Kilo alamıyorum (17 Yaş - 1.70cm Boy - 38 Kg)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve squat1999 tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam bu adam sonuçta v.g ye gitmiyor kreatinin ne gibi bir faydasını görücek gainermi bu allah aşkına ?

2. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Motivasyion Motivasyon Motivasyon.

3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    motivasyon diyerek adama boşuna para harcatmışınız ne diyelim

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ne alakası var be kardesim?

Tengri biz menen.

squat1999 bunu beğendi.
  5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam kreatin bu adama ne yarar sağlayacak?Bu adam sonuçta v.g ye başlamadı.Hadi hacim çalışmaya başlasa neyse.Spora başlasa bile ilkten gereksiz yani.Kreatin kilomu aldıracak allah aşkına.Kreatine vereceği parayı illa harcıyacak olsaydı gidip bir vitamin mineral takviyesi alsa daha iyi olurdu.Zayıflığı olan insanın zaten mutlaka vitamin mineral eksikliğide doğacaktır.Hatta ona bile gerek yok arkadaş gainer kullanıyor gainerlarda bile yeterince vitamin mineral var.Ve ayrıca bu arkadaşın aldığı gainer ürünündede kreatin monohidrat var!

Son düzenleme: 26 Ağustos 2015
  6. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    İlkini 550ML süt ile yaptım yarım litreden biraz fazla 5 ölçek koydum 4'ü geçti ama tadı güzeldi, biraz koyu olması dışında. Acaba 4-4.5 arası koysam 500Ml süte daha iyi olur mu diye düşündüm ama.

7. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bu spora baslayip motivasyonunu kaybedenlerin orani belki de %90 veya daha yüksektir.Sana daha nasıl anlatabilitim.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ağustos 2015 ---
    İstedigin miktari kendin ayarlayacaksın.Fazla gainer kullanırsan fazla kalori alirsin.Sonucta bu ilac degil az veya fazla olmasi birseyi degistirmez

squat1999 bunu beğendi.
  8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hala motivasyon diyosun.Motivasyonsa bu adam gainer kullansa yeter motivasyon için.Boş yere para harcatmaya lüzum yok

9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Adam ne önerirsiniz dedi, gainer ve creatin dedik. Zma whey mi diyecektik. Creatin tabiki ise yarayacak, adam 38 kilo diye vucudunda kas dokusumu yok? Saçma sapan konuşma, tabi ki de kullanacak, etkiside olacak. Off yeminle laf anlatılmaz. Konuşuyon ama ne konuşuyon belli bile degil.

Tengri biz menen.

squat1999 bunu beğendi.
  10. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Tamamdır hocam yarın 2.5 ölçek 500ml süt ile deneyeceğim teşekkürler.

mehmet67 bunu beğendi.
  11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam bu arkadaşın GERÇEK kiloya ihtiyacı var.Bunu kreatinlemi sağlayacak bunu açıklarmısın. ben zma mı kullansın dedim saçma sapan tercih yaptırmışınnız adama.Bu adam spora gitmediği sürece kreatinden ne fayda alacak?Vücudu sadece su toplamış olucak buda ona kilo olarak yansıcak ama 1-2 gün kullanmamış olsun yine tartı eksiyi gösterecek.Sonuç:Arkadaşımızın motivasyonu tekrardan düşücek. Bumu mantıklı olan ?Önereninde ne önerdiği belli değil ;)

12. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Yalnız şöyle de bir şey var kesinlikle yanlış anlamada nedense ben ağır sporlar denediğimde 35 kiloya düştüğümü hatırlıyorum?

13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Estağfirullah Hocam sen beni yanlış anlama :) sana zaten şimdilik spor yap demiyorum zaten.İlk önce 50 kiloyu görmen lazım bence ondan sonra başlarsın.Benim anlatmak istediğim senin ihtiyacın gerçek kilo bunuda ancak düzenli ve güzel beslenip yanındada gaineri kullandığında elde edeceksin.Kreatin kullandığın zaman belki tartı 40 ı gösterir sana ama kreatini bıraktığın zaman tekrar eski kilona dönersin.Kreatin sadece vücutta su tutar.Bu ekstra kilo gibi gözükebilir.Senin ihtiyacın gerçek kilo.Anlatmak istediğim bu sadece hocam.Ayrıca senin kullandığın gainerdada kreatin mevcut fazlası böbreklerine zarar verebilir.

