Kilo Almak İsteyenlere...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MeTaLLiCaT tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 458 üye.
  1. justbeatit

justbeatit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyum 1.73 Kilom 54 evde düzenli olarak 10 kilo dambıl kaldırıyorum bana beslenme olarak ne önerebilirsiniz

2. welder77

welder77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    s.a arkadasim ben agir bir iste calisiyorum ve yoruluyorum az bi ektomorfik bi yapim var ama sadece bileklerim ince agirlikta dayanikliyim simdi kendimi gelistirmek istiyorum kilom tok kalori alicam ama bu kalori gunluk ihtiyacimdan yuzde ne kadar fazla olmali sence sadece kalori degil diger besinlerde tabiki ornegin 2000 kalori gunluk ihtiyacim varsa 3000mi 4000mi ne almam gerekiyo gunluk sence

3. Alican odabaş

Alican odabaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok merak ediyorum şu zayıf olanlar 18 yaşındayım 178 boy kilo 43 olan bir insanım et balık türü şeylerin kokusuna dayanamıyorum ayrıca yemek seçiyorum bir kere doktara gitmiştim metabolizması hızlı çalışıyor demişlerdi şu kardeşinize bi yardımcı olursanız sevinirim

4. Sercan Mağdala

Sercan Mağdala Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kardeşim et yemeden bu iş olur mu erkek adamsın sen alıştır kendini mesela parça et yiyemiyorsan köfte ye ya da ızgara türünden bir şeyler tüket ayrıca günlük kalori ihtiyacın ortalama olarak 2500 kalori civarında öğün sayını artır tıka basa ye mesela öğünlerinde ve bu öğünler daha çok karbonhidrat ağırlıklı olsun.Sabah kahvaltısı kilo alımında çok önemlidir kahvaltını sağlam yap ve erken saatlerde yap ki öğün sayın gün içinde daha fazla olabilsin.Bir de uyumadan hemen önce yemek yiyebilirsin bu da kilo alımında yardımcı olacaktır.

5. ZeaScott

ZeaScott Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar benim 170 boyum ve 70 kilom var 1 haftadır karbonhidrat ve protein ağırlıklı besleniyorum yeni başladım evdede dambıllarla vg yapıyorum genelde evdeyim pek hareketli yaşantım yok çünkü okulum var kpss var çok yoğunum vg yide akşama yapıyorum her neyse bu haftada 70 kilodan 72 oldum ama göbek biraz çıktı ortaya kollarım bacaklarım fena gözükmüyor iyide gözükmüyor ama oraya gitsin istiyorum kiloları sadece göbeğime kalçama gitmiş hissiyatı veriyor yani ben bölgesel kilo almak istiyorum daha ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

6. hidayetd

hidayetd Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam daha almaniz gerekiyor bende 10 ay once 190 boy 68 kg basladim suanda 192. Boy 80 kg 've bu kilo bana yetersiz geliyor gercekten zahmetli sabahlari pek oozen gostermesemde ara öğün yemeklerine dikkat ederim eskisi kadar çok yemesemde kilo vermiyorum normalde yemesem 1 hafta 2 3 verirdim şimdi o durum yok neden kas kutlesi kiloya esitlendi

7. ahbeazizim

ahbeazizim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abilerım banada bı tavsıye verın 20 yasındayım 1.76 boyuncayım 55.9 kg lym her gun cok zayıfsın lafını duymaktan bıktım ve bu bu kılo da benım de hatam var cok ama cok az yıyorum ramazandan önce gunde bir öğün yediğimide bılırım suan ramazan cogu zaman sahura bıle kalkmıyorum lutfen bana bı yol gosterın :(:(

8. freeradio

freeradio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Buradaki çoğu kişiyle aynı durumdayım, 1.75 boy 58 kilo, spora yazıldım ancak kilo da almalıyım. Nasıl bir beslenme önerirsiniz arkadaşlar? Ayrıca şu bulking veya dirty bulking olayını önerir misiniz?

