Kilo verirken yağ yakımı ilk nerden başlar en son nerelerde devam eder ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve juniorlife tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 77 üye.
  1. Burak010101

Burak010101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin, Turkey
    Lütfen yardım edin :( 2 sene lisanslı olarak bisiklet sporuyla uğraştım. Gel gelelim üniversite sınavı diye bir illetle karşılaştım. Sonraki 3 sene düzensiz beslenme, spor yapmama vb. kalça, bacak ve baldır bölgelerim yağlandı ve kalınlaştı. 68 kilodan 102 kiloya çıktım. Yazın spor salonuna gittim ama verdiğim tüm kilolar üst bölgelerden gitti. Şuan 80 kiloyum ama bacaklar bir türlü incelmiyor. Yardımcı olacak birileri vardır diye ümit ediyorum :(

2. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bence diyete başlamalısın dostum kararlılık ve sabırla 10-12 kilo verebilirsin bence . Ben uğraşıyorum halen bi kaç kilom kaldı 72 den 61 e indim sana tavsiyem ilk bi doktorunla görüş sonrada diyete başla.

3. Burak010101

Burak010101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin, Turkey
    Bacaklarda incelme kaydettiniz mi?

4. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Diyte ilk başladığ8m ile şimdiki arasında tabiki bi incelme var ama şuda bi gerçekki spor falan olmadan hepsi erimiyo o yüzden sana tavsiyem bi hedef koy kendine kilo ver ondan sonra body veya kondisyon calışmalarıyla kalan yağları yak :)

5. HolyHybris

HolyHybris Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben diyete başladım 108 kiloydum bi ayda 104 düştüm 20 kilo daha fazlalık var :D diyet + fitness yapıyorum

6. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yürü be kim tutar seni :)

7. HolyHybris

HolyHybris Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İnşallah dostum vucutta fazla yağ oranı yok ama kick boks cuyum kilo yükseldikçe siklet yükseliyor 100 kiloda 100 - 105 arası geliyor buda karşıma 25-30 yaş adamlar geliyor zorlanıyorum . 85 kilo civarı olup yaşıtlarımla daha kolay olur :D fazlada vermek iyi değil

8. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yağ varsa elbet yakarsın ama yağ yokta hacim yani kas yapısı varsa o iş yaş, yaş olmasının sebebi bende çocukluktan beri her hafta, ayrıca 6 sene her gün, günde 8 km ulaşım amaçlı bisiklet kullandım, vücut bacaklara oksijen ve glikoz yetiştirebilmek için yeni damar yolu inşa ediyor ve o sistem gerilemeye müsait bir sistem değil. Üst bedende atrofi yani kas gerilemesi çok kolay, ama alt beden öyle değil, sürekli kullandığımız, yürüdüğümüz, oturup kalktığımız için gerilemiyorlar.

Ben bu kadar senenin üstüne bir de 1.5 sene squat yaptım iyice palazlandılar, üst bedenim zaten gerideydi, iyice saçma bir vücut tipinie doğru gittiğim için 2 aydır bacak çalışmıyorum, ama bir gram gerileme yok, üst bedenim bir ayda acayip geriler, bacaklarda tık yok.

Kısacası, gençlikte ve çocuklukta yapılan altyapı insanı terketmiyor, sizdeki umarım yağdır.

9. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar,
    160 cm boy ; 57.50 kilo.

Hayatımda ilk kez 59,90 kg'ın :) üzerine çıkarak geçen kış 64.80 kg 'ı gördüm.Ekmek,şeker vb keserek 60 'a düştüm.Sonra aralıklı olarak salona giderek de 57.50'ye düştüm.
    Şu noktadan sonra amacım tartının kaç gösterdiği değil; kas kütlemi arttırmak istiyorum.
    Kollarım çok güçsüzdü.Bicepslerim gayet hızlı tepki verdi ve gelişti.Ama tricepslerimdeki gelişme maalesef çok çok az(bicepslerden mütevellit ağırlığa başladığım günlerden daha iyiler elbette ama bicepslerim kadar geliştiremiyorum sanırım.)Göbeğimde sıkılaştı ama hala var.Kalçada da yağ oranım bariz.Vücut tipim armut.Ama kilo almayı abartınca göbeğimde oluştu elbette...Alt ekstreme için sıkılaşmam da şart.

Gelelim soruma:
    Ben cardiodan hiç hazzetmiyorum.Son derece sıkıcı ve zaman kaybı bence:) Acaba programıma(haftada 3 gün-birer gün off vererek) 5 dakika eliptik bisikletle ısınma-ağırlık çalışmalarım-20 dakika bisiklet(toplam çalışmam 60 dakika) şeklinde devam etsem yağ yakımım devam eder mi? Uyguladığım programda yağ yakıyorum ama yavaş yakıyorum.Hızlı yakmak gibi bir kaygım da yok.Zaten zar zor kas yapmaya çabalarken kesinlikle kas kaybetmek istemiyorum.Kas kütlem artmalı ve sıkılaşmalıyım.Tabi bu süreç kışı bulmadan da olsa fena olmaz:D

Cardioyu sadece 5 dakika daha arttırarak 25 dakikaya çıkarsam kas kaybeder miyim?Yada sadece ısınmayı 10 dakikaya çıkarsam:) kaslarıma zarar vermeden yağ yakabilir miyim?
    Haftanın 3 günü dışında spor yapmıyorum , hayatımda hareketsiz geçiyor.

