Kilo Vermek (Zayiflamak)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Guest tarafından 18 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
  1. ProDJ

ProDJ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    emin olun forum kullanmanın adap ve kurallarını en az sizin kadar biliyorum, ama benim soruma cevap olabilecek bir başlık bulamadım herkez uzunca kendilerine göre yiyip içdiklerini yazmış ben ise çok basit bişey sordum,
    Saygılar.

2. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle boğazımızı kesiyoruz, sonra nefes gerektiren egzersizler ( koşu bandı, bisiklet ) yaparak vücudun yağ rezervlerini tüketiyoruz :)

Setenay bunu beğendi.
  3. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    keşke o kadar basit olsaydı

4. Valerio

Valerio Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    hayır bu kadar basit hemde cok basait bogazını tutup kario yap bu kadar basit...

canavar bunu beğendi.
  5. ertann

ertann Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.

ben 2 günde bir 30 dk 4-5 km koşu bandında koşu yapıp peşinden ağırlık çalışıyorum.koşu yaptıktan sonra ağırlık çalışmak yaralı mı yoksa yararsız mı?

kısacası doğrumu yapıyorum?

6. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    nesi basit yav :( tamam koşu kolay da boğaz balık değil ki oltayla tutulsun. 1 gün dayansan 2. gün 1.günün acısını çıkartıyosun.

7. darksideee

darksideee Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    aslında zayıflamak basit ama profesyonelce yapılırsa..

öncelikle "Yemezsem zayıflarım" fikrinden bu çağda artık vazgeçmek lazım, herkes bir şekilde diyet yapıyor ancak ya kilo veremiyor ya da verdiklerini fazlasıyla geri alıyor. Çünkü yemeği kestiğinizde vücudunuz birşeylerin ters olduğunu düşünüp kendini savunmak için, en büyük enerji kaynağı olan yağları yakmak yerine depolamaya gidecektir ve sizin kaybınız ya su atımı ya da ileri vadede kas kaybı olacaktır.

Yapılması gereken öncelikle bir doktora gidip, kan, kolesterol, karaciğer vb testleri yaptırıp vücudunuzu tanımak ve beslenmenize, testlerinizde fazla olanları kesip az olanları eklemek.

En basitinden yiyeceklerin birbiriyle etkileşimlerini araştırıp buna göre beslenebilirsiniz. ör. kilo almak istemiyorsanız kalori hesaplarını yağları bir kenara bırakıp nişastalı yiyeceklerden uzak duracaksınız. Çünkü yağın vücutta depolanmasını sağlayan nişastadır. eğer bunu keserseniz yağ depolamanız çok çok yavaşlayacaktır.

8. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme konusunda bilgilenmeden beygir gibi koşmanın bi faydası yok...kasları yakarsın sonrada kilo verdim diye sevinirken yavaşlayan vücut daha çok yağ bağlamaya başlar sende kafayı yersin :)

precorefx bunu beğendi.
  9. semih*

semih* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzeL emege saygı

10. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    yazın uyguladığım yüksek protein içeren diyet definasyon programı

beslenme

Sabah: 10 yumurta beyazı 10 zeytin 100 gram yağsız lor peynir 2 adet salatalık 2 adet domates yıkanmış söğüş 2 dilim kepek ekmeği

ara öğün:elma

Öğlen:150-200 gram kırmızı et 150-200 gram haşlanmış lapa pirinç yeşil salata içecek:diet kola taze meyve suyu veya su

ara öğün:idman önceleri enerji açısından sadece bir adet muz veya kuru incir

Akşam 200-300 gram tavuk nişasta içermeyen bitkisel karbonhidrat kaynağı mercimek yanında ekstra sebze yemeği fasulye yada ıspanak içecek taze meyve suyu veya su

akşam yemeğinden sonraki öğün olarak tek meyve öğünü elma

bu beslenme sistemine günde ekstra olarak idman günlerinde 100 of günlerde 50 gram soya proteini günlük 1000 mg c vitamini doal diüteriklik açısından maydonoz suyu 50-100 mg çinko ve b6-b12 vitamin kompleksi

uyku düzeni akşam 11-12 sabah 8-9

çalışma programım ise haftanın 5 günü idman ekstra idman öncesi ve sonrası 30 ar dakikalık bisiklet çalışması ile aç kalmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamıştım

11. casanowa123

casanowa123 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. 18 yaşındayım 79 kiloyum yağlı bir vücudum var.yaklaşık 2 aydır cardio+vücut geliştirme yapıyorum. vücut geliştirmeye başlamadan önce yaklaşık 45-50 dakika cardio yapıyorum. (20 dakika corssramp veya bisiklet,20 dakikada yürüyüş bandı.) crossramp da nabzım 140-150 civarında bayağı terliyorum. yürüyüş bandında da 6.5 da yürüyorum ama nabzım 120 civarında oluyor bnde nabzımı 150-160 civarına çıkartmak için 9.0 da hafif koşuyorum. yağları eritmek için doğru bir sistem mi uyguluyorum? nabız(heart rate) kaç olmalı?

