yiyeceklere dokunamıyorum bile. Dolayısıyle çocukluğumdan beri kahvaltıda reçel, bal gibi yiyeceklere daima yer veriyordum.Müthiş boyutlarda bir tüketimim olmuyordu ama her gün mutlaka yiyordum bu yiyeceklerden.Az evvel "Panzehir"in aktardığı araştırmayı okudum.Olayın tekniğini biraz kavradım ama ne yapmam gerektiğini tam bilemiyorum.Evet istediğim zaman diyet uygulamalarımda vs kendime hakim olup yemiyorum ama bazen çok ihtiyaç duyuyorum tatlılara.Ben de o zaman biraz kara üzüm yiyorum haftada veya on günde bir.Doğru mu yanlış mı yapıyorum?Slm

log ve yigitsk bunu beğendi.
  4. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sana şöyle izah edeyim kilo vereceksen yediklerindeki kaloriler yaktıklarından az olacak ve reçelden felan bahsetmişsin diet reçeller var annem diabet oldugundan aldık bende yedim gayet guzel tatları benden bi örnek yani...

savas33 bunu beğendi.
  5. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bir şey

Hocam kilo verme (yağ yakımı) yağ yakma konusunda en önemlisi her şeyden önce düzen aksam 10 yatıp sabah 5.30 da kalkan ve haftada altı gün bunu yapan bir insan sabah saatlerinde 45-60 dakika kardiyo çalışması yaparsa kilogram basına 3-4 gram karbonhidrat alır ve şayet karbonhidratın en büyük kısmını sabah kahvaltısında alırsa yağ yakamamak icin hiç bir sebeb yoktur

ayrıca mumkun oldugunca basit şeker alımını durdurmalı yani kan işekerini birden bire yükselten ve ardından birden bire düşüren besinlerden uzak durmalı çay şekeri çikolata ve benzeri

komplex karbonhidratlar : Haslanmis patates, Pilav(bulgur,pirinc,kepekli pirinc) tam tahıl ürünleri.

sabah full karbonhidrat oğlen sabahkinin yarısı akşam protein :)

Her sabah ayakta sopa çevirme ve oturarak sopa çevirme 350-400 tane

1 saat kardiyo ve basit şeker alana kadarda yağ yakımı devam eder....

savas33, yigitcan1675, Azi ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  6. selo

selo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    GIDA SEKTÖRÜ
    Yer:
    İSTANBUL
    merhaba arkadaşlar ben siteye yeni kayıt oldum ve bir sorum var umarım bana yardımcı olursunuz..
    ben yaklaşık 1 sene yi geçkin bu sporu yapıyorum ve çok güzel kas yaptım gücümde artı günden günede artıyor.amino ve protein tozu da kullnıyorum..kas yaptım dedim ama vücudum aynı zamanda çok yağlı..elimi vücüdüma dokundurduğumda iyi kas olduğunu anlıyorum.ne yapmam lazım..bazı arkadaşlarım rejime girmemi bazılarıda aynen bu şekilde devam etmemi ve iyice büyüdükten sonra rejim yapmamı söylüyor..
    ne yapmalıyım...
    yaş 21
    göğüs 109
    bel 97
    kol 40
    CEVAP BEKLİYORUM LÜTFEN...................

7. selo

selo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    GIDA SEKTÖRÜ
    Yer:
    İSTANBUL
    merhaba arkadaşlar ben siteye yeni kayıt oldum ve bir sorum var umarım bana yardımcı olursunuz..
    ben yaklaşık 1 sene yi geçkin bu sporu yapıyorum ve çok güzel kas yaptım gücümde artı günden günede artıyor.amino ve protein tozu da kullnıyorum..kas yaptım dedim ama vücudum aynı zamanda çok yağlı..elimi vücüdüma dokundurduğumda iyi kas olduğunu anlıyorum.ne yapmam lazım..bazı arkadaşlarım rejime girmemi bazılarıda aynen bu şekilde devam etmemi ve iyice büyüdükten sonra rejim yapmamı söylüyor..
    ne yapmalıyım...
    yaş 21
    göğüs 109
    bel 97
    kol 40
    CEVAP BEKLİYORUM LÜTFEN...................[​IMG]

8. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bence çok sıkı bir diyet yapacaksın...kesinlikle ekmek,hamurlu yiyecekler,yaglı yiyecekler kullanmayacaksın...yag eritici toz.tablet v.s... kullanacaksın...en önemliside çok çalışacaksın ve biraz sabredeceksin yag almak çok kolay vermek çok zordur...kolay gelsin.....

savas33 bunu beğendi.
  9. re-load

re-load Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BİLGİ İŞLEM SORUMLUSU
    Yer:
    İSTANBUL
    Sorunum büyük

herkeze merhabalar fıtness yeni başladım ilk amacim kilo vermek cunku boyumla kilom uyumsuz ve gobek bolgem de çok yag var nasıl bir program yapmalıyım temmuza kadar orantılı bir vucut cooook istiyorum yardımcı olursanız çok sevinicem .....

boyum 1.92
    kilom 102

iki günde bir fitness gidiyorum bunu her gün yapsam zararı olurmu temmuza kadar göbegi eritmenin kolay yonunu söylerseniz çok sevinicem hergün 1 saat yakın calısıyorum bunuda uzun tutim mi?

simdiden coook tesekturler........

10. resistant

resistant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyet yaparken öğünlü yemek ye yani günde 3 öğün. ekmek hamur vb yiyeceklerden uzak dur bol bol su tüket ve zamanında antreman yap normal biçimde kilo düşersin.

11. screwdriverblues

screwdriverblues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 12 yaşından beri kiloluyum şu anda yaşım 23 ama artık gerçekten zayıflamak istiyorum özellikle basen bölgemde yağ var bunları hangi hareketlerle nasıl eritebilirim bi de karbonhidratları yazarsanız sevinirim mesela kahvaltılık karbonhidratlar ve yemeklik karbon hidratlar tam olarak bilmiyorum bide kolayı çok severdim onu kestim,çayda kahvede şeker kullanmamay karar verdim başka önerebileceğiniz metodlar var mı ha bide arkadaşlar sen artık kalıplaşmısın zor eritirsin diyorlar doğrumudur bu

Boy:1,84
    Kilo:115

Yardımlarınız için Teşekkürler

12. zaur-zz

zaur-zz Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    webmaster
    Yer:
    azerbaycan
    Ben Azeriyim. Benim kish aylarinda kilom 124 oluyor ve boyum da 1.94. Kish aylarinda haftanin her gunu aghir chalishiyorum . Ama yaz aylarinda kishdaki yaghlari yakmak ichin bir diyet yapiyorum ve chok ishe de yariyor. Shimdi 95 kiloyum.

13. sercan_007

sercan_007 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba foruma yeni üye oldum sebebi ise herkes gibi kilo vermemin durması oldu kendimi şöle anlatayım ben 18 yaşında 1.90 boyunda 127 kg birisiyim ve bu özelliklerim 16 yaşından beri aynı ve bu kg ye ulaşana kadar birçok kes kilo alıp verdim ve en sonunda kullanmaya başladığım iştah kesici ilaç sayesinde kalıcı ve uzun süreli bir diyete başladım 1 ay diyet yaptım ve 127 den 111 e düştüm sonra kilo vermem durunca diyeti bozdum ve 1 hafta dormal beslendim ve sonra gene başladım ve 15 günde 111 den 100 kiloya düştüm ve gene takıldım ve bu verdiğim kiloları kesinlikle sprun s si geçmeden verdim ben sokağa bile çıkmadan bu kiloyu verdim okulu bıraktıktan sonra eve kapanıklılığım yüzünde üşengeçliğim arttı bukadar hızlı kilo vermemin sebebi çok az beslenmek sağlıksız bir şekilde diyet yaptım ama şimdi bu bile yetmiyor ve yediğim bir meyve bile bende gün içerisinde 2 kilo alıp vermemi sağlıyor onun için sizlerden yardım istiyorum bana zahmetsiz domates salatalık ve meyveden başka sebze bulunmayan ve spor yap önerisi vermeden bir çağre bulmanızı istiyorum gerçekten spor yapmadan bile çok hızlı kilo verebiliyorum nedeni ise yıllardır üstümde duran kilolarım yok 7 yaşından beri kilololuyum sadece ve sizce bu ölçülerde kilomun kaç olması sağlıklı olur yalnız çok iri kemikliyim bunuda göz önünde bulundurursanız sevinirim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum he bu arada zahmetsiz ve domates salatalıktan başka sebze olmayan diyetler önerin deme sebebim ailede herkesin kilolu olup kimsenin benim için sebze pişirmeyeceği yani bu savaşta tek başımayım inşallah bir çağre bulursunuz