9. Losches

Losches Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Düzenli beslenmenin yanına kaliteli bir gainer alıp kilo alımını kolaylaştırabilrisiniz bu kadar uzun sürmez ben de 60 kiloydum 71 kiloyum şuan o kiloları 3 ayda aldım - 3 ayda 11 kilo yani

10. Halil06

Halil06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben spora başlamadan önce 1,77 boy , 53 kiloydum.4 ayda 55 kilo olabildim.Şimdi ise Gainer alsam diyorum.Ama evdekiler karşı çıkıyor buna.Arada sırada yatmadan önce yulaf ezmesi + cicibebe'yi sütle karıştırıyorum.Acaba diyetisyene gitsem yardımcı olurlar mı?.Bazı kişiler kan alıp değerlerine baksın dediler.

11. hidayetd

hidayetd Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenmenin çok büyük önemi var kilo almada bunu bende yaşadım 1 yılımı doldurdum fitness da 5 -6 ay heba ettim beslenmede 82 de kaldım.Ramazanda oruç tutmaktan dolayı 5 kilo verdim fakat artık işin sırrını çözdüğüm için pek takmıyorum.

Kilo vermemin sebebi de aslında dikkatsizlik Ramazan psikolojisi su,sıcaklık,spor yapsam mı yapmasam mı derken bir bakmışsınız 5 kilo vermişsiniz oluyor :)

Sabah öğünleri çok önemli mesela ben Min 7 yumurta max 13 yumurta yanında yulaf ve peynir yiyorum bazen de 1 2 kaşık tahin.

Çalıştığım için iş yerine yemeğimi götürebiliyorum. 8 De kahvaltımı yaptıktan sonra 9 gibi iş yerinde oluyorum 10 gibi 2 öğün yemeğini daha sonra 12.30 yine ana öğün ve 2.5 3 aralıklarla sürekli yemek yiyorum.
    Yediklerim ise pirinç,balık,hindi eti,tavuk eti,

Gece 11 e kadar bu şekilde devam ediyor. 11den sonra ise Yoğurt,salata ve hafiften sıvı yağ sindirmesi için.

merhan bunu beğendi.
  12. kassız-adam

kassız-adam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler işime yarayacak.

13. Neferity

Neferity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konuda beslenme bolumune bak demislerdi bu yaziyi okudum buna gore ilerlicem yumurtayi pek sevmem ama yapcak bisi yok gibi gorunuyor 1.75 ve 60 kiloyum beslenmeyi buna gore ayarliyabilirim fakat tek sorunum spor gelecek yaz gidicem fakat suanda evde yaomak istiyorum ve sadece 2 tane 6 kg dambil var nasil bir spor yapmaliyim terimleri pek bilmiyorum aciklarsaniz sevinirim iyi gunler.

14. özkan01

özkan01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    internet kafe işleticisi
    Yer:
    hatay
    aynen beslenme programı spor programı nasıl oalcak

15. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Doktora git acildeki aile doktoruna hidroksi vitamin d, b12, demir... halsizlik iştahsızlık kilo kaybı yapacak bütün değerlere baktır acilen ne eksikse tamamla aksatmadan. demiri mutlaka tardyferon olarak günde 1 tablet al diğerleri iştah keser daha kötü olursun.
    diyetinde kalöri makro saymayı da öğren ağırsağlam youtube kanalına git ordan herşeyi oku izle öğren. 5x5 antrenman yap fulbody ve öküz gibi ye.
    çok anoreksik olduğun için normal insnalardan daha uzun sürede bazı ağırlıklara ulaşacaksın 50kg ohp 5 tekrar 80kg bench 5 tekrar 80kg barbell row 5 tekrar 100-120kg squat 5 tekrar kol çalışma sadece bunlara aban öküz gibi yiyerek.
    Bu liftlere ulaşman 2 seneden fazla kesinlikle sürmemeli 1 sene de sürebilir. deload ve reset yapmayı öğren 5x5te. bu liftlere ulaştığında normal bi insan evladına benziyeceksin. Sakın sixpack yapmaya yağ yakmaya çalışma bu liftlere ulaşmadan yağ yakma. antrenman için halsiz güçsüzsen gitmeden önce zivf gibi kahve iç, yemek yemekten zevk almaya çalışma şimdilik sadece askeri bir operasyon gibi öküz gibi ye. ve unutma bu ağırlıkları basmadan hiçbirşey olmayacak hedefin bu ağırlıklar.

16. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    siteye yeni üye oldum bir şey sormak istiyorum

ben spora yeni başladım çok zayıf olmasamda genede kollarım inceydi bende spora başlama kararı aldım haftada 3 gün çalışıyorum bi gün çalışıp bi gün dinleniyorum dinlenme aralarında bol bol protein karbonhidratlı besinler tüketiyorum ama proteinli yiyecekleri çok yemeyin demişsiniz sanırım kaslar için önemli değilmi ? sabahları 2-3 yumurta bal pekmez 200gr peynir öğlen makarna vb. baklagiller akşamları ton balığı et ne varsa yemeye çalışıyorum hareketleri doğru yapıyorum yaşım 16 yemek yerken hep ne kadar yiyorsam onun bi katı daha yiyerek daha fazla yemeye çalışıyorum bi yanlışım varsa düzeltin :)

bide dumbell yanında şınav , mekik ve barfix çekiyorum ama bi arkadaş barfix zayıflatır diyor sizce barfix yapmalımıyım ?

17. Bodybuilderone

Bodybuilderone Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba siteye yeni üye oldum. 5 aydır yapıyorum bu sporu. Başladığımda boyum 170 ve 56 kiloydum. Suan ise boyum 172 ve 67 kiloyum. Spora ilk basladigimda yağ oranım %13.3 tü. Hızlıca yag oranimi dusurmeye yonelik calisma yaptım ve bir yandan kilo aldım. Bulka girmeden önce 60.8 kilo ve %10.2 yağ oranında sabitlenidm ve daha fazla gelisme gosteremedim. Bundan sonra ise yediklerimi kat kat arttırdım ve her günü 4000 calori veya daha yakın olacak şekilde programladim. Normalde cok zor kilo alan ektomorf tiplerdendim. Fakat spor programimi normal ve kuvvet dönemi olarak ayirmam bana kilo almamda cok yardımcı oldu. Arkadaslar spor sürecinde beslenme ve uykunun etkisi % 70 tir. Fakat sporun o %30 etkisi olmadan da istediğiniz sonuca ulaşmak imkansızdır. Kesinlikle supplement kullanmadım. Suan yag oranim % 13.7 ve 14 te sabitlemeyi dusunuyorum. 75 kilo olup definasyona gireceğim.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2017 ---
    Barfix zayıflamaya sebep olmaz. Tam aksine kaslarını diger hareketlere göre daha cok gelistirir. Çünkü barfix gibi hareketler birden çok kas grubunu çalıştiran komplike hareketlerdir. Bu hareketler ektomorf bir vucuda sahip olan insanın mutlaka programjnda bulunmasi gereken hareketler. Arkadaşların büyük ihtimalle bu işe yeni başlamış ve kafadan atip tutan tipler. Iyice araştır ve kendine uygun olan programi oluştur. Sana tavsiyem budur. Umarim yardımım olmustur.(not: zor kilo alıyorsan barfix gibi güzel hareketlerden değil kardiyodan uzak durmalisin.)

18. jhonnylesh

jhonnylesh Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Zayif olanlari anlarin ama su 1.75 - 1.80 boyla 65-70 kilo olup hala kilo almak isteyenleri anlamiyorum. Bir tek ben mi seviyorum. Ben yasam tarzi geregi cok hareketli biriyimdir. Ayni zamanda kosu atlama falan yani bu cok hosuma gider ama turk erkeklerinde her zaman kalip sevmistir. Neyse zevkler ve renkler tartisilmaz.

19. Rainycloud

Rainycloud Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Selamun aleyküm bu spora 1ay oldu başlayalı 168 boyunda 54 kiloydum başlamamda ki sebep, kıyafet bulamıyordum kendime. Şuan 61kiloyum 1ayda 7kilo aldım ama inanılmaz şekilde günde 5öğün çok iyi beslendim. Şimdi kilomu arttıramıyorum sabit kaldım böyle önerileriniz varmı.

20. CompLex1Life

CompLex1Life Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Duraklma olması normaldir. Sabırla aynı şekilde beslenmeye devam et. Günlük aldığın kalori miktarını biraz daha arttır. Kilo alımın devam edecektir. Fakat ayda 7 kilo çok fazla. Daha sonra aldığın yağları yakmakla uğraşman gerekecek. Ayda 4 kiloyu geçmeyecek şekilde beslen.

Sent from my iPhone 5C using Tapatalk

Sayfayı Paylaş