12. daldiy

daldiy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bisiklet

merhaba arkdaşlar bende kendi çapımda kilo vermeye çalışıyorum. sabah 6 7 arası mülker k flakes diyet süt 1 kase 10 gibi elma 12 çok az prinç pilavı domatesli balıklmı mantarlı 1 çorba kaşığı zeytinyağlı yemekden bi tabak. 2 gibi elma. 4 de haşlanmış limonlu 5 6 parça brokli .akşamda az tavuk göğsü yerim. genelde bu minfal üzerine gidiyorum bazen gece 1 bardak süt sabah omlet 1 dilim kepek ekmeği.esas merakım 50 dakka falan en düşük ayarda pedal çeviyorum arada bisikletle depar yapıyorum bazen dalıyorum filme 1 saat çevirmişim kalın giyinıp baya terlıyorum ama sanki bcaklarımda derman kalmadı gibi hisse kapıldım. hatam nerde acaba. uzun oldu kuusura bakmayın.

13. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    az da olsa agirlik calismadan devamli bisiklet cevirerek uzun vadede formunu koruman cok zor... anladigim kadariyla evde yapiyosun eve dambil alip hafif hafif calisirsan faydasini gorursun

14. daldiy

daldiy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ben bu işlerden bihaber olduğum için 3er kiloluk dambıl almıştım 3 ay evvel.haftada 3 4 gün netten buldum kadarı ile hareketleri yapıyorum .bazen iki dambılı üst üste koyup bide 1 kg lık bilek ağırlığı takıyorum ole setler yapıyorum. fırsat oldukca en az 45 dakka yürüyüş koşu karışık . bisikleti ter atmak için yapıyorum .daha dorusu evde yapabileceğim tek kardio harekti bu. ama dediğim gibi çok pedal çevirmektenmidir bacaklarım ağrıyor sanki daha çabuk yoruluyorlar.

15. selb81

selb81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar herkese uyar mı bu bilmiyorum ama işin sırrını ben NOHUTLA çözdüm
    sıkı bir disiplin 100 gün NOHUT yersen başka birşey yok çok nadir 2 haftada bir
    çok az meyve yiyebilirsin hem tok olacaksın hem de 100 gün sonra herkes sizdeki
    değişikliğin nedenini soracak kendinizi rahatlamış hissedersiniz hem de formda
    deneyin bence DR.ÖZ ün makalesine rastladım geçenlerde bu diyetin hiçbir zararı yok ZAYIFLAMAK SABIR İŞİDİR GÖZÜNE BİRÇOKŞEY SOKULUR SEN DİYETTEYKEN
    AMA SABRET VE SADECE 100 GÜN SONRASINI HAYAL ET YOKSA UNUTMA TAVİZ
    TAVİZ GEREKTİRİR 1 DEFA TAVİZ VERDİN Mİ GERİSİ MUTLAKA GELİR SABRET
    BAŞARACAKSIN BEN YAPTIM BİLİYORUM

16. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ne nohutu bu ?
    nasıl oluyor, merak ettim

17. selb81

selb81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğin beyaz leblebi ben 10-15 kg falan verdim işe yaradi ben de hiçbir yan etkisi olmadi ama herkeste böyle olur mu bilmem ancak nohutun da
    ne zarari vardir bu yaz yine alkolle aram iyiydi biraz da kilo aldim yine deniyorum 10 gün oldu yine işe yariyor işin sirri nohutun tok tutmasi
    olabilir ilk günler biraz zorlaniyorsun ama 20 gün geçtikten sonra vücut da alişiyor istemiyorsun ama 100 günün sonunda ufaktan beyaz etlerle başliyorsun yemeye....ekmek falan kesin unutmalisin ancak dediğim gibi 100 gün sonra ufaktan başliyorsun normal öğünlere ben turizm sektöründe çaliştiğimdan geçen kiş yaptiğim diyeti yazin alkolün de verdiği etkiyle özellikle biranin biraz daha kilo aldim ama eskisi kadar kilolu değilim geçen yazin başi rüya gibiydi bu kiş şimdi yine başladim çok yarari oluyor geçen yaz her yönden!!!!! Faydasini fazlaca gördüm....biraz araştirdim acaba bir zarari var midir diye
    dr.özün makalesine rastladim hiçbir zarari yok aksine faydasi da çokmuş (google a nohut inceldiler yaz karşina çikar bu makale) bu seneki amacim biraz da kas yapmak zayiflamayi başardik sira bunda bunun bi kolay yolunu biliyorsan yardimini beklerim
    kardeş ne yaparsan yap amacin diyetse bu iş iradeden geçiyor elbette aç kalmadan dengeyi iyi ayarlamak lazim kötü diyet de adami sönmüş balon gibi yapiyor bence uzmanlar falan hikaye hiçkimse
    beni benden iyi bilemez bu diyet ben de yaradi ama niyetin diyetse sakin sakin hiçbirşey yemeden yapma az ye sik sik ye diyorlar ya yalan
    az ye ama sik yeme sadece az ye umarim yardimci olmuştur

Setenay bunu beğendi.
  18. selb81

selb81 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ama yine de tekrarliyorum ben de işe yaradi diye herkeste ayni etkiyi gösterir mi bilmiyorum.....

19. RoCCoO78

RoCCoO78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar merhaba ben Buraya daha yenı Uye oLdum benım Sorunumda aynı 1.85 boyum war 119 kıloyum acıL kıLo verMem Lazım Yasım 21 Yardım Edersenız COk SewinIerm.. :((

20. ydob

ydob Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    eskişehir
    mehaba 1.80 boy 100 kiloyum hardline amino 3000 kullanıp diet yapsam kilo verirmiyim cevap bekliyom

Sayfayı Paylaş