Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    beyler kolay gelsin bi konuda öneri bekliyorum. yağ oranım %17 %18 yani yağlı bir vücudum var kemiklerimde çok iri o yüzden t shirt veya askılı ile pek sıkıntı olmuyor kaslı görünüm her daim normal görünüyor ama inceden bir göbekte var . ama kas hacmimde düşük o yüzden temiz olarak bir süre kas almam gerekiyor uzun bir süre. sizce yağ oranını minimum arttırmak için beslenmem nasıl olmalı ayda 1 kg mi almalıyım (+200 kalori ) yoksa ayda 2 kg mi(+350 400 ) yoksa sadece günlük kalori ihtiyacımı karşılasam kas gelişimi olur mu 1 senedir spor yapıyorum bilgili olan birisi var ise bu konuda öneriye ihtiyacım var.

2. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim öncelikle yağ oranın fazla değil. Cok hafif bir diyet ile başla (-300 kalori) ve yağ oranını yüzde 15 e çek. Sonrasında ise yağ oranın yüzde 16 yı geçmeyecek şekilde kalori fazlalıkğı oluştur (+300 kalori). Sabır isteyen bir süreç ama sen zaten bu sürece alışkınsın. Kolay gelsin.

3. Turan Öztürk

Turan Öztürk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hiçbir zaman böyle bir sorunum olmadı maalesef :)

4. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    maalesef derken? olsun mu isterdin :D

5. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kilo almak isteyenler

normal olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yesin tabi fazla olarak.

ekstradan ise 2 öğün yulaflı süt yesin. öğün başı 150 gr yulaf olsun

ve tabi son olarakta gece eti cici bebe yesin

toplam 5 öğün yapar nerden baksan 3-4 bin kalori vardır.

buda size 4-5 ayda 5-6 kilo kazandırır

6. equasian

equasian Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle merhabalar yazılanların hemen hepsini okudum yıllarca zayıflıktan çekmiş biri olarak birkaç şey yazmak istedim.
    Bundan 8 ay önce boy 1.80 kilo 57 :)ne kadar berbat halde olduğumu sanırım anladınız.
    Birsekilde spor salonuna adım attım ve gerçekten hayatım değişti. Salondaki hocalar pek ilgilenmediği için insan ümitsizliğe düşüyor ama ben yine de pes etmedim kendime en uygun çalışma programını buldum bu sporla ilgilenen hemen hemen herkesin yolunun düştüğü bir amerikan bb sitesinden aldım programı 3 ayın sonunda sadece 1.5 kilo alabilmistim vücudum irilesiyor ama kilo sıkıntısı devam ediyordu. Hiç unutmam gece saat 4 de uyanıp aynı siteden kilo aldirici toz siparişi vermek için harekete geçmiştim ki sitede kilo alamayanlar için tavsiyeler başlıklı bir yazı buldum.

Yulaf ezmesi
    Süt
    Bal
    Fıstık ezmesi
    Muz
    Sadece bunlar yazıyordu shake haline getirip kullanınız diyordu.
    Hemen sabahına başladım 3 ayın sonunda 5 kilo aldım 0 yağlanma ile.
    Ardından başka bir forumda benzer bir shake tarifi vardı içine cicibebe katarak devam ettim spor yaptığım günler spordan hemen sonra off günlerimde gece uyumadan evvel tükettim
    Şu an 77 kilo oldum :) bu karşımda bolca protein de olduğu için her ihtiyacınızı karşılıyor hatta ben on günlerimde cicibebe yerine lor peyniri katarak protein miktarını arttırıyorum.
    İnanılmaz etkili aylık 120-150 TL gibi masraf olacak ama inanın buna değer.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dreamitdoit bunu beğendi.
  7. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    5 kilo aldım 0 yağlanma ile demişsin yalan söylemeye gerek yok

Yulaf ezmesi
    Süt
    Bal
    Fıstık ezmesi
    Muz

hepsi çok yağlı ve şekerli ürünler ( kilo almak için çok iyidir ) fakat 0 yağlanma düpedüz yalandır. 20 kilo aldıysan en az 10 kilosu yağdır haberin olsun hatta daha fazlası bile olabilir.... sadece haşlanmış pilav ve haşlanmış et patates yesen bile yine yağlanırsın.