14. sercan_007

sercan_007 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ve şu sözlerimi ekleyerek sonlandırıyorum yıllardır hiçbir sebzeye alışmamamda kesinlikle yiyemiyeceğim anlamına geliyor yediğim tek sebze ise taze fasülye ve ve bu kiloyu verdiğim diyet şöyle sabah 1 dilim karpuz 1 dilim kepek ekmeği sabah dediğim 12 11 de kalktığımı varsayarsan öğle bişey yok akşam 2 domates 2 salatalık ve sonbirşey günde 1 bardak hazırmeyvesuyu içiyorum sebebi ise hiç şeker almamam çok göz kararmasına yol açıyor ve meyvesuyu bu oalyı düzeltiyor çay kahve kesinlikle bıraktım ve inanın diyeti bozduğum günlerin ertesi günü 2 kg verdiğimi görüyorum ve bu beni şok ediyor ağırlıklı oldu ve kilo vermemin durma süresi yaklaşık 2 hafta haftada yalnızca yarım yada 1 kg veriyorum ve tuvaletede hiç çıkmıyorum diyebilirim cevaplarınız için teşekkürler

bycanertk bunu beğendi.
  15. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ellerine sağlık tam da bu konuyu merak ediyordum.
    Deperli üye arkadaşlar nakın bende araştırdım ve yararlı bir bilgi buldum.Sizde ilk etapta araştırmayı deneyin .

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lütfen konudan bağımsız boş mesajlar atmayalım..forum kurallarını okuyalım..

17. sporservis

sporservis Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mega fut burner optımumum bu urunu olduk ca ıı

18. OSMOSM

OSMOSM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ eritici kullanımı

Arkadaşlar 7/10/2007 saat 23.00 siteye kayıt oldum .Bu gün aldığım takviye ilaçlar nedeniyle,internette araştırma yaparken siteyi buldum,memnun oldum bilgiler için.Sn. Ahmet Enünlü beyi Kabataş Erkek Lisesinden tanırım,

Sizlerden ricam,yağ eritici olarak GNC Tonalin CLA, ve antiox.olarak Co Q-10
    aldım bu takviyeleri birlikte kullanmanacağım bu konuda bilgi vermeniz dileğimle. Saygılarımla

19. servetcak15

servetcak15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler çok yararlı oldu

20. arslandede

arslandede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ben bu siteye yeni katildim bir haftadir forumlari okuyorum suan da haftada bir gun sadece salona gidebiliyorum onun disinda evde dambellim var 5kg lik 2 adet hafta ici 2 gunde evde calisiyorum

istedigim sey karin bolgesindeki yaglari azaltmak hemde kollari inceltmek ayni zamanda benim goguslarim oldukca iri kollar ona nazaran daha zayif herhalde vucut tipiyle alakali ama ben biraz daha zorlamak istiyorum gogus calismiyorum o yuzden kola agirlik veriyorum devamli biceps triseps bana uygun bir program onerebilirmisiniz.

salona gittigim bir gunde yag yakmak icin kardio yapiyorum 5 6 km kosuyorum en az sonra bisiklete biniyourm baska kardio yapmalimiyim neler yapabilirim.
    simdidien tesekkurler..

Sayfayı Paylaş