Diyet: Protein ağırlıklı diyetle besleniyorum.Kısa bir süredir sadece spor günlerimde spor öncesi sigma tau L-carnitina kullanıyorum.Spor sonrası da maksimum 20 dakika içinde doğal kefir tüketiyorum.

Lütfen durumum için yorumlarınızı bırakır mısınız.
    Teşekkür ederim.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2015
  10. Solide

Solide Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba. Bende karbonhidrat vb ürünleri fazla kaçırarak göbek ve bel bölgesinde yağlandım. Gerçi önceki zamanlarda kardiyo yapardım fakat psikolojik sebelerle olsun besinleri fazla kaçırmamla yağlanmam bir oldu. Asıl konu ise, yorumlarda kilo verilsede göbeğin gitmediğine değinilmiş. Yani gerçekten bu göbeğin gitmeme gibi bir imkanı mı var, yoksa sabırlı ve istikrarlı bir idmanla gidebilir mi? Göbeğimde aşırı bir yağlanma veya sallanma yok, sadece öne çıktı ama elimle avuçladığımda yağlanma olduğunu hissediyorum. Göbek hafif öne çıkmış durumda. İlk yağlanma orada başladığı için zannedersem en son oradan gidecek. Fakat korktuğum olay yağın oradan gitmemesi. Böyle bir şey mümkün olabilir mi yoksa üstesinden gelinir mi?

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bunun cevabını kimse bilemez

12. pumptheiron

pumptheiron Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bel çevresi ve karın bölgesi yani gövde olarak adlandırdığımız insan vücudunun bölümü yağ depolama olanağının en fazla olacağı bölgedir çünkü yaradılış olarak bel ve karın bölgemiz hareketliliği en az yaşayan noktadır ve yağ depolamak için en müsait bölgedir.Güzel bir kardiyo programı uygulanarak ve diyet programı dahilinde beslenerek her türlü kilo ve karın bölgesinde incelme sağlayabilirsiniz.Sadece sabırlı ve istekli olmalısınız.

13. bendthebarbell

bendthebarbell Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    23
    Kalori açığı yaratarak gayette verilebilir göbek yağları. hiçbir şey imkansız değil sonuçta yeterki doğru antrenman ve doğru diyet ile birleştirilsin
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2018 ---
    kolay gelsin bu arada, umarım en kısa sürede istediğin şeye ulaşırsın ;)

14. ThePunisherr

ThePunisherr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    değişiyor bence. Benim mesela ilk önce omuzlardan gidiyor. En zor giden bölgem bel bölgesi ve karın. son dönemde 1 yıl spora ara vermem nedeniyle acayip yağlandım. Spora tekrar başladım ve cardiyo+diyet yapıyorum. Günlük kalori maksimum 2200'ü geçmeyecek şekilde planladım. Bakalım nasıl olacak.
    Birde merak ettiğim konu göğüs bölgesindeki yağlanmalar. Konuyla ilgili araştırma yaptığımda internette Türkçe kaynaklarda direk "jinekomasti"ye atıf verilmiş. Ne yazık ki internet bilgileri insanların azmini kıracak şekilde "göğüs bölgesindeki yağlar gitmez" diyor. Biraz daha yabancı kaynak araştırması yaptım. Göğüs yağları da gidiyor arkadaşlar ama daha zahmetli. Türkçe internet sitelerinde göğüs yağlanması deyince direk jinekomastiyi ele aldıkları için ve bunların birçoğu kar amaçlı "estetik operasyon" tanıtımı yaptıkları için çok normal. Azmimizi kıramazlar. Son dönemde zaten moda oldu "Jinekomasti".. Herkese sen jinekomastisin diyorlar. Bundan 3-4 yıl önce kimse jinekomasti ne bilmezdi. Ne zaman fitness ve bodybuilding popüler hale gelmeye başladı jinekomasti hop diye herkesin diline dolandı ve bence çok normal. Çünkü çok büyük bir kar ve pazar alanı etik açıdan her ne kadar doğru olmasada. Tıpkı geçmişte "liposuction" ile karın bölgesinden yağ aldırma moda olduğu gibi şimdi jinekomasti estetikleri de artık bir trend.

15. sero78

sero78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kadınlarda yüzden başlıyor genelde

16. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kişiden kişiye değişir bu süreç diye düşünüyorum bu olay :)

17. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    insan vücuduna göre degişkenlık gösterır

18. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle bunları yaptıktan sonra zamanla zaten form düzelecektir

19. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    İlk önce altında eklem bulunan yerler erir. Eklem bulunmayan bel ve karın yağları en son erir.

20. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Belki 5-10 yıl içinde bölgesel zayıflama başarılabilir ama şimdilik işi genetik belirliyor.
    Bölgesel zayıflamada yaşadığımız sorun, üretmeye çalıştığımız kremlerin yağ dokusuna müdahele ederken, diğer vücut dokularına da zarar vermesi. Maalesef bunda sıkıntı yaşıyoruz. Doğrudan yağ dokularına müdahele ederken, diğer dokuları es geçemiyoruz maalesef.
    Kanser hastalarının kemoterapi görürken, sağlıklı dokuların kanserli dokularla beraber faaliyetini durdurması gibi, burada da giden sadece yağ dokusu olmuyor.

Yani bölgesel zayıflama mümkün ama üst derideki incelme zarar verici boyutta oluyor. Üretilen kremler, dokuları birbirinden ayıramıyor.
    Sanırım 5-10 yıla daha ihtiyaç var.

Sayfayı Paylaş