çünkü 30 yıllık spor yapan adamlar bile 40 kg kas kütlesi kazanıyor en fazla...

bu forumda yalan söyleyenler karşılarında beni bulacak

volki25 bunu beğendi.
  8. equasian

equasian Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sana antrenman programımı atmamı ister misin ben vücudumda yağ yok demedim ki zaten ama yeterli spor yaparsan yaglanmadan gayet de kilo alabilirsin salonda 15 dakika spor yarım saat fotoğraf çekmek ile 1 saat sadece set araları dinlenmek haftanin 3 gunu 45 dakika kardiyo yapmak aynı şey değil bunları yapıp yağ yakamiyorum yag topluyotum diyen yalan söyler

9. equasian

equasian Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aldıklarımın hepsi sade 20 kg 15 kg kas demek yalan olur elbette yağ da aliyorum ama 0 yag dan kastım vücutta sarkan yada kötü duran bir yaglanma yok. Sadece 20 kg kas alsam 8 ayda mr olympia olurum 2 senede. Orada 0 yaglanmadan kastım kötü duran sarkan yada derini tuttuğunda ele avuca gelecek miktar bir yaglanma yaşamadım.

10. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    yağlanma 0 dediğin için sana bunu söyledim... yoksa zaten spor yapıp bir yandan bulk yapan biri obez gibi görüneceğini sanmıyorum

bu arada hem kardiyo yapıp hem kas yapamazsın yine yanlış bişey söyledin toparlayayım derken, kardiyo yaparken yağ yakarsın ve düzenli beslenerek kaslarını biraz korursun ama yine kas kaybı olur

ya kardiyo yapacaksın ya body

ikisini aynı anda yaparsan kas gelişimi olarak mehter marşı gibi 1 ileri 2 geri gidersin yazık be

11. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyo ile kas yapımı birlikte olmaz şeklindeki şehir efsanesi altüst edileli çok oluyor ya. Bilinçli yapılan kardiyo kan akışını düzenleyeceği için vücut gelişimini son derece olumlu bir şekilde etkiler ki kardiyonun amacı yağ yakmak değil kardiyo-vasküler sistemi çalıştırmaktır. Yağ yakımını sağlayan kardiyoya destek olarak yapılan planlı programlı beslenmedir.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. equasian

equasian Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardiyo kas yakar diyorsun yani öyle mi :)

13. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    kardeş sen hangi hayal aleminde yaşıyorsun ? kardiyo hem yağ hem kas yakar. bırak spor salonunda ilkokul mezunu antrenörlerin dediklerini profesyonel kişilere bak ingilzice makalleler oku

eğer varsa bir kanıtın bilimsel makalen paylaş yoksa kendini güldürme... az önce 0 yağsız 20 kilo aldım dedin şimdide bunu diyosun vah benim garibim
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2017 ---
    bilimsel makale yolla kendi gözlemlerini yazma tamam mı canım

deeptoneblack bunu beğendi.
  14. equasian

equasian Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hayatta başarılar kardeşim :)

15. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    bir iddia ortaya attın kanıtlamakla mükellefsin !!! DERHAL KANITLA ! yoksa meftu olursun unutma

16. Qarabag

Qarabag Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar konu açmak istemedim buradan cevaplarsanız sevinirim belkide sizlere saçma gelicek ama arkadaşlar gluten ve karbohidrat aynımıdır ?

17. Mustafa S.

Mustafa S. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    5 sene önce başladım VG'ye... ilk 2 yılım amatörce geçti. K.Maraşta olduğum için pek salon ve prof. hoca yoktu. daha sonra yaşam tarzım oldu bu spor. hırslandım. hedef koydum kendıme. 55kg ile başladım. araştırdım. okudum. şuan TR'de tanınan bilinen birçok şampiyon, hoca ile samimiyetim var. sohbetim var. Yılda 1/2 kez ziyaretlerine giderim. bazıları misafirim olur gelir. yabancı formları okudum. şampiyonların tecrübelerini dinledim. bir çok program denedim. birçok beslenme denedim. hangisi vucuduma uygun bulmak için. denedim sonuçları gördüm. vucudun tepkimesini gördüm. hala da öğreniyorum, araştırıyorum.
    Kendi beslenmemden bahsedeyim yüzeysel de olsa. Şuan 85kg'yum. 1,80 boyum var... günlük net 500/550gr KH tüketimim var. farklı gıdalardan alıyorum bunu. Şeker tüketimim sıfıra yakın. Günde minik bi muz sadece. 600/700gr protein tüketimim var. sebze her öğünümde var hemen hemen. belli aralıklarda multivitamin ve çinko tüketiyorum. Günlük ekstra bir kase yoğurt (marketlerde satılan hazır yoğurt değil)... Günlük 8/9 arası yumurta tüketimim var. (sadece beyazı. köy yumurtası olursa 3 sarıda yıyorum)... 70/80 gr yulaf tüketimim var. ekmek tüketimim 2 dilim. Definasyon yapmayı düşünüyorum artık. vucudum bulka eskisi kdr tepki vermiyor cunku. bu zamana kadar beslenmeme dikkat ettim. o yüzden hep formumu koruyarak büyüdüm.
    Aşağı foto atıcam. Herkese iyi günler. Başarılar
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Aralık 2017 ---
    22281543_10208735402137298_799142034682969464_n.jpg

Son düzenleme: 14 Aralık 2017
    CompLex1Life bunu beğendi.
  18. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    İyi geceler cümleten. Bende bu spora başlayalı 2-3 sene oluyor. Yaklaşık 1 sene full aralıksız normal beslenmeyle spor yaptım kilo olarakta 2 kilo almışımdır hep aynı standart kilodayım alamıyorum ve belli biyere kadar cıkıyo en fazla 57 olmuşumdur oda belki diyorum. Boyum 170 şuan kilom 55 ben vücudumu tanıdım ve bodybuildingciler gibi iri olamicamı anladım yani atlet fizigi gibi fiziğe sahibim kemikler genetik olarak iri değil zayıf. Sadece 60-65 arası kiloya ulaşmak hedefim ve bunu 2 yıldır başaramıyorum. Günlük beslenmemi not aldım günde 2500 kalori civarı alıyorum buna ek olarak günde gece yatmadan önce cicibebe süt içsem sabah kahvaltıda yulaf ezmesi süt tüketsem bi faydası olur mu? Ve ara öğünlerimde ne yemeliyim. Cidden büyük bi sıkıntı olmaya başladı bana. Lütfen yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

19. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    öyle iri olamıcam falan onları geç kardeşim

ayrıca evet cici bebe yiyebilirsin günde 200 gr dan fazla yeme ama, yulaf ise 200-250 gram arasına çıkabilirsin

1. kahvaltı
    2. cici bebe
    3. yemek
    4. yulaf
    5.yemek

şeklinde devam edersen 7-8 ay sonra güzel sonuçlar alırsın tabi sporu ASLA UNUTMA !!! yemeklerdede patlayana kadar ye onu yemem bunu yemem deme şöyle bi 20 kilo al sonra beslenmene dikkat edersin ve cardiyo

desperado98 bunu beğendi.
  20. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. Peki hergün cicibebe yemek bi sıkıntı yaparmı? Her gece sütle beraber veya ara öğün olarak sütle beraber. Buarada 200gr 1 paket mi yapıyor

Sayfayı Paylaş