squat1999 bunu beğendi.
  14. rascal_muro

rascal_muro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ÖZEL GÜVENLİK
    Yer:
    İstanbul / Bahçelievler
    Öncelikle kolanın kilo almayı engelleyen faktörler olduğunu biliyorum şimdi bir kaç arkadaş diyecekki şeker olduğu için alır ama sağlıksız hayır efendim kola kilo almayı engelliyor yemeklerle beraber ki kesinlikle tüketme iştah keser şişkinlik yapar fazla yemeni engeller sonrasında muzu evinden asla eksik etme bittiğinde tekrar temin et , beyaz ekmek yerine tam buğday ekmek , kahvaltıda peyniri çok ye ve ailende kahvaltı hazırlayacak varsa ona söyle bu omletler vardir bizde dönderme derler ona un yumurta olan işte ondan haftada en az üç kez sabah kahvaltında bir bardak yulaf ezmesi ilave ederek hazırlansın.ve akşamına alacağın kalorinin araştırmasını ve aldığın kalorinin hesabını yap mutlaka ve yine ben takviyede kullanmak istiyorum dersen karbonhidrat ve proteini bol olan vitaminli gainer kullan bunun dışında balık yağ ve diğer vitamin kullanımı ihmal etme takviye kullanmalısın.not ekleyerek söyliyeyim ben de senin gibi kilo alamazdım ve yaşım 20 boyum 1,75 bu spora başlamadan 53 kg dum ve şuan bu dediklerimi yaptım kolayı bıraktım sağlıya zararlı abur cubur asla tüketmiyorum 70 kg oldum geçen 2 kg vermişim o da 6 gün antreman yapmadan şimdi ara verdim dinleniyorum 70 olunca devam bu arada yağ oranım 6,4 fit vucudum var kollarım 26 cm den 34 cm oldu geçmiş olsun.

squat1999 bunu beğendi.
  15. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam başta zeo, arkadaşlar yapman gerekeni açıklamış zaten; kalori ihtiyacından fazlasını almak. Benim sadece işini kolaylaştırabilecek besin önerilerim olabilir: karpuz, üzüm, %100 üzüm suyu, fındık-fıstık ezmesi. Bunlar kalori ihtiyacını tamamlamanda işini kolaylaştıracaktır. İnşallah istediğin sonuca ulaşırsın, başarılar.

squat1999 bunu beğendi.
  16. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Hocam karpuzda kalori var mı?
    Zayiflamak icin karpuz diyetleri vardı diye hatırlıyorum

17. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen hocam kalorisi düşük haklısın. Ben karpuzu kan şekerini yükseltme açısından iyi bir seçenek olduğu için yazdım.

mehmet67 bunu beğendi.
  18. squat1999

squat1999 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Anladım şimdilik bu hafta onu devam ediyorum sanırsam bırakmam daha kötü olurmuş, sonradan dozajı 4-5gr olarak alırım hocam o halde neden almak istiyorsun dersen ben normalde onu içmediğimde 1 litre bile su içmiyorum onu aldığımda ne bileyim bişeyler beni su içmeye itiyor, kilo aldığımı görünce zaten duruma göre bakarım size de sorarım. Teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2015 ---
    Çok teşekkür ederim hocam bende aynı senin gibiyim, kilo alma açısından gerekli her şeyi yiyorum ama bir türlü kilo alamıyorum diye creatin öylesine de onla beraber gainer aldım inşallah işe yarar. Teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2015 ---
    Meyve gün içerisinde özellikle kışın bol bol tüketirim hocam şimdide siyah üzüm ve karpuz mısır vs çok severim sürekli alırım. Teşekkürler.

19. Egemen Kırpıcı

Egemen Kırpıcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    GAİNER bence saçmalık şeker karbonhidratı var yani sağlıksız onun yerine protein tozu alınmalı ve karbonhidrat ihtiyacı buğday ekmeği tahıl vb den karşılanmalı (38 kiloysan yağ oranın %7 felandır) vg ye başla 5 sene sonra baya toplanır vücudun zyzz den bile ünlü olursun:D yağ oranını korumanı önerrim kas inşa ederak başla derim 38 kilosun, günde en az 80 gr hayvansal protein al 300 gr civarı da karbohidrat alırsan güzel bir antreman ile vücudun hacimlenmeye başlar ama kesinlikle hızlı kilo alıcam diye fazla yağ alma sağlıklı yağları yeterince tüket

20. Tbackdown

Tbackdown Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cici bebe süt yardir . Yagli olur ama olsun 38 kilosun

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş